Biztonság tesztek
-
Ez a trükk a külföldről érkező hívások mögött
Nagyon messzi országokból csörgetnek meg embereket, arra számítanak, hogy vissza fogják őket hívni. De hol ebben a biznisz és mit lehet tenni ellene?
-
Így javítsd ki a súlyos processzorhibákat!
Gyakorlati útmutató ahhoz, hogy a közelmúltban feltárt, processzorokkal kapcsolatos sérülékenységeket milyen módon lehet biztonságosan befoltozni.
-
Fujitsu Forum 2017: segítség a digitális átálláshoz
November és München, akkor Fujitsu: a tech óriás idei rendezvényének fő témája a digitalizáció volt.
-
Kiberháborús kisokos kezdőknek és haladóknak
A nemrég indult magyar weboldal kiemelt célpontjai az érdeklődő laikus olvasók, de a folyamatosan bővülő honlap szakemberek számára is hasznos tudásbázist kínál.
-
Attól, hogy paranoiás vagy, még figyelhetnek
Úgy érzed, valaki lesi minden mozdulatodat, figyeli online tevékenységeidet? Jó eséllyel igazad van, de védelmet nem csak George R.R. Martin megoldása adhat, ő DOS-t használ.
-
Hamis füstriasztás, távolról felgyújtott lakás - IoT apokalipszis
Mit gondol, jó ötlet egy intelligens zár az ajtóra? Ha a válasz igen, rossz hírünk van: jelenlegi formájában nagyon nem.
-
A Nemzeti Kibervédelmi Intézet 2015-ös éve
Harmadával több támadás érte a kormányzati honlapokat, de országosan is több incidens történt, ezres nagyságrendről számolt be az igazgató.
-
Így lopnak ők
A Kaspersky bemutatja az orosz kibermaffia működését – legalábbis amennyit bemutathat ebből. Felépítés, módszerek, munkamegosztás.
-
FireEye: az antivírus kevés, Snowden hibázott
Az informatikai biztonság gyorsan változó piacán az összetett megoldások jelenthetnek kielégítő védelmet. A legfontosabb a felkészültség.
-
A lakat kevés a hackerek ellen
A védelemnek széleskörűnek kell lennie, nem korlátozódhat szoftverekre és hardverekre. A tudatosság és a szaktudás is fontos.
-
Így kerülhető el, hogy jelentsen rólunk a Windows
Az alapértelmezett beállításokkal rengeteg mindenhez hozzáférést adunk a Microsoftnak, a gépelési adatainkhoz is.
-
Mi fenyegeti az átlagfelhasználót a neten, hogy lehet védekezni?
Kiberbiztonsági szakértőt kérdeztük a neten keresztül támadó veszélyekről és az elhárítás módjairól.
-
Miért jó a Linux a kíváncsi szemek ellen? - Ellenvélemény
Az Abszolút Biztonság nevű járatra nem vehetünk örök bérletet, pusztán egy operációs rendszerrel nem lehet megoldani minden problémát.
-
Hacktivity 2013. második nap
A második napon érezhetően kevesebben voltak, de a fél tízes kezdés mindenképpen emberbarát időpontnak minősíthető, és megfelelő volt az előző este későn fekvők számára is.
-
Hacktivity 2013. első nap
Míg a korábbi rendezvények előadásai jobbára a technikai összefoglalók szintjén mozogtak, az idei Hacktivityn számos alkalommal előtérbe került a dolgok morális oldala is. Két részes összefoglalóban mutatjuk be, milyen volt a tizedik hackertalálkozó.
-
Az antivírus nem lift
A vírusirtó programok tesztelése, összehasonlítása már hosszú évek óta folyik. Ezek célja pedig kettős: információhoz juttatni az antivírusok fejlesztőit, és tájékoztatni, segíteni a választásban a felhasználókat.
-
A Hagyma-projekt: kapj el, ha tudsz!
Az eredetileg hadászati célokra szánt anonim hálózatot ma már több millióan használják névtelenségük megőrzésére a virtuális térben. (Igen, illegális dolgokkal is tömve van).
-
Napi egy tabletta, és nincs többé jelszó!
Mindenkinek az agyára megy a jelszavakkal való állandó küzdelem. A Motorola a D11-en két lehetséges alternatívát is mutatott, de vajon tényleg ez a jó irány?
-
Botnet nagyhatalom lettünk
A Symantec 18. internetbiztonsági jelentése szerint Budapest olyan városokat előz meg, mint New York, Shanghai vagy Moszkva.
-
Nero BackItUp & Burn: mentsük, ami menthető!
Mit tehet az, aki félti a gépen tárolt adatait? Egy otthoni felhasználásra szánt, egyszerűen kezelhető, kvázi önműködő adatmentő szoftvert mutatunk be.
-
Ne veszítsétek el az e-mailjeimet!
A Google, a Microsoft és a többiek azt mondják, náluk nagyobb biztonságban vannak a leveleink, mint a saját gépünkön. De azért ha esetleg baj történne, reklamációnak helye nincs.
-
Bizalmas dokumentumok a fénymásolók merevlemezén
Mind saját tesztünk, mind a fénymásolókat gyártó és forgalmazó cégek állásfoglalása azt mutatja, hogy egy létező problémáról van szó, ám szép számmal akadnak megoldások.
-
Miért nem bomlanak a cégvezetők a hackerek után?
„Én mindig szemét vagyok, de van, amikor van szerződésem is…”. Beszélgetés hackerekkel a motivációról, eseteikről és a tanulságokról.
-
Újabb kormányzati bukta: e-tértivevény
Az e-tértivevényről szóló törvénytervezetet gyakorlatilag csak kritikák érték, s ha megnézzük az érveket, azt kell mondanunk, hogy megérdemelten.
-
Fejek hullanak az Ügyfélkapu üzemzavara miatt
A vizsgálat még folytatódik, de a Kopint-Datorg vezérigazgatójának lemondását Baja Ferenc már elfogadta.
-
Kísértet járta be a Pannon Egyetem számítógépes rendszerét
A veszprémi egyetem vezetése szerint az Ismeretlen Cracker a hibás abban, hogy a kollégiumi rendszerből hallgatók érzékeny adatai hónapokon keresztül elérhetőek voltak a neten.
-
Kórház a lemez szélén
Kevesen tudják, hogy ez a NOD rövidítés feloldása. Miért ilyen népszerű itthon a szlovák vírusirtó? Interjú a hazai forgalmazó vírusszakértőjével, Kiss Zoltánnal.
-
Az informatika töréstesztje
Az informatikai oktatás területén elért látványos sikereiről kérdeztük a lassan tízéves NetAcademia ügyvezetőjét, Fóti Marcellt, aki az etikus hackerekről is beszélt nekünk.
-
Az internet szemete
Kiirtani sosem lehet, de törekedni kell rá – mondja a spamről a szakértő, Krasznay Csaba. Interjú.
-
Terrorizmus és bűnözés a kibertérben
Egy digitális Pearl Harbor veszélyeiről és az internetes bűnözés elleni háborúról beszélgettünk az információs hadviselés szakértőjével.