Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • jolti05

    őstag

    Sziasztok.

    A véleményeteket szeretném kérni a Sony STR-DG500-as erősítőről. Ilyen HDMI, meg hasonlóakat nem tud, pontosan nem is tudom mire lenne jó.
    Egyáltalán mit érdemes figyelembe venni egy erősítő vételekor. Ha minden igaz, akkor PC-hez lenne kötve, kiszemelt hangfalak is vannak már, csak először az erősítőben szeretnék biztos lenni.
    Mi a különbség a 4-6-8 ohmos erősítők között?

    Köszi a válaszokat :) Még biztosan kérdezgetek, ha nem gond :)

    A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

  • jolti05

    őstag

    Fúha, nem valami aktív a topik :) :O

    A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

  • jolti05

    őstag

    válasz csizzah #538 üzenetére

    Szia.

    Örülök, hogy írtál.
    Igazából két kiszemeltem van:
    Sony STR-DG500 [link]
    Sony STR-DE598 [link]

    Mindkettőt lehet feketében kapni, bár az utóbbi egy régebbi darab, pedíg az az erősebb. Azért ezeket néztem, mert 44e és 50e pénzbe fájna, és ennél sajnos egy centel sem tudok többet fizetni érte (majd).Yamahák és a Pioneerek között ugyanebben az árkategóriában 5.1-es erősítők vannak, és úgy emléxem kisebb teljesítményűek, a fent említett kettő pedíg 6.1-es, bár igazából nem vágom így mit lehet rákötni.
    Jól gondolom, hogy ezekre a kütyükre egyaránt aktív és passzív mélnyomót is rá lehet kötni? Továbbá mire jó a HDMI, hogyha tudja a készülék? Egyáltalán ez a két Sony...jó? :) :F Mármint így specifikációk alapján.

    Hangfalnak a lehető legolcsóbbakat néztem:
    JVC 5.0 500W [link]
    SAL 2.0 300W [link]
    Yamaha mélynyomó [link]

    Továbbá itt [link] nézelődtem még, hátha találok valami olcsón. Bár 6-a előtt nem tudnék erősítőt venni, hangfalakat meg 21-22-e környékére tervezek. És -talán most jön az állatság: 12m2-es panel szobába :) Pusztuljanak meg a szomszédok, nem érdekel, túl vagyok egy hangfalrendszer-vételen, azt hittem király lesz, úgysem kell több, de hibás volt, elment a kedvem ezektől az 1be hangfalaktól, valami komolyabbra vágyom.

    Eddig sikerült annyi infót összeszednem, hogy az nem gáz, hogyha 4ohmos erősítőre 8ohmos hangfalakat kötsz, fordítva viszont igen. Hogy ez miért van, tudod, úgyhogy nem írom le.

    Depón néztem még ezeket: [link] [link] Minőséget szeretnék, ami sokáig kitart, minél nagyobb teljesítménnyel és tudással. Gondolom 4ohmos erősítőt érdemesebb venni, mint 8asat. A két Sony ugye az utóbbi. De árban és teljesítményben nagyon ottvannak, szerintem, és úgy tudom, jó márka, legalábbis az elektronika legtöbb terén megbízható, minőségi termékeket gyárt.
    Hangfalakat esetleg használtan is vennék, ha jó árban van, és jó állapotban. De ha tudok, újonnan vásárolnék. Az még annyira nem baj, ha mondjuk a mélnyomó nem boltból van :)

    Sajnos csak erre lesz pénzem. Erősítő max 50e. És a Pioneer-ek, meg a Yamahák azok drágábbak ennél. Hangfallal szinén így vagyok. Nem hiszem, hogy azt fogom mondani, ha esetleg SAL lesz a vége, hogy desz@rul szól, kritikus vagyok nagyon, de tisztában vagyok, hogy ezért a pénzért nem lehetnek nagy elvárásaim. Egy Genius Home Theater után így is biztosan nagy lépés.

    Ha lennél olyan szíves, és ajánlanád esetleg valamelyik terméket, elmagyaráznál néhány dolog, leírnál mit érdemes nézni vásárláskor, tehát kicsit elcsevegnénk a témáról, azt megköszönném. :)

    Üdv. Zsolt

    MOD: VIszonylag tűrhetően, most megyek majd lerakni a középfokot :) Köszi a linket, holnap ha hazajöttem melóból, írok.

    [Szerkesztve]

    A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

  • jolti05

    őstag

    válasz csizzah #541 üzenetére

    Rendben, az elején :) Úgy számoltam (ha nem is egy összegben) nagyjából 100e forintom lesz rá. Nyár végéig lenne pénzem egy erősítőre+5.0-ás hangcuccra, mélynyomóra valószínűleg csak kicsit később.

    Használni? Zenére minden mennyiségben. Viszonylag sokat filmezek gépen. Játszani nem nagyon szoktam, pár hónaponta 1-1 valamit poénból előveszek. Tehát főképp zene, emellett film.

    Igazából nem tudom miért a ragaszkodás. 6.1 úgy néz ki, hogy hátul 3 hangszóró van? Meg mint ahogy írtam, nem tudom, hogy mélynyomót hogyan kötsz a rendszerhez. 5.1-es erősítőnél rákötöd az 5.0-át, és marad még egy ''chanel'', amire megy a mély, ha passzív, és így az erősítő hajtja? Ha meg aktív sub, akkor külön kimenet van? Sosem volt még ilyen ketyerém :) (De láttam már :P )

    Én úgy voltam vele, hogy a Sony egy világmárka. Sonyericsson telefonom van, és qrva jó. Persze, tudom most mire gondolsz :) az, hogy itt-ott nagyot alkot, még semmit sem jelent. Ez teljes mértékben így van, ezért is fordultam a fórumozókhoz, nem rohantam el megvenni. Amiket én néztem, Yamaha és Kenwood erősítők, talán előző hsz-ben be is linkeltem őket, azoknak kisebb a teljesítménye.
    Ja és olvasgattam az angol fórumot, amit linkeltél. Szidják páran, de lejjebb olyan embert is találtam, akinek nincs vele problémája.

    Most pedíg megnézem, amiket most linkeltél.

    Yamaha RXV359: 5X105W. És itt jön az, amit nem értek. A mélynyomót mi hajtja? Egyébként külsőre nagyon jól néz ki, találtam valami tesztszerűséget is, majd elolvasom.
    50e-be kerül, annyi, mint a Sony STR-DG510.

    Yamaha RXV361: Szintén 5X105W. De csak 45e forint. Nem értem, depón 4ohmosnak írják, a linkedben meg 8 :F Ilyenkor mi van? Ez is pofás kütyü. Gondolom tudásra ezek nagyon hasonlóak, esetleg HDMI akármi nincs ebben-abban, amiről már sejtem mi. Gondolom ha HD-filmet nézel valahol, akkor képes a hangot eredeti mivoltában leadni. Ez így hülyeségnem tűnik, de én értem miről beszélek, persze attól még lehet nem ez a lényege :) Hanem az, hogy nekem mondjuk ez a lehetőség fölösleges, egyenlőre. De ha gondolok a jövőre...

    Kenwood KRF-V5090: Nagyon nem tetszik. Persze másodlagos, hogy hogy néz ki. 5X100W. Annyira nem győzött meg :)

    Pioneer VSX-417: 8ohm,5X100W, non-HDMI. Pofás, biztos van feketében is.

    HDMI(Yamaha RXV359 esetében): ''A csatlakozók közül kiemelésre érdemes a három 5Hz – 60MHz átviteli sávszélességű komponens videojel bemenet, mely akár HDTV (1080i/720p) minőségű jelek átvitelére is alkalmas.'' -Nem vágom. :U :)

    Pedíg a JVC és a Yamaha is gyárt más termékeket is, nem csak hangfalakat. De én arról mindenképpen meg vagyok győződve, hogy az a mélynyomó, amit linkeltem [link], jó minőségű, és jól szól. A JVC hangfalszett [link] kint volt Auchan-ban még régen, de akkor nem hallgattam meg, mondván, hogy ilyenem nekem sosem lesz. Merre tudom még meghallgatni az ilyen kütyüket? Boltokra gondolok.

    Ez a SAL dolog nem tetszik. Könyveljem el úgy, hogy nem érdemes olyat venni? Mert árban eddig ez a két cucc (SAL+JVC) jöhet szóba, és a SAL olcsóbb, ezért kacsintgaok feléje, csak nem értem, össze-vissza írnak minden impedanciát, most akkor 4 vagy 8ohmos? [link]

    Magnat monitor 990: Egy csöppet drága :o Bár...a JVC 37...csak össze tudnám koldulni...Ha ki tudnám őket próbálni, biztos lennék a dolgomban.

    Jamo-k nagyon jók, sokat hallottam már felőlük, de az 50 sajnos már bőven áron kívül van. Így is ha ráköltenék 90-et erősítővel és 5.0-ával együtt, nem maradna mélynyomóra pénz.

    Ez hosszú [link] de majd nekiugrok. Csak most megyek el, Holnap meló utánra esik, sztem. A következő link is feljegyezve, nem tudom mi lesz ez a teszt/tanfolyam, de rendben :P

    Igen, kapásból egy baromi jó kérdés :) Mennyivel durvább egy ilyen hangfalrendszer, gondok itt pl a Magnatra, monjuk pluszba egy ilyennel: [link]? Milyen élményt nyújt? Mennyivel hangosabb/tisztább/ütősebb?
    A következő...nem is tudom, majd ha nem leszek gépközelben, akkor jutnak eszembe a fontos kérdések :) Ezt a Sony dolgot próbáljam elfelejteni, annak ellenére, hogy 6x150W az egyik? Ne csak a teljesítményt nézzem?
    Jah! Ezek az 5.0-ák külön mélylyomó nélkül is durván szólnak? És mennyit dub rajtuk a sub? 12m2-re nem nagy ez így? Több 100W. Szomszédok hány mp alatt készülnek ki teljesen? :) Továbbá: Halkan is kőkemény a bass, nem?

    Na most ennyi, mennem kell sajnos! Köszi! Szia.

    PS: Később még leszek, lehet még írok.

    A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

  • jolti05

    őstag

    Na, elvoltam Auchanban. Kirpóbáltam 3-4 erősítőt, és 3-4 hangfalrendszert. A Yamaha RXV459 sajnos drága,így kiesett, meg volt egy hangcucc, ami szintén, így már csak 3-3 :)
    Hallottam a Sony STR-DG500. Nem tudtam tüzetesen átnézni semmit, csak futólagosan néztem meg mindent, de nem volt túl meggyőző, sem a kezelőszervei, sem a hangzása. Következő: Pioneer VSX-516. Sajnos ez is túl sok, pedíg tetszetős. Az volt a vicc, mondjuk inkább király, de mind1, hogy a Yamaha RXV361 tetszett a legjobban, és a nagyon jól szólt. A 459-esre rá volt kötve egy fogalmam sincs milyen 2.0, de szeritnem Heco lehetett, világosbarna színű volt és szürke volt a hangszóróvédő vászon. Nem néztem sajnos, hogy melyik, csak hogy 35k a két hangfal(asszem). Tehát...nem tudom. Kell nekem ez a HDMI?

    Meg tudnád mondani csizzah, hogy mi a különbség az RX-V359 és az RX-V361 között? Mert ha kb semmi, akkor marad a 361, és a Sony-k. Mert még nem vagyok meggyőzve, hogy sz@rok, és ráadásul nagyobb teljesítményűek (6X100W / 6X150W).
    Úgyhogy marad ez a 3 erősítő.

    Hangfalak közül...kint volt a JVC, amit 2.0ában meg is hallgattam. Azért nem tetszett annyira, mert a mellette lévő Heco-nak(ugye ami szerintem Heco, de nem 100) szebb volt a magasa, és a mélye is erősebbet ütött. De egyébként nem volt csúnya a JVC. Fura, hogy van két ''böszömnagy'' hangfal, és a center meg a szatellitek qrva kicsik! Ez nem tudom miért lehet, de felmerül bennem a kérdés: Ez nem baj? Nem zavaró? Ez miért van így?
    A Magnat Monitor 990 is kint volt, de arra már nem jutott idő, hogy meghallgassam. Az a Heco volt meggyőző. Olyan mélye volt, ami már lehet nekem magában elég, két reflex cső...azt tudom még, hogy egy magas hangszóró van benne, középben, és két mélyközép fogja közre (szerintem mélyközép). És még jóval nagyobb is a JVC-nél. Majd a Magnatot is meghallgatom ott, és meglátom. Majd szerdán v. csütörtökön. Plusz ugye még szeretnék mindehez egy mélynyomót, ami szerintem az a Yamaha YST-SW012 lesz.

    Megkérdezhetem csizzah, hogy mennyit szoktál a témával foglalkozni? Esetleg priviben a korodat? :) Nem akarok bunkó lenni, csak szeretnék adni a szavadra, gondolom érted. És jó lenne, ha esetleg más fórumozó is bekapcsolódna, mert ha többen mondják valamire, hogy ígéretes, úgy biztosabb.

    Sony STR-DG500
    Sony STR-DE598
    Yamaha RX-V361
    JVC SP-F500 + SP-CR500
    Magnat monitor 990
    Heco ''valami'' -majd utánanézek
    Yamaha YST-SW012

    Ők a játékosok :) Köszönet a válaszokért, és a segítségért.
    Holnap 6 fele ismét itt, légyszi addig válaszolj az előző hsz-re is. Nagyon thx :R ;)

    A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

  • jolti05

    őstag

    válasz csizzah #550 üzenetére

    Üdv :)

    Stereo erősíőt? :F :F Ha valamiféle arány kellene felállítanom, akkor kb 70%zene, 30% film, és ez szerintem már elég, hogy 5.1-et vásároljak. Múltkor néztem, és a sztereók rohadt drágák, nem értem miért. Mindjárt szemügyre veszek 1-2őt. Nem, nem lettem okosabb, 40-50e egy 2X60-70W-os erősítő. Ilyesmire nem költenék ennyi pénzt.

    Fogalmazzunk inkább úgy, hogy olyan 85e van az erősítőre és az 5.0-ára. A mélyet nem próbálom meg belezsúfolni, mert abból normálisat szeretnék, mivel bele vagyok buzulva. Tudom, persze, ezért szeretnék jól választani, mert nem egy nagy összeg ilyesmire, de mindenképpen nagy ugrás lehet egy Genius SW-HF5000-hez (150W) képest. Merthogy a minap megvettem a rendszert 22-ért, és vittem is vissza, szörnyű hangja volt, mély alig, még a Genius Home Theater-em is (sokkal) jobban szól nála. Ezek után döntöttem úgy, hogy úgyis melózom, nyár végén töltöm a 18-at, ráköltöm a hangcuccokra, az incoming taxes-t :) És akárhogy számolok, max 85-re jön ki. Szülő/szülők, nagyszülők meg hülyeségnek tartják a hasonló dolgok iránti vágyamat, úgyhogy magam kell meglepnem.

    Az már nekem is eszembe jutottak, hogy valamivel össze is kell őket kötni. Bár reméltem, hogy valamit kapok azért az erősítőhöz. Nem tudom, még nem volt hasonló cuccom. Adnak hozzá bármit is? Gépre kötném, a hangkártya digitális kimenetére.

    Nem is férne hova hátulra 3 hangfal :) Kettőt el tudok helyezni, a harmadikat max ráragasztanám a hátamra.
    A Sony STR-DE598 [link] elvben 6X150W, bár ha jól vágom, az RMS számít. Annyira meg tudják kutyulni az embert. Van RMS, Zenei teljesítmény, PMPO. Úgy tudom, az RMS a valós, a PMPO, amit egyszer képes leadni, aztán robban :) (lényegébe), a Zeneiről kevés az infóm, több szokott lenni az RMS-nél.

    A mélynyomók akkor rendelkeznek sajnát erősítővel, ha aktív mélynyomók. De -szerintem- passzív mélynyomót is kapni bárhol. Anno még építeni is akartam egyet, csak csődbe fulladt a terv, mert nem lett volna mihez kötni.

    ''Az erősítők számára a mély frekvenciájú hangok előállítása a leg teljesítményigényesebb feladat ezért könnyítjük meg a dolgát hogyha az 5.0 mellé beillesztünk egy subwoofert.''
    Rgo nem az erősítőt nyúzzuk, hanem csak a sub-ot? Ezexerint -ha állítható a mélyen a freki- minél lejjeb csakarod a...herz-et :) annál keményebb dolgva van a kicsikének? Ilyenkor jobban melegszik, könnyebben elhasználódik, szebben szól? :P

    Denont egyik haverom nagyon dícsérte. Mindenesetre én nem szívesen vennék olyat.

    Nem azért írtam, mert a Yamahát ajánlottad, komolyan, először rá volt kötve a a JVC szett aSony STR-DG500-ra, lehet csak a rádióadás miatt, vagy nem volt antennája, de nem volt tiszta. A Yamaha viszont jól küldte. A Yamaha RX-V459 is tetszett, csak az már drága, lehet szebben is szólt, nem próbáltam ugyanazzal a hangcuccal, mert akivel voltam, nem érdekelt a témában, és nagyon menni akart, de ha még1x odajutok, 2 órán keresztük biztosan tesztelgetni fogom a dolgokat. Max szólok az auchan-es srácoknak, hogy most vásárlás előtt vagyok, hagyjanak kibontakozni, és ne dobassanak ki :) (Ott semmit sem fogok venni, az fix. :B :P ) Szóval így maradt a kisebb Yamaha, a 361-es. Színre is pöpec, kicsit türkiszes metál kékes szürke. Magyarul fogalmam sincs, hogy milyen színű, de szép :) Viszont én lehet feketét szeretnék, ha már veszek.

    Koda? Erre rákeresek. Még azt a -talán- Heco-t nézném meg, de majd ha megyek Auchan-be, akkor megnézem már milyen márkájó, mert nagyon durván szólt, szépek voltak a magasak, és talán még mélynyomó nélkül ki is húznám vele egy darabig, mert azok is jól voltak.

    Te sem tudhatsz minden, :) de még így is sokkal jobban kened a témát :P Ha nem kell nekem a HDMI, akkor no problem :U

    ''de az erősítő ha jól emlékszem képes alacsony impedanciájú meghajtásra is ugy hogy rá lehet kötni'' Mármint melyik erősítő? Mert a Yamaha elvileg 8ohmos, tehát 4-es hangfalat nem illik rákötni.
    A másik meg az, hogy kaptam egy linket általad, és ott 4ohm volt ah...nem emléxem már mire, rákerestem google-lel, és máshol meg 8ohmot írt. Ezért kérdeztem, hogy hogyisvanez? :F

    És akkor mi ez a kötögetés? Ha 8 ohmos az erősítő, akkor is rá tudok kötni egy 4 ohmos 5.1-es hangfalszettet? (Úgy tudom, nem, vagyis igen, csak elcsesződik a végfok)

    Szerintem meg ha a szomszédom lennél, együtt hallgatnánk valami dübörgős muzsikát egy üveg wisky társaságában :DDD
    Felettünk nem magyarok laknak, de két öreg, plusz egy középkorú egyén, alattunk meg egy öreg nő, aki már a 120W-ot sem csípi.

    Auchan-ban minden erősítőhöz csak 2.0át kötnek, márha kötnek. Nem nagyon van rá lehetőség, hogy 5.0-át hallj.
    Az a hangfalpár meg nem tudom mi volt, de érdekel. Lehet ma megint lenézek oda. És akkor még fix, hogy később írok, ha nem, akkor holnap ismét ilyentájt.

    Meggyőztél. :) Nagyjából így képzeltem el az ''életrajzodat'' :) Egyébként köszi.
    Tényleg nem azért írtam, nem vagyok bunkó meg semmi, csak szerettem volna tudni, hogy nem egy 13 éves kissrác ad tanácsokat. Biztosan megérted, hiszen nem 2e forintról van szó. :) Szóval...nem írom, hogy így minden más, mert kb stimmel a kép :)
    Én is bízom benne, hogy sikerül jól választanom. Nagyon nem vagyok pénzelve, tehát nó zsebpénz, nem is megy jól, anyámmal élek, szóval...egy ilyen hangfalrendszer, meg az erősítő nem illik...''ide'', de b@sszameg, egyszer vagyok 18, imádom a hangerőt, és a tiszta, ütős mélyet, a filmeket és a zenét, veszek valamit! Abban is biztos vagyok, hogy nem 2 hónapig lesz meg, mivel a Genius DHT510-esem 2-3 éves, és még mindig nagyon tetszik hangzásra (azt leszámítva, hogy valami meghalt a mélyben, de majd szerviz lesz).

    De jó neked, hogy még 1kor is fenn lehetsz :) Én meg 7re megyek melózni... :o
    Jamm elég hosszú lett, de nekem ez egyáltalán nem gond, inkább örülök neki. Nem tudom, hogy választ kaptam-e minden feltett kérdésemre, de most nincs kedvem visszaolvasgatni. Meg ma meló közben felmerültek bennem dolgok, természetesen már nem emléxem rájuk :B
    Most meg ha tudok, irány Auchan! :))

    Köszi szépen mindent, remélem folytatjuk a ''beszélgetést''.

    UI: Még annyit, hogy a Yamaha azért is volt meggyőzőbb, mert a Sonynál egyszerűen nem igazodtam el, nem találtam hol lehet ráadni a mélyet. Úgyhogy passz, a Yamaha 5X100/105W a Sony meg elvileg -ha még kapni vhol, mert egy régebbi model, akkor- 6X150W. És árban a Sony +5e. Depo árakat néztem.
    Használt hangfalat merjek venni?

    A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

  • jolti05

    őstag

    Elvoltam Auchanban, de majd holnap leírom a tapasztalataim, most csak 1 kérdés. A hangkártya mit küld az erősítőnek? Tehát software-esen beleszólhatok a hangzásba digitális kimenettel? Remélem érthető a kérdés. Köszi.

    A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

  • jolti05

    őstag

    +gondoltam magam, legyen már egymás után 1ben minden.
    Talán arra még nem kaptam választ hogy 8ohmos erősítőhöz 8ohmos hangfal?

    És akkor sztorizok egy kicsit minél gyorsabban.
    Heco Vitas volt a bűvös 2.0, ami kegyetlen jól szólt. 40e forint a két hangfal, asszem. Sok...erre már nincs keretem. Két féle Koda is volt, 23 illetve 29e forintért ha jól emléxem. Őket nem hallgattam meg, így is ideges volt a pasas, hogy 2x átkötögettem mindent vele. A Magnat 990 és a JVC is ment egyszer a Yamaha RXV361-ről, és egy nála kicsit olcsóbb JVR erősítőröl. Az ott dolgozó középkorú férfi azt mondta, hogy nem ajánlja a Yamahát, mert nehéz kezelni, ehhez képest az volt az egyetlen erősítő (pontosabban 2), amin egyből megtaláltam mindent. Iagz, azt nem tudom lehet-e állítani, hogy mekkora szobában vagy, stb, de a Bass és a Treble elöl van.
    Egy kis elemzés:

    JVC: Először a Yamaha RXV361-re volt rákötve. Nem szólt rosszul, tuti mehettem volna ennél sokkal hangosabbra is. Szerintem az, hogy rádióadás, sokat bezavar a hangzásba, haverom is ezt mondta. Nincsenek olyan szép mélyei, mint a Heco Vitasnak, sajnos, de azért nem panaszkodom. A magas hangokkal is gondban van, de mint utóbb kiderült, valszeg az erősítő miatt ''nincsenek''. Aztán rákerült a JVC erősítőre, és eltűnt a mély, egyszerűen nem volt, és nem is tudtam elővarázsolni, mind1. A magas ezzel sem volt tiszta/szép. Összességében nem rossz, csak kicsit csalódás a Vitas után. A center + a szatelliteket még nem hallottam szólni, de szerintem nem is fogom. Az biztos, hogy nagyon picik a 2 fronthoz képest.

    Magnat 990: Első ránézésre kicsit szánalom. Kb fele olyan vastag, mint a JVC, és nem is tetszik kinézetre, legalábbis feketén nem. [link] Itt nem rossz külsőre. A center és a hátsók megnőttek, ez szimpi. A magas hangok nagyon szépen kijöttek rajta, jobban, mint a JVC-n, a mélyek már annyira nem. Ez még a JVC erősítővel volta. Aztán rákötötte a csávó a Yamahát, akkor megjött a mély, igaz, nekem a JVC hangfalé jobban ízlett, de a magasak mintha egy picit visszaestek volna. Úgyhogy tippem szerint a Yamaha RXV361 a magas hangokat nem tólja ki szépen, de lehet, hogy csak nekem tűnt így.

    Úgyhogy nem lettem sokkal okosabb, vagyis de. Ha kiesnek a Sonyk valóban, akkor majdnem biztos a Yamaha RXV361. Hangfalak közül pedíg szerintem vagy a Magnat, vagy a JVC. Csak igazából jó lenne más színben látni élőben a Magnatot, lehet úgy nem tartanám szánalomnak, meg hallani a többi hangszórót is. Merre van ilyen lehetőségem? Nem tudsz valami voltot, ahol orrba-szájba lehet próbálgatni? Te gondolom a Magnatot ajánlanád inkább. Többe is kerül Auchanban asszem 5-6e forinttal. És alul neki van egy mélysugárzója, JVC-nek meg elöl van 1mély+1közép+1magas. Azérrt néz ki nyomin -tudom, hogy a külső nem számít, de mégiscsak azt fogom bámulni, nem a longitudinális vagy transzverzális hullmámokat, mittudomén. Szóval azért szeretném, ha pofás lenne.
    Úgy kellene gondolkodni, hogy mindenképpen, határos időn belül venni fogok egy mélynyomót is. És úgy tippelem, hogy az elnyomná a két front mélyét, tehát dominálna. Így nézve pedíg a Magnat lenne a megfelelő választás mégpedíg a szép magas hangok miatt. Nekem meg a JVC tetszik, de lehet, hogy nem szól szebben.

    Nem tudom, erősítő az rendben, bár még át kell gondolnom, de a hangfalat egyenlőre nem tudom. Még van vagy 4 hetem, hogy eldöntsem. Demessze van...Help :O

    A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

  • jolti05

    őstag

    válasz csizzah #554 üzenetére

    Csáó!

    ''már többször emítettem hogy ne a wattokat nézd''
    Igaz, igaz, sorry. Csak én biztosan nem vennék sztereót. Zenebuzi vagyok, azon belül mélybuzi, de filmre is sokat használnám, szeretnék egy 5.1-et.

    ''Ha beleolvastál abba az angol nyelvű fórumba amit még az elején linkeltem''
    Ha arról beszélsz, ahol a Sonyival volt gondja az ipsének, akkor igen, beleolvastam, de végig nem olvastam el. Azt már nem láttam, phú, ez gáz. Pedíg még mindig maradna az 5.1.

    Nem arról van szó, hogy lusta vagyok, ez így kicsit durva, hogy vegyem a fáradságot, reggel hatkor kelek, nemsokára elindulok melóba, 10 órán át kb folyamatosan állok, aztán hazajövök, 6 fele már itthon vagyok, hulla fáradtan, nem érzem a lábam, fáj mindenem. Meg van nyitva az összes link, csak még nem jutottam el odáig, de 100, hogy elolvasom az összeset.

    ''ne érts félre szívesen válaszolok''
    Értem, egyébként teljesen jogos, teljesen igazad van. Csak tényleg napok óta nem tudtam még ide úgy leülni, hogy ne kelljen valamit csinálni, közben meg írtam neked. Remélem ma tudok vele foglalkozni, mert szeretnék.

    ''Az erősítőhöz semmiféle kábelt nem mellékelnek''
    De ssssszz....uper :)
    Nem rossz, akkor pár ezer még lazán el fog sétálni :o Frontnak szeritnem elég 2-2m, egyik rear meg messzebbre megy vagy 3-4méterrel a másiknál. Úgyhogy ha egyforma hosszúnak kell lenniük, akkor...8 méter az már sok? Centernek is elég 2 méter sztem.
    Nagyjából tisztában vagyok vele, hogy miért kell minél rövidebbnek lenni, az (kábel-ellenállás, asszem) de Te jobban vágod, szóval nem írok róla sorokat, meg nem kérdezek hülyeségeket :)

    ''''De -szerintem- passzív mélynyomót is kapni bárhol''
    :DDD Köszi. Nem találok :DDD

    Ha eljutok odáig, hogy meglesz az erősítő, meg az 5.1, a sub mindig aktív lesz :P

    Denon...nem tudom, most a Yamahába (RXV361) szerettem bele, azt hiszem.
    Viszont még mindig nem tudom, hogy foglalkozzak-e a Sonykkal. Nem tudom :o

    ''fúú a hsz-eim alapján annyinak tűntem? asszem változtatnom kell a stílusomon''
    Dehogyis :)) ;) Csak egy erős túlzással próbáltam érzékeltetni a bennem kavargó gonoszt ;] Ezt ne is ragozzuk túl :)

    Igen, a Kodáról írtam is, hogy mindkét szett ki volt rakva Auchan-ban, asszem 23 és 29 volt, de ha azt nézem, hogy a JVC 47, a Magnat meg 53, akkor inkább nem foglalkoznék a Kodával, amit persze lehet rosszul teszek, mert ki tudja, lehet, hogy jól szólna, csak akkora nagy a szakadék a szettek árai között, hogy nem bízom benne, hogy az számomra megfelelően szólna.
    Igen, pösti gyerek vagyok :) Csak most nem nagyon van időm mászkálni, sajnos. Így is örülök, hogy 2x kijutottam az Auchanba :)
    Az a baj, hogy nekem van egy olyan hibám, hogy én a külsőre is rámegyek. És ez gáz, mert emiatt lehet, hogy elhitetem magammal, hogy a JVC jobban szól, mint a Magnat, pedíg nem, vagy nem biztos, nem tudom :O :)

    A Sonynak a hangja nem tetszett igazából. Csak ki időre hallottam, és lehet gond volt az antennával, de finoman fogalmazva sz@r volt. JVC szintén, mármint az erősítő, kiküldte szépen a magasat, de mély sehol. A Yamaha RXV361-nek pedíg tetszett a mélye, a magasak nem voltak rendben, mint azt már írtam, ezért kérdeztem, hogy a hangkari mennyire szól bele, mert ha egy kicsit is igen, akkor a Xtreme Audio-ban van egy olyan hogy Crystalizer, úgy meg már szerintem nem lenne probléma a magasabb frekikkel.

    Most hogy így szóba jött a stílus, ugye elárultam a koromat. Azért hozok egy szintet, vagy gyerekes vagyok? :B Tudom-tudom, kicsit problémás, de sosem lehet az ember elég óvatos.

    Örülök, hogy a Magnat Neked sem tetszik, azt hittem, hogy rossz az ízlésem :) És talán ennyi már elég is, hogy ne vegyem meg :o
    A Heco Vitas pedíg, hidd el, nagyon durva. Nagyon-nagyon szépen szólt, minden tartományt leadtott rendesen. Utána is nézek mindjárt, hogy mennyibe kerül, mert ugye Auchan Computerben nem vásárlunk :P

    Szerintem őt láttam, csak világosbarnában [link] és 100 hogy Vitas volt kiírva. Igen, tuti ez volt az, egy magas sugárzó, és két...mélyközép(?). Hátul pedíg 2 reflexcső. Nekem nagyon tetszett a hangja, sokkal jobban, mint a Magnatnak vagy a JVC-nek. De sajnos ennyire nem hiszem, hogy elengedhetem magam. Ehhez még kellene center+2 rear is. Nameg el ne felejtsem a sub-ot.
    24e lenne a center a Heco-hoz :Y :Y Áhh, sajnos ez így nem játszik... :(

    Most a Végezetül kezdődő részre választolnék :) Borzasztó keményen dolgozok. Napi 10 órát. Elárulom, hogy a diákmeló limites, max 8 óra, ebből következtethetsz, de ne részletezzük, mind1. És igen, jól látod a helyzetet, nehezen összeszedett pénz. Anyukám megelőlegezett nekem 30e forintot, ebből akartam vásárolni a Genius DHT510 [link] helyére(ami kikerülne a nappaliba) valami ütősebbet. Nem voltak nagy igényeim, így esett a választás a Genius SW-HF5000-re [link]. Előd és utód. Régebbi típus ugye a birtokomban, durván szól(már nem, valami elcsesződött benne, de szerviz lesz, és újra rettenetesen jól fog szólni:) ) meg vagyok vele elégedve. Életem legjobb vétele volt. 2-3 éve vettem 23e-ért. Ma már csak drágábban kapod meg. Nagyon örülök, hogy megvettem anno. Ezért bíztam benne, hogy az új model csak jobb lehet. Szatellitek kaptam 1-1 magas sugárzót, a mélynyomó 30W-tal erősebb, wow! :) Megveszem, és elég lesz egy jódarabig. Még aznap visszavittem...hibás model, távkapcs halott, és borzasztóan szólt. A közelébe sem ért a DHT-mnek. Ezért döntöttem valami komolyabb mellett, mert félek ilyen egybe multimédiás 5.1 hangfalakat venni. Régen nagy álmom volt, hogy hú, erősítő, meg hangfalak, de lemondtam róla, hogy jövök én ilyesmihez...és most keresek, nyár végén betöltöm a 18-at, azt hiszem, megajándékozom magam valami komolyabbal, ami -remélem- jól fog szolgálni hosszú éveken keresztül. Igazából nincsenek nagy igényeim. A mostani is megfele már nekem, ezért gondolom, hogy nem fogok csalódni, bármit is veszek (ez azért nem biztos, hogy pont így van :) )

    Látod, én sem, egyszerűen kizártnak tartom, hogy az a hangfal, ami a tenyeremben elfér, 200W-os legyen...a böszömnagy méteres álló cucc meg 100...hagyjanak engem békén...
    Vannak mondjuk durvább rendszerek. Például a Mega- és a Gigaworks a Logitech-től. Vagy a Genius GHT-510D [link]. Ezek ilyen 50-100e forintba kerülnek. Ha van kedved, nézegesd meg őket. De én valahogy nem ilyesmire vágyom. Amúgy sem tetszik ez az ultramodern design. Legyen fából, legyen faszíne, és legyen nagy :) Igen, látom Te is a Logitechről értekezel, tehát kened-vágod a témát :)

    Ajánlotta már más is a logitech z5500-ret :) Szimpi, hogy vezeték nélküliek a hangfalak, THX minősítést kapott (ami nem tudom mi, csak hogy valami díj, és azok a hangfalrendszerek kapják, amik tényleg nagyon szépen szólnak), de én valahogy nem erre vágyom. Kinézetre sem tetszik.
    A mélye biztosan jóval durvább lenne, mint a JVC 5.0-ának, de én amint tudok veszek egy mélynyomót. Azt a Yamahát néztem ki, amit lineltem már egy párszor. 100W, pofás, lehet olyan színben kapni, mint a JVC-ket...szóval majdnem tökéletes, leszámítva, hogy 20e forint :o Ez már viszont lehet jobban küldené a mélyet, mint a ''kis'' Z5500 :) Hát vagy nem, a fene se tudja.

    Nagyon vegyes a skála. Minden műfajt kedvelek, kivéve a Heavy metal-t, meg a Hardcore-t, és ezek alternatíváit/hasonló stílusokat. A komolyzene sem a kedvencem, de Bedrich Moldváját kifejezetten szívesen hallja mindkét fülem :)

    Na igen, erősítő szerintem azért is jó döntés, mert mást is rá tudok kötni, nagyobb a mozgásterem, szabadabb lehetek :) Valamennyire talán tartják ezek az értéküket, úgyhogy jó befektetésnek tartom a hangtechnikára való pénzköltést.

    Képeld! :) Látta már a Saturn újságot?! Le van értékelve a Yamaha RXV361 39000 párszáz forintra!! 27-29 között akciós, ha össze tudok szedni innen-onnen pénz (amit persze fizetéskor visszaadok), akkor irány a Saturn, és megveszem a hétvégén. Csak nem akarom elkapkodni. Viszont ez egy nagyon jó alkalom, nem láttam még ennyiért, legolcsóbban 45.500-ért depo.hu-n. Nem tudom, talán nem szabadna elszalasztanom a lehetőséget. De nem szeretek dönteni... És még mindig ottvannak a Sonyk. Csak így anyagilag jobban állnék. 82e-rem lenne, 40 az erősítő, maradna 42e-rem. Abból meg már 100, hogy kijön a JVC és a kábelek, esetleg valami picit jobb nála, vagy félrerakok a subra.
    Mi a véleményed? Érdemes lenne megvennem? Basszus...most az jutott eszembe, hogy mi van, ha hibás darabot kapok (lásd Genius 5000), akkor legalább 4 hétig ki sem tudom próbálni. Esetleg egy ezer éves hifi 2x10W-os hangfalait tudom rákötni, vagy a DHT-nek a 15W-os hangfalalit. Ismét tanácstalan vagyok, még van 2 éjszakám, hogy fontolóra vegyem. (Anyagilag meg tudnám oldani.)

    Most meg talán tudok egy kicsit tájékozódni, olvasgatok surányin. Köszi a választ. :)

    A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

  • jolti05

    őstag

    ''A gyárilag megadott teljesítményadatokat valójában nem is mind az 5-7 csatornán egyszerre, hanem csak két csatornán mérik. Az egyszerre öt modult igénybe vevő terhelés esetén jóval alacsonyabb teljesítményt mérnénk.''
    Ez nem jó, ez nem jó.

    Megvan a THX, 3 csatornán egyszerre 140W, 105dB-lel.Csúnyán fogalmaztam, mind1. Tényleg kapom a válaszokat :)

    THD minél kevesebb, annál jobb? És amit ott ír, az úgy van, 0,1 nem hallható, 1 már igen...Majd utánanézek, hogy melyiknél mennyi, részletesebben. (JVC/Magnat)

    Holnap ismét írok, és tovább olvasok.

    Jó8.

    MOD: Látom írtam, sajnos csak holnap tudok írni (ez igazából nekem gond :DDD ), mert most fel kell lőni a pizsit, holnap le kell gyártani 900L vanilliás-kekszes spár fagyit :P Azt mondják ott, hogy a legfinomabb a sok közül, majd kierül... :)

    [Szerkesztve]

    A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

  • jolti05

    őstag

    Illetve írtál... :W b@sszus, tényleg aludnom kell :o

    A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

  • jolti05

    őstag

    válasz csizzah #556 üzenetére

    Szia.

    (Örömmel) látom, hogy más is kapcsolódott a témához.

    Korán keltél? Elnézem Neked, lásd milyen rendes vagyok :D Én meg túlóráztam, kicsit kivagyok... :o

    Akkor csapjunk a lovak közé. Ma folytatom az olvasgatást surányin. Valóban hasznos infókat tudtam + :) Köszi.

    Nem szeretnék Kodában gondolkodni, nem hiszem, hogy meg fogom hallgatni. Nem valami tetszetős, és az ára is alacsony (ettől még szólhat jól, csak nem bízom benne).
    Engem nem érdekel, ha valaki rossz embernek tart engem, csak azért, mert szeretném, ha tetszene is amit veszek :) Ettől még dönthetek jól.
    [link] Ez a Magnat külsőre még egész jónak tűnik a képen. Feketén kegyetlen ocsmány, már elnézést :) És nagyon nem tetszik, hogy olyan kis vékényka. De lehet jobban kitolja a magasat, és talán ezért lenne jobb döntés.
    Az a Heco, amit láttam-hallottam, még egyszer: qrva jól szólt :) Ha 1 árban lenne a JVC-Magnattal, 100, h azt venném, csak nem világosbarna színben.

    Pontosan azért kérdeztem, hogy mennyire szól bele a hangkari a hangzásba, mert lehet nem elég a magas. El kellene mennem még1x.
    Inkább szűkíteném a kört, és vagy Yamaha, vagy Sony, Panasonic, Pioneer, JVC és társai kiestek a játékból. :)
    Visszamennék, csak az a gáz, hogy nem tudom milyen kábellel lehet összekötni a discman-t az erősítővel.

    ''most vennél egy erősítőt, és hozzá két jobb minőségű frontot, a többi komponenst meg majd apránként hozzáépíted''
    Én is ezen filózom! Ki kellene próbálni a Yamaha cuccot a Heco-val, és ha tetszik, akkor a Yamahát holnap elmennék megvenni.
    Mindenképpen erősítő+hangfalak lesznek, nem szeretnék többet egyberendszert.

    Szerintem is nagyon jó az ára, mondjuk 40e. Ha úgy döntök, hogy megveszem, akkor mindenképpen meg fogom kérni az eladókat, vagy valakit, hogy próbáljuk ki, mert 1 hónapig nem lesz hozzá hangfalam. Egyébként ha minden jól megy, akkor 7-8-án tudok venni hozzá hangfalat is, mivel elővettem a nyelvvizsgára félrerakott pénztem. De meló végén vissza kell raknom, és lerakni a középfokú nyelvvizsgát.

    ''Most akkor két geniusod van otthon?''
    Már nem, de volt. Megvettem az utódot, az új 5000-res Geniust, de még aznap vittem is vissza, és szerencsére visszakaptam a (nyelvvizsgás) pénzem. Alapból meg DHT510-esem van, és meg vagyok vele elégedve. Igen, az újat vittem vissza :) A régim tuti megmarad, miután beugrottam vele Genius szervízbe, mert sajnos valami elcsesződött benne, mikor megvettem az Xtreme Audio hangkarim. Ha megcsinálják, ha nem, akkor is kikerül a nappaliba, ami olyan ~24m2-es lehet. Kint is jól fog szólni. Nekem már ez a rendszer is majdnem megfele, tehát ezért írtam, hogy valami (másnak) gyengébbel is megelégedek.
    Igen, 23e-ért vettem. Megláttam, hogy enny -nagyon olcsó volt- és azonnal elvertem rá a spórolt pénzem :) A M*stral-ba vettem a Váci úton. Ja de nem pesti vagy, mind1 :) Azért volt nagyon jó üzlet, mert ennyiért még azóta sem láttam sehol. És bruttó volt, ennyi volt az ára. Azóta is veregetem a vállam, hogy milyen jó üzletet csináltam :)

    Akkor most felteszem a kérdést. Megvagyem a Yamahát holnap? :o Az a gáz, hogy valószínűleg a válaszodat már nem fogom látni, csak akkor, ha úgy döntök, hogy nem veszem meg, de ha mégis, akkor meg már csak utána. Nekem tetszik, jól kezelhetőnek tűnik, 5X105W, ami ugyan lehetne több, de ez még ugye semmit sem jelent, elvileg 6ohmos, de tudom, mást is ráköthetek :), a THD 0,9%, ami szerintem belefér, és ''olcsó''!!!
    Csak egy kis ideig nem lesz mivel hallgatni.
    Kábelekből mit kell majd vennem hozzá?
    Lehet, hogy nem kapkodom el, és 2.0 lesz egy darabig. Az a Heco nagyon jól szólt egy drágább Yamaha erősítővel. A magasak és a mélyek is a helyén voltak, de nagyon! Pedíg ha jól láttam, mélysugárzó nincs is benne. Megnézem -sztem- ma a típusát, elcangázok gyorsba Auchanba, esetleg ráköttetem a Yamahát a Heco-ra :DDD :DDD , örülni fognak nekem megint :DDD Aztán ha tetszik, akkor durr bele, holnap meló után irány horány, vagyis a S*turn, megkérek valakit, hogy próbáljuk ki, aztán okézs.
    Még valami! Azt írja az újság, hogy bármit kicserélnek 14 napig! Ha én 6-án veszek hozzá valami, az mennyi idő is? *számol* ÁÁ! Belefér :) Így már nincs baj, nemigaz? Hazahozom a Heco-t, ha úgy adódik, és ha valami nem okézs, akkor szépen visszaviszem, és keményen rácsapok a pultra :)

    Pedíg én Vitas-ra emléxem, mintha az lett volna kiírva. Na mind1. Majd kiderül. Tehát szerinted is érdemes inkább a Heco-t venni 40e-ért, és spórolni hjátsókra meg centerre, majd később egy mélynyomót, mint venni valami bizonytalan 5.0-át? Hm...igen, de mondjuk Heco termékek között semmi sem olcsó, mint írtam, tizen a center, és a hátsók is. Plusz mélynyomó...örülhetek ha jövő nyárra meglesz a full szett :O

    Elolvasgatom tovább a topicot, max moddolok, ha belefér az időbe.

    THX :R

    A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

  • jolti05

    őstag

    válasz NoName?! #559 üzenetére

    Csáó! Én nem vettem volna most meg azt a Logtech-et...fúde ronda, tehát nem szándékozom olyat venni, de a hsz-ed után kifejezetten tudom, hogy nem fogok olyat venni.
    Hát igen, az már egy csöppet erősebb kategória, mint amiket én nézek most :)
    Ha gondolod, segíthetsz nekem a döntésben, megköszönném :)

    Yamaha RXV361? :B

    csizzah: És nem is mondtál semmi hülyeséget, csak mindenképpen 5.1-et szeretnék kiépíteni. A keret sajnos nagyon szegényes, ha nem melóznék nem is álmodhatnék ilyesmiről. Esetleg ha kapok jövőre ösztöndíjat, akkor tudok még valamit venni hozzá. Ez van sajnos. De nagyon remélem, hogy csúcsszuper lesz, és 20 évre le van tudva itthon a hangtechnika :) (Enyhe túlzással)

    [Szerkesztve]

    A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

  • jolti05

    őstag

    válasz stavross #562 üzenetére

    Üdv sorstárs :)

    A magnat szerintem is szörnyen néz ki, főleg feketében. Nekem meg sötétbarna hangfalak illnének a szobámba, így ilyenekre vadászom :)
    Tudom, hogy nem lényeg, de a SAL=Somogyi Audio Line. Én egy csomó ideig nem tudtam mi az az L. :) Én úgy tudom, a SAL nagy márka a magyar termékek között, de még 1et sem hallottam.
    Én RXV361-et készülök venni, és örülök, hogy a 359-cel meg vannak elégedve :)

    PONT így vagyok vele én is! Mindenhol ezüst, monitoromból sem kaptam feketét...egyszerűen rá vagyok gerjedve, akármennyire is elengán az a szürke szín.

    A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

  • jolti05

    őstag

    válasz csizzah #573 üzenetére

    Sajnos nem tudtam mindenkinek teljesen elolvasni a hozzászólását. Sietnem kell.
    Auchanban azt mondták, hogy a hangkarit+erősítőt RCA-Jack kábellel kötünk össze. Ez valóban így van? Digitális kimenetre rádugod, aztán a 2RCA-t meg az erősítőbe?

    Vagyok-vagyok :) Pedíg az már elég kemény hangerő lehet! Én még nem mertem addig menni, hogy torzítson! Az Xtreme Audio nagyon meghajtja a kicsikét. Sokkal hangosabban szól vele, és a magasak is sokkal szebbek. 12 óráig már nem mertem tekerni, kicsivel előtte volt idáig a max, amióta megvan a hangkari, szépen szólt, csak ugye a mély nem, miven nem stimmel valami vele. Szóval az már tényleg hangerő lehetett :)

    Én is el voltam menve Auchanba ma este. Kipróbáltam a Yamaha RXV361-et ezzel:[link] Most végre lekaptam. Tudtam, hogy Vitas. Istenien szóltak együtt! Mondhatni tökéletesen. Csak azt nem tudom, hogy hány dB-ig lehet tekerni az erősítőt, mert már -19dB-en volt, amikor már úgy élvezhető volt a hangerő. Tudom, hogy logaritmikusan növexik a hangerő, de azért mégis problémázok rajta, nehogy aztán ne lehessen majd hallani a lakótelep végén :P
    Úgyhogy kedves csizzah, azt hiszem, marad a Yamaha RXV361, már csak azért is, mert elég olcsónak tartom 40e-ért, és tetszik, ahogy szól, kinézetre is pofás, feket színben, fekete távkapccsal kész tökély lenne :)
    Ezután meg még utána kell néznem: Heco Vitas 500
    Besz@rok!!!!! Már elnézést, de nagyon örül a fejem!!!!! ÁÁÁÁÁ :Y :D :C
    [link] Ezaz, amire azt mondtam, hogy kegyetlenül jól szól! És csak 25e! És pont ilyen színben kellene nekem! Annyi az apró probléma, hogy nem tudom mennyik a hátsók, meg a center.

    Szerinted csizzah, az a Yamaha mélynyomó megfelelő, amit kinéztem? [link]
    Most nagyon örülök, hogy talán mégsem kell az összes pénzemet 1ből ráköltenem. Majd megnézem hozzá a centert és a hátsókat. Én mindenesetre nagyon tudom ajánlani a Heco Vitas 500-at. Jobban tetszett, mint a 70e-res 2.0. Tiszta magas, megfelelő közép, és jó mély. Tehát nekem nagyon bejön, sokkal jobban, mint a magnat, vagy a jvc. Két reflexcső van hátul, asszem 2 utas, talán 4-8ohmos, és nagy :) És az előbbi linken még gyönyörű is! Tökkéletes! :)

    Azt hiszem mostmár csak a pénzzel és egyéb apró kérdésekkel kell foglalkoznom. Ha tudom, holnap megveszem az RXV361-et.

    MOD: Illetve 3 utas :o :)
    Most örülök! Csak a center Vitas 28e....azt hogy? Mind1, majd nézelődöm.

    [Szerkesztve]

    A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

  • jolti05

    őstag

    Sorry, de 1 kérdés.

    Az nem gáz, ha egy 105W-os erősítő 240W-os hangfalakat hajt? EZ sürgős és fontos lenne. Köszönöm.

    A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

  • jolti05

    őstag

    válasz anaqer #580 üzenetére

    Most megfogtál! Minden bizonnyal igazad van. Akkor A*chanban 40e-ért még meg is érné a 2.0? :)

    A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

  • jolti05

    őstag

    válasz csizzah #583 üzenetére

    Szia :)

    Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Audio [link] Nem volt drága, semmi extra, csak X-Fi, és nekem ez kellett.

    Igen, így van, tanul a gyerek :DDD De még 1 hónap, és nem gyerek a gyerek :D :B
    Nem olvastam ma tovább surányit, befutottam helyette Auchanba.

    A Yamaha RXV361 az már azt hiszem, tuti.
    Csak ahogy a kolléga írta, valszeg 25/db, az meg már durva!

    Egyelőre meglesz az erősítő, és még lesz egy kis időm kifőzni, hogy mit és hogyan veszek. De nagyon jó lenne ez a Heco Vitas 500. De ha tényleg 50e a 2.0, az már rengeteg. Auchanba, meg ahogy a képen is látható, 39000,- csak tutkó nincsen nekik cseresznye színben, márpedíg én világosbarnában nem fogom megvenni :o

    Ha láttok valahol olcsón ilyen 2.0át, esetleg használtan, légyszi szóljatok. Köszi mindent!
    Holnap 8 fele ismét írok -ha igaz- :) jó8

    A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

  • jolti05

    őstag

    válasz sanzik #586 üzenetére

    Annyi pénzt sajnos nem tudnék kiadni rá. A 361-es számomra megfelelően szól, azt hiszem jó lesz, főleg 40e-ért, ha lesz még 1általán.
    Hangfallal lesznek itten problémák... :o

    Azért köszi, hogy leírtad mi lett a 359-eseddel. Nem tudom...nem túl kecsegtető, bízom benne, hogy a 361 jobb :)

    A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

  • jolti05

    őstag

    válasz sanzik #588 üzenetére

    Panelba nemhiszem, hogy nekem kell majd drágább cucc :)

    Milyen hangfalat vettél? :B ?

    A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

  • jolti05

    őstag

    válasz csizzah #590 üzenetére

    Szia. él órát ültem a S*turnban, gondolkodtam, gondolkodtam, és végül elhoztam az RXV361-et...39150,- volt kb.

    RCA-Jack kábelt láttam Auchanban (1,5m) ~290Ft-ért és (5m) ~700Ft-ért. Megvehetem valamelyiket, vagy inkább Thomson-ra gyűjtsek?

    Volt szerencsém kipróbálni egy SAL hangfalrendszer, a nevét -én hülye- nem néztem meg, de szerintem ez volt: [link]
    Erre mondtad csizzah, hogy nem tetszett a hangja. Rá volt kötve egy Yamaha RXV361-re :) A magasak szerintem szépek voltak, mély is volt, bár a Heco Vitas 500-nak majdnem biztos vagyok benne, hogy szebb. Viszont a komplett SAL szett (5.0) ma-holnap-holnapután 30e forint! Azt hiszem. Ha lenne még annyim, lehet megvenném. Számomra kielégítően szól, és egy mélynyomóval meg van oldva minden.

    Most meg itt van mellettem az erősítő, és nézegethetem...mert még kábelem sincs, meg semmim, lehet most elmegyek egy olyan 1,5m-es Jack-RCA-ért Auchanba. De nem hiszem, mert egyik haverom kísérget mindenhova, akit hidegen hagy az egész téma, és ma már sík ideg volt, hogy most akkor végül megveszem-e vagy fölöslegesen utaztunk 1 órát plusz nézelődtünk még 1et. Úgyhogy majd holnap elugrom egy kábelért. Vagy inkább ma. Fenébe, már úgy bekapcsolnám. Ja és nem feketét vettem, a szürek sokkal jobban tetszett.

    Veszek majd hozzá valami olcsó hangfalat, és egyenlőre ennyi. Így is nagyon sz@rul érzem magam, hogy ilyesmire költöm a pénzem, holott ennél sokkal előrébbvaló dolgokkal is foglalkozhatnék.
    A SAL azért nem lenne jó, mert...sárga színű. Abszolút nem illene a szobámba. Ezért nem szeretném azt venni. A Heco meg drága, de ha hozzájutnék a 2.0ához 40e-ért, akkor a francba megveszem, csak cseresznye legyen és szóljon jól, hosszú éveken át.

    Ha benézek Auchanba, akkor megkérdezem, hogy van-e cseresznyében, továbbá veszek kábelt, de nem hiszem, hogy ma. Szerintem az RCA-Jack jó lesz, az analóg annyira nem hangzik jól. :B
    Ha megvan a kábel, utána már ki tudom próbálni a 2X10W-os -ősrégi- hifihangfalaimmal...ezaz... Vagy rákötöm a DHT510 hangfalait. Vagy ezzel inkább óvatosan? :)

    Köszönök mindent. Még valami hangfal, és kifújtam :)

    MOD: sanzik: Ja oké, semmi, nem olvastam tovább.

    [Szerkesztve]

    A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

  • jolti05

    őstag

    válasz csizzah #597 üzenetére

    Szia.
    Igen, mondhatni bátor voltam, de mindez tulajdonképpen azért volt, mert már 3 hangfalszettet hallottam vele, és mindegyik nagyon jól szól szerintem. Főleg a Heco Vitas 500 2.0, és az a SAL. Hogy melyik hangfal lesz, azt még egyelőre nem tudom, de köv. péntekig el kellene döntenem, mert megkapom az első fizum, és azt hiszem, ismét elköltöm a pénzem az utolsó fillérig :o
    Eléggé le volt értékelve, attól féltem, hogyha kihagyom, egy darabig nem lesz pénzem rá, vagy amúgy is megveszem, de akkor meg 6e-rel drágábban. Így talán jobban kijövök anyagilag.
    A SAL-lal meg az a gond, mint írtam, és valószínűleg ezért nem fogok olyat venni, pedíg tetszik, külsőre-belsőre, mert nem passzol a szobámba. Minden barnám sötétett, jóval. De ezt még párszor úgyis lesz lehetőségem átgondolni.

    Tisztában vagyok nagyjából milyen kábel kellene, de akkor még a hangkari és a ketyere közötti kábelnek is ultraminőséginek kell lennie? Nem elég a 250Ft-os noname RCA-Jack? :) Ezen ugyan már nem fogok spórolni, csak jelenleg van ~750Ft-om, anyukámtól nem akarok kölcsönkérni, mert így is lógok neki pénzzel +nyelvvizsgapénz, úgyhogy valahogy ügyesen kellene gazdálkodnom.

    Tegnap a Saturnban láttam Thomson RCA-Jack kábelt, 20cm-es 999Ft volt, gondoltam ilyet az életbe nem veszek, mivel ekkora hosszúsággal semmire sem megyek, ráadásul baromi drága. Viszont 100, hogy aranyazott volt a csatija.
    Ezzel kapcsolatban milyen tanáccsal tudsz ellátni? Mert ma esetleg még rá is érnék valahova elmenni, és venni valamit, mivel ma nem melózom :DD

    Kipróbálásról annyit, hogy már megtörtént :) És csak most olvasom, hogy finoman, stb. Rákötöttem két 10W-os, 4ohmos régi hifihangfalat. Mehet esetleg velük tovább?
    Eddigi tapasztalataim: Nem tudtam, hogy +16dB a max hangerő, persze ezt hangfalak nélkül néztem meg. Nem azt mondom, hogy nehéz kezelni, mert a lényeget (Bass/Treble) azonnal megtaláltam, de mondjuk még nem vágom, hogy memóriába hogy rakom be a rádióállomásokat, kicsit érdekes volt átállítgatni a hangzásokat. Mindez persze annak tudható be, hogy nem olvastam a kézikönyvet. Szeretem inkább kitapasztalni a dolgokat. Talán nem ártana mégis átfutnom... :) A távirányítója fekete, mondjuk ez fura, ha azt nézem, hogy az erősítő szürke. De legalább kicsi, könnyű, finomak a gombok érintése, és pofás :) Magyar kézikönyvet külön mellékeltek a ''mindennyelvű'' ''Háború és békéhez''. Garancia meg nem tudom mennyi van rá. Ennek az egy dolognak nem is néztem utána. Ez szerintem egy elég nagy hiba. 1 év biztos.

    Egyszóval: Szól. Bár a két kis hangfallal nem valami nagy élmény. De nem is vártam többet. (Najó, de :DDD ) Kivárom még a jövő hetet, aztán hajrá, valami cicergőt nézek hozzá, és csókolom. Egy ideig nem tudom, és nem is akarok vele foglalkozni.

    Egyébként az erősíő akkor is felveszi(vagy leadja, nem tudom) azt az 500W-ot, amikor csak 2X10W van rákötve? Mert ha ugyanannyi áramot zabál, mintha 1000W lenne rákötve, az gáz, anyám meg fog nyuvasztani. Géppel együtt, ha még a mélynyomó meg 5.0 is rá lenne kötve, nagyjából 1,1-1,2kW-ot zabálnának. Ami egy vasalóhoz képes (2kW) nem vág annyira oda, de hé, akkor se kevés. Nameg vasalókból is van sokféle.

    Most azt nem tudom, hogy hallgathatom-e a rádiót, inkább kikapcsoltam, mikor olvastam a hsz-od. :P És nem tudom hol kapok a közelben olcsóért minőségi, lehetőleg 2m-es RCA-Jack-et. Ezt majd kitalálom még.

    Köszi.

    A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

  • jolti05

    őstag

    Hogy firtassam a hozzá nem értésemet, megkérdezem, nekem melyik kábelre van szükségem a kettő közül?

    1. [link]
    2. [link]

    Asszem már ki is találtam...3,5-ös Jack megy a hangkariba, szóval végülis semmisnek lehet tekinteni ezt a hozzászólást, de ha már itt tartok, a másik mire jó, mihez illeszkedik?

    Ez már nem lehet semmi: [link] Duplán árnyékolt?

    Ez az RCA-Jack meg hogy lehet 200Ft?! [link]

    A hangszórókábel is durván olcsónak tűnik: [link]

    És megint más: [link]

    Male, meg Stereo. Nekem melyik kábel kell. Pls help :o

    Itt van egy rakás termék, szerintem pofátlanul olcsón, olyannyira, hogy én már el sem hiszem, hogy ennyibe kerülnek, vagy ha igen, akkor én nem vásárolhatok ott :)
    [link]

    A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

  • jolti05

    őstag

    válasz csizzah #602 üzenetére

    Szia, ismét :)

    Mindenekelőtt újra nagyon megköszönném az eddigi segítségedet. Egyre közelebb vagyok a ''kiteljesedés felé''. :D

    Amint azt láthattad, a legutóbbi hsz-omben, amit egy...nincs véletlenül msn-ed? :B Szóval a legutóbbi hsz-omban éppen beparáztam, hogy nekem mi is kell éppenséggel. Ha a műszaki depó tényleg ilyen olcsó, az azért baj, mert még 3 hétig nem tudnék elmenni oda vásárolni, mivel 5ig dolgozom. :o

    Nem tudom még, hogy hova tudom elrakni az erősítőt. Priviben mellékelek pár képet, hogy hogy fest a szobám, hova gondoltam, mit javasolsz. :)
    Hajlandó vagyok a minőség érdekében több pénzt rááldozni a kábelekre, mint 2-300Ft :)

    ''annyit vesz fel amennyit a hangfal le tud adni''
    Ha ez valóban így van, ez egy nagyob jó hír. Mert így is soxor le vagyok cseszve, hogy már megint mekkora lett a vellanyszámla :o :B
    Megköszönném, ha megkérdeznéd a tesódat :) Szívesen érdeklődnék más topikban is, esetleg itt feltenném a kérdést, hogy akkor ez hogyisvan, csak általában nem nagyon szoktam válaszokat kapni. 1-2 fórumot már bejártam pár -már nem aktuális- kérdéssel, és az a tapasztalatom, hogy minden téma egy idő után lecseng. Bejön egy új elektronikai cikk, már kicsivel előtte elkezdenek beszélni róla, és egy idő után elfelejtődik, és már csak pár kitartó ''utas'' van jelen a topikban, mázlijukra a hozzám hasonlóaknak. Igen, tudom, igaz, hogy ez az Erősítő topic, de ha megnézed, nem nagy az aktivitás. De így is nagyon örülök, hogy egyáltalán van. Úgyhogy türelmes leszek, és ha lennél olyan kedves, és megkérdeznéd :) Köszi.

    :DD Igen így va, és még tartozásom is van :B :o Borzasztóan bízom benne, hogy jól válaszottam, és ugyanígy teszem majd hangfalak terén is, és egy fél életre elengendő teljesítményt és hangminőséget sikerül vásárolnom :) Ráadásul, tudtommal a hangtechnikai cikkeknek lassan esik az áruk. Ezt jól tudom? Mivel egyenlőre nem tudják forradalmasítani a hangzást, a technológiát, ezért lassabban esnek az árak. Ha 10 éve vettél egy bivalyerős hangberendezést, az még talán ma is valamennyire megállja a helyét, gondolom. Bár igazából nem vagyok vele tisztában, hogy 10 éve mi volt a ''trend'', mekkora volt az ideális teljesítmény, hol tartott az ipar.

    Ahogy anyukám mondaná, viszket a ******, már nagyon mennék kábelt venni :) Csak nem tudom milyet, melyiket, hol. Ebben kérem ezúttal a segítségedet, esetleg segítségeteket.

    Maradok gépközelben, beizzítva az ujjaimat, ha esetleg érkezik válasz, közben filózom, hogy mit-hogy tovább.

    MOD: ''Látom időközben írtál''
    Igen, és megint :B Sajnos oda nem tudnék elmenni egy darabig. Máshol kell nézelődnöm, nameg nem tudom mi az a Male(angol szó, férfi), vagy Stereo, szóval azt sem tudom nekem melyikre lenne szükségem. Lehet megint elnézek Auchanba, hátha találok valami megvételre érdemes kábelt, és megkérdezem, hogy a Heco Vitas 500 van-e cseresznyében, illetve hogy köv. 7végén eladják-e nekem, ha szépen megkérem őket :P

    [Szerkesztve]

    A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

  • jolti05

    őstag

    válasz WN31RD #605 üzenetére

    Sajnos 1 olyan ismerősöm sincs, akinek lenne hasonló hangrendszere. Ez az egyik probléma. A másik pedíg, hogy még nincsenek hangfalaim hozzá. Most 2X10W-ot hajt, és ennyit is fog legalább 1 hétig. :o Bár édasanyám feje már ettől is szétmegy. Nagyon nem bírja a hangerőt, a mélyet meg még annyira sem. Félreértés ne essék, nem hallgatom hangosan, és már azt a hangerőt sem viseli el igazán, úgyhogy amikor itthon van, marad a ''Night üzemmód'' :)

    Én úgy gondolom, hogy hajlandó vagyok pár száz forinttal többet költeni az aranyozott csatis árnyékolt kábelre, mint a sima mezei kábelre. Ezért valószínűleg valami drágább lesz, ami azért mégsem a csillagos ég, de nem is 200Ft :)

    Nem állítom, hogy annyira sokáig elég lesz, tehát a fél élet csak amolyan apró humor volt, de hogy 5-6-7 évig nemigen szeretnék hangtechnikába beruházni, ha meglesz rendesen az 5.1, az biztos. És csak remélem, hogy jól gondolom, és tényleg nem lesz rá szükség.

    Hogy mennyit számít az aranyozott, vagy a-néküli csati, sajnos nem tudom. Inkább biztosra megyek.

    A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

  • jolti05

    őstag

    válasz sanzik #607 üzenetére

    Vettem egy 1600 forintos aranyozott csatis Thomson RCA-Jack kábelt. Ezzel beérem. :)

    A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

  • jolti05

    őstag

    válasz NoName?! #610 üzenetére

    Én sajnos passzolnám. Google-ben nézz utána.

    A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

  • jolti05

    őstag

    válasz stavross #613 üzenetére

    Szia :)

    Köszi szépen, ha minden jól megy, 7végén már két Hecoval fog szólni, nem pedíg 2x10W ezeréves hangfalakal :B
    Igen, a szürek szerintem sokkal szebb. Feketében már egyáltalán nem tetszett, holott mindenképpen feketét akartam.
    Volt fekete, sőt, még több, mint a szürke, legalábbis ami ki volt rakva. Raktárban nem tudom maradt-e még. Úgy gondolom jó vétel volt. De ez inkább akkor fog kiderülni, ha meglesz hozzá minden (5.1) és már használom egy ideje :)

    A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

  • jolti05

    őstag

    válasz csizzah #619 üzenetére

    Igen, így van, köszi :) De Auchanban már nincsen sajnos, ugyanis félre van téve nekem az az 1 darab :B Neten láttam ezen kívül itt [link] Színre sajnos sokkal szebb, mint amiket én fogok venni, hangzásra pedíg szerintem vetexik az új 80-90e-res Heco-kal. Ha megvettem, mesélek :)

    A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

  • jolti05

    őstag

    válasz Edyboj #621 üzenetére

    Nem, sajnos nem árul. Felhívtam az összes pesti Auchant.

    A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

  • jolti05

    őstag

    Frontoknak érdemes legalább 2,5mm átmérőjű kábelt beszerezni?
    És a többinek elég a 0,75-ös?
    Az gáz, hogyha az egyik rear mondjuk 5m-es kábelen kapja a kakaót, a másik pedíg 8?

    Hirtelen ennyi :)
    2,5miliset 399ft/m áron láttam, 0,75miliset pedíg 99ft/m. Szerintem nem vészes. Lehet ugyan olcsóbban kapni, de sajnos nincs időm elmászkálni a világ végére.

    A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

  • jolti05

    őstag

    válasz #25954560 #629 üzenetére

    A többihez is? Azt meg miért? :P

    A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

  • jolti05

    őstag

    válasz #25954560 #629 üzenetére

    A többihez is? Azt meg miért? :P

    MOD: zozi80: Szia. Köszi szépen, ez jól esik :B szerintem is jó üzlet volt. Mindenképpen kifejtem majd róla a gondolataimat, csak ugye amíg semmi komolyabb sincs a tarsolyomban, addig nincs nagyon értelme beszámolót tartani.
    Eddig annyit tudok elmondani, hogy szerintem mindent kihoz a két 10W-os hangszóróból, amit ki lehet.

    Egy kérdés: Úgy vettem észre, rádió alatt -mintha- több mélyet tolna a hangszórókra. Ez lehetséges, vagy valszeg azért van, mert...esetleg nem nyomtam át stereóba? Legyen inkább kettő. Hova a rákba rakjam az antennát?! Komolyan már hülyét kapok. Roxynál a bal szekrény tetején normális, rádió1-nél meg átrakom a jobb szekrényre.... :))

    Ja igen, és még annyit zozi, hogy idáig -a mostani 2x10won kívül- 2 systemmel hallottam, ja nem, hárommal, de a kis JVC-k elég gányul szóltak. A Heco Vitas 500 szerintem elég keményen szól vele. A másik pedíg egy SAL 5.0 volt :) Valami LG bemutatófilmet nyomtak éppek, és nekem bejött a hangja. Mélytartomány elmaradt a Vitashoz képest, de amúgy rendben találtam.

    Most meg -ha tudom- kirpóbálom a Genius DHT510 két frontjával. Kíváncsi vagyok. :U

    MOD2: Sorry, operában behalt valami, és úgy tűnik, kétszer ment el. Érdemes, ráadásul nem is ua...

    [Szerkesztve]

    A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

  • jolti05

    őstag

    válasz zozi80 #634 üzenetére

    Nekem tetszett az a SAL szett. 30e forint volt akciósan az 5.0. Ha lett volna pénztem, és kicsit meggondolatlanul cselexem, biztosan megvettem volna :) Egyébként mikor odamentem pénteken (ekkortól kezdődött a leértékelés) már aznap este 6 óra fele nem volt, csak a az az 1 kiállított darab. Hogy a mélyét...hát, nem tudom, de tudok neked 1 képpel szolgálni: [link] Lehet nem hallottad rosszul, ha megnézed a csatlakozófelületet, gyanús :) Biztos, hogy nem volt bekötve, hogyha az az :B

    Igen, csak az FM vezetéket használom, egy vékony rövid fehér kábel, aminek semmi sincs a végén. Antennát merre kapok nagyon olcsón? :o

    &rew: Elvben kétutas nagyon régi, szerintem legjobb esetben 20-30W-os hangfalak, de jó állapotban vannak, vagyis az egyiket leejtette a srác, akinek kölcsönadtam, és szanaszét tört, de összeragasztotta :DDD
    1,5mm-es kábelre gondoltam centernek és hátsóknak. Előre meg 2,5ös. Vagy tudnék venni 10m 6mm-eset valami 6e forintért :Y

    misaxoo: A Yamaha jó :P Legalábbis szerintem. Eddig tetszettek. Sajnos az általad megnevezettet nem ismerem.

    A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

  • jolti05

    őstag

    Ja és nem volt időm kipróbálni az erősítőt a Genius frontokkal :(

    A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

  • jolti05

    őstag

    válasz zozi80 #639 üzenetére

    A Saturnban volt egy 7végés leértékelés. Lecsaptam rá ~39150Ft-ért :) 30percet ültem a Mamuthban, de végül a megvétel mellett döntöttem.

    Igen, most hogy mondod, nagyszobában van a TV csati mellett egy Radio is. Oda van most dugva a TV :DDD De jönnek rendesen a csatornák :) Szóval koax kábel? Nem tudom ez mennyire megoldható, mivel elég nagy távolság van az erölködő és a dugó között.Ha elvezetném szépen, rendesen...hmm...szerintem 12-13méter kellene, plusz kifúrni az ajtófélfát. Kölcsönkérni ilyesmiket nincs nagyon lehetőségem :(

    A SAL-nak szóltak a mélyei is, direkt meghallgattam, csak nagyon gyengék voltam. Legalábbis szerintem(szólt a mély). Tegnap azt hallottam, hogy a korszerűbb sugárzók már...huha, dupla csatlakozásúak. Ennél többet nem tudok róla mondani. Esetleg ez a SAL is olyan.(?)
    Egyik haverom nevelőfaterjának van egy SAL 250Wos subládája. Nem hallottam még szólni, kocsiba való, de gyerek kipróbálta a lakásban, elvileg levitte a CDit az asztalról. Szerinte bivalyul szól. Nekem is szimpik a termékei, csak én most a Heco mellett döntöttem :) Múlt idő, mert itt figyel előttem :D

    misaxoo: Hű, ez már egy csöppet komolyabb rendszer, mint ami nekem van :Y Annyit mondok, hogy a Yamaha jó. :) Ez a ketyere meg durvának tűnik.
    Ha jó cuccot akarsz venni hozzá, hát, hallottam szólni a Heco Victa...700 vagy 800at. Nem olcsó a két első, nem emléxem az árakra, valami 80-90e volt, de tetszett. Majdnem annyira, mint a Vitas 500 hangja :P :DDD
    Nem csodálkozom. Egyelőre nekem sincs pénzem semmire, pedíg elkéne még ez-az, hogy 5.1 legyen :)

    Naja :) Tegnap hazakullogtam melóból, szóltam egyik srácnak, hogy kéne menni kicsit vásárolgatni, jött, mentünk. Először Elektro Worldben vettem 1600Ft-ért 4méter 2,5mm átmérőjű Hama hangfalkábelt. Aztán irány Auchan. Srác emlékezett rám, megnézte megvan-e még, amit lefoglaltam. Nem volt benne biztos...Nézegettük a hangcuccokat, hátranéztem, gördül a monstrum, vigyor mászott a pofámra. Az volt az első jótanács, hogy hozzunk be egy bevásárlókocsit, mert kézben kicsit nehéz. Elmentem kifizetni, behoztuk a kocsit, beleraktuk...basszus, érdekel ez valaki? :D A lényeg, hogy sikerült hazahozni, szerencsére nemmessze rak le a busz a házunktól. Anyám szívbajt kapott, amikor meglátta. :U Gyorsan félbevágtam a kábelt, leblankoltam (na ezzel elszenvedtem egy darabig). Az RXV361-nek pici a hangfalkábel kimenete, vagy mi a fenéje, alig bírtam valahogy belegyömöszölni a kábelt. Ugye no rutin. Megsodortam, mint a suliban műhelyen, jó lesz ez így...hát annyira azért nem. Azt nem tudom, hogy el tudom szúrni úgy, ha rámegyek egy kis ónnal, hogy ne álljanak még csak 1 kicsit se szét a rézszálak. (?) Szóval sikerült csatlakoztatni a cuccost. Még nam a helyén, csak az asztal előtt lett üzembe helyezve.

    Első benyomásom az volt, hogy ú, mintha a bótba' jobban szólt volna. Azt nem értem, miért van, hogy minél hangosabb, annál jobban leadja a basszust. Alacsony hangerőnél szinte nincs is, vagy csak nagyon kevés. Ráküldtem egy Bass testert, van egy számom, ahol szépen kiküld egy nagyot, aztán tartja a pár hercet. Ott nagyon durván berezonált minden, kőkemény volt. Igaz, nem olyan érzés, mint a DHT510 mélynyomója -mikor még hibátlan volt- de sokkal tisztábbak a mélyek. A magas és közép tartományokkal is meg vagyok elégedve. Rádióval mintha több mély lenne, mint géppel, pedíg ott kiküldöm winampal rendesen a mélyet, van egy olyanom, hogy DFX-plugin, és ott is rátolom a Hyperbass-t. Dolbyknál meg még inkább elvész a mély :) Ahhh :D ez qrva jó. Nagyon durván megküldi a tárgyakat a szobámban! Ekkora rezonanciát még nem hallottam. Kemény, kemény :) -15dB környékén már kellemes. Ugye +15 a max. Fel is hangosítottam oda üresjáratban. Zajos, nem kicsit. Összességében meg vagyok vele elégedve. Ha ''bajáratódik'', azért remélem még szebben fog szólni :)
    Most a DHT centere, és a két 10Wos hifihangfal van még rákötve. Érdekesen a kijelzőjén csak L és R van feltűntetve, de szól mint az 5 hangfal. Természetesen a frontok dominálnak. Filmet még nem néztem így. Nem is tudom mit írhatnék róla. Szerintem, aki szeret ilyesmire költeni, és kirtikus, nem tetszene ahogy szól a cucc, de lehet ezt csak én gondolom így. Mert nagyon gyönyörűen szól, tényleg abszolút rendben van. Membránok szeretnek másználni be-ki :) Elvileg gyárilag (lehet mindre, nem tudom) rá van kenve valami. Minőségre szerintem, és egy hifista eladó szerint van olyan jó, mint a Victa új modeljei. Szeritnem is. Úgy gondolom, jó a fülem. Azon kívül, hogy elkéne még egy mélynyomó, nem találok kivetni valót benne. A színe sem olyan rossz. Nem ilyet akartam -világosbarna/szürke előlap/szürke szövet- de tetszik, szépen néz ki. Kár, hogy nincs még 16e-rem, mert Auchanban még van hozzá rearsugárzó is :O :) Pont ehhez a modelhez. Center meg sajnos már nincsen.
    Milyen subláda dukálna ezzel a 2.0ával? Fukar vagyok sajnos, és a jövőben minimális ráfordítással szeretnék 5.1-et, így kellene gondolkodni :B (Köszi)

    Ha valakinek esetleg kérdése van, várom őket :) Főleg esetleg zozi-nak :)

    A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

  • jolti05

    őstag

    válasz zozi80 #650 üzenetére

    Bizony tetszik :B és azt kell, hogy mondjam, hogy egy kis hangerővel lekeni a DHT510 mélynyomóját. (Lehet azért, mert nem stimmel valami vele, de már kezdem magam hülyén érezni, hogy akármikor szóba kerül, leírom, hogy besz@rt)
    Köszönöm a jókívánságot :)

    Én nem kaptam hozzá semmilyen mikrofont. Linket esetleg tudsz küldeni, hogy mire gondolsz, mert elképzelésem van, de nem biztos, hogy jóra gondolok.

    Én mindenfélét. Mostmár nem próbálok ki semmi zúzósat, de holnap ígérem kielemzem vele a rock műfaját :)

    Én Auchanban és a Saturnban hallgatóztam, de az MM-et is ajánlják + hifis boltokban. Igen, jól rémlik, de én ott nem voltam :B

    A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

  • jolti05

    őstag

    válasz _Lacos_ #652 üzenetére

    DE :Y :Y B@ssza+, de most ne nézzetek már hülyének! Foggalmam nem volt! Esküszöm! Viszont köszönöm!

    Így hangzásban érezhetek majd bármi különbséget?
    Lacos, szerinted olcsón milyen háttér, illetve mélysugárzót érné meg venni mindehhez? Itt néztem olcsóba dolgokat: [link] Fillérekért egész jó dolgokat lehet találni, csak kérdéses az állapotuk.

    Köszi!

    MOD: Reiko: Így már érthető, csak érthetetlenné tesz mást :) Mivel gépen 5.1 van beállítva, így nem ''hasonló'' jelet kellene kiküldenie? :F Nem értem!

    [Szerkesztve]

    A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

  • jolti05

    őstag

    válasz _Lacos_ #661 üzenetére

    Igazából nem vettem észre különbséget. Úgyhogy nem szól jobban :)

    Auchanban ugye még van sorround sugárzó, csak már nincs 16e-rem sajnos. Esetleg később használtan keresek valahol, hátha, de igen, én is szerettem volna Heco-kal körülvenni magam.
    Szinte tökéletes lenne a Victa 200-as, de ennek jobban örülnék: [link] :B Auchanban 16e, asszem. Azért ez pofátlan, nem kicsit: [link] :((( :(((
    Ezek itt darabárak? Csak mert a Victa 700at ''enyhén'' drágábban láttam.
    A center meg nem valami olcsó :o [link] Persze biztos találnék neten olcsóbban, csak ezt dobta ki először google :) Érdekes, Vitas-nak a centerjét már sehol sem láttam, neten sem.
    Nekem tökéletes lenne a két kis 200as és a 100as center, csak akkor az elsők világosbarna/szürke színűek, a center sötétbarna/sötétszürke, a rear sugárzók pedíg bordó/fekete színben pompáznának :B :) Más színben ezeket nem kapom meg igaz? :o

    Huha, 15e forint az nem egy rossz ár. Mire oda jutok, hogy megvenném, sajnos már biztos, hogy nem lesz kapható ilyen típusú hangfal boltban újonnan. Pedíg, amennyiben ez az 2 darabra vonatkozik, akkor tetszetős :)
    Neten néztem 8e-be (használtam) Conan hangfalalkat. Ugye az a magyar, Sony alapanyagból gyártott sorozat. Elképzelhető, hogy a többi hangfalat használtam venném, mert így is már 80e-nél tartok, úgyhogy szerintem ha újonnan vásárlok, 130-140e alatt nem jövök ki. Ez meg már ahhoz képest, hogy egy kis hülye diák vagyok, nem kis összeg. Egyetlen ismerősöm van, akiknek még van hasonló system otthon, na nekik Conan sorozat van, két első, és három hátsó, csak egyiket centerként üzemeltetik. Mellé egy Yamaha 6.1-es erősítő. Na tökmind1. :) Lényeg a lényeg, hogy valahogy olcsón szeretnék jót venni.

    Úgy vagyok vele, hogy nem ragaszkodom, de örülnék neki. Bejövős nekem ez a Heco. Innentől merek bízni a márkában. A kis, vékény fekete Magnat 990 sehol sincs ehhez képest, csak úgy mint a JVC-nek valami 5.0ás rendszere. (Véleményem szerint.)

    Az rendben van, de nekem mélynyomóra maximum 20e forintom lesz, mert ennyit szánok rá :) Ha használtan venném, megmondanám az eladónak, eljövünk hozzám, hallgatjuk 10 percig az erölködővel, és ha meg vagyok vele elégedve, megveszem. Sérüléseket persze megnézném. Egyéb baja nem tudom lehet-e egy subládának.

    Most ugye Jack-RCA-val van összekötve a gép és az RXV361. Aranyozott, nehogy ne legyen meg a minőség. Nem néztem és nem hallgattam még valódi 5.1-et. Két dvd-rip filmet néztem meg, de nagyon bénán szólt a Dolby Pro Logic. Jóformán csak a center nyomta a beszédhangot, a két frontból jött a zene, a háttérsugárzók meg halkan,alig szóltak. Szerintem pocsák. Átkapcsoltam Music Enc. 5 channel-re. Nem tudom ez normális-e. Nem vagyok hozzáértő. Haveroméknál kicsit durvább volt a térhangzás a Conan-ekkel.

    Azt hiszem most ennyi :)


    Reiko: Én mondjuk marhára nem vágom ezeket a jeleket. Honnan tudom mit eresztek rá hangkariról? :) Basszus-basszus, ezt most nagyon nem értem.
    Nekem is a digitális kimeneten megy a hang az erősítőbe. Asszem a koaxba az rca egyik fele. Ez így rendben van?
    Most bele vagyok zavarodba b@ssza+ :) Naszóval. Értem, hogy nem lesz DTS, csak ilyen filmekkel, vagy ha rákapcsolom erősítőn a ProLogicII-őt. Nekem teljesen megfelel az, hogyha az erősítő alakítgatja a hangzást, a gép csak küldje ki.
    Ott van a PCM felirat. Jó vagyok így? PLII is, a Standard meg nem tudom mi ott. Lehet el kellene olvasnom a kézikönyvet... A hátsók így nagyon-nagyon gyengén szólnak. Talán a 10-10W miatt :) De a DHT510 centerje sem tud sokkal többet. Eredetileg 15W-ot kap, de a hangszórók névlegesen 12-25W-osat, és ebből van benne 3. Tehát az 75W. EZt sem vágom mondjuk, de mind1. Így, ProLogic-ban meg már nem is keresem a mélyet, mert az meg aztán már abszolúte nincs. Mélynyomóval ilyenkor is tolná rendesen? És még mindig nem tudom miért van, hogy alacsony hangerőn nem igazán van mélye a két Vitas-nak, de ha ráküldöm egy kicsit, minél hangosabb, annál bikább a basszus. (?)

    [Szerkesztve]

    A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

  • jolti05

    őstag

    válasz zozi80 #650 üzenetére

    Ugye megígértem, hogy ''nézek'' egy kis rockosat :) Meglesen még a Lord of War Soundtrack-jét is, ott sok a gitár :)

    The End/Armor for Sleep/AFI/Bad Religion/Cold/Evenescence/Gavin Rossdale/A Perfect Circle/Demon Hunter/Red Jumpsuit Apparatus/The Used/Three Days Grace

    A cicergő hangok tisztán és szépen kijönnek. Már-már piszkálják a fülem :) Éles az összes magas hang. Valamennyi bass-t is ráküld, de mivel vasárnap van, nem akarom nagyon felcsavarni. Tegnap 15 percig várt rám egyik haver, mert nem hallottam se a telefont, se a csengőt. Kint az előtérben tisztán hallotta a zenét, pedíg előtte még van 2 ajtó és egy folyosó. Beszámolt, hogy remegtek a szemétledobó üvegei. Nem tudtam örüljek-e ennek, mert így nehezebben lehet majd engem utolérni, és szerintem alul-felül sem díjazzák az új beruházásomat. De térjünk, illetve térjek vissza a zenére. Annyit mindenképpen megosztanék veled, hogy amikor még csak szemeztem a készülékkel, Auchanban a mélyeit teljesen rendben találtam, viszont a magasait keveseltem, akkor, ott. Most itthon rendben érzem a magasakat is. A mély kevés inkább :) Ahogy a tele- vagy topshop-os reklámba mondaná a ''kozmodiszk''-es csaj: -Ez egy reltél :DDD
    (Ha pesti vagy, esetleg felajánlhatnám, hogy gyere el, és hallgasd meg.)
    Hegedű gyönyörű. Ja és még annyit, hogy X-Fi-jal rátoltam a Crystalizert maxra, plusz Winamp DFX-plugint használok. Gavin Rossdale esetében a gitár dominál, és semmi panaszom rá. Nem vagyok hifista, de különbséget tudok tenni a hangzások között. Ezesetben is tiszta és szép hangokat hallok :) Ááá. :) Véleményem szerint alkalmas rockzenére. Legalábbis a Vitas500-al mindenképpen.
    Csak, komolyan mondom, mintha az mp3nak gyenge lenne a minősége.
    Fegyvernepper OST-jénél is csak a mélyet hiányolom.
    Összességében pazar. Ez a véleményem :)

    Valahogy azt érzem, hogy ebből a két Heco-ból sokkal többet is ki lehetne hozni. Persze ez nem aztat jelenti, hogy nem szól nagyon szépen! :)

    Azt nem értem még, hogy miért pattan, vagy sercen néha, hangosításnál illetve halkításnál.

    A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

  • jolti05

    őstag

    válasz Reiko #667 üzenetére

    Stimmel, 2 csatornás jelet lát, PCM világít, és most valami HifiDPS is.
    Dolby jelet én még nem láttam rajta, de most néztem meg közelebbről a kijelzőt, és nem semmi! Rengeteg mindent ki tud írni :B Ebben a témában még el kell merülnöm :)

    ''megfelelt nálam egy autóba való passzív láda és erősítő''
    Én elhiszem, és nekem is megfelelne :DDD

    (Az már hangerő :))

    _Lacos_: Igen, természetesen figyeltem. Az első dolog volt, amit jól megnéztem.
    Mit értesz csutkán? -15dB fölé még nem mentem. És most direkt megnéztem, kikapcsoltam a DFX-plugint, és jóformán semmi különbség sincs. Winamp megfelel egyébként zenelejátszásra?

    A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

  • jolti05

    őstag

    Beraktam a Pearl Harbor-t, MPlayerrel játszom, átraktam a hangot 5.1-re, erősítőn L R felirat. Ennek így kellene lenni? Nem tudom, nem tudom, hülye vagyok ehhez az egészhez :W :W :W

    MOD: Ja és DVD. Ezt kifelejtettem.

    [Szerkesztve]

    A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

  • jolti05

    őstag

    válasz _Lacos_ #675 üzenetére

    AC3/DTS pass-through S/PDIF

    Beixeltem, megállt a film, és nem indul tovább. Playert újraindítottam, nem indul el a film. Érdekes.

    MOD: Kixelem, már megy is. :(((

    [Szerkesztve]

    A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

  • jolti05

    őstag

    válasz cafat #677 üzenetére

    Szia.

    Én úgy tettem, ahogyan utóbb írtad. Vettem egy 2.0át, spórolok a többi elemére. Hosszút távra szerintem jobban megéri. 40-50e-ért már kapsz 2 jó, álló hangfalpárt. Heco-t bátran tudom ajánlani.

    A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

  • jolti05

    őstag

    csizzah, majd pls a Geniusomat hozzuk össze a dvd-játékossal :) Asszem hosszabb kábelek is fognak kelleni, mert kicsit át lett vakerálva a nagyszoba, és nem ér el odaáig egyik kábel sem. Tudod, azok, amiket egyesével be kell dugdosnod. Majd holnap megnézem hol és mennyi. És azt hiszem valami tré minőségű hangfalkábel is fog kelleni hozzá, 0,75ös bőven megteszi. Ma hosszú napom volt, reggel 6tól meló, itthon is meló, most kezdődik a szabadidőm, reggel megint 6kor kelni... áááhhhh :)

    A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

  • jolti05

    őstag

    Srácok, gondoltam szólok, hogy az imént említett Dunakeszi Auchanban még van egy Heco Vitas 500-as hangfalpár, igaz, egyik lába sérült, de 39000,-ért szerintem jelenleg nem kapni jobb 2.0át. A külső különben is másodlagos (kell, hogy legyen) :)
    Nagyon-nagyon ajánlom mindenki figyelmébe a ''kis'' Vitast, tényleg nagyon jól szól, és szerintem szuper vétel.

    A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

  • jolti05

    őstag

    Mit gondoltok erről a mélyládáról?
    Yamaha YST-SW012 [link]

    A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

  • jolti05

    őstag

    válasz cafat #695 üzenetére

    Szia.

    Nekem tetszett ahogy a SAL szólt, csak mély nem nagyon jött belőle.
    Jamo-kra még sosem hallottam panaszt, lehet jó választás. Én viszont a Heco-kat fogom innentől erősen javallani mindenkinek :U :P Bár a Victa sorozat szerintem annyira nem sikerült jól. Ha jól emlékszem bizonyos darabok papírmembránosak.

    Ha mélyládát akarsz építeni, rettentő precíz embernek kell lenned :) Általában programmal szokták ''kimérni'', hogy hány literesnek kell lennie.

    Úgy gondoltad, hogy a két front megy az A csatornára, B-re meg a subláda? Csak mert tudtommal vagy-vagy alapon szól. De lehet rosszul tudom :) Mindenesetre én nem ajánlom, hogy megcsináld, amit írtál :)

    A mélynyomókkal -számomra- az a gond, hogy drágák :) És amire már azt mondom, hogy igen, 40-50e forint :(( Igazából minden pénzfüggő.

    A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

  • jolti05

    őstag

    válasz csizzah #697 üzenetére

    Valld be, ezt a képet ma készítetted, és tegnap fodrásznál voltál :DDD

    A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

  • jolti05

    őstag

    válasz csizzah #699 üzenetére

    Nyertél :D
    Amúgy tényleg nem semmi cuccok, de főleg az a kép durva, ami a linkben szerepel. El sem merem képzelni, mekkorát szólhat.
    Ja és képzeld, mintha egyre szebben szólna a Heco. Nagyon ütős a mélye :) Erősen elgondolkodtam, hogy kell-e nekem mélyláda :))
    [link] Deszeretnék egy ilyet :)

    A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

Aktív témák