Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • zozi80

    csendes tag

    válasz jolti05 #627 üzenetére

    Szia!

    Kíváncsian várom a yamaha erősítőd hangjáról szóló beszámolót, ha már megvannak hozzá a dobozok is. Én ugyanilyen típusú erősítőt tervezek venni, viszont 45kHUF alatt nem láttam eddig... Jó üzletet csináltál!
    Z

  • zozi80

    csendes tag

    válasz jolti05 #633 üzenetére

    Ja, hát amióta egy hangfalkészítő ismerősömnél hallgattam pár zenét (nem, nem a dobozt, mert nem lehetettt tudni, honnan jönnek a hangszerek...), azóta én is várom az igazi dobozokat, ami a jelenlegi aiwa minihifit fogja leváltani. Amúgy én is a sal2610-es szettet néztem ki, meg a magnatnak az olcsóbb szettjét, de még egyiket se hallottam sajna. Amúgy valaki asszem itt írta, hogy nem volt mély vele. A prospektusában pedig azt olvastam, hogy az alsó mélynyomók külön csatlakoztathatók sub-ként. Nem lehet, hogy az nem volt bekötve? MM-ban semmi sem elképzelhetetlen:)

    Ja, azt meg lehet nézni nem-e monoban szólt, de az is lehet, hogy valami eq-s dolog van beállítva esetleg defaultból, ha rádióra kapcsolsz.

    JVC-t csak autóba:)

    Rádióval nekem is voltak ilyen vételi gondjaim, aztán vettem egy 3 ágú yagi antennát, kiraktam az erkélyre és minden jött erősen. Persze ez még a 4.-en volt, most földszinten lakom, itt nemsok minden van... Csak egy ki vezetéket használsz antennának?
    A legjobb rádió sem ér semmit normális antenna nélkül!

  • zozi80

    csendes tag

    válasz jolti05 #637 üzenetére

    Nagy mázlista vagy, hogy ilyen jó árakon tudsz kifogni dolgokat! Neten 45k körül van. Melyik áruházban volt ez?

    Antenna? Először is, szerintem, ha pl. lakótelepen laksz, akkor tuti kell legyen antenna csatlakozó valahol a falban, az kellene 75 ohmos koax kábellel összekötni. Lehet, meg is oldaná a problémát. Ha nem, akkor már nehezebb a dolog. Mivel urh-ról van szó, ezért általában yagi antennákat szoktak ajánlani, ami meglehetősen nagy kiterjedésű és háztetőre/erkélyre kellene kitenni. Az áruk kb 4-5khuf, de már régen foglalkoztam velük... Esetleg vannak ilyen szobaantennák, amik nem tudom mennyire hatásosak, először egyet ki kellene próbálni, kölcsönkérni, aztán meglátod eredményes-e.

    Szerintem ott a sal-nak a mélynyomója nem volt bekötve, tehát gyakorlatilag kétutasként működött. Így persze lehet, hogy nem a legtöbbet hozta ki magából. bár a közepek is átvihették valamennyire... Amúgy elég valószínű, hogy valamilyen sal-t veszek, kicsit elfogult vagyok velük, hugom kocsijába is tőlük vettem hangszórókat és az árukhoz képest szépen szólnak. Ráadásul ugye ottvan a támogassuk a magyar cégeket, ha lehet dolog is:)

  • zozi80

    csendes tag

    válasz csizzah #643 üzenetére

    Ez a yamahás dolog megnyugtató, mert én is ilyet tervezek venni és fontos, hogy zenére is jó legyen. Persze a mostani minihifimnél minden jobb...

    Mely típusokat próbáltad? rx-v361? Ez most elég jó áron van és teljesen új típus.

  • zozi80

    csendes tag

    válasz jolti05 #649 üzenetére

    Hehe, jó volt olvasni, hogy tetszik a cucc, használd sokáig örömmel!

    Kérdés. Néhány oldalon azt olvastam, van a yamahához egy mikrofon, amivel be lehet lőni egy adott helyen a csatornák hangerejét. Ez filmnézésnél jöhet jól. Van ilyen mic. hozzá?
    Én leginkább akusztikus zenét, rockot fogok hallgatni rajta. Arra milyen? Te milyet hallgatsz? Hogy tetszik?

    Asszem megvárom a következő saturnos leárazást:) Hol érdemes meghallgatni a cuccokat? Úgy rémlik, a mm-ban szoktak összerakni demora dolgokat.

Aktív témák