Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • csizzah

    aktív tag

    válasz nikopol78 #524 üzenetére

    Hali!

    Nekem nincs ilyen rendszerem, sőt még nem is hallottam, biztosan jól szól de ebben az árkategóriában én elgondolkodnék egy másik alternatíván is.

    Szóval ahogy nézem a rendszer ára olyan 100 egy-két ezer ft körül van.[link]
    Ugye a rendszer áll egy Yamaha RX-V359 erölkődőből ~42e Ft tól [link]
    Egy Yamaha YST-SW011 mélynyomóból ~ 23e Ft tól [link]

    eddíg tartunk 65e Ft nál, és ha a szappantartónál kicsit nagyobb méretű szatelitek helyett egy ilyen [link] vagy esetleg egy ilyen [link] szettet választanál akkor szerintem hangminőségben jóval az eredeti elképzelés felett lennél ezt borítékolom.

    Árban így olyan 105-110 körü lenne a vége(+valamennyit kábelre is kell szánni) de szerintem ezt a ''kis'' plusz ráfordítás nagyon megérné.

    Bár nem tudom milyen arányban használnád házimozira illetve zenére, mozira biztosan elegendő az eredeti szett is, de zenehallgatásnál nagyobb hangfal=nagyobb élvezet.
    Emellett nem tudom mekkora helységbe kéne a rendszer, azért a jamo-nak illetve a magnatnak is kell a hely.

    Szóval egy szó mint száz, a döntés a te kezedben van, végezetül örök érvényű hifista tanács ha van időd és lehetőséged hallgasd meg a kinézett rendszereket vásárlás előtt.

    Üdv

    CsizZ

  • csizzah

    aktív tag

    válasz A`rpi #529 üzenetére

    hali,

    az attól függ mennyi idős, milyen állapotban van, most 50k az új ára.

  • csizzah

    aktív tag

    válasz Edyboj #528 üzenetére

    Hali,

    Pont a héten jártam a MM-ban és futtában meghallgattam 3-szettet, köztük a monitor 990-est is. Most azt hiszem 40e Ft-ért árulják, és véleményem szerint ezért az árért teljesen jó, igaz nem mélyedtem bele nagyon csak egy tesztlemezt dobtunk be és azzal járattuk egy kicsit. Elég szépen szól, a magas tartomány egy kicsit gyenge szerintem, de a közép-méllyel nincs gond, egy dolog lepett meg igazán, ez pedig a mérete, hát mit mondjak elég picikének tűnik, de nem szól rosszul és ez a lényeg.
    A másik szett a Sal 2610-es volt 35e.Ft-ért, hát mit mondjak itt is meglepődtem, először hogy milyen nagy mind a frontok mind a szatelitek, másodszor hogy milyen gyengén szól. Gyakorlatilag semmilyen tartományban nem teljesít jól, bár másfajta zenékkel lehet hogy jobban szólna(egy Dire Straits válogatással hallgattuk), azért még majd adok neki még egy esélyt a saját lemezeimmel is.
    Végezetül, (és egyben a figyelmedet is erre a szettre szeretném ráírányítani) a Jamo S416-os rendszert hallgattam meg, SZERINTEM ez szólt a legszebben az összes közül, kiegyensúlyozott, lágy, minden tartományban jól teljesített. A két hátsó ugyan elég aprócska, de a frontok elég tisztességesen néznek ki, minőségi darab szerintem az árához képest(50e FT ha jól emlékszem). Egyszó mint száz hallgasd meg a Magnatot, de ha tudot mindenképpen a Jamo-t is, jól szól a monitor990, de SZERINTEM azt a plusz tizest megéri a Jamo.

    Az erősítőről csak annyit hogy a fenti szettekhez jó választásnak tűnik, jó kis erősítő a Yamaha 459, de ha ebben az árkategóriában gondolkozol én ajánlanám még a Denon AVR-1306-os típust, bár szerintem ezekhez a hangfalakhoz elég lenne egy Yamaha RX-V361 is.

    Az hogy egy hangfal teljesítménye xWatt Rms szerintem nem kell foglalkozni, ezek álltalában úgy is csak marketingszámok. A másik dolog az impedancia kérdése, ez gyakorlatilag annyit takar hogy az adott hanfal mennyire terheli meg az erősítőt, a fent említett modern házimozi erősítők ha jól tudom fel vannak készítve mind a 4, mind a 8 ohm ellenállású hangszórók ''fogadására'', szal ezzel sem kell igazán foglalkozni.

    Nagyjából ennyi, jó hallgatózást.

    Üdv,

    CsizZ

  • csizzah

    aktív tag

    válasz stavross #532 üzenetére

    Hali,

    Én a fehérvári MM-ban jártam, ott ez a szín volt kirakva asszem cherry [link]
    hogy volt e más színben azt nem tudom, lehet hogy raktáron volt világos is, bár én a honlapján sem látok színválasztékot.

    Figyu ha esetleg bemész a MM-ba meg tudnád nekem nézni mennyiért árulják a Heco Vitas 5.0 szettet, most hallottam hogy állítólag újra elkezdték forgalmazni, és a MM honlapján is láttam a listán (a héten mikor voltam még nem volt kirakva és nem tudom mikor tudok megint bemenni megnézni.)

    Előre is köszi :R

    Üdv,

    CsizZ

  • csizzah

    aktív tag

    válasz stavross #534 üzenetére

    Magnatból a világos színű volt kirakva, [link]
    de élőben valahogy világosabbnak tűnt, meg szürke előlappal szerintem nem a legszebb, de hát ízlések és pofonok.. :)

  • csizzah

    aktív tag

    válasz jolti05 #536 üzenetére

    Szia,

    Ahogy nézem ez egy belépőszintű házimozi erősítő a sony-tól, igazából nem hallottam még róla semmit, a hifista fórumokban sem igen láttam még feltűnni(lehet hogy nem véletlenül), bár attól még lehet jó. Ha ebben az árkategóriában gondolkozol a Yamahákat, vagy a Pioneer-okat nézted? milyen hangfalakat néztél ki hozzá?

    Üdv,

    CsizZ

  • csizzah

    aktív tag

    válasz csizzah #538 üzenetére

    Időközben kicsit utánanéztem és talátam egy fórumot az erősítóval kapcsolatban [link], nem tudom mennyire tudsz angolul de a leírtak szerint én nem ajánlanám. Véleményem szerint Yamaha vagy Pio irányában kéne nézelődni.

  • csizzah

    aktív tag

    válasz jolti05 #540 üzenetére

    Nah akkor kezdjük az elején,

    Mennyi az az összeg amit a rendszerre szánsz, mire szeretnéd igazán használni(zene vagy házimozi), miért ragaszkodsz a 6.1 erősítőhöz főleg egy 12nm es szobába? A sonykat felejdsd el szerintem hifista körökben a sony nem igazán szokott labdába rúgni, én mindenképpen a yamahát ajánlanám neked a belépőszinten, esetleg még a Kenwood is számításba jöhet, árban ami neked beleférhet az:

    Yamaha RXV359[link]
    Belépőszinten mondhatni Best buy erősítő
    Yamaha
    RXV361[link]
    A 359 frissített kiadása igazából sok tapasztalat még sajnos nincs róla mive idei modell :)
    Kenwood KRF-V5090 [link]
    Átlagos, megbízható erősítő
    eletleg ami még beleférhet Pioneer VSX-417 [link]
    ajánlják mind hm-ra, mind zenére.

    Ezt a HDMI dolgot nem igazán értem(lehet lemaradtam valamiről) minek kéne az erőlködőn hdmi csatlakozónak lenni? :F

    A hangfalakról annyit hogy, hifista körökben nem igazán szoktak olyan gyártótól vásárolni aki a hangfalakon kívül mást is gyárt. De ez ne legyen mérvadó számodra a másik örökérvényű tanács hallgass meg minél több szettet és amelyik NEKED tetszik azt vedd meg.

    Az általad említett hangfalak közül a JVC-ről nem igazán tudok nyilatkozni, egyszer hallottam is meg nem is(a metro-ban ki volt állítva és valami őrült egy sony hangfallal kötötte össze és úgy demóztak vele, értem ez alatt hogy a bal oldali front a JVC frontja volt a másik megy egy sony :W )
    A sal összeállításhoz pont a múlt héten volt szerencsém a MM-ban, most akciósan 35000FT az 5.0, de NEKEM nagyon nem tetszett erőtlen, részletességnek nyoma sincs a két 25-ös mély ellenére gyakorlatilag nem hallottam semmit a mélytartományból(lehet még bejáratós volt szegényke)

    Amit én hangfalból ajánlanék(és neked beleférhet a költségvetésbe), és ezeket hallottam is szólni a Magnat monitor 990, most 40e ft a MM-ba[link]
    na ez már nem szól rosszul.
    A másik kicsit drágább 50e FT a Jamo S 416[link], igaz egy tizessel drágább a magnatnál de annyival szebben is szól, igényes minőségi darab.

    Ahol érdemes még nézelődnöd:
    [link]
    és kiemelten ajánlanám figyelmedbe [link] nagyon segítőkész, korrek csapat, javaslom csináld végig az oldalon a top 10 hiba című hifi/házimozi tanfolyamot, tanulhatsz egykét hasznos dolgot a hifi-házimozi-ról.

    Egyenlőre ennyi, ha kérdésed van ne tartsd magadban, ha tudok válaszolok.

    Üdv,
    CsizZ

    ps:
    A geniusról csak annyit hogy éppen most is egy ht 3600 mélynyomóján pihentetem a sarkam, és nem csak erre tartom ;)





    [Szerkesztve]

  • csizzah

    aktív tag

    válasz neduddki #542 üzenetére

    Még mindíg nem vágom minek ehhez az erősítőt közbeiktatni, dvd ről hdmi-n keresztül megy a kép a tv-re, a hang meg digit coaxon vagy optikain az erősítőbe aztán annyi. nem?

  • csizzah

    aktív tag

    válasz PPeter #544 üzenetére

    Aham értem, csak eddíg még nem találkoztam ilyen erősítővel, főleg nem a belépőszintem,
    ''különösen ha több analóg és HD forrásod is van'' huhú sokára lesz az még legalábbis nekem :DDD

  • csizzah

    aktív tag

    válasz PPeter #546 üzenetére

    Hát igen te azért már ki tudnád használni ezt a szolgáltatást is, de én azért írtam hogy soká lesz az még nekem, mert még mindíg egy öreg northwood p4 géppel megy egy 17col crt vel nyomulok :D
    ''Az SD jeleket meg szépen felkonvertálja HD-re az erősítő.'' azt meg hogy csinálja megduplázza a pixeleket vagy mi?

    Amúgy hogy teljesít a Yamaha 659, főleg zenére érdekelne, egy időben én is szemezgettem ezzel a típussal.

  • csizzah

    aktív tag

    válasz jolti05 #548 üzenetére

    Na hi, ismét vagyok és megpróbálok mindenre reagálni.

    Szóval zenére szeretnéd használni, akkor sztereo erősítő, egy pár jó minőségű hangdobozzal,
    --szokott elhangzani a hifi fórumokban, és teljesen igazuk van, tény hogy a házimozi erősítők zenei minősége jelentősen alulmarad a sztereo cuccokéhoz képest, de tudom tudom azért jó lenne néha azért bedobni egy 5.1 filmet is, hát igen én is így vagyok vele de erről majd később.

    Tehát akkor ~100e Ft a keret, hát ebből elég nehéz gazdálkodni, főleg hogy a mélynyomót is szeretnéd ebben az árban elintézni,+ a kábelekről sem szabad megfeletkezni, arra is rá kell szánni egy kisebb összeget.

    Igen a 6.1 rendszer sajátossága hogy hátul is van egy center sugárzó, de egy 12nm szobába teljesen felesleges és a filmek sem támogatják, abban viszont igazad lehet hogy egy 6.1 erősítőben azért nagyobb tápegység lehet és így 5.1 módban talán nagyobb teljesítményre képes de ez is nagyban márka és típusfüggő.

    Mélynyomókról annyit hogy saját erősítővel rendelkeznek és az erősítő csak az erősítetlen jelet küldi neki a többi az ő dolga. Az erősítőkön van egy rca subwoofer kimenet erre kell rákötni. Az erősítők számára a mély frekvenciájú hangok előállítása a leg teljesítményigényesebb feladat ezért könnyítjük meg a dolgát hogyha az 5.0 mellé beillesztünk egy subwoofert.

    A sonyra visszatérve jó márka tényleg, de hangtechnikában szerintem a kilencvenes évek közepéig-végéig volt igazán jó, a mostani házimozi erősítői nem igazán szokták beváltani a hozzájuk fűzött reményeket, illetve azonos kategóriában vannak sokkal jobb termékek más speciálisan erősítőkre szakosodott gyártóktól pl Denon, HK, Cambridge Audio, NAD, és még sorolhatnám.
    Az előző hsz-emben elkövettem egy hibát, azt mondtam felejtsd el a sony-t, ezt most visszaszívom, csak a saját füledre hallgass ha neked a sony hangzása tetszik jobban akkor vedd meg azt, teljesen mindegy hogy én mit mondok, de azt hiszem már meg is tetted az első helyes lépést elmentél és meghallgattad, és ahogy olvasom a füled már döntött is(szerintem jól ;) )

    A két Yamaháról annyit hogy a 359-ről nagyon sok ember nyilatkozik pozitívan, a 361 pedig elvileg nem különbözik tőle csak a frissített kiadása újabb (talán) jobb minőségű alkatrészekből összeállítva. Itt a ph-n van egy srácnak, egy koda szettet hajt vele és teljesen meg van vele elégedve. Apropó koda, esetleg felvehetnéd a meghallgatni listádra, árban beleférhet az általad megszabott keretbe.

    HDMI-ről a srácok lentebb mondtak egy két szót én igazán nem vagyok ott a képalkotás világában inkább hanggal foglalkozom, (lehet ezért van még mindíg crt monitorom :) ) de annyi biztos hogy számodra felejtős, mivel kicsit utánanéztem és 100e Ft alatt nem találtam olyan erősítőt amin van hdmi csatlakozó. A HDMI gyakorlatilag mondhatjuk azt is hogy a Scart csatlakozó HD verziója, nagyfelbontású videojelet tud szállítani, ha jól tudom 8 hangcsatornával együtt, de ezt a srácok PPeter és Neduddki biztosan jobban vágják. Gyakorlatilag a szolgáltatás megtalálható a yamo 361-en is csak ''szétválasztva'' a komponens video csatlakozókon keresztül megy a video jel, digit coax vagy optikain keresztül pedig a hang. (Én eddíg azt hittem hogy a komponens csatik csak azért vannak rajta hogy kirakják az erősítő menüjét a képernyőre, de hát ez engem minősít :B )

    A sal-al kapcsolatban csak azt tudom mondani hogy hallgasd meg NEKEM nem tetszett, de ezzel te ne foglalkozz. Amúgy én is el megyek majd még egyszer és meghallgatom a saját lemezeimmel is csak u kíváncsiságból. Ja azt azért írják hogy 4-8ohmos, mert vannak a dobozban 4és 8 ohmos hangszórók is, de az erősítő ha jól emlékszem képes alacsony impedanciájú meghajtásra is ugy hogy rá lehet kötni.

    A wattokkal nem nagyon kell foglalkozni azok u is csak marketnigszámok mind az erősítők, mind hangfalak tekintetében, hogy mennyire szólna nagyot a magnat a 12nm szobában nem tudom megmondani, nem tudom neked mi számít nagynak, nekem szerintem elég lenne, hogy a szomszédaidnak milyen a hallása és mennyi idő alatt készülnek ki nem tudom megmondani. Én ha a szomszédom lennél és megküldenéd a magnatot olyan 20mp után rádtörném az ajtót hogy halkítsd már le azt a sz@rt :)) .

    Heco 35k/pár?, nem hinném, inkább darabja, de ha mégis akkor engem is érdekelne.
    Hogy mennyire probléma, hogy JVC-nek kicsik a hátsó és a center hangsurárzói
    nem tudom megmondani házimozinál lehet jelentősége, gyengébb lehet a térhangzás de ez is csak minőség kérdése, mindenképpen meg kéne hallgatni.

    Végül magamról pár dolgot, nem gáz hogy megkérdezted, végül is nem titok, 27éves vagyok, végzettségem szerint közgazdász, a hifinek már vagy 20 éve rajongója vagyok, szakmailag igazán nem értek hozzá, teszem azt fepattintom egy erősítő fedlapját nem tudom megmondani hogy mi micsoda pontosan ha ilyen szinten bele szeretnél mászni a témába megkérdezhetem öcsémet ő villamosmérnök, (de a hifihez nem ért :) ). Amit tudok igazából magamtól tanultam utánnaolvasgattam elég sok mindennek a témával kapcsolatban, ismerőseimtől tanulgattam egy két dolgot, hallgatózgattam.
    Igazából még rendszerem nincs, olyan kb 8-10 éve húzódik a dolog vagy pénzhiány vagy egyéb dolgok miatt, most lenne rá pénzem viszont dilemmában vagyok hogy valójában mit is vegyek az utóbbi 2 hónapban kb 6 féle összeállítást dobtam össze de végül mindegyiket elvetettem, az a baj hogy nagyon el tud szaladni az emberrel a ló, tudod, ha még egy huszast rádobnék akkor......, szal még mindíg tapogatózom, majd csak kiötlök valamit.

    Hogy mennyire adj a szavamra, szerintem semennyire csak a füledre hallgass, és olvass utána a dolgoknak, én csak megpróbálok alternatívákat nyújtani remélem majd sikerrel.

    Hú b@azz mi lett ez regény?

    na megyek aludni

    Üdv

    CsizZ

  • csizzah

    aktív tag

    válasz jolti05 #551 üzenetére

    Hi,

    Igen sztereo erősítő, már többször emítettem hogy ne a wattokat nézd, teljesítményben és hangminőségben is sokkal jobb eredményt produkálnak a sztereo erősítők mint házimozis társaik. Ha beleolvastál abba az angol nyelvű fórumba amit még az elején linkeltem, pont azt taglalja a srác hogy a régi asszem pioneer sztereo erősítője névleges 2*50W jobban meghajtja a hangfalait mint az új sony 5*100W házimozi erőlködője. A másik dolog az Rms-Pmpo kérdés, erre a válasz nagyon szépen le van írva a netdepos linken, nem azért nem írom most le mert megterhelő, de annál jobban én sem tudom megfogalmazni, vedd a fáradtságot és olvasgasd át amiket belinkeltem, nagyon sok kérdésedre megkapod a választ, ne érts félre szívesen válaszolok én is ha tudok, de te is jobban tanulsz ha magadtól olvasod el a dolgokat.

    Az erősítőhöz semmiféle kábelt nem mellékelnek,(magasabb kategóriájú készülékeknél esetleg bemérőmikrofont) ez neked mind plusz kiadás, az audio kábeleket és a hangfalkábeleket neked kell megvenni. Nem tudom milyen hangkártyád van, milyen digitális kimenet van rajta, de arra számolhatsz szerintem minimum egy ezrest, hangfalkábel elérhető olyan 150Ft/m-től, de a frontokhoz érdemesebb nagyobb vastagságú, jobb minőségű kábelt venni, arra kell figyelni hogy hangsugárzókhoz méretre vágott kábelek hossza ne térjen el nagymértékben egymástól, és mindíg a lehető legrövidebb legyen a hosszuk.

    A házimozi mélysugárzók kivétel nélkül aktív hangdobozok, tehát saját beépített erősítőjük van, ''De -szerintem- passzív mélynyomót is kapni bárhol'' hát nem tudom mutass egyet. ;]
    A házimozi erősítők alapban nem küldik rá a mélyebb frekis hangokat a frontokra, kivétel sztereo módban, de ott sem mindíg, (sztereo erősítőnél más a helyzet), ha mélyebb hangokat próbálsz meg ráküldeni a frontokra, az erősítő jobban terhelődik, jobban melegszik kevésbé tudja az energiáit a közép és magas hangok előállítására fordítani ezzel az egész hangkép torzulni fog. Ha szereted a basszust sztereo módban is érdemes lehet bekapcsolni a subot, de emiatt a kijelentésem miatt a hifisták lehet hogy megköveznének. :DDD

    Miért nem vennél Denon-t, nagyon jó kis cuccok, nekem pl rajta van a listámon.

    Az impedancia kérdésére visszatérve ezek a modern házimozi erősítők (mint már írtam) fel vannak készítve a 4-8 ohmos hangfalak fogadására, tehát ezzel nem kell foglalkoznod, a Yamaha esetében biztosan, de a sony is ok. Általában külön fel szokták tüntetni hogy mekkora teljesítményre képes 4 illetve 8 ohmon de valamikor csak az egyik értéket adják meg. Az sem mindegy milyen frekvencián, milyen torzítás mellett képes erre, de ebbe most ne menjünk bele (a belinkelt ''tananyagban'' erről is olvashatsz bővebben.)nem is igazán fontos a te esetedben, mert az anyagi lehetőségeid eléggé behatároltak, tehát a választék nem túl nagy.

    ''csak szerettem volna tudni, hogy nem egy 13 éves kissrác ad tanácsokat'' - fúú a hsz-eim alapján annyinak tűntem? asszem változtatnom kell a stílusomon.

    Egyébként jó úton jársz, hallgatózol, és végül is ez a lényeg, többféle összeállítást meghallgatsz és amelyik neked tetszik azt veszed meg, ez a lényeg. Ha jól látom budapesti vagy tehát neked sokkal több lehetőséged van hallgatózni, mint nekem itt vidéken, elég sok házimozis üzlet van ahol nyugodtan lehet hallgatózni, bár a te árkategóriádban sok helyen nem forgalmaznak hangfalakat, ugy hogy esetleg még ajánlanám a MM-ot, illetve a surányihifit, ott ami neked érdekes lehet az a koda, asszem két féle szettet is forgalmaznak 40e Ft alatt, bár még személyesen nem volt szerencsém koda-hoz de lehet hogy jól szól.

    ''Az ott dolgozó középkorú férfi azt mondta, hogy nem ajánlja a Yamahát, mert nehéz kezelni'' - hát ekkora marhaságot még nem hallottam, egy erősítőnél a hangminőség a lényeg, és szerintem aki ilyen kügyüt vesz senki nem olyan debil hogy egy hét alatt nem tudná megtanulni a kezelését. Még egyszer visszatérve a sonyra, én abszolút nem vagyok Yamaha-párti, és a sony-val sincs különösebb bajom csak én nem vennék, ennyi, a yamahát csak alternatívaként ajánlottam, te azt vedd meg amelyik hangja jobban tetszik.
    (A legjobb hm-szett amit eddíg életemben hallottam pont egy sony erősítőből sony dvd-ből és yamaha hangfalakból állt, egyszerűen brutális volt, igaz a komponensek kb 90-es évek végi modellek, akkor még más volt a sony minőség mint manapság.)

    Hát igen Heco vitas, már hallottam hírét de még sajnos nem volt szerencsém hozzá, bár ha minden jól megy holnap szemügyre vehetek egyet közelebbről is.(A magnat amúgy nekem sem tetszik kinézetre)

    Végezetül még annyit hogy, .. hát nem is hiszem el hogy ez az én számon jön ki..., de esetleg nem gondolkoztál valami kompakt rendszeren, szóval gondolok itt arra hogy elég fiatal vagy még, a nyári munkával nehezen összeszedett pénzedet az utolsó fillérig egy olyan rendszerre költöd ami esetleg nem váltja be a hozzá fűzött reményeket, hát nem tudom...
    Ne érts félre én abszolút nem vagyok híve az ilyen egybedobozos rendszereknek, nem hiszek a szappantartó méretű kis hangszórókban de ha jól hallottam olyan 60-70e Ft-os árkategóriában már lehet elég jó renszereket kapni. A logitech-nek és a creative-nak is vannak jó rendszerei, és ha jól vettem le szereted ha van basszus, ha jól tudom a logitech z5500-nek 25cm-es tányérral szerelt mélynyomója van, hát azzal már szerintem a 12 nm -es szobádban elindulnának a bútorok, lehet hogy mélytartományban nagyobb teljesítményt nyújtana mint az általad belinkelt yamaha, hogy közép és magas tartományban hogy teljesít még megtippelni sem tudom, bár nem tudom milyen zenéket hallgatsz, ha főként disco-t akkor megfelelő lehet szerintem ez is, mozira pedig biztosan.

    Na mindegy ez csak egy gondolat volt, a döntés a te kezedben van csak ne kapkodd el a dolgokat.

    Üdv,

    CsizZ

  • csizzah

    aktív tag

    válasz jolti05 #555 üzenetére

    Hi,

    Ismét vagyok, igaz kissé kómás már a fejem, 3:50-kor keltem, ugy hogy szerintem most rövid leszek.
    Hol is kezdjem, ja Koda, azért szerintem minden képpen hallgasd meg, a másik, a magnat monitor 990 53Ft az Auchan-ban, az nagyon drága a MM-ban 40-ért árulják, és igen abban egyetértek veled hogy pl én sem hiszem hogy megvennék olyan hangfalakat, amik külsőleg nem tetszenek,(na ezért is megköveznének a hifisták), valamilyen szinten a szoba dísze lehet egy hifi cucc, és azért jó ha az embernek nem lesz hányingere mikor ránéz.
    Az érem másik oldala hogy természetesen a hangminőség a legfontosabb, tehát mindenképpen olyan hangfalat vennék én is aminek a hangjától elájulok, és esztétikailag is ''kielégít''.
    Jól szól az a Magnat, de valahogy a kinézete, hát...
    Heco, .. már én is kiváncsian várom hogy személyesen is találkozzunk, ha minden jól megy akkor holnap,... amúgy amit linkeltél az Heco VICTA, de a VITAS is hasonlóan néz ki.

    A Yamaha magasairól annyit, hogy az viszont gáz hogy nem tetszik kevésnek tartod, mert ha végül megveszed neked kell majd hallgatnod, és ha keserű szájízzel teszed az azért nem az igazi. Csak az a baj hogy anyagilag erősen behatároltak a lehetőségeid, ha jól értem a JVC-t elvetetted, marad még a Sony ebben az árkategóriában, vagy esetleg még ez a Panasonic jöhetne szóba [link]
    bár elég pehelysúlyú versenyzőnek néz ki 3kg össz vissz hát nemtom.
    Esetleg még annyit tudnék javasolni, hogy írd ki a kedvenc zenéidet, amiket majd hallgatni szeretnél a rendszeren egy cd-re, és ha van időd menj vissza hallgatózni ezzel, ne rádióval próbálgasd.
    Az esetleg semmi képpen nem jöhetne számításba hogy most vennél egy erősítőt, és hozzá két jobb minőségű frontot, a többi komponenst meg majd apránként hozzáépíted?

    A kompakt rendszerekre visszatérve ha jól tudom a Logitech z5450 ami vezeték nélküli, az 5500 vezetékes, de abban igazad van hogy hosszú távon egy külön erősítős rendszer jobban megéri.

    A saturn-os ajánlatról annyit hogy ennyi pénzért nagyon megérné az biztos, de hát hetekig csak ott feküdjön, nem tudom, esetleg meg lehetne kérdezni hogy csak akkor veszed meg ha valamilyen hangfallal előtte ki lehet próbálni hogy működik-e. Persze ha végül a yamaha mellett döntesz.

    Most akkor két geniusod van otthon? vagy az újat visszavitted és visszaadták az árát? A régivel mi a terved eladod, vagy megmarad második rendszernek?
    2-3 éve vetted 23e ft -ért?, az elég jó ár, én az enyémet már nem is tudom pontosan mikor vettem de azt tudom hogy 38e Ft volt még annó, igaz hirtelen felidulásból vettem, de nem bántam meg, egy kicsit megtuningoltam, de alapjában véve elégedett vagyok vele, az árához képest egész jó, de mondjuk azért egy hifi rendszernek azért még csókolomot köszön.

    Üdv,

    CsizZ

  • csizzah

    aktív tag

    válasz NoName?! #559 üzenetére

    HI,

    Én is csak azért dobtam fel a kompakt rendszer gondolatát, hogy nyár végén legalább még egy nyalókát tudjon magának venni a hangrendszeren kívül, de én sem vagyok híve ezeknek a minden egybe cuccoknak.
    Sztereo rendszer, hát igen ezt magyarázom én is, csak hát mondjuk én sem szeretnék lemondani a moziról, és zsoci anyagi lehetőségei nem engedik meg a külön stereo, hm erősítő megvásárlását.

    Hát igen JBL e90, valami brutál nagy dög :D , egyszer hallottam már, igaz csak mozi alatt, de nagyon tetszett, egy időben én is jbl-t akartam venni igaz ''csak'' e60-at, de később letettem róla, bár ez az e90 90-ért nagyon megérte. Amúgy melyik denonokkal hajtod a JBL-eket?

    Üdv,

    CsizZ

  • csizzah

    aktív tag

    válasz jolti05 #557 üzenetére

    Hi,

    Hát igen a gyártók gyakran trükköznek a ''Wattokkal'' ezért nem érdemes nagyon velük foglalkozni.

    A THX-el nem igazán kell foglalkozni, csak egy ''minőségbiztosítási'' szabvány, le van benne fektetve hogy hány cm, hány kg, hány db, mekkora Thd, mittudomén még mi, de ez az adott termék hangminőségéről semmit nem árul el nekünk. Az igazán komoly márkáknál, mint Pl. Focal JMlab, Rotel, Nad, KEF, Polk Audio, sosem láttam hogy a Thx logóval dobálóznának, igazán nincs is rá szükségük a hangminőségük önnmagáért beszél.

    THD, az erősítőknél mérik, u hogy hiába keresed a magnatnál, illetve a JVC-nél, de az erősítőknél sem igazán kell vele foglalkozni, ált. mindegyiknél ugyan olyan értékeket találsz, főleg a belépőszinten.
    Visszatérve egy kicsit a sztereo-ra, (mert ugye zenét abban hallgatunk, esetleg 2.1, illetve DTS 5.1 audio hanganyagoknál ugye értelelm szerűen 5.1) az érdekes lehet hogy az erősítő tudja e a Direct audio, ill. a Pure audio szolgáltatást, ebben az esetben a HM erősítő kikapcsol minden felesleges áramkört, ezzel javítja a zenei teljesítményt, hogy a Yamaha 361tudja e, nem hiszem, de érdemes lenne utána nézni.

    Üdv

    CsizZ

  • csizzah

    aktív tag

    válasz NoName?! #563 üzenetére

    ''Sajnos csak a belépő kategóriát tudtam megvásárolni'', nah azért ne szerénykedjünk, amúgy az AVR-1507 tudja a direct audio-t?

  • csizzah

    aktív tag

    válasz stavross #562 üzenetére

    Üdv,

    Az #531-es hsz ben írtam néhány szót a SAL-ról, NEKEM nem tetszett, amúgy a MM-ban most 35eFT-ért árulják, a Jamo nekem sokkal jobban tetszett.

    Megnézted a Heco Vitas szettet mennyiért árulják?


    Üdv,

    CsizZ

  • csizzah

    aktív tag

    Üdv mindenkinek,

    Ma munka után elmentem egy kicsit hallgatózni, a célpont egy hifi stúdió volt ahol a régóta kinézett hangfalakat szerettem volna meghallgatni, de sajnos éppen átépítés-költözködés volt ugy hogy rosszkor mentem, a hangfalak fele már bedobozolva, így csak megnézni sikerült a ''kiválasztottat'', meghallgatni nem, mindegy majd legközelebb, viszlát..., van még két órám a busz indulásig, valahogy el kéne ütni az időt, irány a MM.

    Reggel négy órakor kómás fejjel bedobáltam néhány cd-t és dvd-t, u hogy készültem. Vittem egy U2 válogatás audio cd-t, egy Creedence Clearwater audio cd, és direkt egy MP3 era, enigma, enya, phil collins válogatás cd-t, gondoltam még viszek egy Tiesto audio cd-t, de nem találtam, illetve benn volt a kocsiban de a kulcsokat nem találtam, ehh, jön a buszom futás, majd legközelebb.

    Szóval MM, múlt héten is voltam már egyszer, de most a saját lemezeimmel szerettem volna hallgatózni, tehát, cd-k biztonsági őrnek megmutat, házimozi szoba célba vesz, kerestem egy eladót hogy ugyan lehetne-e,...hát persze.
    Felhívom mindenki figyelmét hogy a következőkben a SAJÁT, SZUBJEKTÍV véleményemet fogom prezentálni. Minden szettből csak a két frontot hallgattam direct stereo módban.

    Elsőként magnat monitor 990, a múltkori találkozás óta egy kicsit sem nőtt, sőt mintha egy kicsit vékonyabb lett volna, mindegy adom a srácnak a U2 cd-t, és ő már izzítja is a maranz 200 ezeres erősítőjét, én meg mondom hohó, nem oda buda valami földi halandóknak is megfizethető erőlködőn ha lehetne, nekem sohasem lesz ilyen rendszerem legalábbis nem ilyen párosításban. Ok, denon avr 1306 beizzít, úgy is kiváncsi voltam a hangjára, megszólal a zene a magasak szépek, csilingelnek a, közép is tűrhető, jön a mély is igaz egy kicsit puffogó, alapjában véve nem rossz de valahogy nem az igazi. Mondom az eladónak, esetleg sztero erősítővel is meg lehetne hallgatni?, persze, Cambridge Audio Azur 540A v2 bekapcs, go, hát mit mondjak a mélytartomány talán egy kicsit javult, de a magas, és a közép mintha egymást akarta volna túlharsogni, már bántotta a fülemet, hiába nem egy súlycsoport, mármint az erőlködő meg a magnat mintha a hangfal nem tudta volna kezelni az erősítő képességeit.

    Tovább, SAL, még mindíg nagy darab, mondom egy kis elektronikus zenét neki a múltkor nem hallottam semmit a 25cm-es mélyekből, valamelyik Pioneer-ra(55eFT) volt rákötve, még mindíg semmi nem értem, ... egyszerűen valahogy torz az egész hangkép, mondom talán kevés neki az erősítő?, az eladó kérdezi, rákössük a HK legend stereo-ra(200e FT, ha ez nem hajtja meg akkor semmi), hát mondom ha nem gond, itt már nem volt természetes a srác mosolya, de azért kicipel dali concept 8-ból(hú mekkora dög) kábelek ki SAL-ba be, hadd szóljon, hangerő az van, nem kicsi :) , magas közép tartomály kicsit javul, de valahogy összemosódik az egész, a mély még mindíg sehol nem tudom, lehet hibás darab.

    Kíváncsi voltam még a hifi fórumokban agyon magasztalt Dali Concept 6-ra, Denonhoz vissza, cd berak, hát igen, az előbb a Sal-on a csattogó zongora rész most lágy muzsikává változott, a tér kitágult, hatalmas színpad tárult elém, csilingelő magas, lágy közép, a mély valahogy nem szólt annyira jól, de az összkép nagyon OK. Hogy mennyire részletesen szólt az Mp3(még mielőtt lehurrogtok, otthon sok lossless audio-m van, csak direkt kíváncsi voltam hogy szól a tömörítvény ezeken a rendszereken) nem is gondoltam volna hogy erre képes lehet. A Dali Concept 8-at már nem volt képem visszaköttetni az emberrel, de szerintem sokunknak ez a kategória felejtős.

    Irány a múltkori kedvencem a Jamo S416, még mindíg egyszerű, de szép és igényes munka. Az erőlködő valamelyik Onkyo(55 e FT), nos a hangja..., egyszerűen kedves na, nem tudok rá jobb szót, a magasak lágyak, nem bántják a fülemet, a közép rendben van, a mély meg olyan amilyet szeretek, (az meg milyen mi? :DDD ), egyszerűen annyira rendben van az egész hangkép hogy na, nekem ma ez a rendszer tetszett a legjobban. Az elektronikus zenét nagyon szereti, de a U2-val sem szólt rosszul, csak dícsérni tudom, a keményebb disco zenéket nem tudom hogy bírná, de számomra a legszebb mélyeket produkálta ma kis hangerőn, nagyon nem mertem felfele tekergetni, de kb mikor a genius már torzítana, (ez zsocinak szól) ennél semmiféle előjelét nem tapasztaltam a torzításnak.
    Egyébként mélyebbre is megy és szebb is,(mármint a genius sub-ja) na még mielőtt végleg elragadtatom magam, összegezve véleményem szerint az egyik legjobb ár-érték arányú rendszer amit hallottam, mozira nem tudom milyen lehet, elég aprók a surround-ok, és a center, nem tudom milyen teret képes körénk, fölénk rajzolni, de zenére 50e FT-ért az értékelésem: különösen ajánlott.

    A végén belehallgattam még a HK, Jbl E80 párosba, hát mit mondjak nem tetszett, magas közép ok, bár egy kissé nyersnek tűnt nekem, de a mélyet itt sem sikerült valahogy elővarázsolni, valami azért szóldogált de szerintem a Jamo, jóval mélyebbre ment, ennél azért többet vártam egy 120e FT -os hangdoboztól, bár azt érezni lehetett hogy az erő azért vele van, szóval teste volt a hangnak de nem tetszett az összkép. Bár régebben többen is panaszkodtak hifi fórumokon az E80-ról, állítólag az E60 sokkal szebben szól, az E90, E100 pedig más kategóriák, ezek szerint van némi igazság a dologban.

    Nagyjából ennyi, az időm itt már le is járt, mentem a buszra, támpontnak ne vegye senki ezt az értékelést, ezek a saját tapasztalataim, mindenkinek más a füle, másfajta zenékkel lehet hogy teljesen megfordulna a sorrend, hallgassátok meg ti is, aztán megbeszéljük a tapasztalatokat.

    Üdv,

    CsizZ

  • csizzah

    aktív tag

    Annyi kimaradt hogy a végén mikor utoljára körbenéztem, akkor vettem észre hogy van Heco Victa 5.0 szett 80e Ft-ért, a srác mikor rákötötte a sal-t a Dali C8-ra, a Dalit a Heco elé rakta és az eltakarta szegénykémet :DDD , de nagyon igényes darabnak néz ki bánom hogy nem tudtam meghallgatni, mindegy majd legközelebb.

    zsoci: kifelemenet asszem láttam az általad kinézett JVC szettet, nem a HM szobában volt hanem csak ugy kirakva egy pár akciós összeállítás társaságában, időhiányban nem tudtam már meghallgatni, pedig kíváncsi lettem volna, főként a Jamo-val összehasonlítva, amit most nagyon ajánlok neked, bár egy kicsit asszem sok neked, de szerintem nagyon tetszene. A Victa-ról sem tudok nyilatkozni, de ha neked nagyon tetszett az a lényeg.
    Hogy megvedd-e a Yamahát nem tudom, nem hiszem hogy annyi pénzért kapnál jobbat, esetleg használtan, de sosem lehet tudni.

  • csizzah

    aktív tag

    válasz jolti05 #578 üzenetére

    Hi,

    Milyen hankártyád is van pontosan? dobj egy linket róla.

    Tudom, hogy logaritmikusan növexik a hangerő, jól van látom tanul a gyerek. ;) , csak okosan.

    Örülök hogy örülsz, ha tetszik a heco yamaha páros akkor az a lényeg, amúgy szerintem végül is ebben az árban még így lesz a legjobb hangminőséged, a végére csak kifőztük valahogy :C , és valóban nagyon jól néz ki, hiába a német precízitás, biztos szeretni fogod.
    A centerből meg a surroundok-ból pedig egyébként nem kell feltétlenül heco-t venned később, ha annyira nem fontos a mozi, elégséges lehet valami olcsóbb cucc is majd.
    A yamaha mélynyomóhoz nem tudok hozzászólni, sajnos nem volt még hozzá szerencsém, de a 12nm-es szobádba szerintem biztos hogy elég lesz.

    Üdv,

    CsizZ

  • csizzah

    aktív tag

    válasz jolti05 #585 üzenetére

    hi,

    Hangkártya téma, ha jól okoskodom akkor 3-féle képpen tudod rákötni az erősítőt, de majd úgy is kijavítanak ha rosszat mondok.
    1, Digitálisan: 1db RCA Jack kábellel, a jack megy ugye a hangkártya digit outjába, az rca egyik fele pedig az erősítő coax bemenetébe.
    2, Analóg stereo: 1db RCA Jack, jack megy a hangkártya sztereo kimentbe, rca megy az erősítő stereo RCA bemenetre.
    3, Analóg 5.1: 3 db RCA Jack, mint anno a geniussal, 3 jack a hangkariba, 3 pár rca az erőlködő 5.1 analóg bemenetre.

    Az erősítős eszmecseréhez annyit tennék hozzá, hogy szerintem csak azzal foglalkozz hogy neked tetszik e a 361 hangja, ha egy kicsit is u érzed hogy valami nem oké akkor inkább hagyjad, gondolj bele hogy akár évekig ugy kell hallgatnod. Ha ugy érzed nem vagy biztos a dolgodba, inkább halaszd el az egészet egy hónappal. Tudom egy két meghallgatásból nem lehet eldönteni hogy valójában tetszik e, többféle zenére többféleképpen reagálhat, ugy hogy ne kapkodj.

    Valamelyik Auchan-ban csak van cseresznye színben is, biztos tudnak hozatni ha neked olyan kell.


    sanzik: meg lehet tudni milyen hangfalakról van szó?


    Üdv,

    CsizZ

  • csizzah

    aktív tag

    válasz jolti05 #596 üzenetére

    Hi,

    Szóval megvetted, hát bátor dötés volt remélem nem fogod megbánni, látod előbb lett erősítőd mint nekem :) . De ennyi pénzért szerintem minden képpen megérte.

    Kábelből minden képpen rövidet és jó minőségűt vegyél, a jó kábel a legolcsóbb módja hogy javítsd a hangminőséget. Szóval lehető legrövidebbet, ami azért odaér a gépedhez, és lehetőleg aranyozott csatikkal.

    SAL,- ha neked tetszik az a lényeg én nem akarlak róla se le, sem rábeszélni, nekem nagyon nem tetszett, szeritem a kis Jamo S416 minőségben megeszi reggelire, de ez csak az én magánvéleményem.
    A régi hifi hangfalakkal azért vigyázz, nézd meg ha tudod hány ohmosak, a genius frontjait meg szerintem ráködheted amíg kipróbálod, belevilágítottam a reflexnyílásba és a csipogókra az van ráírva hogy 15-25W 8 ohm, szóval szerintem rá lehet kötni, de megesküdni nem merek rá, csak óvatosan kisebb hangerőn és ne sokáig, akkor szerintem nem lehet baj, legalább a rádióval még ma ki tudnád próbálni.

    Mára ennyi,

    Üdv,

    CsizZ

  • csizzah

    aktív tag

    válasz jolti05 #600 üzenetére

    Hi,

    Igen, nyilván fontos, hogy minél jobb minőségű legyen az audiokábel is, sőt, ez az első láncszem ha innen gyenge minőségű jelet kap az erőlködő akkor már bukta az egész hangzás, hiába van neked high end erősítőd, szuper hangfalakkal, és mondjuk van den hul hangfalkábeleid, szóval az egész hangzásnak annyi. Csak ismételni tudom magam, minél rövidebb legyen, tehet ha másfél méterre van az erősítő a hangkártyától akkor max 2 méteres kábel kell, de ha lehet még rövidebb (csak nehogy a végén rövid legyen :) ). Hogy milyet vegyél ennyi pénzből, hát nem tudom mi jönne ki belőle, elvileg az aranyozott csatis cuccok jobb minőséget képviselnek, ahogy említetted, valószínűleg a thomson, illetve még a hama, az ami ebbe az árba beleférhet, de esetleg megkérdezhetsz egy eladót is mit ajánlana.

    Hát ha négy ohmosak azok a hangfalak akkor elvileg nem lehet gond, a wattokkal kapcsolatban, az fix hogy 500w-ot soha nem fog leadni, 2*10w-os hangfal esetében gondolom annyit vesz fel amennyit a hangfal le tud adni, szóval nem hiszem hogy ki fog akadni a villanyórátok, de ezen technikai részével én sem vagyok teljesen tisztába, öcsémet tudnám ezzel kapcsolatban megkérdezni, aki villamosmérnök, de most nincs itthon uhogy passz. Itt a ph vannak srácok akik ezt a részét a témának nálam sokkal jobban vágják, ők biztosan többet tudnának mondani neked.

    jelenleg van ~750Ft-om, hát barátom jól lenulláztad magad :D , de remélem majd hosszú távon elégedett leszel.

    Üdv,

    CsizZ

  • csizzah

    aktív tag

    válasz jolti05 #601 üzenetére

    Látom időközben írtál, jónak néznek ki ezek a kábelek, és ahogy nézem van személyes átvétel is a forgalmazónál, arra azonban vigyázz, hogy egyes termékeknél amit belinkeltél méterár van megadva! Az a hangszóvóvezeték is 500ft/m, ugy hogy annyira azért nem olcsó.

  • csizzah

    aktív tag

    válasz Edyboj #618 üzenetére

    Hi,

    A MM-ban nem láttam Vitas-t, elnéztem, ''csak'' Victa van, de az Auchan-ban most akciós a Vitas, 40eFT/pár. Ha minden jól megy zsoci-nak, majd nemsokára ír róla egy kis beszámolót.

    Üdv,

    CsizZ

  • csizzah

    aktív tag

    válasz NoName?! #617 üzenetére

    Inkább úgy, neked akkor ezek szerint 3db Jack--Rca kábel kell.

  • csizzah

    aktív tag

    válasz misaxoo #640 üzenetére

    HI,

    Ez egy régebbi viszont magasabb kategóriájú modell a yamahától, hogy érdemes e megvenni, az attól függ hogy milyen állapotban van, illetve mennyiért árulják.
    Az utóbbi időben azért jelentősen csökkent a hm erősítők ára, lehet hogy az árában érdemes azok között inkább szétnézni.

    Üdv,

    CsizZ

  • csizzah

    aktív tag

    válasz Il Dottore #641 üzenetére

    Hi,

    Számomra kicsit zavaros a kérdés, nem értem mit keres a felsorolásban a genius hangfal, illetve a Wharfedale hangfalakkal kapcsolatban is kicsit azt érzem hogy csak úgy ráböktél hogy ez kell, de javíts ki ha tévednék.

    Ilyen zenékre ebben az árkategóriában én esetleg más márkák között is körülnéznék.

    Üdv,

    CsizZ

    ps
    Az hogy a Yamaha erősítők zenére nem alkalmasak az egy régi beidegződés, a régebbi típusoknál sokan panaszkodtak a zenei hiányosságára, de az újabb típusok már zenében is nagyon szépen megállják a helyüket. Zenére ill kompromisszumos megoldásként a Denon-okat szokták javasolni, de a mai Yamahák-kal sincs probléma ilyen téren.

    [Szerkesztve]

  • csizzah

    aktív tag

    válasz jolti05 #637 üzenetére

    Hi,

    A Sal-nál a 4 csatlakozó a bikábelezési lehetőség miatt van, két kábellal is kell szólnia a mélynyomónak, mikor én hallgattam szintén így volt összekötve, és szólt is a mély mert kézzel odanyúltam, és valmit mocorgott, csak hát nem igazán volt hangja....

    [Szerkesztve]

  • csizzah

    aktív tag

    válasz misaxoo #646 üzenetére

    Hi,

    Hát igazán nem tudnám megmondani mennyit érhet most az a Yamaha. (60e Ft kb, passz...)

    Hogy én mit ajánlanék, ahhoz több dolgot is kéne tudni.
    Először is mi az az összeg amit rászánsz a rendszerre, mire szeretnéd elsősorban használni, zene, mozi, gondolom mindkettő, mekkora helyiségbe lenne.
    Vásárlásnál az a legfontosabb hogy mindenképpen hallgasd meg a kiszemelt hagfalakat, erősítőket mielőtt megvennéd, vakon ne vásárolj semmit. Igazából az egy árkategóriába tartozó erősítők között szolgáltatásban nem igazán szokott különbség lenni, nagyjából mindegyik u azt nyújtja, inkább hangkarakterisztikában szokott különbség lenni, de azt csak hallgatással tudod eldönteni neked melyik tetszik jobban.
    Hangfalak tekintetében már nem ilyen egyszerű a helyzet, de ott is csak a hallgatózást tudom ajánlani.

    Üdv,

    CsizZ

  • csizzah

    aktív tag

    válasz Il Dottore #679 üzenetére

    Szia,

    Hát öszintén szólva én sem tudom honnan vettem azt a genius dolgot, szerintem összeolvastam valami másik hsz-el.... :B , bocsánatot kérek :R

    Hangfal ügyben ha alaposan körülnéztél, akkor nincs igazán mit mondanom, félre ne értsd piszok jó az a wharfedale 9.6, de csak a hallgatott zenék miatt mondtam hogy én más fele is nézelődnék ebben az árkategóriában, nem tudom a Jbl E 90-est hallgattad már?

    Erősítő kérdése, én csak a korrekció miatt írtam hogy a mai yamahák már igen jól tudnak szólni zene alatt is, de valóban ebben az árkategóriában én is inkább denon-t, vagy onkyo-t vennék.
    Hogy melyiket a négy közül, azt inkább a pénztárcádra bízom, esetleg nem tudom hogy árban beleférne -e neked, de ez még egy kimagaslóan jó erősítő a kategóriájában.[link]

    Üdv,

    CsizZ

  • csizzah

    aktív tag

    válasz Il Dottore #679 üzenetére

    Hi,

    Kicsit szétnéztem a CA honlapján, és most látom hogy az Azur 540R V2-es mondellnek kijött a frissített Azur 540R V3-as változata, ami már fel van szerelve hdmi csatlakozóval is(mivel említetted hogy neked az fontos lenne.)[link]
    Itt nálunk még nem láttam hogy forgalmaznák, de valószínűleg hamarosan megjelenik a hazai kereskedőknél is.
    Csak gondoltam megemlítem.

    Üdv,

    CsizZ

  • csizzah

    aktív tag


    A srácok egy kicsit komolyan veszik a zenélést [link] :DD :DD , van még hova fejlődnünk, mazsolázgassatok a képekből, érdemes.. :D

  • csizzah

    aktív tag

    válasz jolti05 #698 üzenetére


    Ennél azért egy kicsit izmosabb vagyok :DDD.

  • csizzah

    aktív tag

    válasz cafat #702 üzenetére

    Hi,

    Ha 50e ft a keret, akkor a sal-on, és a jamo-n kívül még esetleg, koda, vagy a magnat monitor 990 jöhet számításba, esetleg használt cucc.
    Egy biztos ''vakon'' ne vegyél semmit, feltétlenül hallgasd meg őket mielőtt vásárolsz.

    Üdv,

    CsizZ

  • csizzah

    aktív tag

    válasz ricpet #716 üzenetére

    Hi,

    Nem lebeszélésként, de épp most olvastam az egyik fórumon egy ilyet, igaz hogy ebben a Hk-avr-245-ről van szó, de íme:

    ''a Cambridge Audio Azur 540 a H/K 245-öt rendesen lealázta hangminőségben,személyes tapasztalat,mert hallottam.És a kis CA 114 ezer ft.Érdemes meghallgatnod ,főleg ha zenét is hallgatsz mert abban verhetetlen ebben a kategóriában,sőt még joval ez felett is....''

    Üdv,

    CsizZ

  • csizzah

    aktív tag

    válasz jolti05 #732 üzenetére

    Hi,

    egy kis olvasnivaló zsoci-nak.[link] ;)

    Üdv,

    CsizZ

  • csizzah

    aktív tag

    válasz punish3r #815 üzenetére

    Hi,

    A sub elhelyezésénél az egyetlen alapszabály: ülj le arra a helyre ahonnan hallgatni fogod a rendszert, és a méynyomót úgy pozícionáld, hogy a frontokból halljad a basszust. Ha rá tudsz mutatni a mélysugárzóra becsukott szemmel, miközben hallgatod a zenét, akkor rossz helyen van.
    Persze a szoba berendezése, elrendezése nagyban korlátozhatja a lehetőségeket, de próbálj meg a fennt említett végeredményre törekedni.


    Üdv,

    CsizZ

  • csizzah

    aktív tag

    válasz jolti05 #826 üzenetére


    Ja már írtad?, sebaj, ismétlés a tudás anyja. ;)

  • csizzah

    aktív tag

    válasz helenne #853 üzenetére

    Hi,

    Ahogy nézegetem az érdemleges különbség a 361 javára keresztváltási frekvencia állítási lehetőség, illetve a Compressed Music Enhancer szolgáltatás, bár hogy ez a gyakorlatban mennyire működik azt nem tudom megmondani, na meg persze a 361 idei modell, a 350 pedig 2004-es.

    Üdv,

    CsizZ

  • csizzah

    aktív tag

    válasz punish3r #854 üzenetére

    Hi,

    Egyetértek Reiko-val, a te esetedben nem hiszem hogy hallhatóan befolyásolná a hangminőséget, de természetesen jogod van ahhoz a termékhez amit igazából rendeltél, főleg hogy ugyan olyan árban hozták ki a ''gyengébb'' minőségűt.

    Üdv,

    CsizZ

  • csizzah

    aktív tag

    válasz helenne #879 üzenetére

    Hi,

    Jól mondják a srácok valami kisebb sub a yamihoz először, aztán idővel le lehet cserélgetni a dimarson sateliteket, ha nem akarsz túl sokat költeni a dologra akkor mondjuk egy ilyenre[link]
    árban nem olyan vészes a cucc, viszont hangzásban biztos hogy többet nyújtana az egybedobozos szetteknél. Láttam itt a ph-n egy alig használtat [link] mondjuk elég régi már a hírdetés, de talán rá lehetne kérdezni, hátha megvan még, és kialkudni valamilyen elfogadható árat.

    Egyébként garatulálok a kislányodhoz :)

  • csizzah

    aktív tag

    Sziasztok!

    A minap voltam a MM-ban, és most akciósan árulják a Jamo S406-os 5.0 szettet + Jamo sub 200 mélynyomót, 75000Ft az ára.
    Gondoltam megemlítem, hátha valakit érdekel, ugyan még nem hallottam az s406-ost, csak a 416-ost, de ha hangzásban nincs nagy különbség, akkor szerintem ezért az árért nagyon korrekt kis szettet kapunk.

    Üdv.

  • csizzah

    aktív tag

    válasz stavross #914 üzenetére

    Hi,

    Ami ki volt állítva hm szobában, az cseresznye volt, de kint ki volt pakolva jó pár doboz, azokon bükk színű kép volt, hogy aztán a dobozban milyen...

    Üdv.

    ps. a kiállított subwoofer pedig fekete volt.

    [Szerkesztve]

  • csizzah

    aktív tag

    válasz imibogyo #1559 üzenetére

    Hát ha főként mozira lesz akkor ok, ha zenélnél is rajta akkor ebben a kategóriábani inkább Denon 1306 + Heco Victa 700.

    Csak egy tipp, de persze mindenképpen hallgatózz előtte.

    Üdv.

  • csizzah

    aktív tag

    válasz kremix #1802 üzenetére

    Hi,

    Ha zenét is szeretnél hallgatni rajtuk, gondolok itt elsősorban komolyzenére, jazz-re, akkor véleményem szerint Dali C2 első helyen, de a Tannoy is elég jó darab, ha discozni, mozizni, akkor a JBL is jó lehet.
    A Wharfedale Diamondokról nem sok jót hallottam az ismeretségi körömben, de személyesen még nem volt szerencsém hozzájuk, a Xarus-t hallottam már, nem szól rosszul, de a Dali mindenképpen zeneibb doboz véleményem szerint.
    A Clarust szintén nem hallottam még.

    Egyszó mint száz, a felsoroltak közül én a Dali C2-re szavaznék.

    Üdv

  • csizzah

    aktív tag

    válasz neduddki #1799 üzenetére

    Hi,

    Az egyik ismerőskeresős oldalon fellelhető adatlapja szerint 14 éves. ;)

    Üdv

  • csizzah

    aktív tag

    válasz bajnokpityu #1809 üzenetére

    Hi,

    Hehe, akkor asszem vagy merőben különbözik az ízlésvilágunk egymástól, vagy valamelyikünknek nagyon rossz hallása van. :)
    Viccet félretéve igazából te vagy az első ember akitől azt hallom hogy a dali házimozira való, és nem zenére, én mikor hangfalakat vásároltam kb ötször hallgattam meg concept sorozatot különböző, azonos árkategóriájú dobozokkal, de én a dalikat mindíg sokkal zeneibbnek hallottam, sőt kategóriájában a legnagyobb térrel és részletezőképességgel rendelkező hangfal véleményem szerint.
    Ezen tapasztalataimat megosztottam több magyar hifivel, és házimozival foglalkozó oldal fórumán, és ott a fórumtársak kb 99%-a azonos véleményen volt velem.
    Én végül is annak idején azért nem Dalit vettem mert mielőtt belefogtam az építkezésbe meghatároztam magamnak egy max összeget amit semmiképp nem léphetek túl, és sajna nem fért bele a költségvetésbe.
    Érdekes story, hogy legutóbb mikor voltam hallgatózni, összismerkedtem egy francia sráccal, aki pont egy C6-ot, és egy Jbl e90-est eresztett össze, classic rock zenével tesztelgette, és kb 20 perc után csomagoltatta a Dali-t, pedig abból már csak a kiállított darab volt nekik.
    Dehát ízlések és pofonok...

    Üdv

Aktív témák