Aerocool blog: jó szellőzésű házak

A gyártó frissített kínálatából válogattunk néhány, ventilátorokkal jól felszerelt példányt.

Ha jól szellőző számítógépházat szeretnénk, akkor nem mindig elég a rácsos előlap és a sok nyílás, általában ventilátorokkal is érdemes segíteni a levegőcserét. Különösen igaz ez akkor, ha az összeszerelt konfigurációban úgy alakul a természetes áramlás, hogy a meleg levegő beszorul például a VGA alá. Bár pont ez elleni védekezésből találták ki az új generációs kártyáknál azt, hogy a hűtés túllóg a NYÁK-on, így a lent megrekedt levegőt át tudja fújni a másik oldalra, az ideális mégis az, ha a házban elhelyezett légkavarók gondoskodnak arról, hogy minden szegmens folyamatosan kapjon a külső, friss levegőből. Jelen bejegyzésünkben pár olyan újabb Aerocool házat mutatunk be, amelyekhez a gyártó mellékeli az ehhez szükséges egységeket, nem szükséges tehát külön megvásárolni őket.

Trinity Mini

A sort kezdjük egy „törpével”, mégpedig a Trinity Minivel, mely a standard fekete mellett nemcsak fehérben, de rózsaszínben is elérhető, ami meglehetősen ritkaságszámba megy.

Trinity Mini - rózsaszínben
Aerocool Trinity Mini rózsaszínben [+]

Ahogy már az elnevezés is utal rá, az átlagosnál kisebb, legfeljebb microATX méretű alaplapok fogadására képes házról van szó, mely 385 mm magas, 207 mm széles és 354 mm mély. Az alapanyag jórészt acél, de a bal oldali panel edzett üvegből készült, így betekintést nyerhetünk a belső térbe – sőt, még a tápegység specifikációira is, ugyanis az Aerocool az alsó kamrát határoló lemezre ebből a célból tett egy kivágást.

Aerocool Trinity Mini
Aerocool Trinity Mini feketében [+]

Még egy pillanatra visszatérve a külső jellemzőkre, a Trinity Mini előlapja érdekes, háromszöges rácsozást kapott, melyen keresztül ráláthatunk a két, ARGB világítással is rendelkező, 14 cm-es ventilátorra - egy harmadik, 12 cm-es példány pedig a hátlapra került. A fedlapon, ahol a kezelőszerveket találjuk, két 3,5 mm-es jack, egy USB 2.0-s és két USB 3.0-s port kapott helyet – a Type-C sajnos hiányzik a kínálatból.

A Type-C sajnos hiányzik a csatlakozók közül
A csatlakozók

A beltér kapcsán a kétkamrás kialakítást már érintettük – a fenti részben négy bővítőkártyának van hely, az alaplapi tálca hátoldalára pedig egy 2,5”-es meghajtót csavarozhatunk fel. A videokártya maximális hossza 297 mm, a processzorhűtő magassága legfeljebb 158 mm lehet. Az alsó kamrában egy maximum 159 mm-es tápegységnek van hely, illetve van itt még egy keret is az adattárolóknak – ebbe egy 3,5”-es HDD csavarozható be, tetejére pedig egy második 3,5”-es vagy 2,5”-es egység kerülhet.

A szellőzésnél az előlap és a hátlap használhatóságáról volt szó, ezeken felül a fedlap alá is betehetünk még két 12 cm-es ventilátort, illetve az alsó lemezre is kerülhet kettő, melyekkel a VGA-t láthatjuk el plusz levegővel. Amennyiben a vízhűtést preferáljuk, az előlap mögé egy 240 vagy 280 mm-es radiátor is beszerelhető, csak vegyük figyelembe, hogy ilyenkor a videokártya megengedhető hosszúsága kisebb lesz.

Prism V3

A következő bemutatásra kerülő gépház a Prism V3, mely egy ARGB ventilátorokkal szerelt változata a „sima” Prismnek. Ez már egy standard miditorony, mely ATX alaplapokat is képes fogadni, ezért mérete is nagyobb, 477 x 217 x 405 mm. Az előlap itt egy – lefelé keskenyedő – átlátszó részből és két rácsos elemből áll, tehát egyszerre biztosítja a tökéletes betekintést és a megfelelő szellőzést. Felül, a mágneses rögzítésű szűrővel takart szellőzőnyílások mellett hosszában elhelyezve két USB 3.0, egy USB 2.0 és két standard hangcsatlakozót találunk. A beltér itt is két kamrára osztott, felülre az alaplap mellett hét bővítőkártya kerülhet, a videokártya pedig szükség esetén függőlegesen is beszerelhető a megfelelő kiemelőszett segítségével.

Aerocool Prism
Aerocool Prism [+]

Fontos, hogy ilyenkor legfeljebb két foglalatnyi hely áll rendelkezésre, ezért ennél „kövérebb” grafikus kártyákkal ez a lehetőség nem működik. A kártyák maximális hossza egyébként 346 mm lehet, legalábbis akkor, ha az előlap mögé nem szerelünk be radiátort. Adattárolóból két 2,5”-es helyet találni az alaplapi tálca hátoldalán, illetve ezen felül a Trinity Mininél megismert kombinált keret is rendelkezésre áll a tápegység előtt. Ez a keret eltávolítható, és ha így teszünk, akkor akár 360 mm-es radiátorral is felszerelhetjük a Prism házat, mely a gyárilag érkező négy ventilátor mellett még további négyet tud fogadni: két 12/14 cm-es kerülhet felülre, kettő pedig a tápegység feletti lemezre.

Beam v2

Végezetül következzen a Beam V2, mely specifikációit tekintve elég sokban hasonlít a Prism V3-ra. 482 x 210 x 410 mm-es mérettel rendelkezik, legfeljebb ATX alaplapok fogadására képes, és 7+2-es a bővítőkártya-kiosztása, más szóval a grafikus kártya függőlegesen is elhelyezhető, ha nem igényel több helyet két foglalatnál. Adattárolóból két 2,5/3,5”-es és két dedikált 2,5”-es helyet találunk benne, ventilátorok az előlap mögé (3 db 12/14 cm-es), a fedlap alá (2 db 12/14 cm-es), a hátlapra (1 db 12 cm-es), illetve a tápegység feletti lemezre (2 db 12 cm-es) kerülhetnek. Ezek közül az előlap mögötti három hely, illetve a hátlapi 12 cm-es hely már gyárilag foglalt, ide kerülnek az ARGB világítással rendelkező légkavarók (szám szerint négy darab 12 cm-es egységet kapunk, de az előlap mögött 14 cm-es példányok is elférnek, ha bővítenénk).

Aerocool Beam
Aerocool Beam [+]

A Beam V2 (és a ventilátorok nélküli V1) érdekessége még a rácsos, jól szellőző előlapi burkolat, mely fölött a megszokott kezelőszerveket és csatlakozókat találjuk. A tartozékok közül említést érdemel a Prismben is dolgozó, H66C típusszámú ARGB-kontroller, mely lehetővé teszi a házba épített, legfeljebb hat darab ventilátor fényének és fordulatszámának vezérlését, akár a fedlapon található Reset gomb, akár az alaplapi rendszer segítségével.

Azóta történt

Előzmények