Hirdetés

Aktív témák

  • neduddki

    nagyúr

    válasz Cifu #500 üzenetére

    HI!

    A hanghoz hozzatett melegseget ertemm /ill. Ok/ ez alatt:- )

    udv

    neduddki

    https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

  • Cifu

    nagyúr

    válasz neduddki #501 üzenetére

    Akkor félreértés a részemről. :DDD

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • péter007

    senior tag

    hy mindenkinek

    kéne egy kis segítség
    most tervezem egy rendes hangrendszer építését a gépemhez és kérdesem lenne hogy a következő allkatrészek összeillenek-e?
    [link] ez erősítő
    [link] a mélynyomó
    [link] ebből lenne 4db
    [link] ez meg a cemter

    kérdésem lenne hogy ezek a cuccok összeillenek-e és hogy kell-e külön hangkarit is vennem vagy jó az alaplapi is?
    köszi a segítséget előre is :R

  • péter007

    senior tag

    válasz péter007 #503 üzenetére

    azt is meg szeretném kérdezni hogy adnak-e az erősítőhöz olyan kábelt aminek az egyik fele jack a másik meg olyan ami belemegy az erősítőbe?
    ja meg van az alaplapomon vami spdif digitális csatlakozó, ez mire jó?
    sorry de láma vagyok ehhez a dologhoz :B

  • Cifu

    nagyúr

    válasz péter007 #503 üzenetére

    Először is szvsz nézz szét kicsit a netes bazárokban (AVPlanet.hu, Netdepo.hu, Satsystem.hu) olcsóbban is tudsz vásárolni, itt pl. olcsóbban van újabb, RX-V361-es Yama erősítő: [link]

    Másodszor a hangfalak inpedanciája lehetőeg legyen azonos, tehát ha 6 Ohmos front és surround hangfalakat akarsz, akkor a center is legyen 6 Ohmos lehetőleg, a te általad kiválaszott center viszont 4 Ohmos. A szub esetén ez lényegtelen, mert az aktív szub saját erősítővel rendelkezik.

    A hangfalak terén szerintem mindenképpen menj el egy rendes Hi-fi boltba, és hallgas meg pár hangfalat, a lényeg ugyanis az, hogy a TE füleidnek tetszen a végeredmény!

    Szvsz célszerű egy komplet szettet vásárolnod akkor már, vagy nem akarsz polc hangszórókat, és ezért akarsz álló hangfalakat is hátra? Úgy 100e Ft körül kijönne e Wharfedale Diamond 9 AV1, kicsivel többől a AV2 szett, igaz ezek polchangszórósak. Úgy 150e Ft körül lenne a Heco Victa szet (2x Victa 500 előre, 2x Victa 200 hátra és Victa 100 centernek), én utólag már kicsit bánom hogy nem ilyet vettem. De a lényeg: a te füleddel halgasd meg őket, lehet, hogy nekem tetszik, de ha neked nem, akkor a hajadra kenheted a tanácsomat. ^^

    Hozzáteszem még, hogy hangfalkábelt is kell venned, az erősítőhöz semmiféle kábelt nem adnak, a Yamaha az mélynyomohóz általában ad mondjuk erősítő kábelt (egy RCA - RCA dugós kábel), illetve a szettekhez, de a különálló hangfalakhoz nem adnak kábeleket, sem ő, sem más! Éppen ezért kell venned külön hangfalkábelt is. Szvsz 2.5mm-es valami nem teljesen névtelen meg fogja tenni, de ha elmész egy hi-fi boltba, és rákérdezel valószinüleg fognak segíteni. Előre szólok, hogy a hangfalkábel métere olyan 200 Ft / métertől kezdődik, és a határ a csillagos ég, a speciális ezüstözött-aranyozott csúcshyper kábelekből egy méternyi ára több ezer forint is lehet!

    Ami a hangkártyát illeti... na ez hosszú lesz:

    Az SPDIF kimenet általában optikai, olykor koax digitális kimenetet jelent, ezzel digitális kapcsolattal tudod összekötni a hangkarit és az erősítőt. DE! A legtöbb ilyen kimenettel rendelkező hangkártya csak sztereo jelet tud kiküldeni. Tehát az 5.1-es hangfalrendszeredet szép sztereóban fogod halgatni velük. Ide tartozik az az összes Audigy és X-Fi hangkártya is. Tehát ezek esetén vagy úgy kötöd össze, hogy a kimenetre rákötsz egy jack -> 2 RCA átalakítót, és így fog az 5.1 létrejönni. Kicsit macerás lesz, de az ilyen hangkártyáknál nincs jobb megoldás.

    Alternatíva van, Dolby Digital Live és DTS Connectnek hívják őket. Ez annyit tesz, hogy a hangot a hangkártya hardveresen vagy szoftveresen lekeveri 5.1 Dolby Digitalba vagy DTS-be, és így küldi az erősítő felé. Ez a technológia az nVidia Soundstorm alaplapi hangkártyán debütált jópár éve, azóta a Realtek egyes alaplapi chipjei (ALC 882D, 882DTS, 883D, stb.) illetve a C-Media egyik alaplapi chipsetjei (CMI9880) illetve PCI hangkártya chipjei (CMI 8768+, 8770, 8788) tudják. A magyar piacon én egyetlen egyet láttam eddig ezek közül, a Terratec Aureal 7.1 PCI hangkarit ([link]), ami cirka 14e Ft, ezzel működik a Dolby Digital Live, bár állítólag csak szoftveresen (itt van a gépben, de még nem nagyon tudtam ezt lecsekkolni, mindenestre működik, és egy AM 4400+ X2 procival a TDU nagyon szépen fut és nagyon szépen szól :)). A Creative az év végére igéri a Dolby Digital Live / DTS Connect technológiát támogató hangkeltőit.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • péter007

    senior tag

    válasz Cifu #505 üzenetére

    hy

    először is köszi a gyors és tartalmas választ
    hangfalakból mindenképpen állót szretnék és lehetőleg yamahát uyganis ezekkel már van családon belüli tapasztalat
    azon gondolkoztam hogy nem tom eldönteni hogy az általam belinkelt négy hangfal első vagy hátsó, ugyanis nincs odaírva sehova sem h. milyen

    a boltot illetően nem biztos hogy itt akarom megvenni csak itt volt minden egyhelyben amit kinéztem

    a kábelből nem kell többezerforintos ugyanis ez nem lesz olyan drága cucc amihez jobb kell

    a yamahás pozitív tapasztalatok ellenére megfogadom a tanácsod és beugrok vp-ben egy hifiboltba (van is egy jó bolt)

    a hangkari megszerintem marad max. egy kicsit macerásabban kötöm be úgy ahogy írtad

    mégeccer köszi a helpet :R

  • Cifu

    nagyúr

    válasz péter007 #506 üzenetére

    azon gondolkoztam hogy nem tom eldönteni hogy az általam belinkelt négy hangfal első vagy hátsó, ugyanis nincs odaírva sehova sem h. milyen

    Az NS-50 egy általános célú, olcsó álló hangfal, használható frontként és surroundként. Nekem pl. NS-555-ösöm van ([link]), ez elvileg ebben a szériában a surround lenne (az NS-777 lenne a front), de frontnak is megfelel. :)

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • péter007

    senior tag

    válasz Cifu #507 üzenetére

    aha
    köszi holnap beugrok vp-ben egy hifiboltba és ha van nekik ilyen cuccuk akkor meghallgatom hogy hogyan szól

  • mcmike

    őstag

    válasz Cifu #507 üzenetére

    Szia!

    Éppen mostanában gondolkodtam el a hangfalaim cseréjén, és mivel Yamaha erősítőm van (RX-V550 [link]) ezért gondoltam jól passzolnának hozzá szintén Yamaha hangfalak. Tudnál véleményt írni az NS szériáról? :F Lehet 5.0-ás szettben venni valahol? Mert nekem az kellene, és együtt biztosan olcsóbb. :U

    Legjobban a tiszta magasak érdekelnének, no persze emellett egy jó hangzáskép. Tudom a hangfalak megítélése elég szubjektív dolog, de sajnos nem nagyon van lehetőségem / időm nagyon utána járkálni / hallgatózni. Amiken még gondolkodtam:
    - Wharfedale: elsősorban Crystal-, talán Diamond széria

    THX... :R

    LIDL Richard featuring Billy Auchan...

  • Cifu

    nagyúr

    válasz mcmike #509 üzenetére

    Felteszem az ES szériáról kérdezel (NS-333 back/surround, NS-444 center, NS-555/NS-777 front/surround). A Yama honlapja szerint is ez a széria első sorban házimozira készült, szóval ha komolyabb zenei vágyaid vannak, akkor azért ne ezt válaszd szerintem se. ;)

    Az 555-ről tudok írni jelenleg, mivel ilyenem van. A külbecs nagyon meggyőző, gyönyörű (piano)feketére lakkozott fa (az a fajta, amin két porszem is meglátszik, az ujjlenyomatokat pedig jobban gyűjti, mint a CSI:NY főhősei :)), aluminium lábak, és kettős, jól szerelhető bemenet a bi-wire miatt. A hangja házimozira tökéletes, alapból jó mélye van, a rossz nyelvek szerint meg a Yama hangfalak Yama erősítővel olyan mélyet produkálnak, hogy szinte felesleges is a mélnyomó ;], a hangzása dinamikus (legalábbis ahol halgattam először, ott Denon-nal volt meghajtva, itthon meg Onkyo erősítőn lóg, és kellően dinamikusan szól), jól halhatóak a repülőgépáthúzások, a fegyverropogás, a mechanikus zajok. Ebben az árkategóriában (darabját 32.9e Ft-ért vettem) amit én hallottam, azok közül a legjobb talán.

    Zene terén kicsit már felemás a helyzet, Rammstain, Art of Noise, az EVE játék zenéi szépen szólnak (dübörögnek :DDD ) rajta, de amikor beraktam például Seal - Kiss from the Rose számát flac-ban (losless), hát... érezni, hogy itt valami nem stimmel (megkockáztatom, hogy a számítógép melletti Altec Lansing hangszórókon ha nem is tisztábban, de szebben szól).

    Ha házimozira kell, akkor szerintem ebben az árkategóriában nem rossz választás (most én is azon gondolkozom, hogy vegyek-e hozzá NS-333-akat hátra és 444-et centernek, mert úgy lenne kellően homogén a hangzása (a most meglévő NS-P70 hangszórói érezhetően elsorvadnak az 555 mellett), de ez már ismét közel 70e Ft-s kiadás lenne...).

    A Wharfedale Diamond 9.4-et halgattam anno vásárlás előtt az NS-555 mellett, annak is tetszett a hangja, ugyanúgy, mint a Dali Concept 2-nek és a Heco Victa 500-nak, de ezek ára egy lépcsőfokkal feljebb van/volt, mint amit én ki akartam adni rá.

    Összeállított szettben én még nem láttam egyik webboltban sem, az AVPlanet-ről az NS-555 (2db), NS-333 (2db), NS-444 (1db) összeállítás 113.500Ft, ha az 555-ösök helyett 777-eseket veszel, akkor 133.499Ft, ha pedig előre NS-777-eseket, hátra meg 555-ösöket raksz, akkor 171.500Ft.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • mcmike

    őstag

    válasz Cifu #510 üzenetére

    Aham! Köszi szépen a teljes mértékben kielégítő választ... :R

    Igen a Wharfedale egy szinttel feljebbi árkategória, azt hiszem elgondolkodok a Yamaha szetten... ;)

    [Szerkesztve]

    LIDL Richard featuring Billy Auchan...

  • _Lacos_

    tag

    válasz Cifu #505 üzenetére

    Egy kicsit félre vagy tájékozódva, ugyanis
    SPDIF kimeneten simán kimegy a DD/DTS többcsatornás hang(dvd,ac3),
    a srác meg írta, hogy van a lapján ilyen.
    Amiről te beszélsz, az max játékok esetében igaz, ahol real-time kell a többcsatornás hangot enkódolni DD/DTS formátumra, ezt az SB kártyák valóban nem tudják.

    N36L, X61, X200.P8700/4G/830SSD/AFFS, L520/830, Pug306RG1.6, SONY50W829

  • Cifu

    nagyúr

    válasz _Lacos_ #512 üzenetére

    Nem vagyok félretájékozódva, csak már annyiszor írtam le az utóbbi időben ezt a dolgot (X-Fi topic, Aureon topic, stb.), hogy most kissé felületesen vittem végig a gondolatmenetet, így tényleg félreérthető lett viszont. :U

    Igen, az SPDIF kimeneten ÁTMEGY egy DD/DTS-ben kódolt film hangja (DVD, DVDrip, stb.), én viszont azt írtam, hogy maga a hangkártya sztereo jelet tud kiküldeni, tehát ha a hangkártya hoz létre hangot (zene, játék, hangeffekt, stb.), akkor a legtöbb kártya csak sztereoban PCM jelként tudja kiküldeni. Így helyes teljesen.

    [Szerkesztve]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • #67688960

    törölt tag

    válasz Cifu #500 üzenetére

    azért az én onkyo 503-asom is fűt ám
    más: gondolom észre vetted, hagyni kell időt az onkyo-s rendszernek(persze lehet hogy más márkánál is így van) 1-2 hét után szebben szól és nem szereti ha sokáig nincs használva

    valaki azt mondja hogy az onkyo nyers de valaki meg azt, hogy a denon lágy, izlés kérdés

    [Szerkesztve]

  • Cifu

    nagyúr

    válasz #67688960 #514 üzenetére

    A bejáratás már megvolt, az első héten szinte folyamatosan ment (rádió v. mp3 cd-k, all chn std) ami. ;)

    Ha megjön a TV-m, akkor pedig folyamatosan használva lesz ^^

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    Tényleg, ez amúgy egy érdekes kérdés. Ugye az Onkyo kézikönyve azt ajánlja, hogy kétoldalt legalább 20cm, felette pedig 40cm helyet hagyjak az erősítő szellőzése miatt, de ezt tökéletesen nem sikerült megvalósítani. A jelenlegi helye felett volt egy üvegpolc, amit kénytelen voltam kivenni, mert néhány óra folyamatos üzem után (all chn std mód, mindegyik kimenet rendesen (de csak 35%-os hangerővel persze) meghajtva) jó 40°C-osra melegedett. Ugyanakkor látok képeket, ahol az erősítő szinte passzentos polcszekrényben figyel, sőt, olyat is láttam többször, hogy az erősítő tetejére rakták a DVD lejátszót. Mennyire kell aggódni a melegedés miatt?

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • neduddki

    nagyúr

    HI!

    A szomszdok egyellorejo birjak:- )))
    Pedig jaratgaom rendesen:- )))
    Es qv jol szolnak a Genelec-jeimmel, elegedett vagyok a sracok ajanlasaval:- ))) /aze kar hogy csak eloerositokent nem letezik:- (/
    Amugy masszivan meallapodott a direct funkcional inne nem is fog eltvozni, ugy erzem.
    Es hogy mivel jarodik? dvd: brody60,istvan a kiraly *3, Sconpions Acustica, Nirvana Unpkgd, meg amit tanalok, cd: akusztikusok meg a nagy kedvencek

    udv

    neduddki

    p.s. amugy tenyleg bel kellet kapszkodni:- )))

    https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

  • nikopol78

    csendes tag

    Sziasztok!

    Meghalt a régi Dimarson 2030-as rendszerem és most tervezem egy komolyabb erősítő+hangfalszett beszerzését.
    Elsősorban filmnézésre és zenehallgatásra használnám, de a számítőgépet és az XBOX-ot is rá akarom kötni.Egy haverom a Yamaha RX-V659 típust ajánlotta. Van ezzel kapcsolatban valakinek tapasztalata? Ha igen milyen hangfallal használja? Tudna nekem valaki ajánlani jó ár/érték arányú erősítőket és hangfalakat? Érdekelne az is, hogy hol lehet a neten vagy éppen nyomtatott formában erősítőkkel és hangfalakkal kapcsolatos teszteket olvasni?
    Kösz a segítséget!

    MT

  • Cifu

    nagyúr

    válasz nikopol78 #518 üzenetére

    Hohóóóóóó.... messze nem ilyen egyszerű a felállás :)

    Először is azt döntsd el, hogy mennyit szánsz rá. Utána azt, hogy hány hangsugárzót akarsz (5.1, 6.1 vagy 7.1). Végül azt, hogy mire is szánod. Előre szólok, a zenehalgatás és a házimozi csak kompromisszumokkal fér meg egymás mellett.

    Javaslom hogy egy papírra (vagy a fejedben) vedd számba, hogy mi kell neked (pl. a számítógép, a DVD lejátszó, a CD-lejátszó, az X-Box) hogy csatlakozik rá az erősítőre, és a választásnál ezt is vedd figyelembe (egyszerű példa: nekem pl. min. 2 optikai bemenet kellett, egy a számítógépnek, egy a TV-nek és a még egy kellett volna a DVD lejátszónak, de azt koax kábelel oldottam meg optikai helyett). Utána mérd fel a szobádat, hogy mekkora, hogy hova lehetne helyezni a hangfalakat, hogy álló vagy polchangfalakra van-e szükséged, hogy fogod a kábeleket elvezetni hozzájuk (nálam pl. azért lett 6.1 és nem 7.1, mert egyfelől a szoba méretei miatt a 7.1 esetén túl közel lett volna a két hátsó effekt hangszóró, illetve hátra csak egy vezetéket sikerült elvezetnem rejtve).

    A másik, hogy kerekedj fel, és hallgass meg minél több erősítőt és hangfalat, ha lehet. Döntenie a te fülednek kell, lehet, hogy az én rendszerem neked egyáltalán nem tetszene, noha én meg vagyok vele elégedve alapjában véve (ár/érték alapján), neked egyáltalán nem tetszene.

    Erősítők és hangfalak terén is annyiféle vélemény és izlés van, hogy nehéz lenne egy tökéletes irányelvet adni. A jobb minőség a Denon, Harman-Kardon, Marantz, Cambride Audio, de az Onkyo, Pioneer és az újabb Yamahákat is dicsérik általában.

    Lehet már kapni olyan erősítőket is (igaz 150e Ft-ért), amelyek például már tudják a legújabb Dolby Digital HD és DTS HD-t is, persze HDMI 1.3-as csatikon keresztül táplálva, amik még csak éppen hogy megjelentek, de talán a Blu-Ray és a HD-DVD térnyerésével idővel szükség lehet rá... Persze az is könnyen lehet, hogy amikor már tényleg hasznos lesz ez a képesség, akkor vásárolsz egy új középárú erősítőt, mivel akkor már mindegyik tudni fogja...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • stavross

    tag

    Sziasztok!

    Tanácsot szeretnék kérni!
    Szeretnék egy ilyen [link] JBL SCS-178-as hangfalszetett!
    Ezek 4Ohm-os hangfalak és minden olcsóbb(45000 -60000Ft) erősítő 6-8 Ohm-os, amik tudomásom szerint nem jók hozzá!

    Tudnátok ajánlani vmi ehhez megfelelő erősítőt?

    UI:Láttam igyen szettet Harman karbon erősítővel árulták, ami 8Ohm-os volt! nem értettem, mivel tudtommal a hangfalaknak ugyanannyi, vagy nagyobb ohm-osnak kell lenni, mint az erősítő.

    Boldogok, akik nem várnak semmit, mert ők nem csalódnak!

  • Cifu

    nagyúr

    válasz stavross #520 üzenetére

    Meg kell nézni az erősítő leírását (a legtöbb gyártó oldaláról letölthető), hogy lehet-e 4Ohm-os hangfalat rákötni-e, vagy sem. A Yamaha RX-V459-esre ha jól tudom pl. rá lehet.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Vikthor

    nagyúr

    Sziasztok!

    Szeretnék házimozi rendszert (DVD/Divx+erősítő+hangfalset) venni egy 25 m2-es szobába és szeretném kikérni a véleményeteket illetve a tanácsotokat, hogy milyet érdemes venni és mik a tapasztalatok. Láttam, hogy vannak ezek az oszlopos hangfalak és érdekelne, hogy ezek jól szólnak? jobban mint a hagyományos hangfalak, vagy ez csak dizájn? Érdemes wireless (drótnélküli) hangfalakat venni? Az mennyivel drágább? Én egy ilyennel szemezgetek: Pioneer HTS-560DV

    Hol érdemes, illetve hol lehet kapni ezeket, mert nem akarok a MM szintjére lesüllyedni...

    Üdv,
    Vikthor

    ~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Vikthor #522 üzenetére

    Személy szerint nem kedvelem az ilyen egybe-mindent rendszereket, mert túlságosan is röghözkötött (egyszerű példa, a HTS 560 esetén az erősítő ha jól látom a mélynyomóban kapott helyett, innentől kezdve ha később például elégedtlen leszel a mélynyomóval, és vennél egy nagyobbat, akkor azt nem teheted meg, lévén akkor a hangfalakat mi hajtja meg?).

    Az ilyen ''egybeminden'' szetteknél a hangfalak minősége sem túl meggyőző általában. Szóval szerintem jobban jársz, ha külön veszel egy DVD/Divx lejátszót (vagy építesz egy HTPC-t, esetleg a számítógépedtől elvezetsz egy kábelt a TV-hez és egyet az erősítőhöz, és a gépről játszod le a DVD-ket, rippeket, stb.) és külön egy erősítőt meg hozzá hangfalakat. Vannak előre összeálított szettek (pl. itt: [link], vagy itt a Yamaha HTIB-106 / -206, Onkyo - HT-S590 / -S690: [link]).

    De természetesen külön is vehetsz erősítőt és hozzá hangfalakat, itt egy kicsit már több dolgod lesz (erősítő kiválasztása, hangfalak kiválasztása, a hangfalkábelek, stb.). Egy 5.1-es erősítő olyan 50-60e Ft, hozzá egy valamire való 5.0-ás hangfalszett (pl. egy Wharfedale Diamond 9 AV1) olyan 100e Ft körüli árért már kapható (szerintem most járunk kb. 2x annyinál, mint amennyit eredetileg valószinüleg szántál rá ^^), és ehhez ha most nem is, később vehetsz egy mélynyomót (~25e Ft-től lehet számolni). Hidd el, hogy egy ilyen szett messze jobban fog szólni, mint egy ''egybeminden'' szett műanyag hangfalai.

    Az ''oszlopos'' hangfal alatt gondolom azt érted, mint ahogy a Pioneer HTS 560 első hangfalai is kinéznek. Nos személy szerint nem vagyok az ilyen hangfalak híve, nagyon szépek meg dizájnosak, de miután az MM-ben meghalgattam párat, csaknem sikoltozva menekültem el. Arra tényleg jó, hogy egy családapuka otthon szépen kiszedi a dobozból, összedugdossa a kábeleket, lerakja a szoba négy sarkába a hangfalakat, és utána elégedett hátradölve kap végülis egy olcsó (de nem túl igényes) 5.1-es hangzást.

    Ha a kérdés az álló hangfalakra (mint pl. ez: [link]) és a polchangfalakra (pl.: [link]) vonatkozik, akkor a válasz az, hogy a polchangfalak nevüknek megfelelően vagy polcra, falitartóra, szekrényra, asztalra, stb. vagy álványra szerelve használatosak, az álló hangszórók pedig ugye állnak. ^^

    A polchangszóró előnye az, hogy jobban elhelyezhető, kevésebb helyett foglal (kisebb szobában ez nem egy hátrány). Ugyanakkor az álló hangszóró masszívabb, és ha jól van megépítve, akkor stabilabban áll. Hangszóróknál elég fontos, hogy a hangfal stabilan álljon, és rezonáljon be, ne pattogjon az asztalon v. földön állva, stb. Ezért ahogy a blöffben Borisz is megmondta, a súly egy fontos szempont, ami nehéz az jó (ez természetesen erősen sarkított persze, de nem tudtam kihagyni ^^). Egyes álló hangfalaknál egyenesen homokkal fel lehet tölteni az alsó részét, hogy minél stabilabb legyen.

    Drótnélküli hangfal: Na ez egy olyan dolog, ami elvileg nem lenne hülyeség, mégsem az igazi. A Sonynak van infravörös drótnélküli rendszere, azt nem ismerem (lehet, hogy jó). A Samsung és Logitech (Z-5450) ilyen rendszere viszont nagyon kétélű fegyver. Ugyanazon a 2.4Ghz-es frekin működik, mint a Wi-fi hálózatok, drótnélküli egerek és billentyűzetek, stb. Tök jó dolog a Logi Z-5450 is, csak éppen annyira leterheli ezt a bizonyos frekit, hogy egy drót nélküli Logi MX-610-es egeret nem lehet rendesen használni a működése közben. Jó poén mi? Ahogy olvastam egy-két fórumban, a Samsung drótnélküli rendszere hasonló problémákkal küzd.

    Hol érdemes vásárolni? Szerintem nézz körül a ''szokásos'' webárverseny helyeken, olcsobbat.hu, arukereso.hu, stb. Én a saját házimozi rendszeremet az AVPlanet-től rendeltem, semmi gond nem volt vele, futár hozta, kp.-val fizetve, és kész. Egy ismerős a sajátját a Netdepo-tól rendelt, neki sem volt semmi problémája.

    Azonban ha házimozi rendszert akarsz építeni, egy dolgot a lelkedre kötnék: vedd a fáradtságot, és látogass el egy-két műszaki boltba (MM, Elektroworld, stb.), hifi boltba, és halgass meg egy-két rendszert, erősítőt, hangfalat. A döntőbíró a saját füled legyen!

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • nikopol78

    csendes tag

    Sziasztok!

    Kb. 100 ezrem van egy házimozi rendszerre. Eddig a Yamaha HTIB-206-ost néztem ki. Szeretném megkérdezni a tulajok véleményét a tapasztalatokról. Előre is köszönöm a választ!

    MT

  • csizzah

    aktív tag

    válasz nikopol78 #524 üzenetére

    Hali!

    Nekem nincs ilyen rendszerem, sőt még nem is hallottam, biztosan jól szól de ebben az árkategóriában én elgondolkodnék egy másik alternatíván is.

    Szóval ahogy nézem a rendszer ára olyan 100 egy-két ezer ft körül van.[link]
    Ugye a rendszer áll egy Yamaha RX-V359 erölkődőből ~42e Ft tól [link]
    Egy Yamaha YST-SW011 mélynyomóból ~ 23e Ft tól [link]

    eddíg tartunk 65e Ft nál, és ha a szappantartónál kicsit nagyobb méretű szatelitek helyett egy ilyen [link] vagy esetleg egy ilyen [link] szettet választanál akkor szerintem hangminőségben jóval az eredeti elképzelés felett lennél ezt borítékolom.

    Árban így olyan 105-110 körü lenne a vége(+valamennyit kábelre is kell szánni) de szerintem ezt a ''kis'' plusz ráfordítás nagyon megérné.

    Bár nem tudom milyen arányban használnád házimozira illetve zenére, mozira biztosan elegendő az eredeti szett is, de zenehallgatásnál nagyobb hangfal=nagyobb élvezet.
    Emellett nem tudom mekkora helységbe kéne a rendszer, azért a jamo-nak illetve a magnatnak is kell a hely.

    Szóval egy szó mint száz, a döntés a te kezedben van, végezetül örök érvényű hifista tanács ha van időd és lehetőséged hallgasd meg a kinézett rendszereket vásárlás előtt.

    Üdv

    CsizZ

  • NoName?!

    csendes tag

    Sziasztok!
    Megtudná nekem valaki mondani mi az érdemi különbség a denon avr-1507 és a 1706 os között? :F

    Öné a híd Egyes!

  • My3r

    csendes tag

    Hali!

    Nem tudjátok létezik olyan elosztó amivel az 5.1es hangcucc és az 5.1es füles között tudok kapcsolgatni átdugogatás nélkül?

    Lehet hogy a sas szép magasan száll. de a vakondot nem darálja be a gázturbina...

  • Edyboj

    csendes tag

    Sziasztok! Én nagyon járatlan vagyok a hangtechnika világában. Általában a fülem után megyek. Most szeretnék összeállítani otthonra egy olcsóbb rendszert. Erősítőnek a Yamah 459-est néztem ki és mellé egy Magnet Monitor 990-es 5.0-s rendszerre gondoltam. Nem tudom pontosan, hogy mit jelentenek az alábbi kifejezések: 4-8 Ohm impedancia, 50 Watt RMS terehelhetőség,
    Szeretném még megkérdezni, hogy ezzel a típusú szettel kapcsolatban van valakinek tapasztalata. Sajnos még nem volt időm meghallgatni de ha Pesten járok akkor sort kerítek rá.

  • A`rpi

    addikt

    hi all [link]

    Mennyit érhet szerintetek használtan ez az erősítő?

  • csizzah

    aktív tag

    válasz A`rpi #529 üzenetére

    hali,

    az attól függ mennyi idős, milyen állapotban van, most 50k az új ára.

  • csizzah

    aktív tag

    válasz Edyboj #528 üzenetére

    Hali,

    Pont a héten jártam a MM-ban és futtában meghallgattam 3-szettet, köztük a monitor 990-est is. Most azt hiszem 40e Ft-ért árulják, és véleményem szerint ezért az árért teljesen jó, igaz nem mélyedtem bele nagyon csak egy tesztlemezt dobtunk be és azzal járattuk egy kicsit. Elég szépen szól, a magas tartomány egy kicsit gyenge szerintem, de a közép-méllyel nincs gond, egy dolog lepett meg igazán, ez pedig a mérete, hát mit mondjak elég picikének tűnik, de nem szól rosszul és ez a lényeg.
    A másik szett a Sal 2610-es volt 35e.Ft-ért, hát mit mondjak itt is meglepődtem, először hogy milyen nagy mind a frontok mind a szatelitek, másodszor hogy milyen gyengén szól. Gyakorlatilag semmilyen tartományban nem teljesít jól, bár másfajta zenékkel lehet hogy jobban szólna(egy Dire Straits válogatással hallgattuk), azért még majd adok neki még egy esélyt a saját lemezeimmel is.
    Végezetül, (és egyben a figyelmedet is erre a szettre szeretném ráírányítani) a Jamo S416-os rendszert hallgattam meg, SZERINTEM ez szólt a legszebben az összes közül, kiegyensúlyozott, lágy, minden tartományban jól teljesített. A két hátsó ugyan elég aprócska, de a frontok elég tisztességesen néznek ki, minőségi darab szerintem az árához képest(50e FT ha jól emlékszem). Egyszó mint száz hallgasd meg a Magnatot, de ha tudot mindenképpen a Jamo-t is, jól szól a monitor990, de SZERINTEM azt a plusz tizest megéri a Jamo.

    Az erősítőről csak annyit hogy a fenti szettekhez jó választásnak tűnik, jó kis erősítő a Yamaha 459, de ha ebben az árkategóriában gondolkozol én ajánlanám még a Denon AVR-1306-os típust, bár szerintem ezekhez a hangfalakhoz elég lenne egy Yamaha RX-V361 is.

    Az hogy egy hangfal teljesítménye xWatt Rms szerintem nem kell foglalkozni, ezek álltalában úgy is csak marketingszámok. A másik dolog az impedancia kérdése, ez gyakorlatilag annyit takar hogy az adott hanfal mennyire terheli meg az erősítőt, a fent említett modern házimozi erősítők ha jól tudom fel vannak készítve mind a 4, mind a 8 ohm ellenállású hangszórók ''fogadására'', szal ezzel sem kell igazán foglalkozni.

    Nagyjából ennyi, jó hallgatózást.

    Üdv,

    CsizZ

  • stavross

    tag

    válasz csizzah #531 üzenetére

    Szia Csizzah!

    Az MM-ben melyik Jamo S416-sal találkoztál?

    Engem a világos(bükk) érdekelne, de nem tudom hol lehetne megnézni élőben :F

    MM-ben volt a ivlágosból?

    Thx :R

    Boldogok, akik nem várnak semmit, mert ők nem csalódnak!

  • csizzah

    aktív tag

    válasz stavross #532 üzenetére

    Hali,

    Én a fehérvári MM-ban jártam, ott ez a szín volt kirakva asszem cherry [link]
    hogy volt e más színben azt nem tudom, lehet hogy raktáron volt világos is, bár én a honlapján sem látok színválasztékot.

    Figyu ha esetleg bemész a MM-ba meg tudnád nekem nézni mennyiért árulják a Heco Vitas 5.0 szettet, most hallottam hogy állítólag újra elkezdték forgalmazni, és a MM honlapján is láttam a listán (a héten mikor voltam még nem volt kirakva és nem tudom mikor tudok megint bemenni megnézni.)

    Előre is köszi :R

    Üdv,

    CsizZ

  • stavross

    tag

    válasz csizzah #533 üzenetére

    Én itt láttam, hogy létezik világos szinben [link]
    , beszéltem is velük, de nem volt nekik raktáron

    A vicces az, hogy meg tudnák rendelni, ha megveszem, de én szeretném látni, mielött megveszem és ha nem teccik a szín, akkor természesen nem kell!
    Viszont csak akkor rendleik meg ha tuti elviszem

    22-es csapdája :W

    Nem tudom mikor jutok el legközelebb MM-be, de megnézem neked ha arra járok :DDD

    Jah és a Magnat monitor 990-esből volt a világos színű? Vagy abból is ''csak'' cseresznye?

    [Szerkesztve]

    [Szerkesztve]

    Boldogok, akik nem várnak semmit, mert ők nem csalódnak!

  • csizzah

    aktív tag

    válasz stavross #534 üzenetére

    Magnatból a világos színű volt kirakva, [link]
    de élőben valahogy világosabbnak tűnt, meg szürke előlappal szerintem nem a legszebb, de hát ízlések és pofonok.. :)

  • jolti05

    őstag

    Sziasztok.

    A véleményeteket szeretném kérni a Sony STR-DG500-as erősítőről. Ilyen HDMI, meg hasonlóakat nem tud, pontosan nem is tudom mire lenne jó.
    Egyáltalán mit érdemes figyelembe venni egy erősítő vételekor. Ha minden igaz, akkor PC-hez lenne kötve, kiszemelt hangfalak is vannak már, csak először az erősítőben szeretnék biztos lenni.
    Mi a különbség a 4-6-8 ohmos erősítők között?

    Köszi a válaszokat :) Még biztosan kérdezgetek, ha nem gond :)

    A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

  • jolti05

    őstag

    Fúha, nem valami aktív a topik :) :O

    A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

  • csizzah

    aktív tag

    válasz jolti05 #536 üzenetére

    Szia,

    Ahogy nézem ez egy belépőszintű házimozi erősítő a sony-tól, igazából nem hallottam még róla semmit, a hifista fórumokban sem igen láttam még feltűnni(lehet hogy nem véletlenül), bár attól még lehet jó. Ha ebben az árkategóriában gondolkozol a Yamahákat, vagy a Pioneer-okat nézted? milyen hangfalakat néztél ki hozzá?

    Üdv,

    CsizZ

  • csizzah

    aktív tag

    válasz csizzah #538 üzenetére

    Időközben kicsit utánanéztem és talátam egy fórumot az erősítóval kapcsolatban [link], nem tudom mennyire tudsz angolul de a leírtak szerint én nem ajánlanám. Véleményem szerint Yamaha vagy Pio irányában kéne nézelődni.

  • jolti05

    őstag

    válasz csizzah #538 üzenetére

    Szia.

    Örülök, hogy írtál.
    Igazából két kiszemeltem van:
    Sony STR-DG500 [link]
    Sony STR-DE598 [link]

    Mindkettőt lehet feketében kapni, bár az utóbbi egy régebbi darab, pedíg az az erősebb. Azért ezeket néztem, mert 44e és 50e pénzbe fájna, és ennél sajnos egy centel sem tudok többet fizetni érte (majd).Yamahák és a Pioneerek között ugyanebben az árkategóriában 5.1-es erősítők vannak, és úgy emléxem kisebb teljesítményűek, a fent említett kettő pedíg 6.1-es, bár igazából nem vágom így mit lehet rákötni.
    Jól gondolom, hogy ezekre a kütyükre egyaránt aktív és passzív mélnyomót is rá lehet kötni? Továbbá mire jó a HDMI, hogyha tudja a készülék? Egyáltalán ez a két Sony...jó? :) :F Mármint így specifikációk alapján.

    Hangfalnak a lehető legolcsóbbakat néztem:
    JVC 5.0 500W [link]
    SAL 2.0 300W [link]
    Yamaha mélynyomó [link]

    Továbbá itt [link] nézelődtem még, hátha találok valami olcsón. Bár 6-a előtt nem tudnék erősítőt venni, hangfalakat meg 21-22-e környékére tervezek. És -talán most jön az állatság: 12m2-es panel szobába :) Pusztuljanak meg a szomszédok, nem érdekel, túl vagyok egy hangfalrendszer-vételen, azt hittem király lesz, úgysem kell több, de hibás volt, elment a kedvem ezektől az 1be hangfalaktól, valami komolyabbra vágyom.

    Eddig sikerült annyi infót összeszednem, hogy az nem gáz, hogyha 4ohmos erősítőre 8ohmos hangfalakat kötsz, fordítva viszont igen. Hogy ez miért van, tudod, úgyhogy nem írom le.

    Depón néztem még ezeket: [link] [link] Minőséget szeretnék, ami sokáig kitart, minél nagyobb teljesítménnyel és tudással. Gondolom 4ohmos erősítőt érdemesebb venni, mint 8asat. A két Sony ugye az utóbbi. De árban és teljesítményben nagyon ottvannak, szerintem, és úgy tudom, jó márka, legalábbis az elektronika legtöbb terén megbízható, minőségi termékeket gyárt.
    Hangfalakat esetleg használtan is vennék, ha jó árban van, és jó állapotban. De ha tudok, újonnan vásárolnék. Az még annyira nem baj, ha mondjuk a mélnyomó nem boltból van :)

    Sajnos csak erre lesz pénzem. Erősítő max 50e. És a Pioneer-ek, meg a Yamahák azok drágábbak ennél. Hangfallal szinén így vagyok. Nem hiszem, hogy azt fogom mondani, ha esetleg SAL lesz a vége, hogy desz@rul szól, kritikus vagyok nagyon, de tisztában vagyok, hogy ezért a pénzért nem lehetnek nagy elvárásaim. Egy Genius Home Theater után így is biztosan nagy lépés.

    Ha lennél olyan szíves, és ajánlanád esetleg valamelyik terméket, elmagyaráznál néhány dolog, leírnál mit érdemes nézni vásárláskor, tehát kicsit elcsevegnénk a témáról, azt megköszönném. :)

    Üdv. Zsolt

    MOD: VIszonylag tűrhetően, most megyek majd lerakni a középfokot :) Köszi a linket, holnap ha hazajöttem melóból, írok.

    [Szerkesztve]

    A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

  • csizzah

    aktív tag

    válasz jolti05 #540 üzenetére

    Nah akkor kezdjük az elején,

    Mennyi az az összeg amit a rendszerre szánsz, mire szeretnéd igazán használni(zene vagy házimozi), miért ragaszkodsz a 6.1 erősítőhöz főleg egy 12nm es szobába? A sonykat felejdsd el szerintem hifista körökben a sony nem igazán szokott labdába rúgni, én mindenképpen a yamahát ajánlanám neked a belépőszinten, esetleg még a Kenwood is számításba jöhet, árban ami neked beleférhet az:

    Yamaha RXV359[link]
    Belépőszinten mondhatni Best buy erősítő
    Yamaha
    RXV361[link]
    A 359 frissített kiadása igazából sok tapasztalat még sajnos nincs róla mive idei modell :)
    Kenwood KRF-V5090 [link]
    Átlagos, megbízható erősítő
    eletleg ami még beleférhet Pioneer VSX-417 [link]
    ajánlják mind hm-ra, mind zenére.

    Ezt a HDMI dolgot nem igazán értem(lehet lemaradtam valamiről) minek kéne az erőlködőn hdmi csatlakozónak lenni? :F

    A hangfalakról annyit hogy, hifista körökben nem igazán szoktak olyan gyártótól vásárolni aki a hangfalakon kívül mást is gyárt. De ez ne legyen mérvadó számodra a másik örökérvényű tanács hallgass meg minél több szettet és amelyik NEKED tetszik azt vedd meg.

    Az általad említett hangfalak közül a JVC-ről nem igazán tudok nyilatkozni, egyszer hallottam is meg nem is(a metro-ban ki volt állítva és valami őrült egy sony hangfallal kötötte össze és úgy demóztak vele, értem ez alatt hogy a bal oldali front a JVC frontja volt a másik megy egy sony :W )
    A sal összeállításhoz pont a múlt héten volt szerencsém a MM-ban, most akciósan 35000FT az 5.0, de NEKEM nagyon nem tetszett erőtlen, részletességnek nyoma sincs a két 25-ös mély ellenére gyakorlatilag nem hallottam semmit a mélytartományból(lehet még bejáratós volt szegényke)

    Amit én hangfalból ajánlanék(és neked beleférhet a költségvetésbe), és ezeket hallottam is szólni a Magnat monitor 990, most 40e ft a MM-ba[link]
    na ez már nem szól rosszul.
    A másik kicsit drágább 50e FT a Jamo S 416[link], igaz egy tizessel drágább a magnatnál de annyival szebben is szól, igényes minőségi darab.

    Ahol érdemes még nézelődnöd:
    [link]
    és kiemelten ajánlanám figyelmedbe [link] nagyon segítőkész, korrek csapat, javaslom csináld végig az oldalon a top 10 hiba című hifi/házimozi tanfolyamot, tanulhatsz egykét hasznos dolgot a hifi-házimozi-ról.

    Egyenlőre ennyi, ha kérdésed van ne tartsd magadban, ha tudok válaszolok.

    Üdv,
    CsizZ

    ps:
    A geniusról csak annyit hogy éppen most is egy ht 3600 mélynyomóján pihentetem a sarkam, és nem csak erre tartom ;)





    [Szerkesztve]

  • neduddki

    nagyúr

    válasz csizzah #541 üzenetére

    HI!

    Hogy az osszes kepet si dogotalisan tojja at /konvertalja/ a kijelzo fele:- )))

    udv

    neduddki

    https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

  • csizzah

    aktív tag

    válasz neduddki #542 üzenetére

    Még mindíg nem vágom minek ehhez az erősítőt közbeiktatni, dvd ről hdmi-n keresztül megy a kép a tv-re, a hang meg digit coaxon vagy optikain az erősítőbe aztán annyi. nem?

  • PPeter

    addikt

    válasz csizzah #543 üzenetére

    Meglehetnek az előnyei, különösen ha több analóg és HD forrásod is van, az SD képet is szépen felkonvertál(hat)ja HD-re, valamint a forrásokat csak egy helyen, az erősítőn kell váltogatni, a képet-hangot együtt, nem kell külön átkapcsolni a TV-t (is).

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • csizzah

    aktív tag

    válasz PPeter #544 üzenetére

    Aham értem, csak eddíg még nem találkoztam ilyen erősítővel, főleg nem a belépőszintem,
    ''különösen ha több analóg és HD forrásod is van'' huhú sokára lesz az még legalábbis nekem :DDD

  • PPeter

    addikt

    válasz csizzah #545 üzenetére

    Nem kell egyből valami nagy dologra gondolni, ha már van egy HDTV-d meg ahhoz két-három jelforrásod (nem kell feltétlenül mindnek HD-nek vagy digitálisnak lenni), akkor hasznodra válhat egy olyan erősítő/dekóder, amin a képet/hangot szépen együtt tudod átszuszakolni. Nekem olyan erősítőm van (Yamaha 659-es) amin ''csak'' analóg HD képkezelés van komponens csatikkal (HDMI sajna még nincs ezen), de igencsak jól jön, hogy az XBOX360 komponens jele (plusz a vele párosított digitális hang), a videóvágó kártyám komponens jele (plusz a vele párosított analóg hang) és a DVD-Video lejátszóm/felvevőm RGB jele és digitális hangja mind az erősítőbe megy, és kifelé meg egy komponens HD képkijárat van, csak kapcsolgatnom kell, melyik eszköz képét/hangját akarom látni/hallani a plazmán. Az SD jeleket meg szépen felkonvertálja HD-re az erősítő.

    [Szerkesztve]

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • csizzah

    aktív tag

    válasz PPeter #546 üzenetére

    Hát igen te azért már ki tudnád használni ezt a szolgáltatást is, de én azért írtam hogy soká lesz az még nekem, mert még mindíg egy öreg northwood p4 géppel megy egy 17col crt vel nyomulok :D
    ''Az SD jeleket meg szépen felkonvertálja HD-re az erősítő.'' azt meg hogy csinálja megduplázza a pixeleket vagy mi?

    Amúgy hogy teljesít a Yamaha 659, főleg zenére érdekelne, egy időben én is szemezgettem ezzel a típussal.

  • jolti05

    őstag

    válasz csizzah #541 üzenetére

    Rendben, az elején :) Úgy számoltam (ha nem is egy összegben) nagyjából 100e forintom lesz rá. Nyár végéig lenne pénzem egy erősítőre+5.0-ás hangcuccra, mélynyomóra valószínűleg csak kicsit később.

    Használni? Zenére minden mennyiségben. Viszonylag sokat filmezek gépen. Játszani nem nagyon szoktam, pár hónaponta 1-1 valamit poénból előveszek. Tehát főképp zene, emellett film.

    Igazából nem tudom miért a ragaszkodás. 6.1 úgy néz ki, hogy hátul 3 hangszóró van? Meg mint ahogy írtam, nem tudom, hogy mélynyomót hogyan kötsz a rendszerhez. 5.1-es erősítőnél rákötöd az 5.0-át, és marad még egy ''chanel'', amire megy a mély, ha passzív, és így az erősítő hajtja? Ha meg aktív sub, akkor külön kimenet van? Sosem volt még ilyen ketyerém :) (De láttam már :P )

    Én úgy voltam vele, hogy a Sony egy világmárka. Sonyericsson telefonom van, és qrva jó. Persze, tudom most mire gondolsz :) az, hogy itt-ott nagyot alkot, még semmit sem jelent. Ez teljes mértékben így van, ezért is fordultam a fórumozókhoz, nem rohantam el megvenni. Amiket én néztem, Yamaha és Kenwood erősítők, talán előző hsz-ben be is linkeltem őket, azoknak kisebb a teljesítménye.
    Ja és olvasgattam az angol fórumot, amit linkeltél. Szidják páran, de lejjebb olyan embert is találtam, akinek nincs vele problémája.

    Most pedíg megnézem, amiket most linkeltél.

    Yamaha RXV359: 5X105W. És itt jön az, amit nem értek. A mélynyomót mi hajtja? Egyébként külsőre nagyon jól néz ki, találtam valami tesztszerűséget is, majd elolvasom.
    50e-be kerül, annyi, mint a Sony STR-DG510.

    Yamaha RXV361: Szintén 5X105W. De csak 45e forint. Nem értem, depón 4ohmosnak írják, a linkedben meg 8 :F Ilyenkor mi van? Ez is pofás kütyü. Gondolom tudásra ezek nagyon hasonlóak, esetleg HDMI akármi nincs ebben-abban, amiről már sejtem mi. Gondolom ha HD-filmet nézel valahol, akkor képes a hangot eredeti mivoltában leadni. Ez így hülyeségnem tűnik, de én értem miről beszélek, persze attól még lehet nem ez a lényege :) Hanem az, hogy nekem mondjuk ez a lehetőség fölösleges, egyenlőre. De ha gondolok a jövőre...

    Kenwood KRF-V5090: Nagyon nem tetszik. Persze másodlagos, hogy hogy néz ki. 5X100W. Annyira nem győzött meg :)

    Pioneer VSX-417: 8ohm,5X100W, non-HDMI. Pofás, biztos van feketében is.

    HDMI(Yamaha RXV359 esetében): ''A csatlakozók közül kiemelésre érdemes a három 5Hz – 60MHz átviteli sávszélességű komponens videojel bemenet, mely akár HDTV (1080i/720p) minőségű jelek átvitelére is alkalmas.'' -Nem vágom. :U :)

    Pedíg a JVC és a Yamaha is gyárt más termékeket is, nem csak hangfalakat. De én arról mindenképpen meg vagyok győződve, hogy az a mélynyomó, amit linkeltem [link], jó minőségű, és jól szól. A JVC hangfalszett [link] kint volt Auchan-ban még régen, de akkor nem hallgattam meg, mondván, hogy ilyenem nekem sosem lesz. Merre tudom még meghallgatni az ilyen kütyüket? Boltokra gondolok.

    Ez a SAL dolog nem tetszik. Könyveljem el úgy, hogy nem érdemes olyat venni? Mert árban eddig ez a két cucc (SAL+JVC) jöhet szóba, és a SAL olcsóbb, ezért kacsintgaok feléje, csak nem értem, össze-vissza írnak minden impedanciát, most akkor 4 vagy 8ohmos? [link]

    Magnat monitor 990: Egy csöppet drága :o Bár...a JVC 37...csak össze tudnám koldulni...Ha ki tudnám őket próbálni, biztos lennék a dolgomban.

    Jamo-k nagyon jók, sokat hallottam már felőlük, de az 50 sajnos már bőven áron kívül van. Így is ha ráköltenék 90-et erősítővel és 5.0-ával együtt, nem maradna mélynyomóra pénz.

    Ez hosszú [link] de majd nekiugrok. Csak most megyek el, Holnap meló utánra esik, sztem. A következő link is feljegyezve, nem tudom mi lesz ez a teszt/tanfolyam, de rendben :P

    Igen, kapásból egy baromi jó kérdés :) Mennyivel durvább egy ilyen hangfalrendszer, gondok itt pl a Magnatra, monjuk pluszba egy ilyennel: [link]? Milyen élményt nyújt? Mennyivel hangosabb/tisztább/ütősebb?
    A következő...nem is tudom, majd ha nem leszek gépközelben, akkor jutnak eszembe a fontos kérdések :) Ezt a Sony dolgot próbáljam elfelejteni, annak ellenére, hogy 6x150W az egyik? Ne csak a teljesítményt nézzem?
    Jah! Ezek az 5.0-ák külön mélylyomó nélkül is durván szólnak? És mennyit dub rajtuk a sub? 12m2-re nem nagy ez így? Több 100W. Szomszédok hány mp alatt készülnek ki teljesen? :) Továbbá: Halkan is kőkemény a bass, nem?

    Na most ennyi, mennem kell sajnos! Köszi! Szia.

    PS: Később még leszek, lehet még írok.

    A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

  • jolti05

    őstag

    Na, elvoltam Auchanban. Kirpóbáltam 3-4 erősítőt, és 3-4 hangfalrendszert. A Yamaha RXV459 sajnos drága,így kiesett, meg volt egy hangcucc, ami szintén, így már csak 3-3 :)
    Hallottam a Sony STR-DG500. Nem tudtam tüzetesen átnézni semmit, csak futólagosan néztem meg mindent, de nem volt túl meggyőző, sem a kezelőszervei, sem a hangzása. Következő: Pioneer VSX-516. Sajnos ez is túl sok, pedíg tetszetős. Az volt a vicc, mondjuk inkább király, de mind1, hogy a Yamaha RXV361 tetszett a legjobban, és a nagyon jól szólt. A 459-esre rá volt kötve egy fogalmam sincs milyen 2.0, de szeritnem Heco lehetett, világosbarna színű volt és szürke volt a hangszóróvédő vászon. Nem néztem sajnos, hogy melyik, csak hogy 35k a két hangfal(asszem). Tehát...nem tudom. Kell nekem ez a HDMI?

    Meg tudnád mondani csizzah, hogy mi a különbség az RX-V359 és az RX-V361 között? Mert ha kb semmi, akkor marad a 361, és a Sony-k. Mert még nem vagyok meggyőzve, hogy sz@rok, és ráadásul nagyobb teljesítményűek (6X100W / 6X150W).
    Úgyhogy marad ez a 3 erősítő.

    Hangfalak közül...kint volt a JVC, amit 2.0ában meg is hallgattam. Azért nem tetszett annyira, mert a mellette lévő Heco-nak(ugye ami szerintem Heco, de nem 100) szebb volt a magasa, és a mélye is erősebbet ütött. De egyébként nem volt csúnya a JVC. Fura, hogy van két ''böszömnagy'' hangfal, és a center meg a szatellitek qrva kicsik! Ez nem tudom miért lehet, de felmerül bennem a kérdés: Ez nem baj? Nem zavaró? Ez miért van így?
    A Magnat Monitor 990 is kint volt, de arra már nem jutott idő, hogy meghallgassam. Az a Heco volt meggyőző. Olyan mélye volt, ami már lehet nekem magában elég, két reflex cső...azt tudom még, hogy egy magas hangszóró van benne, középben, és két mélyközép fogja közre (szerintem mélyközép). És még jóval nagyobb is a JVC-nél. Majd a Magnatot is meghallgatom ott, és meglátom. Majd szerdán v. csütörtökön. Plusz ugye még szeretnék mindehez egy mélynyomót, ami szerintem az a Yamaha YST-SW012 lesz.

    Megkérdezhetem csizzah, hogy mennyit szoktál a témával foglalkozni? Esetleg priviben a korodat? :) Nem akarok bunkó lenni, csak szeretnék adni a szavadra, gondolom érted. És jó lenne, ha esetleg más fórumozó is bekapcsolódna, mert ha többen mondják valamire, hogy ígéretes, úgy biztosabb.

    Sony STR-DG500
    Sony STR-DE598
    Yamaha RX-V361
    JVC SP-F500 + SP-CR500
    Magnat monitor 990
    Heco ''valami'' -majd utánanézek
    Yamaha YST-SW012

    Ők a játékosok :) Köszönet a válaszokért, és a segítségért.
    Holnap 6 fele ismét itt, légyszi addig válaszolj az előző hsz-re is. Nagyon thx :R ;)

    A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

  • csizzah

    aktív tag

    válasz jolti05 #548 üzenetére

    Na hi, ismét vagyok és megpróbálok mindenre reagálni.

    Szóval zenére szeretnéd használni, akkor sztereo erősítő, egy pár jó minőségű hangdobozzal,
    --szokott elhangzani a hifi fórumokban, és teljesen igazuk van, tény hogy a házimozi erősítők zenei minősége jelentősen alulmarad a sztereo cuccokéhoz képest, de tudom tudom azért jó lenne néha azért bedobni egy 5.1 filmet is, hát igen én is így vagyok vele de erről majd később.

    Tehát akkor ~100e Ft a keret, hát ebből elég nehéz gazdálkodni, főleg hogy a mélynyomót is szeretnéd ebben az árban elintézni,+ a kábelekről sem szabad megfeletkezni, arra is rá kell szánni egy kisebb összeget.

    Igen a 6.1 rendszer sajátossága hogy hátul is van egy center sugárzó, de egy 12nm szobába teljesen felesleges és a filmek sem támogatják, abban viszont igazad lehet hogy egy 6.1 erősítőben azért nagyobb tápegység lehet és így 5.1 módban talán nagyobb teljesítményre képes de ez is nagyban márka és típusfüggő.

    Mélynyomókról annyit hogy saját erősítővel rendelkeznek és az erősítő csak az erősítetlen jelet küldi neki a többi az ő dolga. Az erősítőkön van egy rca subwoofer kimenet erre kell rákötni. Az erősítők számára a mély frekvenciájú hangok előállítása a leg teljesítményigényesebb feladat ezért könnyítjük meg a dolgát hogyha az 5.0 mellé beillesztünk egy subwoofert.

    A sonyra visszatérve jó márka tényleg, de hangtechnikában szerintem a kilencvenes évek közepéig-végéig volt igazán jó, a mostani házimozi erősítői nem igazán szokták beváltani a hozzájuk fűzött reményeket, illetve azonos kategóriában vannak sokkal jobb termékek más speciálisan erősítőkre szakosodott gyártóktól pl Denon, HK, Cambridge Audio, NAD, és még sorolhatnám.
    Az előző hsz-emben elkövettem egy hibát, azt mondtam felejtsd el a sony-t, ezt most visszaszívom, csak a saját füledre hallgass ha neked a sony hangzása tetszik jobban akkor vedd meg azt, teljesen mindegy hogy én mit mondok, de azt hiszem már meg is tetted az első helyes lépést elmentél és meghallgattad, és ahogy olvasom a füled már döntött is(szerintem jól ;) )

    A két Yamaháról annyit hogy a 359-ről nagyon sok ember nyilatkozik pozitívan, a 361 pedig elvileg nem különbözik tőle csak a frissített kiadása újabb (talán) jobb minőségű alkatrészekből összeállítva. Itt a ph-n van egy srácnak, egy koda szettet hajt vele és teljesen meg van vele elégedve. Apropó koda, esetleg felvehetnéd a meghallgatni listádra, árban beleférhet az általad megszabott keretbe.

    HDMI-ről a srácok lentebb mondtak egy két szót én igazán nem vagyok ott a képalkotás világában inkább hanggal foglalkozom, (lehet ezért van még mindíg crt monitorom :) ) de annyi biztos hogy számodra felejtős, mivel kicsit utánanéztem és 100e Ft alatt nem találtam olyan erősítőt amin van hdmi csatlakozó. A HDMI gyakorlatilag mondhatjuk azt is hogy a Scart csatlakozó HD verziója, nagyfelbontású videojelet tud szállítani, ha jól tudom 8 hangcsatornával együtt, de ezt a srácok PPeter és Neduddki biztosan jobban vágják. Gyakorlatilag a szolgáltatás megtalálható a yamo 361-en is csak ''szétválasztva'' a komponens video csatlakozókon keresztül megy a video jel, digit coax vagy optikain keresztül pedig a hang. (Én eddíg azt hittem hogy a komponens csatik csak azért vannak rajta hogy kirakják az erősítő menüjét a képernyőre, de hát ez engem minősít :B )

    A sal-al kapcsolatban csak azt tudom mondani hogy hallgasd meg NEKEM nem tetszett, de ezzel te ne foglalkozz. Amúgy én is el megyek majd még egyszer és meghallgatom a saját lemezeimmel is csak u kíváncsiságból. Ja azt azért írják hogy 4-8ohmos, mert vannak a dobozban 4és 8 ohmos hangszórók is, de az erősítő ha jól emlékszem képes alacsony impedanciájú meghajtásra is ugy hogy rá lehet kötni.

    A wattokkal nem nagyon kell foglalkozni azok u is csak marketnigszámok mind az erősítők, mind hangfalak tekintetében, hogy mennyire szólna nagyot a magnat a 12nm szobában nem tudom megmondani, nem tudom neked mi számít nagynak, nekem szerintem elég lenne, hogy a szomszédaidnak milyen a hallása és mennyi idő alatt készülnek ki nem tudom megmondani. Én ha a szomszédom lennél és megküldenéd a magnatot olyan 20mp után rádtörném az ajtót hogy halkítsd már le azt a sz@rt :)) .

    Heco 35k/pár?, nem hinném, inkább darabja, de ha mégis akkor engem is érdekelne.
    Hogy mennyire probléma, hogy JVC-nek kicsik a hátsó és a center hangsurárzói
    nem tudom megmondani házimozinál lehet jelentősége, gyengébb lehet a térhangzás de ez is csak minőség kérdése, mindenképpen meg kéne hallgatni.

    Végül magamról pár dolgot, nem gáz hogy megkérdezted, végül is nem titok, 27éves vagyok, végzettségem szerint közgazdász, a hifinek már vagy 20 éve rajongója vagyok, szakmailag igazán nem értek hozzá, teszem azt fepattintom egy erősítő fedlapját nem tudom megmondani hogy mi micsoda pontosan ha ilyen szinten bele szeretnél mászni a témába megkérdezhetem öcsémet ő villamosmérnök, (de a hifihez nem ért :) ). Amit tudok igazából magamtól tanultam utánnaolvasgattam elég sok mindennek a témával kapcsolatban, ismerőseimtől tanulgattam egy két dolgot, hallgatózgattam.
    Igazából még rendszerem nincs, olyan kb 8-10 éve húzódik a dolog vagy pénzhiány vagy egyéb dolgok miatt, most lenne rá pénzem viszont dilemmában vagyok hogy valójában mit is vegyek az utóbbi 2 hónapban kb 6 féle összeállítást dobtam össze de végül mindegyiket elvetettem, az a baj hogy nagyon el tud szaladni az emberrel a ló, tudod, ha még egy huszast rádobnék akkor......, szal még mindíg tapogatózom, majd csak kiötlök valamit.

    Hogy mennyire adj a szavamra, szerintem semennyire csak a füledre hallgass, és olvass utána a dolgoknak, én csak megpróbálok alternatívákat nyújtani remélem majd sikerrel.

    Hú b@azz mi lett ez regény?

    na megyek aludni

    Üdv

    CsizZ

Aktív témák