Az Xtreamer TV, Androidra épülő smart box tesztje

Hirdetés

Netes tartalmak, extrák, értékelés

A gyártó a termékkommunikációban hangsúlyozza, hogy elsősorban médialejátszónak szánja ezt az eszközt, ami a mai trendektől eltérően nem a különféle netes alkalmazások garmadájára fókuszál. Ez látszik is, mert nem dúskál az ilyen jellegű tartalomban. Mindössze a YouTube-ot és egy Gmail klienst sikerült elérni; ezenkívül a CNN és az ESPN oldalairól származó, legfontosabb világpolitikai, gazdasági és sporthírek zanzásított verziója fut folyamatosan a főképernyőn, az aktuális időjárásról olvasható némi infó, megtekinthető néhány filmajánló, illetve a YouTube aktuális száz legnépszerűbb videója.


A termék képes arra is, hogy a merevlemezen, az USB-n csatlakoztatott adattárolón vagy a hálózaton található filmeket felismerje, és azokról különféle információkat szívjon le a világhálóról. Egészen pontosan egy rövid tartalmi leírás mellett megjeleníti a film poszterét, és a főbb szereplők listáját is. Ez nem rossz ötlet, de azért forradalmi újításnak túlzás lenne nevezni. Ráadásul azt ígérték, hogy ezt a kunsztot a zeneszámoknál is be tudja mutatni az eszköz, de erre sehogy sem sikerült rávenni. Mint ahogyan arra sem, hogy különféle netes forrásokból streameljen filmeket, pedig állítólag ez is működik, de hogy honnan, és miket lehetne megnézni, azt nem sikerült kiokoskodni. A filmek egyébként listázhatóak műfajuk és a tetszési indexük szerint is, ami egy komoly gyűjtemény esetén kimondottan hasznos lehet. A gyerekekre is gondoltak a mérnökök, így beállítható a gyerekzár, illetve érdekességként előhívható egy, a fiatalabbaknak szánt, egyszerűbb felépítésű grafikus kezelőfelület is.

Értékelés

Maga a koncepció, azaz hogy álljanak elő egy felhasználóbarát, könnyen kezelhető, látványos grafikus kezelőfelülettel rendelkező termékkel, amely a sokak által nem igényelt netes tartalom helyett elsősorban a médiaállományok kezelésére fókuszál, teljesen jó ötlet. Azonban a megvalósítás nem sikerült tökéletesen.

Egyrészt ott vannak a médialejátszó képekkel kapcsolatos problémái, magyarul a gyenge formátumtámogatás és a különféle kapcsolódó funkciók hiánya. Ezzel egyébként az Xtreamer háza táján is tisztában vannak, és azt ígérik, hogy egy későbbi szoftverfrissítéssel majd orvosolják ezeket a hibákat. A videókkal mondjuk különösebb bajok nincsenek, már ha nem a hálózaton keresztül próbálja meg eljuttatni őket a készülékre. A hálózati kapcsolat ugyanis nem az erőssége, a filmek sokszor akadoznak, illetve hajlamos egyik pillanatról a másikra elveszíteni a kontaktust, amit csak ki- és bekapcsolással lehet orvosolni. Viszont az is igaz, hogy ha közvetlenül juttatjuk el rá a videókat, akkor elég jól teljesít.

A stabilitással is akadtak gondok, ugyanis párszor lefagyott, és néha megmagyarázhatatlanul be is lassult. A kezelés alapvetően felhasználóbarát, hiszen amellett, hogy látványos a GUI, igen hamar bele lehet jönni használatába, bár azért a távvezérlő nem egy világbajnok darab. A netes tartalmakon van még mit fejleszteni, ugyanis a YouTube és a Gmail ma már egyszerűen kevés, viszont az, hogy a filmekhez képes letölteni különféle kiegészítő információkat, jól működik és hasznos is lehet. A dizájn, leszámítva a kényes feketét, rendben van, és a termék súlya, valamint mérete is barátságos, egyszerűen magával viheti bárhova az ember. 30 000 forintos árával a középkategóriát képviseli, és bár bizonyos funkciói kifejezetten jól működnek, azonban mindent összevetve, a jelenlegi, 1.2.00091 szoftververzióval még csak korlátázottan használható, még bőven van hova fejlődnie. Remélhetőleg ezt az Xtreamer munkatársai is így gondolják, és hamarosan jönnek majd az új firmware-ek.

elefant

Az Xtreamer TV médialejátszót a CompMarket bocsátotta rendelkezésünkre.

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés