Értékelés
Az alapján, amit eddig láttunk belőle, világos, hogy a Cherryview platformnál a GPU erősítésére koncentráltak. Mivel minimálisan módosított CPU-magjai és hasonló tartományban lévő órajelei vannak, így ezen a téren alig nőtt a teljesítménye. Egyelőre a fogyasztás kapcsán is inkább a stagnálásra, semmint a csökkenésre szavaznánk, bár olyan kis értékekről van szó, amelyeket már nagyon nehéz pusztán a készülékek üzemidejének mérésével vizsgálni, egyébként meg ezen a téren a Bay Trail előd is teljesen rendben volt.
Kétségtelen és jól kimutatható a grafikus alrendszer javulása. A Gen8 architektúra jellemzően 20-40%-os gyorsulást prezentált, ami dicséretre méltó, de nem szabad elfelejteni, hogy az Atom és leszármazottai még így sem elég fürgék komolyabb játékok futtatásához, a legerősebb ARM-alapú lapkákban rejtőző IGP-k erőből lenyomják. Ezen valószínűleg a 12 helyett 16 számolóegységes Atom x7 sem fog sokat változtatni, hiszen az elit Malik, Adrenók és PowerVR-ek a Core M-ben lévő 24 számolóegységes Gen8 Intel IGP-t is lekörözik. És az is kérdéses, hogy az Atom x7-et beépítik-e majd valós készülékekbe.
Tesztalanyainkról a hazai piacon való megjelenésükkor részletes tesztet közlünk majd. Az Asus EeeBook E202S egy nagyon alap kis laptop, ami valószínűleg kedvező árával nyeri majd meg vásárlóit, nem teljesítményével. Az Asus Transformer Book T100H viszont minden téren jobban tetszett nekünk, hiszen erősebb a hardvere, jobb a kijelzője, kettő az egyben mivolta miatt rugalmasabban használható. Aki csak teheti, a Cherryview processzoros készülékek közül inkább a négymagosakat válassza flash tárolóval, mert a két mag és a merevlemez kombinációja nagyon lassúcska.
rudi
Az Asus EeeBook E202S notebookot és az Asus Transformer Book T100H-t az ASUS hazai képviselete bocsátotta renelkezésünre, az Acer Aspire E1-112 mérésekben pedig az AcerShop márkabolt volt segítségünkre.