Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • VinoRosso

    veterán

    válasz Zé_Mester #12501 üzenetére

    ne hari ezekért a dolgokért, de már tényleg ki vagyok, akadva, vagy inkább elkeseredve :( , mert én mindig próbálok másokkal korrekt lenni, és én meg mindíg beszopom a fazt mások miatt. Így már nem érdekel, hogy kinek milyen kifogása van arra, hogy miért nem az szerepelt a hirdetésben, ami a valóság. Mert számomra egyértelmű, hogy ennek a procinak a VIDje nem 1,100V, ugyanis default beállítások mellett ha a C1E visszaveszi a feszt, még akkor sem éri el az 1,10V-t. , pedig van rajt 0,003V drop! terlehés alatt alapon VID-del drop mellett így néz ki. A hirdetésbe nem volt benne a VID értéke, ezt nem is állítottam sose, de én direkt rákérdeztem, mert én fontosnak tartom. Ha azt mondtad volna, hogy 1,2125V akkor kértem volna egy tesztet. Az meg egy külön történet, hogy valaki a core tempet használja 45nm-en. Nekem ez az első 45nm-es procim, de mióta ezek kijöttek tudom, hogy a core temp nem méri jól a 45nm-es hőmérsékleteket. Ezért is használtam kapásból real tempet, és abban 1,2125V volt a VID. Furcsa, hogy ecsetelted, hány wolf vitte a 600at a lapodban, de real tempet még életedben nem láttál. És nem is az bosszant, hogy nem megy a tuning ezzel a procival, hanem hogy megmagyarázod, hogy én tehetek róla, hogy elhittem azt, amit mondtál, és hogy nincsen jogom kiakadni. Kérdezz meg másokat, hogy mit szólnának akkor, ha megvennének modjuk egy 1,2VID-es q6600-ot, aztán otthon meg kiderülne, hogy 1,3125ös. Mert kb ez most ugyanaz a szitu, és akkor ne legyenek kiakadva. Vagy mondjuk ha valaki egy elavult SW miatt g0-nak látja a b3as quadját, és ezt valaki megveszi g0 áron. Szerintem a korrektséghez hozzátartoznak ezek a dolgok, hogy amit eladunk az az legyen ami, és ne más. És ez tökmind1, hogy kinek vagy minek a hibája, mert a felelősség nem a vevőt terheli, hanem az eladót. Én hiába nézem meg jobban, akkor is csak azt látom, amit az eladó leír. Pl múlt héten adtam el egy Silent Sqaure-t. Soha nem használtam, még a dobozából se nagyon volt kibontva, egy procival jött, nekem meg TRUE-m van, mi a túrónak raktam volna fel. Aztán az történt, hogy megbeszéltem egy taggal, hogy megveszi, de csak akkor küldöm, amikor már elutalta a pénzt. Aztán közbe volt egy csomó vizsgám, aludtam vagy 3-4 órát átlagban naponta, vagy egyetalán nem aludtamsemmit, és teljesen ki voltam merülve, és kiment a fejemből, hogy eladtam a hűtőt, és jött egy másik arc, aki azt mondta hogy győri, és egyből elvinné a hűtőt. Mondtam neki hogy okés, és elvitte. Abban a minutumban jött a pü a sráctól, hogy utalta a lóvét nézzem a számlát és fogtam a fejem hogy most mi legyen. Nem győztem tőle elnézést kérni mert én voltam a hibás, és mondtam hogy megpróbálok keríteni neki egyet, vagy ha nem visszautalom a dellát. Aztán felhívott este a másik tag, akinek eladtam, hogy nem jó a hűtő, mert hogy nem mondtam, hogy használt, meg hogy az a baja, hogy 3 pines ventije van, és hogy azzal nem megy a fordulatszám szabályozás és rohadt hangos stb.. én mondtam neki, hogy nyugodtan hozza vissza, és nem azért, mert közben el tudtam adni a másik srácnak, mert már előtte is közöltem vele, hogy 3 nap próbagaranciát adok a cuccra, hogy lássa, ne szarom le a fejét, miután odaadta a lóvét, ha valami gondja baja van, visszaadom a lóvét. Vissza is hozta a srác és visszaadtam a pénzét. Közöltem a vevővel, hogy megvan a hűtő, de azért jött vissza, mert hangosnak találtatott, és a ventije ami ki lett cserélve csak 3 pines. Azt mondta, hogy nem baj, neki van egy fanmate-je, majd azzal leszabályozza. Elküldtem neki, szintén 3 nap próbagarral. Este a srác is irja a pü-t, hogy nem jó neki se a hűtő, mert hogy AM2-je van, és hogy ő azt hitte, hogy arra is jó ez, meg a ventiszabályozáshoz neki is 4pines venti kéne...na jó mondom ez is cumi, akkor küldd vissza a hűtőt. És a srác nem küldte vissza!! Mondta hogy nem érné meg neki, mert hogy amennyiért vette, azzal jobban jár, ha eladja, minthogy a postát gazdagítsa a pk-val. Meg lehet ő is elgondolkozott azon, hogy nem én tehetek arról, hogy nem nézte meg, jó e a hűtő a procijára. Szóval ezeket hívom én korrekt biznisznek, mert egyik fél sem tehetett a másik hibájáról, és mindegyik joggal lehetett volna felháborodva, mégis normálisan el lett intézve minden. Mindenki hibázik, és senki sem direkt hibázik, viszont a hibákat ki lehet javítani. És én ezért a 8200 biz szituért nem érzem felelősnek magam, ha azt kaptam volna amit kértem, akkor most nem lenne jogom a felháborodásra. De mivel bocsánatot kértél, ezért megbocsátok, és nem kívánom folytatni tovább ezt a vitát, az ügyet lezártnak tekintem. Meg lassan már az egész PH-t lezártnak fogom tekinetni, mert idáig mindig csak szívtam ezekből a bizniszekből. Mindíg volt valami gáz ezekkel az üzletekkel. Megveszel egy új VGA-t kidetül hogy használt, "elfelejtik" mellékelni az egyik játék dvd-t,aztán a szokásos majd postázom szöveg, kb Mikádó is tavaly április eleje óta postázza a Suprem Commander DVD-t, aztán elmaradt alkatrészek, pl CF híd, garilevelek, pl 1 -1,5 hónapja várok egy garilevélre, hogy eljusson hozzám, kb 100 Ft a posta de még nem ért ide szal ezek a kisstílű pitiáner dolgok teszik be az ajtót lassan már nálam, hogy valaki ilyeneken akar meggazdagodni, vagy én nem is értem, hogy kinek mi ezze a célja..úgyhogy fogom az összes cuccomat, aldok szépen mindent, és veszek magamnak állandó konfigot a BOLTBAN, nem itt a PH-n, mert ha ott nem azt kapom ami meg van hirdetve, már nem leszek ilyen elnéző, hanem szépen besétálok a fogyasztóvédelmisekhez a panaszirodába, és teszek egy feljelentést.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák