Hirdetés

Aktív témák

  • jolti05

    őstag

    Hogy firtassam a hozzá nem értésemet, megkérdezem, nekem melyik kábelre van szükségem a kettő közül?

    1. [link]
    2. [link]

    Asszem már ki is találtam...3,5-ös Jack megy a hangkariba, szóval végülis semmisnek lehet tekinteni ezt a hozzászólást, de ha már itt tartok, a másik mire jó, mihez illeszkedik?

    Ez már nem lehet semmi: [link] Duplán árnyékolt?

    Ez az RCA-Jack meg hogy lehet 200Ft?! [link]

    A hangszórókábel is durván olcsónak tűnik: [link]

    És megint más: [link]

    Male, meg Stereo. Nekem melyik kábel kell. Pls help :o

    Itt van egy rakás termék, szerintem pofátlanul olcsón, olyannyira, hogy én már el sem hiszem, hogy ennyibe kerülnek, vagy ha igen, akkor én nem vásárolhatok ott :)
    [link]

    A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

  • csizzah

    aktív tag

    válasz jolti05 #600 üzenetére

    Hi,

    Igen, nyilván fontos, hogy minél jobb minőségű legyen az audiokábel is, sőt, ez az első láncszem ha innen gyenge minőségű jelet kap az erőlködő akkor már bukta az egész hangzás, hiába van neked high end erősítőd, szuper hangfalakkal, és mondjuk van den hul hangfalkábeleid, szóval az egész hangzásnak annyi. Csak ismételni tudom magam, minél rövidebb legyen, tehet ha másfél méterre van az erősítő a hangkártyától akkor max 2 méteres kábel kell, de ha lehet még rövidebb (csak nehogy a végén rövid legyen :) ). Hogy milyet vegyél ennyi pénzből, hát nem tudom mi jönne ki belőle, elvileg az aranyozott csatis cuccok jobb minőséget képviselnek, ahogy említetted, valószínűleg a thomson, illetve még a hama, az ami ebbe az árba beleférhet, de esetleg megkérdezhetsz egy eladót is mit ajánlana.

    Hát ha négy ohmosak azok a hangfalak akkor elvileg nem lehet gond, a wattokkal kapcsolatban, az fix hogy 500w-ot soha nem fog leadni, 2*10w-os hangfal esetében gondolom annyit vesz fel amennyit a hangfal le tud adni, szóval nem hiszem hogy ki fog akadni a villanyórátok, de ezen technikai részével én sem vagyok teljesen tisztába, öcsémet tudnám ezzel kapcsolatban megkérdezni, aki villamosmérnök, de most nincs itthon uhogy passz. Itt a ph vannak srácok akik ezt a részét a témának nálam sokkal jobban vágják, ők biztosan többet tudnának mondani neked.

    jelenleg van ~750Ft-om, hát barátom jól lenulláztad magad :D , de remélem majd hosszú távon elégedett leszel.

    Üdv,

    CsizZ

  • csizzah

    aktív tag

    válasz jolti05 #601 üzenetére

    Látom időközben írtál, jónak néznek ki ezek a kábelek, és ahogy nézem van személyes átvétel is a forgalmazónál, arra azonban vigyázz, hogy egyes termékeknél amit belinkeltél méterár van megadva! Az a hangszóvóvezeték is 500ft/m, ugy hogy annyira azért nem olcsó.

  • jolti05

    őstag

    válasz csizzah #602 üzenetére

    Szia, ismét :)

    Mindenekelőtt újra nagyon megköszönném az eddigi segítségedet. Egyre közelebb vagyok a ''kiteljesedés felé''. :D

    Amint azt láthattad, a legutóbbi hsz-omben, amit egy...nincs véletlenül msn-ed? :B Szóval a legutóbbi hsz-omban éppen beparáztam, hogy nekem mi is kell éppenséggel. Ha a műszaki depó tényleg ilyen olcsó, az azért baj, mert még 3 hétig nem tudnék elmenni oda vásárolni, mivel 5ig dolgozom. :o

    Nem tudom még, hogy hova tudom elrakni az erősítőt. Priviben mellékelek pár képet, hogy hogy fest a szobám, hova gondoltam, mit javasolsz. :)
    Hajlandó vagyok a minőség érdekében több pénzt rááldozni a kábelekre, mint 2-300Ft :)

    ''annyit vesz fel amennyit a hangfal le tud adni''
    Ha ez valóban így van, ez egy nagyob jó hír. Mert így is soxor le vagyok cseszve, hogy már megint mekkora lett a vellanyszámla :o :B
    Megköszönném, ha megkérdeznéd a tesódat :) Szívesen érdeklődnék más topikban is, esetleg itt feltenném a kérdést, hogy akkor ez hogyisvan, csak általában nem nagyon szoktam válaszokat kapni. 1-2 fórumot már bejártam pár -már nem aktuális- kérdéssel, és az a tapasztalatom, hogy minden téma egy idő után lecseng. Bejön egy új elektronikai cikk, már kicsivel előtte elkezdenek beszélni róla, és egy idő után elfelejtődik, és már csak pár kitartó ''utas'' van jelen a topikban, mázlijukra a hozzám hasonlóaknak. Igen, tudom, igaz, hogy ez az Erősítő topic, de ha megnézed, nem nagy az aktivitás. De így is nagyon örülök, hogy egyáltalán van. Úgyhogy türelmes leszek, és ha lennél olyan kedves, és megkérdeznéd :) Köszi.

    :DD Igen így va, és még tartozásom is van :B :o Borzasztóan bízom benne, hogy jól válaszottam, és ugyanígy teszem majd hangfalak terén is, és egy fél életre elengendő teljesítményt és hangminőséget sikerül vásárolnom :) Ráadásul, tudtommal a hangtechnikai cikkeknek lassan esik az áruk. Ezt jól tudom? Mivel egyenlőre nem tudják forradalmasítani a hangzást, a technológiát, ezért lassabban esnek az árak. Ha 10 éve vettél egy bivalyerős hangberendezést, az még talán ma is valamennyire megállja a helyét, gondolom. Bár igazából nem vagyok vele tisztában, hogy 10 éve mi volt a ''trend'', mekkora volt az ideális teljesítmény, hol tartott az ipar.

    Ahogy anyukám mondaná, viszket a ******, már nagyon mennék kábelt venni :) Csak nem tudom milyet, melyiket, hol. Ebben kérem ezúttal a segítségedet, esetleg segítségeteket.

    Maradok gépközelben, beizzítva az ujjaimat, ha esetleg érkezik válasz, közben filózom, hogy mit-hogy tovább.

    MOD: ''Látom időközben írtál''
    Igen, és megint :B Sajnos oda nem tudnék elmenni egy darabig. Máshol kell nézelődnöm, nameg nem tudom mi az a Male(angol szó, férfi), vagy Stereo, szóval azt sem tudom nekem melyikre lenne szükségem. Lehet megint elnézek Auchanba, hátha találok valami megvételre érdemes kábelt, és megkérdezem, hogy a Heco Vitas 500 van-e cseresznyében, illetve hogy köv. 7végén eladják-e nekem, ha szépen megkérem őket :P

    [Szerkesztve]

    A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

  • WN31RD

    addikt

    válasz jolti05 #604 üzenetére

    Nem igazán vagyok otthon a házimozi erősítők terén, csak bekukkantottam ebbe a témába, és megakadt a szemem a kábelek kérdésén. Szerintem nem érdemes túlságosan nagy jelentőséget tulajdonítani a kábeleknek. Persze, nem árt, ha nem hosszabb a szükségesnél, nem árt, ha aranyozottak a csatlakozók, de alapvetően nem ezen fog múlni a hang. Hacsak nincs valami egyéb probléma a háttérben, a kábel legfeljebb rendkívül finom különbségeket produkál jellemzően.
    Azt javaslom, hogy mielőtt sokat költenél ilyesmire, kérj kölcsön ismerősöktől egy-két kábelt, és próbáld ki. Így már tudni fogod, hogy személyesen neked mennyit éri meg ilyesmire áldozni. Ha vannak megfelelő szerszámaid, jól járhatsz egy saját magad által készített kábellel is.
    (Az én 2.0 hangrendszeremben pl. még csak nem is minden egyes csatlakozó aranyozott, és nem érzem szükségét, hogy kábelt cseréljek, pedig egyébként igen drága cuccról van szó.)

    ''egy fél életre elengendő teljesítményt és hangminőséget sikerül vásárolnom''
    A műszaki fejlődés ilyen téren tényleg meglehetősen lassú, tehát egy 10 éves rendszer minden további nélkül megállhatja a helyét a maiak között is. Az ember hallása azonban idővel igen sokat finomodhat (amellett, hogy objektíve folyamatosan romlik). Nem biztos, hogy a most megfelelőnek ítélt hangminőség néhány év múlva is kielégítő lesz számodra...

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • jolti05

    őstag

    válasz WN31RD #605 üzenetére

    Sajnos 1 olyan ismerősöm sincs, akinek lenne hasonló hangrendszere. Ez az egyik probléma. A másik pedíg, hogy még nincsenek hangfalaim hozzá. Most 2X10W-ot hajt, és ennyit is fog legalább 1 hétig. :o Bár édasanyám feje már ettől is szétmegy. Nagyon nem bírja a hangerőt, a mélyet meg még annyira sem. Félreértés ne essék, nem hallgatom hangosan, és már azt a hangerőt sem viseli el igazán, úgyhogy amikor itthon van, marad a ''Night üzemmód'' :)

    Én úgy gondolom, hogy hajlandó vagyok pár száz forinttal többet költeni az aranyozott csatis árnyékolt kábelre, mint a sima mezei kábelre. Ezért valószínűleg valami drágább lesz, ami azért mégsem a csillagos ég, de nem is 200Ft :)

    Nem állítom, hogy annyira sokáig elég lesz, tehát a fél élet csak amolyan apró humor volt, de hogy 5-6-7 évig nemigen szeretnék hangtechnikába beruházni, ha meglesz rendesen az 5.1, az biztos. És csak remélem, hogy jól gondolom, és tényleg nem lesz rá szükség.

    Hogy mennyit számít az aranyozott, vagy a-néküli csati, sajnos nem tudom. Inkább biztosra megyek.

    A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

  • sanzik

    senior tag

    válasz jolti05 #606 üzenetére

    Egy több milliós rendszernél százezreket költenek kábelre... (láttam konkrét példát)
    Hogyha a leggagyibbtól egy kicsivel jobbat veszel az szerintem teljesen megfelelő lesz.
    Nekem 10-15ezer forintba került az összes kábel (erősítő,tv,dvd,hangfalak) de volt nálam 2x drágább kábel is és nem igazán hallottam különbséget . :U
    A komolyabb kábelek szerintem a több százezres cuccoknál jön ki csak igazán...
    Bár én is aranyozott csatisat vettem anno,de ezen belül is vannak azért különbségek szerintem.
    Amit én soha nem fogok meghallani.... :D

    [Szerkesztve]

  • WN31RD

    addikt

    válasz sanzik #607 üzenetére

    ''A komolyabb kábelek szerintem a több százezres cuccoknál jön ki csak igazán...
    [...] Amit én soha nem fogok meghallani....''
    Nem csak te nem (igazán) hallod. :) Hallgattam mostanában sok millás (nem százezres) és igen jól szóló rendszereket, de őszintén szólva nem arról győztek meg, hogy a kábelek annyira fontosak lennének, mint azt sokan állítják. A jó minőségű (nyilván nem 100 Ft/m kategóriájú), mechanikailag stabil és elegendően nagy keresztmetszetű kábelek között én legfeljebb nagyon finom különbséget érzékelek, pedig egyébként elég finnyás vagyok a hangminőségre (pl. sok százezertől indulnak azok a hangfalpárok, amelyeknél nem húzom az orrom mondjuk egyes Pink Floyd számok hallgatása közben).
    Lehetséges, hogy az én hallásom gyengébb pont ilyen szempontból, lehetséges (és szerintem valószínű) az is, hogy a placebo hatás sok esetben igen erősen közrejátszik a kábelek közötti különbség értékelésekor. Mindenesetre azt javaslom mindenkinek, hogy legyen szkeptikus az ilyesmivel szemben, és járjon utána saját maga, hogy ő mit hall, és mit nem, mielőtt jelentős összegeket (mondjuk a teljes rendszer árának 10-20%-át) kiadna ilyesmire, ahelyett, hogy azt más komponensre költené.

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • jolti05

    őstag

    válasz sanzik #607 üzenetére

    Vettem egy 1600 forintos aranyozott csatis Thomson RCA-Jack kábelt. Ezzel beérem. :)

    A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

  • NoName?!

    csendes tag

    5.1 analóg kábelt játékhoz hol lehet venni? Valami nem túl drágát :)

    Öné a híd Egyes!

  • jolti05

    őstag

    válasz NoName?! #610 üzenetére

    Én sajnos passzolnám. Google-ben nézz utána.

    A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

  • neduddki

    nagyúr

    HI!

    Mazzghoz: vhl mar meseltem, de mivel nem lele ujra leirom:
    Szvla kedvenc docensemnek volt /van/ egy hb1-e, egy alaptol 1-el vastagabb HK szereo erositoje /sanos mar nem tom a szamat: -(/, es egy Maranc cd67se ishwata es tok alap mazzagok amik a dogbozban szoktak lenni, de mindezek ellenre ez a cucc az akkori ismereteim szeritnult, /90es evek kozepe-vege/ egesz korekten szolt, es hallgathato volt, majd par ev mulva kiderult, hogy egy ismerosenek van egy ismerose egerben aki csoveseket epit es kicsit szent orult:- ) meg is csinaltta a 2 mono block erositot fel is hoztak es belottek a HK hejjere, minth aegy vilag valtooztt volna meg , egyszerune dimenciot lepett a cucc, DE mar a kezdetektol fogva kicst furcsa volt magasaknal, karcos es vmi nem stimmelt, hangt is adtamennek, mire kisse megsertodott a tarsasag, hogy hogylehetek ennyire botfulu ! eltelt a hetvege es jon a tutaj, hogy igazanm lehet, mert neki se stimmel vmi hosszu hallgatas utan, nehay hetiutannajaras, ajanlatkeres es egyebek majd egyre tobb hejjrol erositettek meg, hogy ki kene probalni a van Hool-nak egy kabelet /sajna ennek se tom mar a szamat/, elmentunk a moszkva ter kornyekere egy kis uccaba /mintha az ostrom lett volna/ felmentunk egy lakasba, ahol a gepviselet volt es megvette a kabelt, /ugy 9-10 rugo volt/, hazamentunk osszerektuk es mintha vilag valtozott volna meg, ismet es eltunt a balhe a magasakbol es mindenki megnyugodott: - )))
    A cucc ma is a fo zenehallgatasi rendszere, azzal a kulomseggej hogy a hangfalak ma mar kef q7-esek:- )))

    udv

    neduddki

    p.s. nem azt akarm mondani hogy rohatt drag kabel kell, hanem hogy meg kell talalni azt a kabelt ami a legjobbna illik a cucchoz
    es azt sem akarom ondani, hogy mennyrie qva jo a fulem /met ez nem igaz lyanykorom koncertjei meghoztak az eredmenyt, fileg jobbra:- )/ es emmnyre kepozett vagyok /mert ez sem igaz, sajnos: -(/ de valszeg ugy tunik a magasak koruli balhekre jobban haklis vagyok mint a tobbire /lasd Genelc 8020 vs. 8030 sztory/

    https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

  • stavross

    tag

    válasz jolti05 #596 üzenetére

    Szia Zsoci

    Grat a RX-V361 Yamahához :D
    Látom írtad hogy szürkét vettél ,mert az jobban teccett!

    1ébként volt feketébe is nekik raktáron, vagy csak szürkét lehetett venni?

    Üdv
    Stavross

    Boldogok, akik nem várnak semmit, mert ők nem csalódnak!

  • NoName?!

    csendes tag

    Egyik végén 3 sztereo jack a másikon meg 3 rca ha jól emlékszek :B

    Öné a híd Egyes!

  • jolti05

    őstag

    válasz stavross #613 üzenetére

    Szia :)

    Köszi szépen, ha minden jól megy, 7végén már két Hecoval fog szólni, nem pedíg 2x10W ezeréves hangfalakal :B
    Igen, a szürek szerintem sokkal szebb. Feketében már egyáltalán nem tetszett, holott mindenképpen feketét akartam.
    Volt fekete, sőt, még több, mint a szürke, legalábbis ami ki volt rakva. Raktárban nem tudom maradt-e még. Úgy gondolom jó vétel volt. De ez inkább akkor fog kiderülni, ha meglesz hozzá minden (5.1) és már használom egy ideje :)

    A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

  • NoName?!

    csendes tag

    válasz NoName?! #615 üzenetére

    de lehet hogy a másikon nem 3 hanem 6 rca volt :F

    Öné a híd Egyes!

  • Edyboj

    csendes tag

    válasz csizzah #573 üzenetére

    Hali! csizzah te melyik MM-ban láttad a Heco Vitas hangfalakat? Ez a szett valahogy kimaradt az életemből, de annyi jót olvastam róla, hogy most már kiváncsi vagyok rá. A Surányihifi oldalán agyon dicsérik. Ha van valakinek füles tapasztalata a szettről akkor örülnék ha megoszatná velem.

  • csizzah

    aktív tag

    válasz Edyboj #618 üzenetére

    Hi,

    A MM-ban nem láttam Vitas-t, elnéztem, ''csak'' Victa van, de az Auchan-ban most akciós a Vitas, 40eFT/pár. Ha minden jól megy zsoci-nak, majd nemsokára ír róla egy kis beszámolót.

    Üdv,

    CsizZ

  • csizzah

    aktív tag

    válasz NoName?! #617 üzenetére

    Inkább úgy, neked akkor ezek szerint 3db Jack--Rca kábel kell.

  • Edyboj

    csendes tag

    Az Auchan nem árul Heco Vitas 5.0-s szettet?

    [Szerkesztve]

  • jolti05

    őstag

    válasz csizzah #619 üzenetére

    Igen, így van, köszi :) De Auchanban már nincsen sajnos, ugyanis félre van téve nekem az az 1 darab :B Neten láttam ezen kívül itt [link] Színre sajnos sokkal szebb, mint amiket én fogok venni, hangzásra pedíg szerintem vetexik az új 80-90e-res Heco-kal. Ha megvettem, mesélek :)

    A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

  • jolti05

    őstag

    válasz Edyboj #621 üzenetére

    Nem, sajnos nem árul. Felhívtam az összes pesti Auchant.

    A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

  • Zsolt!!

    aktív tag

    válasz WN31RD #605 üzenetére

    Azonos árkategóriájú kábelek között nincs is hatalmas különbség inkább csak izlés kérdése.Egyébként egyetértek mindenki hallgassa meg hogy neki mennyit ér meg.A legolcsóbbakat azért mindenképp kerülném.

  • Zsolt!!

    aktív tag

    válasz WN31RD #608 üzenetére

    Múltkor az egyik magazin különböző típusú cd-re írt ki zenéket és írták h mennyivel különböző a hangjuk.Kíváncsi lennék én mit hallottam volna belőle.Mondjuk millós erősitőn meg a lánc többi tagja is hasonlóan nívós volt.

  • WN31RD

    addikt

    válasz Zsolt!! #625 üzenetére

    Én inkább arra lennék nagyon kíváncsi, hogy ugyanezek az emberek duplavak teszteken mit és mennyit hallanának belőle (szerk.: tetszőlegesen drága hangcuccokon). A prekoncepciók nagyon nagy mértékben befolyásolhatják ugyanis, hogy szubjektíve mit vél hallani az ember.

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • jolti05

    őstag

    Frontoknak érdemes legalább 2,5mm átmérőjű kábelt beszerezni?
    És a többinek elég a 0,75-ös?
    Az gáz, hogyha az egyik rear mondjuk 5m-es kábelen kapja a kakaót, a másik pedíg 8?

    Hirtelen ennyi :)
    2,5miliset 399ft/m áron láttam, 0,75miliset pedíg 99ft/m. Szerintem nem vészes. Lehet ugyan olcsóbban kapni, de sajnos nincs időm elmászkálni a világ végére.

    A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

  • Il Dottore

    tag

    Szevasztok,

    Kinéztem végre a hangfalakat egy 20 nm szobához, (film+rap+goa-hoz, dmr-eh 65 és egy th42pv70)

    Wharfedale 9.6 vagy 9.5 nem tudom pontosan még melyik, majd eldől hogy melyik, asub is wharf (sw150 vagy powercube 12+)

    Kérdésem hogy ezekzek milyen erősítő a jó?

    A wharfedale-nál a következőket javasolták:
    Denon 1707 vagy 1907
    Onkyo TXSR505 vagy 605.

    Legjobb tudomásom szerint az erősítő alaapvetően hang frekvenciát erősít fel, milyen megfontolásból kerül egy ilyenbe videó jellel kapcsolatos funkció?
    Sok helyen olvastam hogy pl a Yamaha az csak filmhez jó egy 100-150ezres kategóriában, de zenében ''nagyon gyenge''-kifejetné ezt valaki részletesebben.

    Miért kell egyáltalán AV erősítő?

    Köszi előre is.

    HAF 932 Advanced, Gigabyte GA-X99-Gaming 7 WIFI, i7 5930K 3.50GHz+BeQuiet Dark Rock 3,Gigabyte GTX 980 4GB G1.Gaming, Kingston DDR4 16GB/2800 KIT HyperX Predator, be quiet! Dark Power Pro 11 850W, Samsung 512GB 850 PRO+ 4xSeagate 4TB, 1xSeagate 8Tb Archive, Razer Mantis Control+G1, Samsung TA750.

  • #25954560

    törölt tag

    válasz jolti05 #627 üzenetére

    frontnak erdemes. de ha nem gond a kabelezes. en azt vennek a tobbihez is. (vagy utp-t :D de ez masik tema).

    Il Dottore:
    a (mai) filmnek alapvetoen masok a hangbeli kovetelmenyei, mint az igenyes zenenek. legyen benne megfelelo idoben es intenzitassal a mely, a centernek gyakorlatilag csak a beszedhang megy, a tobbiek is foleg effekteznek.
    addig a zenenel a jobb es bal frontnak a teljes elvezethez a teljes hallhato tartomanyt (cd-nel), mas forrasnal meg azon kivul is ki kene adnia.
    ezert szoktak megkulonboztetni. nagyon sokan, akik elsosorban zenet hallgatnak ugy valogatjak meg a frontokat es az erositot, hogy lehetoseg szerint sztereoban szepen szoljon.

    [Szerkesztve]

  • Il Dottore

    tag

    válasz #25954560 #629 üzenetére

    Köszi a választ,


    A felsoroltak közül akkor melyiket ajánlanád/ajánlanátok?

    HAF 932 Advanced, Gigabyte GA-X99-Gaming 7 WIFI, i7 5930K 3.50GHz+BeQuiet Dark Rock 3,Gigabyte GTX 980 4GB G1.Gaming, Kingston DDR4 16GB/2800 KIT HyperX Predator, be quiet! Dark Power Pro 11 850W, Samsung 512GB 850 PRO+ 4xSeagate 4TB, 1xSeagate 8Tb Archive, Razer Mantis Control+G1, Samsung TA750.

  • zozi80

    csendes tag

    válasz jolti05 #627 üzenetére

    Szia!

    Kíváncsian várom a yamaha erősítőd hangjáról szóló beszámolót, ha már megvannak hozzá a dobozok is. Én ugyanilyen típusú erősítőt tervezek venni, viszont 45kHUF alatt nem láttam eddig... Jó üzletet csináltál!
    Z

  • jolti05

    őstag

    válasz #25954560 #629 üzenetére

    A többihez is? Azt meg miért? :P

    A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

  • jolti05

    őstag

    válasz #25954560 #629 üzenetére

    A többihez is? Azt meg miért? :P

    MOD: zozi80: Szia. Köszi szépen, ez jól esik :B szerintem is jó üzlet volt. Mindenképpen kifejtem majd róla a gondolataimat, csak ugye amíg semmi komolyabb sincs a tarsolyomban, addig nincs nagyon értelme beszámolót tartani.
    Eddig annyit tudok elmondani, hogy szerintem mindent kihoz a két 10W-os hangszóróból, amit ki lehet.

    Egy kérdés: Úgy vettem észre, rádió alatt -mintha- több mélyet tolna a hangszórókra. Ez lehetséges, vagy valszeg azért van, mert...esetleg nem nyomtam át stereóba? Legyen inkább kettő. Hova a rákba rakjam az antennát?! Komolyan már hülyét kapok. Roxynál a bal szekrény tetején normális, rádió1-nél meg átrakom a jobb szekrényre.... :))

    Ja igen, és még annyit zozi, hogy idáig -a mostani 2x10won kívül- 2 systemmel hallottam, ja nem, hárommal, de a kis JVC-k elég gányul szóltak. A Heco Vitas 500 szerintem elég keményen szól vele. A másik pedíg egy SAL 5.0 volt :) Valami LG bemutatófilmet nyomtak éppek, és nekem bejött a hangja. Mélytartomány elmaradt a Vitashoz képest, de amúgy rendben találtam.

    Most meg -ha tudom- kirpóbálom a Genius DHT510 két frontjával. Kíváncsi vagyok. :U

    MOD2: Sorry, operában behalt valami, és úgy tűnik, kétszer ment el. Érdemes, ráadásul nem is ua...

    [Szerkesztve]

    A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

  • zozi80

    csendes tag

    válasz jolti05 #633 üzenetére

    Ja, hát amióta egy hangfalkészítő ismerősömnél hallgattam pár zenét (nem, nem a dobozt, mert nem lehetettt tudni, honnan jönnek a hangszerek...), azóta én is várom az igazi dobozokat, ami a jelenlegi aiwa minihifit fogja leváltani. Amúgy én is a sal2610-es szettet néztem ki, meg a magnatnak az olcsóbb szettjét, de még egyiket se hallottam sajna. Amúgy valaki asszem itt írta, hogy nem volt mély vele. A prospektusában pedig azt olvastam, hogy az alsó mélynyomók külön csatlakoztathatók sub-ként. Nem lehet, hogy az nem volt bekötve? MM-ban semmi sem elképzelhetetlen:)

    Ja, azt meg lehet nézni nem-e monoban szólt, de az is lehet, hogy valami eq-s dolog van beállítva esetleg defaultból, ha rádióra kapcsolsz.

    JVC-t csak autóba:)

    Rádióval nekem is voltak ilyen vételi gondjaim, aztán vettem egy 3 ágú yagi antennát, kiraktam az erkélyre és minden jött erősen. Persze ez még a 4.-en volt, most földszinten lakom, itt nemsok minden van... Csak egy ki vezetéket használsz antennának?
    A legjobb rádió sem ér semmit normális antenna nélkül!

  • #25954560

    törölt tag

    válasz jolti05 #632 üzenetére

    ha a hatsok nem kis szatelitek lesznek, hanem normal tobbutas hangfalak, akkor erdemes. van, aki oda is rendes hangfalakat tesz ;]

  • misaxoo

    csendes tag

    Helló, sziasztok!
    Az lenne a kérdésem mi a véleményetek a Yamaha DSP-A3090 tipusú erősítőröl.
    Most készülök vásárolni, és nem vagyok valami jártas a házimozi terén.
    De szeretném lecserélni a jelenlegi /compact/ rendszerem valami minőségire. Mivel nem mai darab, megállja a helyét a mostani erősítők mellett vagy nézelődjek valami új tipus után.
    Előre is köszi.

    Egy őrült világban csak az őrültek a normálisak

  • jolti05

    őstag

    válasz zozi80 #634 üzenetére

    Nekem tetszett az a SAL szett. 30e forint volt akciósan az 5.0. Ha lett volna pénztem, és kicsit meggondolatlanul cselexem, biztosan megvettem volna :) Egyébként mikor odamentem pénteken (ekkortól kezdődött a leértékelés) már aznap este 6 óra fele nem volt, csak a az az 1 kiállított darab. Hogy a mélyét...hát, nem tudom, de tudok neked 1 képpel szolgálni: [link] Lehet nem hallottad rosszul, ha megnézed a csatlakozófelületet, gyanús :) Biztos, hogy nem volt bekötve, hogyha az az :B

    Igen, csak az FM vezetéket használom, egy vékony rövid fehér kábel, aminek semmi sincs a végén. Antennát merre kapok nagyon olcsón? :o

    &rew: Elvben kétutas nagyon régi, szerintem legjobb esetben 20-30W-os hangfalak, de jó állapotban vannak, vagyis az egyiket leejtette a srác, akinek kölcsönadtam, és szanaszét tört, de összeragasztotta :DDD
    1,5mm-es kábelre gondoltam centernek és hátsóknak. Előre meg 2,5ös. Vagy tudnék venni 10m 6mm-eset valami 6e forintért :Y

    misaxoo: A Yamaha jó :P Legalábbis szerintem. Eddig tetszettek. Sajnos az általad megnevezettet nem ismerem.

    A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

  • jolti05

    őstag

    Ja és nem volt időm kipróbálni az erősítőt a Genius frontokkal :(

    A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

  • zozi80

    csendes tag

    válasz jolti05 #637 üzenetére

    Nagy mázlista vagy, hogy ilyen jó árakon tudsz kifogni dolgokat! Neten 45k körül van. Melyik áruházban volt ez?

    Antenna? Először is, szerintem, ha pl. lakótelepen laksz, akkor tuti kell legyen antenna csatlakozó valahol a falban, az kellene 75 ohmos koax kábellel összekötni. Lehet, meg is oldaná a problémát. Ha nem, akkor már nehezebb a dolog. Mivel urh-ról van szó, ezért általában yagi antennákat szoktak ajánlani, ami meglehetősen nagy kiterjedésű és háztetőre/erkélyre kellene kitenni. Az áruk kb 4-5khuf, de már régen foglalkoztam velük... Esetleg vannak ilyen szobaantennák, amik nem tudom mennyire hatásosak, először egyet ki kellene próbálni, kölcsönkérni, aztán meglátod eredményes-e.

    Szerintem ott a sal-nak a mélynyomója nem volt bekötve, tehát gyakorlatilag kétutasként működött. Így persze lehet, hogy nem a legtöbbet hozta ki magából. bár a közepek is átvihették valamennyire... Amúgy elég valószínű, hogy valamilyen sal-t veszek, kicsit elfogult vagyok velük, hugom kocsijába is tőlük vettem hangszórókat és az árukhoz képest szépen szólnak. Ráadásul ugye ottvan a támogassuk a magyar cégeket, ha lehet dolog is:)

  • misaxoo

    csendes tag

    válasz jolti05 #637 üzenetére

    fs-zsoci köszi a választ. [link]
    itt van róla némi tájékoztató mit is tud.
    Mi lenne ehhez az erősítőhöz az az elérhető áru hangfalszett, ami megfelelne? Egyenlőre csak 5.1 később bővítődne mert hát a pénztárcám nem kifogyhatatlan , sajnos :D

    Egy őrült világban csak az őrültek a normálisak

  • Il Dottore

    tag



    628 up.

    Kinéztem végre a hangfalakat egy 20 nm szobához, (film+rap+goa-hoz, dmr-eh 65 és egy th42pv70)

    Wharfedale 9.6 vagy 9.5 nem tudom pontosan még melyik, majd eldől hogy melyik, asub is wharf (sw150 vagy powercube 12+)

    Kérdésem hogy ezekzek milyen/melyik erősítő a jó?

    A wharfedale-nál a következőket javasolták:
    Denon 1707 vagy 1907
    Onkyo TXSR505 vagy 605.

    Sürgős a dolog, köszi.

    HAF 932 Advanced, Gigabyte GA-X99-Gaming 7 WIFI, i7 5930K 3.50GHz+BeQuiet Dark Rock 3,Gigabyte GTX 980 4GB G1.Gaming, Kingston DDR4 16GB/2800 KIT HyperX Predator, be quiet! Dark Power Pro 11 850W, Samsung 512GB 850 PRO+ 4xSeagate 4TB, 1xSeagate 8Tb Archive, Razer Mantis Control+G1, Samsung TA750.

  • csizzah

    aktív tag

    válasz misaxoo #640 üzenetére

    HI,

    Ez egy régebbi viszont magasabb kategóriájú modell a yamahától, hogy érdemes e megvenni, az attól függ hogy milyen állapotban van, illetve mennyiért árulják.
    Az utóbbi időben azért jelentősen csökkent a hm erősítők ára, lehet hogy az árában érdemes azok között inkább szétnézni.

    Üdv,

    CsizZ

  • csizzah

    aktív tag

    válasz Il Dottore #641 üzenetére

    Hi,

    Számomra kicsit zavaros a kérdés, nem értem mit keres a felsorolásban a genius hangfal, illetve a Wharfedale hangfalakkal kapcsolatban is kicsit azt érzem hogy csak úgy ráböktél hogy ez kell, de javíts ki ha tévednék.

    Ilyen zenékre ebben az árkategóriában én esetleg más márkák között is körülnéznék.

    Üdv,

    CsizZ

    ps
    Az hogy a Yamaha erősítők zenére nem alkalmasak az egy régi beidegződés, a régebbi típusoknál sokan panaszkodtak a zenei hiányosságára, de az újabb típusok már zenében is nagyon szépen megállják a helyüket. Zenére ill kompromisszumos megoldásként a Denon-okat szokták javasolni, de a mai Yamahák-kal sincs probléma ilyen téren.

    [Szerkesztve]

  • zozi80

    csendes tag

    válasz csizzah #643 üzenetére

    Ez a yamahás dolog megnyugtató, mert én is ilyet tervezek venni és fontos, hogy zenére is jó legyen. Persze a mostani minihifimnél minden jobb...

    Mely típusokat próbáltad? rx-v361? Ez most elég jó áron van és teljesen új típus.

  • csizzah

    aktív tag

    válasz jolti05 #637 üzenetére

    Hi,

    A Sal-nál a 4 csatlakozó a bikábelezési lehetőség miatt van, két kábellal is kell szólnia a mélynyomónak, mikor én hallgattam szintén így volt összekötve, és szólt is a mély mert kézzel odanyúltam, és valmit mocorgott, csak hát nem igazán volt hangja....

    [Szerkesztve]

  • misaxoo

    csendes tag

    válasz csizzah #642 üzenetére

    helló!

    Az állapotával nincs baj doboz papír vigyáztak rá. Az árról még nincs elképzelés. Mi az-az összeg amit még érdemes kifizetni érte? Esetleg tudsz-e ajánlani valami elfogatható árú házimozi erősítőt és hozávaló hangfalakat, amire érdemes beruházni. Mivel nem vagyok jártas a dologban nem tudom mire érdemes odafigyelni a vásárlákor. De a Yamaha szimpatikus.

    Egy őrült világban csak az őrültek a normálisak

  • csizzah

    aktív tag

    válasz misaxoo #646 üzenetére

    Hi,

    Hát igazán nem tudnám megmondani mennyit érhet most az a Yamaha. (60e Ft kb, passz...)

    Hogy én mit ajánlanék, ahhoz több dolgot is kéne tudni.
    Először is mi az az összeg amit rászánsz a rendszerre, mire szeretnéd elsősorban használni, zene, mozi, gondolom mindkettő, mekkora helyiségbe lenne.
    Vásárlásnál az a legfontosabb hogy mindenképpen hallgasd meg a kiszemelt hagfalakat, erősítőket mielőtt megvennéd, vakon ne vásárolj semmit. Igazából az egy árkategóriába tartozó erősítők között szolgáltatásban nem igazán szokott különbség lenni, nagyjából mindegyik u azt nyújtja, inkább hangkarakterisztikában szokott különbség lenni, de azt csak hallgatással tudod eldönteni neked melyik tetszik jobban.
    Hangfalak tekintetében már nem ilyen egyszerű a helyzet, de ott is csak a hallgatózást tudom ajánlani.

    Üdv,

    CsizZ

  • misaxoo

    csendes tag

    válasz csizzah #647 üzenetére

    Hi!
    Hát az összeg kb 150e forint lenne amit rá tudnék szánni a rendszerre kábelek és csatlakozók nélkül. De később még esetleg fejlesztgetném ahogy a pénztárca engedi.
    Amire használnám jól gondoltad mozi és zene. Egy 30nm-es szobát kéne megtöltenie hangal :) . Zeneileg sajnos biztos kompromisszumot kell kötnöm mert szeretem ha valami tisztán és dinamikusan szól és ebbe az árban nem valószínű, hogy ez megvalósítható :(
    A meghalgatás sajnos nem minden üzletben kivitelezhető és hát biztos máshogy szól egy szobában mint több ezer négyzetméteren akár 1 erősítő akár a hangfalak.

    Erről mi a véleményed? Yamaha RX-V540RDS[link]

    Egy őrült világban csak az őrültek a normálisak

  • jolti05

    őstag

    válasz zozi80 #639 üzenetére

    A Saturnban volt egy 7végés leértékelés. Lecsaptam rá ~39150Ft-ért :) 30percet ültem a Mamuthban, de végül a megvétel mellett döntöttem.

    Igen, most hogy mondod, nagyszobában van a TV csati mellett egy Radio is. Oda van most dugva a TV :DDD De jönnek rendesen a csatornák :) Szóval koax kábel? Nem tudom ez mennyire megoldható, mivel elég nagy távolság van az erölködő és a dugó között.Ha elvezetném szépen, rendesen...hmm...szerintem 12-13méter kellene, plusz kifúrni az ajtófélfát. Kölcsönkérni ilyesmiket nincs nagyon lehetőségem :(

    A SAL-nak szóltak a mélyei is, direkt meghallgattam, csak nagyon gyengék voltam. Legalábbis szerintem(szólt a mély). Tegnap azt hallottam, hogy a korszerűbb sugárzók már...huha, dupla csatlakozásúak. Ennél többet nem tudok róla mondani. Esetleg ez a SAL is olyan.(?)
    Egyik haverom nevelőfaterjának van egy SAL 250Wos subládája. Nem hallottam még szólni, kocsiba való, de gyerek kipróbálta a lakásban, elvileg levitte a CDit az asztalról. Szerinte bivalyul szól. Nekem is szimpik a termékei, csak én most a Heco mellett döntöttem :) Múlt idő, mert itt figyel előttem :D

    misaxoo: Hű, ez már egy csöppet komolyabb rendszer, mint ami nekem van :Y Annyit mondok, hogy a Yamaha jó. :) Ez a ketyere meg durvának tűnik.
    Ha jó cuccot akarsz venni hozzá, hát, hallottam szólni a Heco Victa...700 vagy 800at. Nem olcsó a két első, nem emléxem az árakra, valami 80-90e volt, de tetszett. Majdnem annyira, mint a Vitas 500 hangja :P :DDD
    Nem csodálkozom. Egyelőre nekem sincs pénzem semmire, pedíg elkéne még ez-az, hogy 5.1 legyen :)

    Naja :) Tegnap hazakullogtam melóból, szóltam egyik srácnak, hogy kéne menni kicsit vásárolgatni, jött, mentünk. Először Elektro Worldben vettem 1600Ft-ért 4méter 2,5mm átmérőjű Hama hangfalkábelt. Aztán irány Auchan. Srác emlékezett rám, megnézte megvan-e még, amit lefoglaltam. Nem volt benne biztos...Nézegettük a hangcuccokat, hátranéztem, gördül a monstrum, vigyor mászott a pofámra. Az volt az első jótanács, hogy hozzunk be egy bevásárlókocsit, mert kézben kicsit nehéz. Elmentem kifizetni, behoztuk a kocsit, beleraktuk...basszus, érdekel ez valaki? :D A lényeg, hogy sikerült hazahozni, szerencsére nemmessze rak le a busz a házunktól. Anyám szívbajt kapott, amikor meglátta. :U Gyorsan félbevágtam a kábelt, leblankoltam (na ezzel elszenvedtem egy darabig). Az RXV361-nek pici a hangfalkábel kimenete, vagy mi a fenéje, alig bírtam valahogy belegyömöszölni a kábelt. Ugye no rutin. Megsodortam, mint a suliban műhelyen, jó lesz ez így...hát annyira azért nem. Azt nem tudom, hogy el tudom szúrni úgy, ha rámegyek egy kis ónnal, hogy ne álljanak még csak 1 kicsit se szét a rézszálak. (?) Szóval sikerült csatlakoztatni a cuccost. Még nam a helyén, csak az asztal előtt lett üzembe helyezve.

    Első benyomásom az volt, hogy ú, mintha a bótba' jobban szólt volna. Azt nem értem, miért van, hogy minél hangosabb, annál jobban leadja a basszust. Alacsony hangerőnél szinte nincs is, vagy csak nagyon kevés. Ráküldtem egy Bass testert, van egy számom, ahol szépen kiküld egy nagyot, aztán tartja a pár hercet. Ott nagyon durván berezonált minden, kőkemény volt. Igaz, nem olyan érzés, mint a DHT510 mélynyomója -mikor még hibátlan volt- de sokkal tisztábbak a mélyek. A magas és közép tartományokkal is meg vagyok elégedve. Rádióval mintha több mély lenne, mint géppel, pedíg ott kiküldöm winampal rendesen a mélyet, van egy olyanom, hogy DFX-plugin, és ott is rátolom a Hyperbass-t. Dolbyknál meg még inkább elvész a mély :) Ahhh :D ez qrva jó. Nagyon durván megküldi a tárgyakat a szobámban! Ekkora rezonanciát még nem hallottam. Kemény, kemény :) -15dB környékén már kellemes. Ugye +15 a max. Fel is hangosítottam oda üresjáratban. Zajos, nem kicsit. Összességében meg vagyok vele elégedve. Ha ''bajáratódik'', azért remélem még szebben fog szólni :)
    Most a DHT centere, és a két 10Wos hifihangfal van még rákötve. Érdekesen a kijelzőjén csak L és R van feltűntetve, de szól mint az 5 hangfal. Természetesen a frontok dominálnak. Filmet még nem néztem így. Nem is tudom mit írhatnék róla. Szerintem, aki szeret ilyesmire költeni, és kirtikus, nem tetszene ahogy szól a cucc, de lehet ezt csak én gondolom így. Mert nagyon gyönyörűen szól, tényleg abszolút rendben van. Membránok szeretnek másználni be-ki :) Elvileg gyárilag (lehet mindre, nem tudom) rá van kenve valami. Minőségre szerintem, és egy hifista eladó szerint van olyan jó, mint a Victa új modeljei. Szeritnem is. Úgy gondolom, jó a fülem. Azon kívül, hogy elkéne még egy mélynyomó, nem találok kivetni valót benne. A színe sem olyan rossz. Nem ilyet akartam -világosbarna/szürke előlap/szürke szövet- de tetszik, szépen néz ki. Kár, hogy nincs még 16e-rem, mert Auchanban még van hozzá rearsugárzó is :O :) Pont ehhez a modelhez. Center meg sajnos már nincsen.
    Milyen subláda dukálna ezzel a 2.0ával? Fukar vagyok sajnos, és a jövőben minimális ráfordítással szeretnék 5.1-et, így kellene gondolkodni :B (Köszi)

    Ha valakinek esetleg kérdése van, várom őket :) Főleg esetleg zozi-nak :)

    A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

  • zozi80

    csendes tag

    válasz jolti05 #649 üzenetére

    Hehe, jó volt olvasni, hogy tetszik a cucc, használd sokáig örömmel!

    Kérdés. Néhány oldalon azt olvastam, van a yamahához egy mikrofon, amivel be lehet lőni egy adott helyen a csatornák hangerejét. Ez filmnézésnél jöhet jól. Van ilyen mic. hozzá?
    Én leginkább akusztikus zenét, rockot fogok hallgatni rajta. Arra milyen? Te milyet hallgatsz? Hogy tetszik?

    Asszem megvárom a következő saturnos leárazást:) Hol érdemes meghallgatni a cuccokat? Úgy rémlik, a mm-ban szoktak összerakni demora dolgokat.

Aktív témák