Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • proof88

    addikt

    Na jó, elegem van, belefáradtam már ebbe az E8400-ba, én nem tudok többet kihozni belőle.
    8x500-at biztosan tud, 1.3V-tal stabil, nincs időm megnézni, hogy lejjebb meddig lehet vinni. 533-as fsb-vel nyűglődtem, Prime95 5 perc után mindig meghalt, nos azt hiszem, az 1.6V-os PLL és mindkét CPU GTL Ref 0.670-re állítása meghozta gyümölcsét, most már csak 25 perc után hal meg a Prime95 Large FFT... :D
    Pedig szórakoztam én minden beállítással, lehet, hogy másik bios kéne, mert a legújabb van fenn a P5Q-E-n, de már a Q9300-nál is azt csinálta a CPU clock skew meg az NB clock skew, hogy nem indult el a Win, vagy login után kék halál...
    Egyébként az a vicces, hogy 1.3V-tal 25 percig megy a Prime95, de 1.325V-tal előbb hal meg, pár perc múlva, túlmelegedésről nincs szó.
    Lehet, hogy a lap korlátoz, mindenesetre én NB-nek és FSB Termination-nek (VTT) nem adnék 1.36V-nál többet, ha kéne, az nem az én pályám, én 24/7-re teszteltem...
    Jah a Performance Level-t manuálisan feljebb állítottam, biztos ami biztos, nehogy ott legyen gond.
    CPU Margin Enhancement vagy mi is olyan, hogy Optimized-en van, Compatible és Performance módokban kék halál vagy el nem induló gépet kapok, persze így tuning közben, amúgy alapon meg nem néztem...

    Szóval mit gondoltok, mennyit kaphatok reálisan ezért a prociért, boltban 40 körül van, E0-s stepping, egyedül Aquában akciósan 37, én is 37-re gondoltam, minimális alkuval, mert mégiscsak tutira tudja a 8x500-at és igaz, hogy 1.3V-tal, de ez CPUz szerint néhány tizeddel alatta van... idle: 1.256V, load (IBT): 1.232V. Dobozos, gyári hűtővel, könyvecske, matrica. Gari már nincs, mert Tom-e-tól vettem télen.

    Persze ha valaki tudna valami kis trükköt még, amivel megpróbálkozhatnék, az ne tartsa magában, csak sajnos most nem tudom, hogy kinél van az fsb-wall, a lapnál vagy a procinál ...

Új hozzászólás Aktív témák