Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • csizzah

    aktív tag

    válasz jolti05 #536 üzenetére

    Szia,

    Ahogy nézem ez egy belépőszintű házimozi erősítő a sony-tól, igazából nem hallottam még róla semmit, a hifista fórumokban sem igen láttam még feltűnni(lehet hogy nem véletlenül), bár attól még lehet jó. Ha ebben az árkategóriában gondolkozol a Yamahákat, vagy a Pioneer-okat nézted? milyen hangfalakat néztél ki hozzá?

    Üdv,

    CsizZ

  • csizzah

    aktív tag

    válasz jolti05 #540 üzenetére

    Nah akkor kezdjük az elején,

    Mennyi az az összeg amit a rendszerre szánsz, mire szeretnéd igazán használni(zene vagy házimozi), miért ragaszkodsz a 6.1 erősítőhöz főleg egy 12nm es szobába? A sonykat felejdsd el szerintem hifista körökben a sony nem igazán szokott labdába rúgni, én mindenképpen a yamahát ajánlanám neked a belépőszinten, esetleg még a Kenwood is számításba jöhet, árban ami neked beleférhet az:

    Yamaha RXV359[link]
    Belépőszinten mondhatni Best buy erősítő
    Yamaha
    RXV361[link]
    A 359 frissített kiadása igazából sok tapasztalat még sajnos nincs róla mive idei modell :)
    Kenwood KRF-V5090 [link]
    Átlagos, megbízható erősítő
    eletleg ami még beleférhet Pioneer VSX-417 [link]
    ajánlják mind hm-ra, mind zenére.

    Ezt a HDMI dolgot nem igazán értem(lehet lemaradtam valamiről) minek kéne az erőlködőn hdmi csatlakozónak lenni? :F

    A hangfalakról annyit hogy, hifista körökben nem igazán szoktak olyan gyártótól vásárolni aki a hangfalakon kívül mást is gyárt. De ez ne legyen mérvadó számodra a másik örökérvényű tanács hallgass meg minél több szettet és amelyik NEKED tetszik azt vedd meg.

    Az általad említett hangfalak közül a JVC-ről nem igazán tudok nyilatkozni, egyszer hallottam is meg nem is(a metro-ban ki volt állítva és valami őrült egy sony hangfallal kötötte össze és úgy demóztak vele, értem ez alatt hogy a bal oldali front a JVC frontja volt a másik megy egy sony :W )
    A sal összeállításhoz pont a múlt héten volt szerencsém a MM-ban, most akciósan 35000FT az 5.0, de NEKEM nagyon nem tetszett erőtlen, részletességnek nyoma sincs a két 25-ös mély ellenére gyakorlatilag nem hallottam semmit a mélytartományból(lehet még bejáratós volt szegényke)

    Amit én hangfalból ajánlanék(és neked beleférhet a költségvetésbe), és ezeket hallottam is szólni a Magnat monitor 990, most 40e ft a MM-ba[link]
    na ez már nem szól rosszul.
    A másik kicsit drágább 50e FT a Jamo S 416[link], igaz egy tizessel drágább a magnatnál de annyival szebben is szól, igényes minőségi darab.

    Ahol érdemes még nézelődnöd:
    [link]
    és kiemelten ajánlanám figyelmedbe [link] nagyon segítőkész, korrek csapat, javaslom csináld végig az oldalon a top 10 hiba című hifi/házimozi tanfolyamot, tanulhatsz egykét hasznos dolgot a hifi-házimozi-ról.

    Egyenlőre ennyi, ha kérdésed van ne tartsd magadban, ha tudok válaszolok.

    Üdv,
    CsizZ

    ps:
    A geniusról csak annyit hogy éppen most is egy ht 3600 mélynyomóján pihentetem a sarkam, és nem csak erre tartom ;)





    [Szerkesztve]

  • csizzah

    aktív tag

    válasz jolti05 #548 üzenetére

    Na hi, ismét vagyok és megpróbálok mindenre reagálni.

    Szóval zenére szeretnéd használni, akkor sztereo erősítő, egy pár jó minőségű hangdobozzal,
    --szokott elhangzani a hifi fórumokban, és teljesen igazuk van, tény hogy a házimozi erősítők zenei minősége jelentősen alulmarad a sztereo cuccokéhoz képest, de tudom tudom azért jó lenne néha azért bedobni egy 5.1 filmet is, hát igen én is így vagyok vele de erről majd később.

    Tehát akkor ~100e Ft a keret, hát ebből elég nehéz gazdálkodni, főleg hogy a mélynyomót is szeretnéd ebben az árban elintézni,+ a kábelekről sem szabad megfeletkezni, arra is rá kell szánni egy kisebb összeget.

    Igen a 6.1 rendszer sajátossága hogy hátul is van egy center sugárzó, de egy 12nm szobába teljesen felesleges és a filmek sem támogatják, abban viszont igazad lehet hogy egy 6.1 erősítőben azért nagyobb tápegység lehet és így 5.1 módban talán nagyobb teljesítményre képes de ez is nagyban márka és típusfüggő.

    Mélynyomókról annyit hogy saját erősítővel rendelkeznek és az erősítő csak az erősítetlen jelet küldi neki a többi az ő dolga. Az erősítőkön van egy rca subwoofer kimenet erre kell rákötni. Az erősítők számára a mély frekvenciájú hangok előállítása a leg teljesítményigényesebb feladat ezért könnyítjük meg a dolgát hogyha az 5.0 mellé beillesztünk egy subwoofert.

    A sonyra visszatérve jó márka tényleg, de hangtechnikában szerintem a kilencvenes évek közepéig-végéig volt igazán jó, a mostani házimozi erősítői nem igazán szokták beváltani a hozzájuk fűzött reményeket, illetve azonos kategóriában vannak sokkal jobb termékek más speciálisan erősítőkre szakosodott gyártóktól pl Denon, HK, Cambridge Audio, NAD, és még sorolhatnám.
    Az előző hsz-emben elkövettem egy hibát, azt mondtam felejtsd el a sony-t, ezt most visszaszívom, csak a saját füledre hallgass ha neked a sony hangzása tetszik jobban akkor vedd meg azt, teljesen mindegy hogy én mit mondok, de azt hiszem már meg is tetted az első helyes lépést elmentél és meghallgattad, és ahogy olvasom a füled már döntött is(szerintem jól ;) )

    A két Yamaháról annyit hogy a 359-ről nagyon sok ember nyilatkozik pozitívan, a 361 pedig elvileg nem különbözik tőle csak a frissített kiadása újabb (talán) jobb minőségű alkatrészekből összeállítva. Itt a ph-n van egy srácnak, egy koda szettet hajt vele és teljesen meg van vele elégedve. Apropó koda, esetleg felvehetnéd a meghallgatni listádra, árban beleférhet az általad megszabott keretbe.

    HDMI-ről a srácok lentebb mondtak egy két szót én igazán nem vagyok ott a képalkotás világában inkább hanggal foglalkozom, (lehet ezért van még mindíg crt monitorom :) ) de annyi biztos hogy számodra felejtős, mivel kicsit utánanéztem és 100e Ft alatt nem találtam olyan erősítőt amin van hdmi csatlakozó. A HDMI gyakorlatilag mondhatjuk azt is hogy a Scart csatlakozó HD verziója, nagyfelbontású videojelet tud szállítani, ha jól tudom 8 hangcsatornával együtt, de ezt a srácok PPeter és Neduddki biztosan jobban vágják. Gyakorlatilag a szolgáltatás megtalálható a yamo 361-en is csak ''szétválasztva'' a komponens video csatlakozókon keresztül megy a video jel, digit coax vagy optikain keresztül pedig a hang. (Én eddíg azt hittem hogy a komponens csatik csak azért vannak rajta hogy kirakják az erősítő menüjét a képernyőre, de hát ez engem minősít :B )

    A sal-al kapcsolatban csak azt tudom mondani hogy hallgasd meg NEKEM nem tetszett, de ezzel te ne foglalkozz. Amúgy én is el megyek majd még egyszer és meghallgatom a saját lemezeimmel is csak u kíváncsiságból. Ja azt azért írják hogy 4-8ohmos, mert vannak a dobozban 4és 8 ohmos hangszórók is, de az erősítő ha jól emlékszem képes alacsony impedanciájú meghajtásra is ugy hogy rá lehet kötni.

    A wattokkal nem nagyon kell foglalkozni azok u is csak marketnigszámok mind az erősítők, mind hangfalak tekintetében, hogy mennyire szólna nagyot a magnat a 12nm szobában nem tudom megmondani, nem tudom neked mi számít nagynak, nekem szerintem elég lenne, hogy a szomszédaidnak milyen a hallása és mennyi idő alatt készülnek ki nem tudom megmondani. Én ha a szomszédom lennél és megküldenéd a magnatot olyan 20mp után rádtörném az ajtót hogy halkítsd már le azt a sz@rt :)) .

    Heco 35k/pár?, nem hinném, inkább darabja, de ha mégis akkor engem is érdekelne.
    Hogy mennyire probléma, hogy JVC-nek kicsik a hátsó és a center hangsurárzói
    nem tudom megmondani házimozinál lehet jelentősége, gyengébb lehet a térhangzás de ez is csak minőség kérdése, mindenképpen meg kéne hallgatni.

    Végül magamról pár dolgot, nem gáz hogy megkérdezted, végül is nem titok, 27éves vagyok, végzettségem szerint közgazdász, a hifinek már vagy 20 éve rajongója vagyok, szakmailag igazán nem értek hozzá, teszem azt fepattintom egy erősítő fedlapját nem tudom megmondani hogy mi micsoda pontosan ha ilyen szinten bele szeretnél mászni a témába megkérdezhetem öcsémet ő villamosmérnök, (de a hifihez nem ért :) ). Amit tudok igazából magamtól tanultam utánnaolvasgattam elég sok mindennek a témával kapcsolatban, ismerőseimtől tanulgattam egy két dolgot, hallgatózgattam.
    Igazából még rendszerem nincs, olyan kb 8-10 éve húzódik a dolog vagy pénzhiány vagy egyéb dolgok miatt, most lenne rá pénzem viszont dilemmában vagyok hogy valójában mit is vegyek az utóbbi 2 hónapban kb 6 féle összeállítást dobtam össze de végül mindegyiket elvetettem, az a baj hogy nagyon el tud szaladni az emberrel a ló, tudod, ha még egy huszast rádobnék akkor......, szal még mindíg tapogatózom, majd csak kiötlök valamit.

    Hogy mennyire adj a szavamra, szerintem semennyire csak a füledre hallgass, és olvass utána a dolgoknak, én csak megpróbálok alternatívákat nyújtani remélem majd sikerrel.

    Hú b@azz mi lett ez regény?

    na megyek aludni

    Üdv

    CsizZ

  • csizzah

    aktív tag

    válasz jolti05 #551 üzenetére

    Hi,

    Igen sztereo erősítő, már többször emítettem hogy ne a wattokat nézd, teljesítményben és hangminőségben is sokkal jobb eredményt produkálnak a sztereo erősítők mint házimozis társaik. Ha beleolvastál abba az angol nyelvű fórumba amit még az elején linkeltem, pont azt taglalja a srác hogy a régi asszem pioneer sztereo erősítője névleges 2*50W jobban meghajtja a hangfalait mint az új sony 5*100W házimozi erőlködője. A másik dolog az Rms-Pmpo kérdés, erre a válasz nagyon szépen le van írva a netdepos linken, nem azért nem írom most le mert megterhelő, de annál jobban én sem tudom megfogalmazni, vedd a fáradtságot és olvasgasd át amiket belinkeltem, nagyon sok kérdésedre megkapod a választ, ne érts félre szívesen válaszolok én is ha tudok, de te is jobban tanulsz ha magadtól olvasod el a dolgokat.

    Az erősítőhöz semmiféle kábelt nem mellékelnek,(magasabb kategóriájú készülékeknél esetleg bemérőmikrofont) ez neked mind plusz kiadás, az audio kábeleket és a hangfalkábeleket neked kell megvenni. Nem tudom milyen hangkártyád van, milyen digitális kimenet van rajta, de arra számolhatsz szerintem minimum egy ezrest, hangfalkábel elérhető olyan 150Ft/m-től, de a frontokhoz érdemesebb nagyobb vastagságú, jobb minőségű kábelt venni, arra kell figyelni hogy hangsugárzókhoz méretre vágott kábelek hossza ne térjen el nagymértékben egymástól, és mindíg a lehető legrövidebb legyen a hosszuk.

    A házimozi mélysugárzók kivétel nélkül aktív hangdobozok, tehát saját beépített erősítőjük van, ''De -szerintem- passzív mélynyomót is kapni bárhol'' hát nem tudom mutass egyet. ;]
    A házimozi erősítők alapban nem küldik rá a mélyebb frekis hangokat a frontokra, kivétel sztereo módban, de ott sem mindíg, (sztereo erősítőnél más a helyzet), ha mélyebb hangokat próbálsz meg ráküldeni a frontokra, az erősítő jobban terhelődik, jobban melegszik kevésbé tudja az energiáit a közép és magas hangok előállítására fordítani ezzel az egész hangkép torzulni fog. Ha szereted a basszust sztereo módban is érdemes lehet bekapcsolni a subot, de emiatt a kijelentésem miatt a hifisták lehet hogy megköveznének. :DDD

    Miért nem vennél Denon-t, nagyon jó kis cuccok, nekem pl rajta van a listámon.

    Az impedancia kérdésére visszatérve ezek a modern házimozi erősítők (mint már írtam) fel vannak készítve a 4-8 ohmos hangfalak fogadására, tehát ezzel nem kell foglalkoznod, a Yamaha esetében biztosan, de a sony is ok. Általában külön fel szokták tüntetni hogy mekkora teljesítményre képes 4 illetve 8 ohmon de valamikor csak az egyik értéket adják meg. Az sem mindegy milyen frekvencián, milyen torzítás mellett képes erre, de ebbe most ne menjünk bele (a belinkelt ''tananyagban'' erről is olvashatsz bővebben.)nem is igazán fontos a te esetedben, mert az anyagi lehetőségeid eléggé behatároltak, tehát a választék nem túl nagy.

    ''csak szerettem volna tudni, hogy nem egy 13 éves kissrác ad tanácsokat'' - fúú a hsz-eim alapján annyinak tűntem? asszem változtatnom kell a stílusomon.

    Egyébként jó úton jársz, hallgatózol, és végül is ez a lényeg, többféle összeállítást meghallgatsz és amelyik neked tetszik azt veszed meg, ez a lényeg. Ha jól látom budapesti vagy tehát neked sokkal több lehetőséged van hallgatózni, mint nekem itt vidéken, elég sok házimozis üzlet van ahol nyugodtan lehet hallgatózni, bár a te árkategóriádban sok helyen nem forgalmaznak hangfalakat, ugy hogy esetleg még ajánlanám a MM-ot, illetve a surányihifit, ott ami neked érdekes lehet az a koda, asszem két féle szettet is forgalmaznak 40e Ft alatt, bár még személyesen nem volt szerencsém koda-hoz de lehet hogy jól szól.

    ''Az ott dolgozó középkorú férfi azt mondta, hogy nem ajánlja a Yamahát, mert nehéz kezelni'' - hát ekkora marhaságot még nem hallottam, egy erősítőnél a hangminőség a lényeg, és szerintem aki ilyen kügyüt vesz senki nem olyan debil hogy egy hét alatt nem tudná megtanulni a kezelését. Még egyszer visszatérve a sonyra, én abszolút nem vagyok Yamaha-párti, és a sony-val sincs különösebb bajom csak én nem vennék, ennyi, a yamahát csak alternatívaként ajánlottam, te azt vedd meg amelyik hangja jobban tetszik.
    (A legjobb hm-szett amit eddíg életemben hallottam pont egy sony erősítőből sony dvd-ből és yamaha hangfalakból állt, egyszerűen brutális volt, igaz a komponensek kb 90-es évek végi modellek, akkor még más volt a sony minőség mint manapság.)

    Hát igen Heco vitas, már hallottam hírét de még sajnos nem volt szerencsém hozzá, bár ha minden jól megy holnap szemügyre vehetek egyet közelebbről is.(A magnat amúgy nekem sem tetszik kinézetre)

    Végezetül még annyit hogy, .. hát nem is hiszem el hogy ez az én számon jön ki..., de esetleg nem gondolkoztál valami kompakt rendszeren, szóval gondolok itt arra hogy elég fiatal vagy még, a nyári munkával nehezen összeszedett pénzedet az utolsó fillérig egy olyan rendszerre költöd ami esetleg nem váltja be a hozzá fűzött reményeket, hát nem tudom...
    Ne érts félre én abszolút nem vagyok híve az ilyen egybedobozos rendszereknek, nem hiszek a szappantartó méretű kis hangszórókban de ha jól hallottam olyan 60-70e Ft-os árkategóriában már lehet elég jó renszereket kapni. A logitech-nek és a creative-nak is vannak jó rendszerei, és ha jól vettem le szereted ha van basszus, ha jól tudom a logitech z5500-nek 25cm-es tányérral szerelt mélynyomója van, hát azzal már szerintem a 12 nm -es szobádban elindulnának a bútorok, lehet hogy mélytartományban nagyobb teljesítményt nyújtana mint az általad belinkelt yamaha, hogy közép és magas tartományban hogy teljesít még megtippelni sem tudom, bár nem tudom milyen zenéket hallgatsz, ha főként disco-t akkor megfelelő lehet szerintem ez is, mozira pedig biztosan.

    Na mindegy ez csak egy gondolat volt, a döntés a te kezedben van csak ne kapkodd el a dolgokat.

    Üdv,

    CsizZ

  • csizzah

    aktív tag

    válasz jolti05 #555 üzenetére

    Hi,

    Ismét vagyok, igaz kissé kómás már a fejem, 3:50-kor keltem, ugy hogy szerintem most rövid leszek.
    Hol is kezdjem, ja Koda, azért szerintem minden képpen hallgasd meg, a másik, a magnat monitor 990 53Ft az Auchan-ban, az nagyon drága a MM-ban 40-ért árulják, és igen abban egyetértek veled hogy pl én sem hiszem hogy megvennék olyan hangfalakat, amik külsőleg nem tetszenek,(na ezért is megköveznének a hifisták), valamilyen szinten a szoba dísze lehet egy hifi cucc, és azért jó ha az embernek nem lesz hányingere mikor ránéz.
    Az érem másik oldala hogy természetesen a hangminőség a legfontosabb, tehát mindenképpen olyan hangfalat vennék én is aminek a hangjától elájulok, és esztétikailag is ''kielégít''.
    Jól szól az a Magnat, de valahogy a kinézete, hát...
    Heco, .. már én is kiváncsian várom hogy személyesen is találkozzunk, ha minden jól megy akkor holnap,... amúgy amit linkeltél az Heco VICTA, de a VITAS is hasonlóan néz ki.

    A Yamaha magasairól annyit, hogy az viszont gáz hogy nem tetszik kevésnek tartod, mert ha végül megveszed neked kell majd hallgatnod, és ha keserű szájízzel teszed az azért nem az igazi. Csak az a baj hogy anyagilag erősen behatároltak a lehetőségeid, ha jól értem a JVC-t elvetetted, marad még a Sony ebben az árkategóriában, vagy esetleg még ez a Panasonic jöhetne szóba [link]
    bár elég pehelysúlyú versenyzőnek néz ki 3kg össz vissz hát nemtom.
    Esetleg még annyit tudnék javasolni, hogy írd ki a kedvenc zenéidet, amiket majd hallgatni szeretnél a rendszeren egy cd-re, és ha van időd menj vissza hallgatózni ezzel, ne rádióval próbálgasd.
    Az esetleg semmi képpen nem jöhetne számításba hogy most vennél egy erősítőt, és hozzá két jobb minőségű frontot, a többi komponenst meg majd apránként hozzáépíted?

    A kompakt rendszerekre visszatérve ha jól tudom a Logitech z5450 ami vezeték nélküli, az 5500 vezetékes, de abban igazad van hogy hosszú távon egy külön erősítős rendszer jobban megéri.

    A saturn-os ajánlatról annyit hogy ennyi pénzért nagyon megérné az biztos, de hát hetekig csak ott feküdjön, nem tudom, esetleg meg lehetne kérdezni hogy csak akkor veszed meg ha valamilyen hangfallal előtte ki lehet próbálni hogy működik-e. Persze ha végül a yamaha mellett döntesz.

    Most akkor két geniusod van otthon? vagy az újat visszavitted és visszaadták az árát? A régivel mi a terved eladod, vagy megmarad második rendszernek?
    2-3 éve vetted 23e ft -ért?, az elég jó ár, én az enyémet már nem is tudom pontosan mikor vettem de azt tudom hogy 38e Ft volt még annó, igaz hirtelen felidulásból vettem, de nem bántam meg, egy kicsit megtuningoltam, de alapjában véve elégedett vagyok vele, az árához képest egész jó, de mondjuk azért egy hifi rendszernek azért még csókolomot köszön.

    Üdv,

    CsizZ

  • csizzah

    aktív tag

    válasz jolti05 #557 üzenetére

    Hi,

    Hát igen a gyártók gyakran trükköznek a ''Wattokkal'' ezért nem érdemes nagyon velük foglalkozni.

    A THX-el nem igazán kell foglalkozni, csak egy ''minőségbiztosítási'' szabvány, le van benne fektetve hogy hány cm, hány kg, hány db, mekkora Thd, mittudomén még mi, de ez az adott termék hangminőségéről semmit nem árul el nekünk. Az igazán komoly márkáknál, mint Pl. Focal JMlab, Rotel, Nad, KEF, Polk Audio, sosem láttam hogy a Thx logóval dobálóznának, igazán nincs is rá szükségük a hangminőségük önnmagáért beszél.

    THD, az erősítőknél mérik, u hogy hiába keresed a magnatnál, illetve a JVC-nél, de az erősítőknél sem igazán kell vele foglalkozni, ált. mindegyiknél ugyan olyan értékeket találsz, főleg a belépőszinten.
    Visszatérve egy kicsit a sztereo-ra, (mert ugye zenét abban hallgatunk, esetleg 2.1, illetve DTS 5.1 audio hanganyagoknál ugye értelelm szerűen 5.1) az érdekes lehet hogy az erősítő tudja e a Direct audio, ill. a Pure audio szolgáltatást, ebben az esetben a HM erősítő kikapcsol minden felesleges áramkört, ezzel javítja a zenei teljesítményt, hogy a Yamaha 361tudja e, nem hiszem, de érdemes lenne utána nézni.

    Üdv

    CsizZ

  • anaqer

    veterán

    válasz jolti05 #578 üzenetére

    Csak a center Vitas 28e....azt hogy?

    Feltehetőleg űgy, hogy a frontnak darabja 25...

    And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

  • csizzah

    aktív tag

    válasz jolti05 #578 üzenetére

    Hi,

    Milyen hankártyád is van pontosan? dobj egy linket róla.

    Tudom, hogy logaritmikusan növexik a hangerő, jól van látom tanul a gyerek. ;) , csak okosan.

    Örülök hogy örülsz, ha tetszik a heco yamaha páros akkor az a lényeg, amúgy szerintem végül is ebben az árban még így lesz a legjobb hangminőséged, a végére csak kifőztük valahogy :C , és valóban nagyon jól néz ki, hiába a német precízitás, biztos szeretni fogod.
    A centerből meg a surroundok-ból pedig egyébként nem kell feltétlenül heco-t venned később, ha annyira nem fontos a mozi, elégséges lehet valami olcsóbb cucc is majd.
    A yamaha mélynyomóhoz nem tudok hozzászólni, sajnos nem volt még hozzá szerencsém, de a 12nm-es szobádba szerintem biztos hogy elég lesz.

    Üdv,

    CsizZ

  • sanzik

    senior tag

    válasz jolti05 #548 üzenetére

    Én egy jó fél éve raktam össze a rendszerem és nekem is 100K volt a limit.
    Megvettem a 359-es yamahat,hogy jó lesz az nekem...
    3 hét múlva adtam el, buktam vagy 10-15K-t rajta és vettem egy 459-est

    Hát zenénél azért lényeges különbségeket lehet hallani. Filmeknél ez annyira nem jött elő. Nem tudtam igazából,hogy hogyan kellett volna szólnia csak azt érezetm,hogy nem így.
    A 361-et nem ismerem,de azt látom,hogy csak 10-12K-val drágább a 459.
    Szerintem megéri. ;)
    Én későn jöttem rá,hogy nem a számok meg az adatok számítanak a különbségnél hanem inkább az erősítő karakterisztikája. Nálam elvérzett a 359-es...

  • sanzik

    senior tag

    válasz jolti05 #587 üzenetére

    én is igy gondolkoztam anno és ezért lett az olcsó sokkal drágább...
    Reméljük a 361-esben már sokmindent javítottak ami a 359-es hiányossága volt.

    Én úgy voltam aztán vele,hogy erősítőt nem nagyon akarok cserélgetni,esetleg ha úgy alakul akkor majd komolyabb hangfalakat mindig tudok tenni mellé.
    De később ha veszek jobb hangfalat akkor semmit nem érek majd vele ha az erősítő ''ratyi''...

    Én olyan hagfal szettet vettem akkor az auchan-ban 37K-ért ,hogy le se merem írni. :D
    Ha azt mondja valaki,hogy ennyiért lehet venni 5.0-as nagy álló hagfalas szettet ami így szól, akkor tuti kiröhögöm...

    A szomszédom az AV planet egyik tulajdonos. Ő is csak körbe járta 3x,meg hümmögöt és vakarta a homlokát,hogy ilyen van ennyiért.
    Le-föl járkáltunk a lemezekkel és hallgatunk itt is meg ott is.
    Természetesen jobban szól az ő cucca,de 2 millió forint különbséget tuti nem lehet hallani a két rendszer között :W :)

    [Szerkesztve]

  • csizzah

    aktív tag

    válasz jolti05 #585 üzenetére

    hi,

    Hangkártya téma, ha jól okoskodom akkor 3-féle képpen tudod rákötni az erősítőt, de majd úgy is kijavítanak ha rosszat mondok.
    1, Digitálisan: 1db RCA Jack kábellel, a jack megy ugye a hangkártya digit outjába, az rca egyik fele pedig az erősítő coax bemenetébe.
    2, Analóg stereo: 1db RCA Jack, jack megy a hangkártya sztereo kimentbe, rca megy az erősítő stereo RCA bemenetre.
    3, Analóg 5.1: 3 db RCA Jack, mint anno a geniussal, 3 jack a hangkariba, 3 pár rca az erőlködő 5.1 analóg bemenetre.

    Az erősítős eszmecseréhez annyit tennék hozzá, hogy szerintem csak azzal foglalkozz hogy neked tetszik e a 361 hangja, ha egy kicsit is u érzed hogy valami nem oké akkor inkább hagyjad, gondolj bele hogy akár évekig ugy kell hallgatnod. Ha ugy érzed nem vagy biztos a dolgodba, inkább halaszd el az egészet egy hónappal. Tudom egy két meghallgatásból nem lehet eldönteni hogy valójában tetszik e, többféle zenére többféleképpen reagálhat, ugy hogy ne kapkodj.

    Valamelyik Auchan-ban csak van cseresznye színben is, biztos tudnak hozatni ha neked olyan kell.


    sanzik: meg lehet tudni milyen hangfalakról van szó?


    Üdv,

    CsizZ

  • csizzah

    aktív tag

    válasz jolti05 #596 üzenetére

    Hi,

    Szóval megvetted, hát bátor dötés volt remélem nem fogod megbánni, látod előbb lett erősítőd mint nekem :) . De ennyi pénzért szerintem minden képpen megérte.

    Kábelből minden képpen rövidet és jó minőségűt vegyél, a jó kábel a legolcsóbb módja hogy javítsd a hangminőséget. Szóval lehető legrövidebbet, ami azért odaér a gépedhez, és lehetőleg aranyozott csatikkal.

    SAL,- ha neked tetszik az a lényeg én nem akarlak róla se le, sem rábeszélni, nekem nagyon nem tetszett, szeritem a kis Jamo S416 minőségben megeszi reggelire, de ez csak az én magánvéleményem.
    A régi hifi hangfalakkal azért vigyázz, nézd meg ha tudod hány ohmosak, a genius frontjait meg szerintem ráködheted amíg kipróbálod, belevilágítottam a reflexnyílásba és a csipogókra az van ráírva hogy 15-25W 8 ohm, szóval szerintem rá lehet kötni, de megesküdni nem merek rá, csak óvatosan kisebb hangerőn és ne sokáig, akkor szerintem nem lehet baj, legalább a rádióval még ma ki tudnád próbálni.

    Mára ennyi,

    Üdv,

    CsizZ

  • csizzah

    aktív tag

    válasz jolti05 #600 üzenetére

    Hi,

    Igen, nyilván fontos, hogy minél jobb minőségű legyen az audiokábel is, sőt, ez az első láncszem ha innen gyenge minőségű jelet kap az erőlködő akkor már bukta az egész hangzás, hiába van neked high end erősítőd, szuper hangfalakkal, és mondjuk van den hul hangfalkábeleid, szóval az egész hangzásnak annyi. Csak ismételni tudom magam, minél rövidebb legyen, tehet ha másfél méterre van az erősítő a hangkártyától akkor max 2 méteres kábel kell, de ha lehet még rövidebb (csak nehogy a végén rövid legyen :) ). Hogy milyet vegyél ennyi pénzből, hát nem tudom mi jönne ki belőle, elvileg az aranyozott csatis cuccok jobb minőséget képviselnek, ahogy említetted, valószínűleg a thomson, illetve még a hama, az ami ebbe az árba beleférhet, de esetleg megkérdezhetsz egy eladót is mit ajánlana.

    Hát ha négy ohmosak azok a hangfalak akkor elvileg nem lehet gond, a wattokkal kapcsolatban, az fix hogy 500w-ot soha nem fog leadni, 2*10w-os hangfal esetében gondolom annyit vesz fel amennyit a hangfal le tud adni, szóval nem hiszem hogy ki fog akadni a villanyórátok, de ezen technikai részével én sem vagyok teljesen tisztába, öcsémet tudnám ezzel kapcsolatban megkérdezni, aki villamosmérnök, de most nincs itthon uhogy passz. Itt a ph vannak srácok akik ezt a részét a témának nálam sokkal jobban vágják, ők biztosan többet tudnának mondani neked.

    jelenleg van ~750Ft-om, hát barátom jól lenulláztad magad :D , de remélem majd hosszú távon elégedett leszel.

    Üdv,

    CsizZ

  • csizzah

    aktív tag

    válasz jolti05 #601 üzenetére

    Látom időközben írtál, jónak néznek ki ezek a kábelek, és ahogy nézem van személyes átvétel is a forgalmazónál, arra azonban vigyázz, hogy egyes termékeknél amit belinkeltél méterár van megadva! Az a hangszóvóvezeték is 500ft/m, ugy hogy annyira azért nem olcsó.

  • WN31RD

    addikt

    válasz jolti05 #604 üzenetére

    Nem igazán vagyok otthon a házimozi erősítők terén, csak bekukkantottam ebbe a témába, és megakadt a szemem a kábelek kérdésén. Szerintem nem érdemes túlságosan nagy jelentőséget tulajdonítani a kábeleknek. Persze, nem árt, ha nem hosszabb a szükségesnél, nem árt, ha aranyozottak a csatlakozók, de alapvetően nem ezen fog múlni a hang. Hacsak nincs valami egyéb probléma a háttérben, a kábel legfeljebb rendkívül finom különbségeket produkál jellemzően.
    Azt javaslom, hogy mielőtt sokat költenél ilyesmire, kérj kölcsön ismerősöktől egy-két kábelt, és próbáld ki. Így már tudni fogod, hogy személyesen neked mennyit éri meg ilyesmire áldozni. Ha vannak megfelelő szerszámaid, jól járhatsz egy saját magad által készített kábellel is.
    (Az én 2.0 hangrendszeremben pl. még csak nem is minden egyes csatlakozó aranyozott, és nem érzem szükségét, hogy kábelt cseréljek, pedig egyébként igen drága cuccról van szó.)

    ''egy fél életre elengendő teljesítményt és hangminőséget sikerül vásárolnom''
    A műszaki fejlődés ilyen téren tényleg meglehetősen lassú, tehát egy 10 éves rendszer minden további nélkül megállhatja a helyét a maiak között is. Az ember hallása azonban idővel igen sokat finomodhat (amellett, hogy objektíve folyamatosan romlik). Nem biztos, hogy a most megfelelőnek ítélt hangminőség néhány év múlva is kielégítő lesz számodra...

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • sanzik

    senior tag

    válasz jolti05 #606 üzenetére

    Egy több milliós rendszernél százezreket költenek kábelre... (láttam konkrét példát)
    Hogyha a leggagyibbtól egy kicsivel jobbat veszel az szerintem teljesen megfelelő lesz.
    Nekem 10-15ezer forintba került az összes kábel (erősítő,tv,dvd,hangfalak) de volt nálam 2x drágább kábel is és nem igazán hallottam különbséget . :U
    A komolyabb kábelek szerintem a több százezres cuccoknál jön ki csak igazán...
    Bár én is aranyozott csatisat vettem anno,de ezen belül is vannak azért különbségek szerintem.
    Amit én soha nem fogok meghallani.... :D

    [Szerkesztve]

  • stavross

    tag

    válasz jolti05 #596 üzenetére

    Szia Zsoci

    Grat a RX-V361 Yamahához :D
    Látom írtad hogy szürkét vettél ,mert az jobban teccett!

    1ébként volt feketébe is nekik raktáron, vagy csak szürkét lehetett venni?

    Üdv
    Stavross

    Boldogok, akik nem várnak semmit, mert ők nem csalódnak!

  • #25954560

    törölt tag

    válasz jolti05 #627 üzenetére

    frontnak erdemes. de ha nem gond a kabelezes. en azt vennek a tobbihez is. (vagy utp-t :D de ez masik tema).

    Il Dottore:
    a (mai) filmnek alapvetoen masok a hangbeli kovetelmenyei, mint az igenyes zenenek. legyen benne megfelelo idoben es intenzitassal a mely, a centernek gyakorlatilag csak a beszedhang megy, a tobbiek is foleg effekteznek.
    addig a zenenel a jobb es bal frontnak a teljes elvezethez a teljes hallhato tartomanyt (cd-nel), mas forrasnal meg azon kivul is ki kene adnia.
    ezert szoktak megkulonboztetni. nagyon sokan, akik elsosorban zenet hallgatnak ugy valogatjak meg a frontokat es az erositot, hogy lehetoseg szerint sztereoban szepen szoljon.

    [Szerkesztve]

  • zozi80

    csendes tag

    válasz jolti05 #627 üzenetére

    Szia!

    Kíváncsian várom a yamaha erősítőd hangjáról szóló beszámolót, ha már megvannak hozzá a dobozok is. Én ugyanilyen típusú erősítőt tervezek venni, viszont 45kHUF alatt nem láttam eddig... Jó üzletet csináltál!
    Z

  • zozi80

    csendes tag

    válasz jolti05 #633 üzenetére

    Ja, hát amióta egy hangfalkészítő ismerősömnél hallgattam pár zenét (nem, nem a dobozt, mert nem lehetettt tudni, honnan jönnek a hangszerek...), azóta én is várom az igazi dobozokat, ami a jelenlegi aiwa minihifit fogja leváltani. Amúgy én is a sal2610-es szettet néztem ki, meg a magnatnak az olcsóbb szettjét, de még egyiket se hallottam sajna. Amúgy valaki asszem itt írta, hogy nem volt mély vele. A prospektusában pedig azt olvastam, hogy az alsó mélynyomók külön csatlakoztathatók sub-ként. Nem lehet, hogy az nem volt bekötve? MM-ban semmi sem elképzelhetetlen:)

    Ja, azt meg lehet nézni nem-e monoban szólt, de az is lehet, hogy valami eq-s dolog van beállítva esetleg defaultból, ha rádióra kapcsolsz.

    JVC-t csak autóba:)

    Rádióval nekem is voltak ilyen vételi gondjaim, aztán vettem egy 3 ágú yagi antennát, kiraktam az erkélyre és minden jött erősen. Persze ez még a 4.-en volt, most földszinten lakom, itt nemsok minden van... Csak egy ki vezetéket használsz antennának?
    A legjobb rádió sem ér semmit normális antenna nélkül!

  • #25954560

    törölt tag

    válasz jolti05 #632 üzenetére

    ha a hatsok nem kis szatelitek lesznek, hanem normal tobbutas hangfalak, akkor erdemes. van, aki oda is rendes hangfalakat tesz ;]

  • zozi80

    csendes tag

    válasz jolti05 #637 üzenetére

    Nagy mázlista vagy, hogy ilyen jó árakon tudsz kifogni dolgokat! Neten 45k körül van. Melyik áruházban volt ez?

    Antenna? Először is, szerintem, ha pl. lakótelepen laksz, akkor tuti kell legyen antenna csatlakozó valahol a falban, az kellene 75 ohmos koax kábellel összekötni. Lehet, meg is oldaná a problémát. Ha nem, akkor már nehezebb a dolog. Mivel urh-ról van szó, ezért általában yagi antennákat szoktak ajánlani, ami meglehetősen nagy kiterjedésű és háztetőre/erkélyre kellene kitenni. Az áruk kb 4-5khuf, de már régen foglalkoztam velük... Esetleg vannak ilyen szobaantennák, amik nem tudom mennyire hatásosak, először egyet ki kellene próbálni, kölcsönkérni, aztán meglátod eredményes-e.

    Szerintem ott a sal-nak a mélynyomója nem volt bekötve, tehát gyakorlatilag kétutasként működött. Így persze lehet, hogy nem a legtöbbet hozta ki magából. bár a közepek is átvihették valamennyire... Amúgy elég valószínű, hogy valamilyen sal-t veszek, kicsit elfogult vagyok velük, hugom kocsijába is tőlük vettem hangszórókat és az árukhoz képest szépen szólnak. Ráadásul ugye ottvan a támogassuk a magyar cégeket, ha lehet dolog is:)

  • misaxoo

    csendes tag

    válasz jolti05 #637 üzenetére

    fs-zsoci köszi a választ. [link]
    itt van róla némi tájékoztató mit is tud.
    Mi lenne ehhez az erősítőhöz az az elérhető áru hangfalszett, ami megfelelne? Egyenlőre csak 5.1 később bővítődne mert hát a pénztárcám nem kifogyhatatlan , sajnos :D

    Egy őrült világban csak az őrültek a normálisak

  • csizzah

    aktív tag

    válasz jolti05 #637 üzenetére

    Hi,

    A Sal-nál a 4 csatlakozó a bikábelezési lehetőség miatt van, két kábellal is kell szólnia a mélynyomónak, mikor én hallgattam szintén így volt összekötve, és szólt is a mély mert kézzel odanyúltam, és valmit mocorgott, csak hát nem igazán volt hangja....

    [Szerkesztve]

  • zozi80

    csendes tag

    válasz jolti05 #649 üzenetére

    Hehe, jó volt olvasni, hogy tetszik a cucc, használd sokáig örömmel!

    Kérdés. Néhány oldalon azt olvastam, van a yamahához egy mikrofon, amivel be lehet lőni egy adott helyen a csatornák hangerejét. Ez filmnézésnél jöhet jól. Van ilyen mic. hozzá?
    Én leginkább akusztikus zenét, rockot fogok hallgatni rajta. Arra milyen? Te milyet hallgatsz? Hogy tetszik?

    Asszem megvárom a következő saturnos leárazást:) Hol érdemes meghallgatni a cuccokat? Úgy rémlik, a mm-ban szoktak összerakni demora dolgokat.

  • _Lacos_

    tag

    válasz jolti05 #651 üzenetére

    Hali
    Hogy érted azt, hogy ''Az RXV361-nek pici a hangfalkábel kimenete...'' ?
    [link]
    A frontokat ugye nem a csiptetős csatiba kötötted?


    [Szerkesztve]

    N36L, X61, X200.P8700/4G/830SSD/AFFS, L520/830, Pug306RG1.6, SONY50W829

  • _Lacos_

    tag

    válasz jolti05 #660 üzenetére

    ''Így hangzásban érezhetek majd bármi különbséget?''
    Ha átkötöd, megtudod. A csavarós csati nagyobb mechanikai stabilitást ad, és valószínűleg nagyobb felületen is érintkezik, mint a csiptetős.

    Szerintem a hangzásbeli összkép miatt érdemes lenne maradnod a Heco-nál (a legjobb az lett volna, ha a típus is ugyanaz). Háttérnek sztem elég a legkisebb típus is: Heco - Victa 200, centernek meg Victa Center 100.
    Toshibashop-on is érdeklődhetsz, mert van kirakva az oldalukon Vitas 200-as 15ért akciósan. [link]
    Subot nem igazán tudok ajánlani, de állítólag egy jó sub 100nál kezdődik...

    Ha nem ragaszkodsz az egyazon márkához, itt is nézelődhetsz : [link]

    5.1, két eset van:
    - digitális összeköttetés: csak a DolbyDigital és DTS hangú filmek fognak többcsatornán megszólalni, a többi forrás (zene, játék) pedig stereoban, de ezekre meg az AVR-en használhatsz valamilyen DSP-t (PLII music/movie).
    - analóg: 3 kábel, bekötve az AVR multi-channel input-ba. Ilyenkor a DD,DTS hangsávú filmeket a géped fogja dekódolni. Játék, zene pedig mehet surround módban.


    [Szerkesztve]

    N36L, X61, X200.P8700/4G/830SSD/AFFS, L520/830, Pug306RG1.6, SONY50W829

  • Reiko

    tag

    válasz jolti05 #660 üzenetére

    Igen, az a két eset van ami _Lacos_ is ír!
    Nálam egy creative audigy 2zs van, amiről a digitkimeneten megy át a hang. Így a dolby/dts ..stb kódolású hangok simán átmennek (de pl MediaPlayerben be kell állítani, hogy ne encodeoljon, hanem küldje tovább a jelet) és az erősítő szétbontja őket!
    Bár érdekes módon nálam, ha dts jelet küldök gépről az erölködő felé, az dolbynak ismeri fel - ha ugyanígy dts-t küldök, de pl dvd lejátszóról, akkor meg felismeri :F
    szal ha így küldöd, akkor az erölködőn egy PCM felirat világít majd, ami vagy a dolbykat, vagy sima sztereot visz át (amikor pl zenét hallgatsz winampról), de ott már lehet variálni a dsp beállításokkal ;)

  • Reiko

    tag

    válasz jolti05 #664 üzenetére

    Szerintem sincs különbség melyik csatiba rakod!

    Na akkor kicsit bővebben ...
    A gépben van egy hangkari, amin van digit kimenet. Ha a géped digitálisan tömörített jellel találkozik, akkor azt kell neki mondani, hogy hagyja békén és küldje tovább (SPDIF passtrough) az erőlködőnek! Ha nem tömörített, hanem sima sztereo, mint pl játékok/winamp stb, akkor a digit kimenet egy úgynevezett PCM sztereo jelet továbbít az erősítőnek!
    Érdemes normális házimozis kábellel átküldeni a jelet, mert anno nekem, amikor az olcsó kínai kábel küldte simán belehallottam mindenféle külső zajt, mint mobiltelefon/lámpa lekapcsolás stb ...de szutyok volt :( ..de azóta szupi :C
    aztán, ha bemegy a jel az erősítőbe ő felismeri és ki is írja neked, hogy hány csatornás jelet lát stb.
    Amikor pl zenét hallgatok én 5ch stereo-t használom, mert a prologic beállításoknál nekem kevés a mély (de ezzel semmi gond ..azért van ennyi féle hangzás - egyébként a prologicok sztereoból próbálnak térhangzást kelteni). Ha dvd-t nézek akkor az 5ch stereoról el kell váltani a prologicra, de a gépezet ott egyből átvált dolby digital feliratra és már küldi is az 5.1et :)

    Egyébként én házilag készített hangfalakról hallgatom - 2 front és 2 rear, centerem még nincs, de ezt be lehet állítani, hogy arra ne küldje a jelet! Mélynyomónak pedig hiszitek vagy sem, de tökéletesen megfelelt nálam egy autóba való passzív láda és erősítő :DD
    Persze kisebb módosításokkal, azaz kell hozzá egy 12V-os áramforrás, amit egy régi AT-s tápból kreáltam!
    Imádom ezt a rendszert - főleg, hogy a nagyját magam csináltam és sztem baromi jó hangja van .. a szomszédok szerint is :DDD
    Csak néha kicsit bemelegszik az erőlködő, amikor tartósan 0dB környékén hallgatom :D

  • _Lacos_

    tag

    válasz jolti05 #669 üzenetére

    Bejáratós időszak alatt én nem hajtanám csutkán. Meg a sok francos plugint is hanyagolnám, mert a végén semmi köze nem lesz az eredeti zenéhez.

    N36L, X61, X200.P8700/4G/830SSD/AFFS, L520/830, Pug306RG1.6, SONY50W829

  • _Lacos_

    tag

    válasz jolti05 #674 üzenetére

    lejátszóban állítsd át spdif-out ra, hogy ne dekódolja a hangot

    N36L, X61, X200.P8700/4G/830SSD/AFFS, L520/830, Pug306RG1.6, SONY50W829

  • csizzah

    aktív tag

    válasz jolti05 #698 üzenetére


    Ennél azért egy kicsit izmosabb vagyok :DDD.

  • cafat

    tag

    válasz jolti05 #696 üzenetére

    A SAL-ba az tetszik, hogy szép nagy darab. Az viszont hogy mély nem nagyon jön belőle ezért nálam nem jöhet számításba. Igaz nem tudom a Jamo-val mi a helyzet mert szólni még azt sem hallottam. Nem igazán van időm egyelőre hallgatózni, ezért kérem a Ti véleményeteket. Akkor valószínű hagyom ezt a subláda építősdit, és inkább gyűjtögetek valami jobb gyárira. Az A/B csatorna nálam szól egyszerre is, házibulin már volt rákötve négy láda, és gondnélkül szóltak.
    Igen, tudom hogy minden csak pénzfüggő, ezért is mondtam hogy most 50k szánok rá, majd később max egy subládát mivel szeretem a mély hangokat.

  • jolti05

    őstag

    válasz jolti05 #703 üzenetére

    Hogy ez a hozzászólás hogy kerül ide... :DDD mind1

    cafat: Nincs gond a méretével, termetes minden sugárzó magához képest. A center és a hátsók is rendben vannak. Színre sem rossz, bár a szövetnek nem a legjobb az anyaga :B Mély az tényleg nem jön belőle... De mélynyomóval szerintem jól szólhat :) Legalábbis úgy hallottam :)

    Ha engem kérdezel, és jót akarsz, Heco :B Elfogult lettem velük kapcsolatban. Ha jó vételt szeretnél, feljebb -asszem- írtam, hogy a Dunakeszi Auchan-ban van még 1 pár (kiállított darab) Heco Vitas 500-as. Kegyetlenül szól. Ahhoz hozzácsapsz pl két Conan rear-t 8e-ért, plusz 7e-ért egy Yamaha centert (valami ilyemit szeretnék én :) ) és baromi jó vagy :) 39+8+7=54e Ez nagyjából annyi, amennyit rászánnál, nem?

    Az én erősítőmön válthatsz, A/B. Vagy ez, vagy az, vagy semmi. A kettő együtt nem tud szólni (szerintem).
    Erősen elgondolkodtam kell-e nekem mélyláda :) Ez a Heco nagyon durván kitolja a mélyet!

    Az álmom :P :B [link] Nem érdekel, hogy használt, lenne pénzem, venném-vinném :)

    A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

  • Zsolt!!

    aktív tag

    válasz jolti05 #707 üzenetére

    Nem tudom mennyit fogyaszthatott de nem kell félni.Úgy tudom ,hogy ha egy 60w-os égő egész nap világit megeszik kb.50ft-nyi áramot.(persze ki kéne számolni)Nem ettől az egy naptól lesz sok az áramszámla, hanem szorozd be 31-el, meg ad hozzá a hűtőt meg a tévét stb. :)

  • ricpet

    tag

    válasz jolti05 #719 üzenetére

    Szia,

    Igen, Ő az:
    http://www.argep.hu/popup.asp?pid=9894591&pnr=10001&foto=1

    Igazából én Vitas-t még nem hallottam. Jó sokat meghallgattam és szerintem ez a szett ennyiért ingyen van. Eszméletlen nagyot szól még sztereóban is. Ugye ez a Vitas továbbfejlesztése, így sokkal rosszabb nem lehet.
    Már csak a mélynyomót várom, mert külföldi fórumokat olvasgatva nagyon dícsérik.

    Na meg az erőlködőn töröm a fejem, hogy melyiket lenne a legérdemesebb :)

  • Dolby

    senior tag

    válasz jolti05 #719 üzenetére

    Rendben. Akkor tehát ez nem az az árkategória ami az ismerősömnek kell :) És esetleg használtan sem lehet ebből kihozni valamit? Bár azt hiszem ezeknek nem megy az ára annyira lefele mint a PC-s cuccoknak :-P
    Illetve bár a topic nem ezzel foglalkozik de nem nagyon találtam olyat ami erre alkalmas. Sztetek milyen minicuccot éri meg vásárolni 40-50 körül? vagy azok között nincs akkora különbség? :)

    Üdv

    - Nyugalom, a hosszú élet ritka!

  • MooN00

    aktív tag

    válasz jolti05 #727 üzenetére

    Nem nagyon volt viszonyítási alapom, de én maximálisan meg vagyok vele elégedve (SAL). Ha hangosabban kell szólia, akkor sem jön zavarba, nem torzít, nincs oda nem illő magas hang sem. A külseje nagyon szép, főleg a csúcsos membrán :) . Szakértő szerint nem a legjobb , ha egy síkban van a két hangszóró a csipogóval, de én eddig nem vettem észre semmi torzulást , se semmit.
    Össz. vissz. nagyon jól szól. Egyedül a 4ohm aggaszt, de ahogy nézem az RX V361 -es képes 4ohm-ot leadni (, de lehet ez csak sztereó-ra vonatkozik).
    Van SAL márkából egy egész 5.1-es szett (ún. Dream márkacsalád), amit akár részenként is meg lehet venni. Ha neked szükséged lenne Rear szórókra, akkor nézz körül náluk, mert lehet kapni kb.7e forintért darabját. (Mélynyomót viszont ne keress, mert az egyik frontba van beépítve).


    Igazából az igazi 5.1 miatt kéne nekem az a Yamaha cucc (v361). Bár csak 12m² -es a szobám, de ki szeretném élvezni :).

  • MooN00

    aktív tag

    válasz jolti05 #730 üzenetére

    Nem írja, hogy van-e benne erősítő, és azt sem tudom, hogy a jelenlegi erősítőd tartalmaz -e sub végerősítőt (vagy hogy ''híjjják''), mert ha nincs egyik sem, akkor bizony szükséged lesz még egy erősítőre.....Amúgy szép kis darab :)

  • csizzah

    aktív tag

    válasz jolti05 #732 üzenetére

    Hi,

    egy kis olvasnivaló zsoci-nak.[link] ;)

    Üdv,

    CsizZ

  • Cifu

    nagyúr

    válasz jolti05 #738 üzenetére

    Pl. hangkésleltetés (asztali lejátszóknál vagy HD-s műholdvevőknél a kép és a hang kitömörítésekor felléphet az a jelenség, hogy a két kitömörítés eltérő sebessége miatt a hang csúszik a képhez képest, a SkyHD pl. tipikusan ilyen), tömörített zene javítás, stb.

    Azt mondjuk még mindig nem vágom, hogy miért támogat a Kenwood olyan kódolást, ami 6.1/7.1-eshez kell, de mivel a Kenwood oldalán hibaüzenet fogad a típus ismertetője helyett, ezért ez a rejtély már megoldatlan marad...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz jolti05 #768 üzenetére

    Nem azt mondtam, hogy gyenge, hanem azt, hogy ha túl erős hangot kellene kiadnia, akkor elkezd rezonálni, mivel túl könnyű. Ha a kezemmel a földhöz szorítom, akkor semmi gond. Ugyebár a mélynyomóknál is van egy ökölszabály, miszerint minél nehezebb, annál jobb. :)

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz jolti05 #770 üzenetére

    Yepp, pontosan ez a helyzet. Egyszerűen olyan erővel szólal meg, hogy maga a mélynyomó is elkezd mozogni. Nem a doboza maga, hanem doboz kis súlya okozza a problémát. Ha a mélynyomó talpát fogom, és szorítom a földhöz, akkor is megszűnik a rezonancia.

    Amúgy relative szépen szól, nyilván nem hasonlítható egy negyed millás KRF sub-hoz, de azért érezni a gyomorban pl. a vadászgépek hangját a Red Flag-ben. :)

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • punish3r

    aktív tag

    válasz jolti05 #778 üzenetére

    aha így van! most meg még azt vettem észre, h a beszédhangok minden satelitnél jóval halkabbak, de pl. robbanások meg minden más megfelelő hangerőn szólnak! ez mitől lehet?
    jah és CCCP kodek pakk van fenn jelenleg! amúgy a satelitek hangerejét külön tom távirányítóval állítani, da alapből akkor se kellene h halkabbak legyen a hátsók!
    asszem inkább X-Fi totyikba írok, nem offolok itt tovább...

    [Szerkesztve]

    Már a jövő sem a régi...

  • Cifu

    nagyúr

    válasz jolti05 #782 üzenetére

    Ez így nem igaz. Azért a szateliteknek sem árt, ha tudnak beszédhangot normálisan megszólaltatni, persze tény, hogy ez az esetek döntő többségében a center dolga.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz jolti05 #793 üzenetére

    Nem kell félreérteni. :)

    Egyszerűen arról van szó, hogy amit mondasz, az egy mozifilmnél még igaz többnyire, de itt ugye játékokról is szó van, hiszen gépre van kötve a hangfal. Játékok esetén teljesen normális, hogy elöled-mögötted, akárhonnan szólhat a beszéd (Half-Life 2 és társai esetén, vagy RPG játékokban, például).

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • punish3r

    aktív tag

    válasz jolti05 #798 üzenetére

    megnéztem DVD lejátszón 5.1-es filmnél h mi a helyzet! Itt is halkabbak a hátsók, de sztem 5.1-nél nem is olyan hangosak mint az elsők! Ezért 5.1 nem? :F A hangkarit visszaküldtem, remélem amit kapok helyette az már jó lesz!

    Már a jövő sem a régi...

  • Cifu

    nagyúr

    válasz jolti05 #805 üzenetére

    Sajnos nem. A Yamahánál YPAO-nak hívják ezt a képességet, és a 461-estől felfele tudja: [link].

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • punish3r

    aktív tag

    válasz jolti05 #812 üzenetére

    köszi!
    más: a mélyet mindenképp a satelitek sugarán kívül helyezzem el? sztetek, mik között legyen nagyobb távolság? a frontok és rearek, vagy bal és jobb hangszórók között? sajna elég furán van berendezve a szobám és nehéz megfelelő helyet találni a cuccnak! :(((

    Már a jövő sem a régi...

Aktív témák