Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Wolfskin

    őstag

    válasz Wolfskin #94854 üzenetére

    Köszi mindenkinek a válaszokat, tippeket, elindított a lejtőn (emelkedőn).
    Átolvastam egy csomó tesztet, a hardware-journal.de/ nagyon jó oldal, alaposak a tesztek és sok info van a kommentekben is (szerencsére beszélek németül). Itt is sok típusra rákereste, néztem a csövek számát, a talp kialakítását, a csiszolás minőségét. Persze ezek nem biztos, hogy egyenes arányban vannak a teljesítménnyel, de hit nélkül a számítástechnika sem működik... ;]

    A mostani gépemben egy fx-8350 egy CM Hyper XT2 van silent wings ventivel (sajnos szerelés közben eltörtem egy lapátját) és elégedett vagyok (A hangjával mindenképp). Ami nagyon tetszik benne, hogy a venti egy műanyag kereten van, gumilábbakkal rögzítve (hogy semmi rezonanciát ne vigyen át fém részekre), ami takarításkor baromi könnyen lejön. Egyben lehúzom, levegő, vissza. kb 10 mp. De ahogy látom, ezt senki nem alkalmazz, csak ezt a fém klipszes megoldást :(
    Viszont nem jó ár-érték arány, lehúzzátok itt a fórumon.

    Aztán fellángoltam a BQ Dark Rock Slimért, szeretem ezt a márkát, az összes ház ventim is ilyen, de -olvasom itt - vannak jobb hűtők nála. Viszont felemelte a limitet 20e +/--ra, amiről azzal győztem meg magam, ha egyszer procit cserélek (Az AM4-ben még van hova), akkor a hűtő maradhat, meg addig is minél erősebb, annál később kezd hangoskodni, tehát nincs olyan, hogy túldimenzionált (ez nem ágyúval verébre).

    És végül kikristályosodott egy ALPENFÖHN Brocken 3 Black Edition. Hogy jól is nézzen ki. A netto 5k az eco fölött. (22 a black 2 ventivel, és 20 a norál 1 ventivel) Remélem jól gondolkodtam. A Mugen 5-t veri hangban, és 2 Celsiussal marad el mögötte (teszt) Na jó, max fordulaton, max terhelésen 5-el... :U De ez nem sör, hogy 5 fok annyit számítson :DDD

    Szóval az eddigi 3 favorit:

    1. Brocken 3
    2.-3. Brocken Eco Adv és az ID-Cooling 225 SE (holtversenyben)

    Van esetleg jobb ebben az ársávban? :F

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

Új hozzászólás Aktív témák