Aerocool blog: háztrió színes fényekkel

Ismét három miditornyot mutatunk be a tajvani gyártó kínálatából: a Mirage, a Cronus és a Wave az ARGB világítás kedvelőit várja.

Előző bejegyzésünkhöz hasonlóan most is három miditornyot mutatunk be azok számára, akik éppen új számítógépház vásárlásán törik fejüket. A trióban az a közös, hogy előlapjuk színes fényekben pompázik: a Wave esetében a mögötte elhelyezett ventilátorok LED-jeire láthatunk rá, míg a Mirage és a Cronus saját ARGB rendszerrel dicsekedhet. Nézzük is őket sorban!

A hármas első ránézésre talán legkonzervatívabb tagja a Mirage, mely persze csak addig tűnik egy szimpla fekete toronyháznak, míg nem kapcsoljuk be, előlapja ugyanis pontosan ugyanazt a trükkös effektet használja a világítás „megsokszorozására”, mint a gyártó Mirage szériás ventilátorai, így szemből nézve olyan, mintha előlapja mögött egy végtelen alagút rejtőzne.


Arerocool Mirage [+]

Persze a valóságban az alagút helyén egy 499 x 216 x 418 mm-es gépházat találunk, melyben az ATX alaplap mellett elfér hét bővítőkártya, egy akár 365 mm hosszú VGA, egy 162 mm magas CPU-hűtő, illetve helyet kaphat még benne két 3,5”/2,5”-es és három 2,5”-es adattároló is. A Mirage bal oldalon nyitható, edzett üvegből készült ajtóval fedett belső tere különösen a hűtés tekintetében erős: a hátulra már gyárilag beszerelt 12 cm-es Mirage ARGB ventilátor mellett kerülhet még három 12 vagy két 14 cm-es ventilátor előre, két 12/14 cm-es felülre, illetve kettő belül a tápegységet takaró lemezre, hogy a grafikus kártyát külön is ellássák hűvösebb levegővel.

Vízhűtés esetén a radiátor elöl és felül is elhelyezhető, az előbbi helyen akár egy 360 mm-es példány is elfér, feltéve, hogy vastagsága a ventilátorral együtt nem haladja meg a 60 mm-t. Külső csatlakozókat a fedlap elején találunk, itt audió jack és USB portokat helyeztek el, utóbbiból két USB 3.0 és egy USB 2.0 szabványút kapunk.


Aerocool Cronus [+]

Kikapcsolt állapotban sem neveznénk már visszafogottnak a Cronust, melynek különleges előlapja ARGB világítást rejt. Ez a gyárilag egy 14 cm-es hátsó ARGB ventilátorral szerelt ház 502 x 230 x 468 mm-es befoglaló mérettel rendelkezik, és különösen a nagy teljesítményű VGA-khoz ajánlható: azon túl, hogy a grafikus kártya függőlegesen is beépíthető (még a három foglalatos modellek is elférnek), a házhoz egy külön tartó is jár, mely a különösen nehéz VGA-kat alátámasztva leveszi a terhet az alaplapi foglalatról.

Az ARGB világítás a beépített vezérlővel vagy alaplapról is irányítható, a hátsó ventilátor pedig természetesen kiegészíthető: elöl három 12 vagy két 14 cm-es, felül két 12/14 cm-es egység fér el, illetve ezek helyére természetesen radiátorok is telepíthetők. Az említett vezérlő egyébként egész sokat tud: egyszerre hat Aerocool ARGB ventilátort képes kezelni (világítást és fordulatszámot egyaránt), ezen felül pedig két standard 5 V-os ARGB port is van rajta, ráadásul még az alaplapi ARGB rendszerrel is szinkronizálható.

Talán a fentiekből is érezni, hogy az eddigieknél nagyobb számítógépházról van szó, tehát nem csak ATX, de E-ATX alaplapokat is képes fogadni, ezen felül pedig két dedikált 3,5”-es, egy kombinált 3,5”/2,5”-es és négy 2,5”-es adattároló is elfér benne. A videokártya maximális hozza 384 mm, a CPU-hűtő magassága pedig 180 mm lehet.


Aerocool Wave [+]

A harmadik ház a Wave, mely az előző kettővel ellentétben nem rendelkezik saját világítással, viszont előlapját (mely a nevet is adja) úgy alakították ki, hogy a mögötte elhelyezett három ARGB ventilátor fénye átszűrődjön rajta. A negyedik, szintén gyárilag mellékelt ARGB ventilátor hátra került, erre az edzett üvegből készült oldalpanelen át látunk rá.

A 450 x 206 x 372 mm-es gépházba ATX méretű alaplapok kerülhetnek, illetve legfeljebb hét bővítőkártya. Két darab 2,5”/3,5”-es, valamint két 2,5”-es adattároló-fiókot találunk belül: az első kettőt a tápegység mellett, a második kettőt pedig az alaplapi tálca hátoldalán.

Bár a Wave gyárilag is elég sok ventilátort tartalmaz, számukat bővíthetjük, hiszen két 12 cm-es példány kerülhet a fedlap alá, illetve itt is lehetőség van a tápegység fölé még két légkavarót szerelni, hogy azok hűvösebb levegőt juttassanak a videokártyára. Természetesen radiátorokat is beszerelhetünk, mégpedig előre: itt 280 vagy 240 mm-es egység helyezhető el. A ház egyébként legfeljebb 297 mm-es hosszúságú grafikus kártyák és 158 mm magas processzorhűtők fogadására képes, a külső csatlakozók sora pedig két USB 3.0, egy USB 2.0, valamint két 3,5 mm-es jack aljzatból áll.

Azóta történt

Előzmények