Kezelés, hiányzó extrák, értékelés
Vannak olyan monitorai a gyártónak, amelyek képesek együttműködni a cég saját vDisplay alkalmazásával, aminek segítségével pedig szoftveresen módosíthatóak az egyes paraméterek, illetve bekapcsolhatóak bizonyos funkciók. Azonban a VX2779-HD-Pro nem tartozik ezek közé, így a beállítások megváltoztatásához a készülékház alján található, apró gombokból álló kezelőpanelhez kell nyúlni.
Hirdetés
Ez nem egy túl kényelmes megoldás, egy joystick jobb lett volna, kell egy kis idő, amíg az ember belejön a használatába. A menürendszer felépítése rendben van, a struktúra ugyanis kellően sekély. A magyar nyelven nem kommunikáló grafikus kezelőfelület átlátható, és tapasztalataink azt mutatják, hogy minden hamar meglelhető.
Manapság divat extrákkal ellátni a játékosoknak szánt monitorokat, és ez a termék sem lóg ki a sorból. Ugyan nincs benne se hangrendszer, se FPS számláló, sem olyan funkció, amely az árnyékokat halványítja, hogy hamarabb észrevehessük az ellenséget. Viszont bekapcsolható rajta a célkereszt, illetve a kékfény-védelem, amelynek aktiválásával csökken az álmatlanságot okozó kék színkomponens aránya.
Vélemény
A ViewSonic VX2779-HD-Pron érződik, hogy megfizethető terméknek szánták. Menürendszere rendben van, viszont azt sajnáltuk, hogy a beállítások szoftveresen nem módosíthatóak úgy, mint a cég magasabb kategóriás modelljeinél.
Az előzetesen rendelkezésre álló információk alapján sejteni lehetett, hogy képminőség terén nem kapunk csodát, és erre nem is cáfolt rá sajnos. A felbontásban hozza a kötelező minimumot, a kontraszt sem az igazi, a fényerő alacsony. Ugyanakkor a színpontosság normális beállítások mellett jó, a képfrissítési ráta rendben van, és a FreeSync támogatás is működik. A készülék külseje teljesen semleges, semmi extrát nem kínál, de ezt azért túl lehet élni. 75 000 forint körüli árával manapság az olcsóbb gamer monitorok közé tartozik ebben a méretben.
elefant
A ViewSonic VX2779-HD-Pro monitort a ViewSonic magyarországi képviselete bocsátotta rendelkezésünkre.