Hirdetés

Az Xtreamer TV, Androidra épülő smart box tesztje

Tesztünkből kiderül, hogy a Sigma Designs chip és a megfelelőnek tűnő hardveres támogatás elég-e a sikerhez.

Xtreamer TV

Rendszeres olvasóink számára biztosan ismerősen cseng az Xtreamer név, hiszen az asztali médialejátszókra fókuszáló cég jó néhány terméke megfordult már Hazai Pálya rovatunkban. A cég a régi iskola híve, azaz modelljeikkel nem a tableteket vagy okostelefonokat akarják a tévébe átültetni, hanem olyan céleszközöket igyekszenek létrehozni, amelyek elsősorban a médiaállományok kezelésére hivatottak. Állításuk szerint egyik legújabb termékük, a Sigma Designsszal közösen fejlesztett Xtreamer TV is egy ilyen darab, ami azért néhány extra szolgáltatást is kínál. Az előzetes információk alapján a modell kifejezetten ígéretesnek tűnt, gyorsan le is csaptunk egy példányra.

A doboz tartalma

Hirdetés

Méretei (23 x 19 x 7 cm) révén egy átlagos táskába is simán befér a doboz, amelybe a lejátszón kívül bepakolták a rövid hasznlati utasítást, a mini, elemmel ellátott távirányítót, egy kompozit audio és egy USB kábelt; csak a HDMI kábel hiányzik, ami kicsit érthetetlen húzás.

A teljesen lekerekített élek markáns karaktert adnak a 14,6 centiméter széles, 10,8 centiméter mély és 3 centiméter magas, 35 dkg súlyú terméknek. A díszítést nem vitték túlzásba, hiszen egyedül a céglogó árválkodik rajta, de ez nem baj egyáltalán – a fényes fekete felület viszont már inkább. Rendben, tényleg elegáns a végeredmény, viszont kettő perc sem kellett hozzá, hogy tele legyen ronda, látványos ujjlenyomatokkal.


A frontfelületre a bekapcsológombon kívül nem is építettek semmit, így az interfészek és a szellőzőnyílások oldalra, hátulra és az alulra kerültek. A szellőzőkre szükség is van, hiszen a csendes működés érdekében a ventillátort kihagyták a gumitappancsokon álló készülékből. A hátlapra építettek egy normál méretű USB 2.0 és egy micro USB portot, mellettük AV kimenet, digitális audiokimenet, HDMI és Ethernet csatoló sorakozik. A bal oldalra ezen kívül még három további USB 2.0 port került.

A készülékház műanyagból készült, jut benne hely egy 2,5"-es merevlemeznek is, és a belsejében az ehhez szükséges SATA csatlakozó is megtalálható. A HDD bepakolásához először a hátlapon lévő két kis csavart kell kioperálni, majd a készülékházat lepattintani az alvázról a megfelelő helyen. Ezután már viszonylag egyszerűen beilleszthető az adattároló egység, bár ez azért még mindig nem olyan kifinomult megoldás, mintha mondjuk egy ajtót építettek volna rá.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés

Google Pixel 9a - A Google AI-ban rejlő erő

PR Most ajándék Pixel Buds A fülhallgatóval

Advertisement

Azóta történt

Előzmények