Szoftver tesztek
-
Megjelent a Linux Mint új verziója
Új mentési rendszerrel, HiDPI teljes támogatással, megújult Alkalmazáskezelővel, Flatpak támogatással és a nagyon kényelmes Google Drive és alkalmazás folyamatjelző támogatással.
-
Fujitsu Forum 2017: segítség a digitális átálláshoz
November és München, akkor Fujitsu: a tech óriás idei rendezvényének fő témája a digitalizáció volt.
-
Bemutatkozik a GNOME 3.26, „Manchester”
Az új verzió több jelentős új szolgáltatást, valamint számos apró javítást és továbbfejlesztést tartalmaz. A kiadás összesen 24 105 módosításból áll össze, amelyet 778 hozzájáruló készített.
-
Sonya néven itt a Linux Mint legújabb verziója
Nem kevés újdonsággal érkezik az új változat: a felszínen is, belül is sok változtatással találkozhatnak a felhasználók.
-
Interjú a HTTP2 egyik alkotójával
Daniel Stenberg büszke a protokollra, rekordidő alatt hozták létre, jól használható is lett. A kritikákról is beszélgettünk a CRAFT fejlesztői konferencián.
-
A Windows 10 Creators Update a szórakozás szemszögéből
Meggyőzi-e a Game Mode és a holografikus API a Windows 7-es felhasználókat?
-
Bemutatkozik a GNOME 3.24: Portland
A 3.24 a GNOME 3 legújabb verziója, és a közösség féléves kemény munkájának eredménye. Jelentős új szolgáltatásokat tartalmaz, valamint számos apró javításokat és továbbfejlesztéseket.
-
Mobillal egyszerűbb az óraleolvasás?
Az IP Systems fejlesztett egy alkalmazást, ami előre szól a leolvasási időszakról, fotóról megérti a fogyasztást, segít elküldeni a szolgáltatóhoz. Könnyebb lehet az élet, amíg megérkeznek az okosórák.
-
Megjelent a Fedora 25
Letölthető mindhárom változat, a Fedora 25 Atomic Host, Fedora 25 Server és a Fedora 25 Workstation. Támagást kapott a Rust, és a Docker 1.12, a telepítés és a frissítés egyszerűbbé vált.
-
Megjelent a Linux Mint 18 – Sarah
A magyar közösség július közepén kiadási bulit is szervez, ahol bemutatják az Linux mint 18 újdonságait, illetve kötetlenül lehet beszélgetni a közösség tagjaival.
-
Két vagy három taxis alkalmazás tesztje
Már csak pár nap van a parlament tavaszi ülésszakából. Elvileg döntenek majd arról, hogy az Ubert tiltsák, vagy netán maradhat. De mit tudnak a hazai appok?
-
Ezt főzte ki a gépi tudat
Nem az a cél, hogy lehetetlen helyzetbe hozzák a szakácsokat, a kognitív számítástechnika mégis a hasunkon keresztül tör magának utat. Meglepően kreatív, sőt finom!
-
Facebook F8: VR kamera, vásárlásösztönzők és AI
Az lenne a legjobb, ha mindenkinek lenne internete, vagy legalább a Facebookot rendszeresen használná. Ja, és vásároljon gyorsan sokat!
-
Natív Bash, AI és Cortana a Build sztárja
Nagy csokor frissítés érkezik a Windows 10-hez, megújul a Skype és mindenki a Cortana Intelligence Suittal fog kontextusérzékeny botokat programozni.
-
Mit tehet, aki nem akar Windows 10-et?
Az ingyenes frissítési opció még négy hónapig él, de mihez kezdjen, aki eldöntötte: megtartja jelenlegi rendszerét?
-
Két játék a semmiből, egy nap alatt
A Skool bizonyítja, hogy az informatika nem csak a férfiak sportja. A lányok jöttek, láttak, tanultak és programoztak. A szüleik meg elájultak.
-
Kipróbáltuk a Netflixet
Két mozijegy áráért korlátlan élmény korlátozott tartalommal. A szolgáltatás remek, de itthon sokaknak nem fog tetszeni. A magyar nyelv nem támogatott.
-
Megjelent a Linux Mint 17.3
A terveknek megfelelően új verzióval jelentkeztek a legbarátságosabb Linux-kiadás, a Linux Mint fejlesztői.
-
Meghalt a Windows, éljen a Windows!
Rövid összefoglalónkban végigfutunk a Windows történelmén, az ígéreteken és a fogadtatásokon.
-
Windows 10: főleg jó híreink vannak
A dobozos Windows 7, 8, illetve 8.1 tulajdonosok számára azonban rossz hírünk is akad: a frissítési akció gépre szól.
-
Akármivel megbirkózik a Windows 10?
Már csak egy hét és hivatalosan is megjelenik a Microsoft legújabb operációs rendszere. Feltettük mindenféle gépre.
-
Linux Mint 17.2 „Rafaela”
Megjelent a legbarátságosabb Linux legújabb verziója a Linux Mint 17.2 „Rafaela”. Az újdonságok listája hosszú.
-
Mégis van ingyen ebéd! – Linux Mint 17.1 bemutató
Hogyan oldjuk meg napi feladatainkat Linuxszal? A legújabb Linux Mint bemutatója és telepítési segédlete. Akár Windows helyett!
-
Retró dicsőségtábla: a Norton Commander
Mindenki használta legalább egy klónját az eredeti fájlkezelőnek. Honnan a név? Ki írta valójában? Melyik klónt érdemes megcélozni? Az NC története.
-
Mit tud ma egy zenei streamszolgáltató?
Fülünk alatt égett a munka, sztereóban hallgattuk a Deezert a Google Musiccal, az eredmények pedig bennünket is megleptek. 35 millió dalból hallgatunk meg sokat.
-
Hogyan lett egyik pillanatról a másikra menő cég a Microsoft?
Tényleg csak azon múlt, hogy Ballmer hátrébb lépett? Nadella beleült a tutiba? Mi tötént valójában szerdán, a Windows 10 bejelentésen?
-
Az Uber új kihívója: Taxify
Az észtek nem aprózzák el magukat sofőrök toborzásával, létező taxi társaságokra építenek. Több céggel tárgyalnak. Hamarosan indulhatnak Budapesten.
-
Otthoni webszerver Raspberry PI-ből
Kicsi, hely- és energiatakarékos. Viszont jól recsegtessük meg az ujjainkat, mert beüzemelését nem ússzuk meg parancssor nélkül. Leírásunk alapján egy kevésbé tapasztalt felhasználó is elkészítheti saját webszerverét. Bátorításként egy napelemes PI-webszerver projektről is beszámolunk.
-
Zorin OS – nem csak Windows XP helyett
A Core változat meglehetősen jól sikerült és vannak Windowsra emlékeztető vonásai, de persze nem épp ikertestvérek, bár a Zorin OS egyes területeken talán még jobb is. Hogy mégsem lesz tömeges áttérés, az leginkább nem a Zorin OS hibája, amelyik magához vonzhatja a linuxos világban még tájékozatlanokat, kezdőket is.
-
Bemutató: Bodhi Linux
Még egy Linux csupán, vagy valamiben kiemelkedő is a Bodhi? Elég-e a szépség és gyorsaság, avagy az, ha az Aerót pingvinre szabták? Vannak hátrányai, de nem rossz kis rendszer, és várhatóan pár éven belül igazán jó lehet. Egy próbát mindenképp megér.