Hirdetés
Értékelés
Összességében elmondható, hogy az olcsóbb hangfalakhoz szokott fül számára megfelelő forrást és a szimmetrikus audiovonalat használva lenyűgözőnek fog hatni az M6 Studio tiszta, visszafogott hangzása. Ellenben a hangtér szűkössége és a hangváltó okozta dinamikaproblémák az erre fogékonyaknak hamar fel fognak tűnni, amivel azért együtt lehet élni, de tudni kell helyén kezelni a hallottakat.
Tesztalanyunk 65 000 forint körüli árkategóriájában található jó néhány olyan megoldás, amit stúdió monitorként árulnak, ám valójában erre a feladatra kevéssé, fixpozíciós zenehallgatásra viszont annál inkább alkalmasak. A Thonet & Vander nem ezt az utat választotta, inkább egy belépő kategóriás munkaeszközt készített, tehát bassheadeknek és a V-hangkép rajongóinak Hi-Fi hangfal helyett nem ajánljuk a használatát.
Ha munkára, zenekészítéshez kell egy valódi monitor hangszóró, és nincs a zsebünkben ilyen célra többszázezer forint, akkor érdemes elgondolkodni az M6 Studio megvásárlásán. Előtte viszont erősen ajánlott kipróbálni és összehasonlítani néhány konkurensével, például a témában kedvelt KRK Rokit 5-tel vagy M-Audio BX6 Carbonnal, esetleg néhány Yamaha modellel. A legjobban akkor járunk, ha abban a környezetben tudjuk meghajtani őket, ahol később majd használva lesznek, ugyanis ennél a hangfaltípusnál nem csak az abszolút minőség számít, hanem az is, hogy a zenénk és a fülünk hogyan tud együttműködni vele.
rudi
Az Thonet & Vander M6 Studio monitorhangfalat a CompMarket Hungary Zrt. bocsátotta rendelkezésünkre.