Hirdetés

Tenda Nova: létezik-e mesh Wi-Fi olcsón?

Más rendszerekhez képest harmadáron ígér teljes házat lefedő WLAN-t a Tenda – vajon miről kell ezért lemondani?

Hirdetés

Üzembe helyezés

A mesh nagy ígérete, az egyszerű üzembe helyezés a Nova esetében is működik, azzal a különbséggel, hogy Bluetooth hiányában itt Wi-Fin keresztül kell elvégezni az első lépéseket is – ez pedig azzal jár, hogy első bekapcsolás és a telefonra letöltött mobilapplikáció elindítása után kézzel kell csatlakoznunk a Nova által létrehozott WLAN hálózatra, melynek SSID-je és jelszava a Tenda egység aljáról olvasható le. Csak akkor léphetünk vissza a Tenda WiFi nevű appba, miután ezt megtettük, hogy aztán ott elvégezzük az alapvető beállításokat.


[+]

A beállítás első lépése a rendelkezésre álló netkapcsolat fajtájának ellenőrzése. Ahogy a képen is látszik, a Nova a bridge üzemmódot is támogatja, tehát akár egy meglévő LAN hálózat kiterjesztésére is bevethetjük. Ezután következik a WLAN hálózat elnevezése és a jelszó megadása, majd a többi node telepítése. Ezzel gyakorlatilag kész is vagyunk – minden további teendő opcionális.


[+]

Kellemes meglepetésként ért bennünket, hogy ezen opcionális lehetőségek száma viszonylag nagy: van vendéghálózat, kapunk lehetőséget port forwardra, ki-/bekapcsolhatjuk az UPnP támogatását, módosíthatjuk a DNS beállításokat, a DHCP által kiosztott címtartományt, sőt még „karbantartási periódust” is beállíthatunk, ami gyakorlatilag egy automatikus újraindítást jelent – azzal az extrával, hogy ha a rendszer adatforgalmat észlel, akkor elhalasztja ezt. Aki otthoni hálózatát távolból is szeretné menedzselni, megteheti, a Tenda által kínált netes hozzáférésen keresztül.


[+]

Mindez persze messze van attól, hogy egy „klasszikus” router képességeivel összemérhessük: abba például nem szólhatunk bele, hogy melyik eszköz melyik IP címet kapja a hálózaton, vagy monjduk a szülői felügyelet sem túl szofisztikált. Utóbbi esetében a hálózatra csatlakozó eszközöket tudjuk csoportokba osztani, majd a csoportokhoz órarendet beállítani, hogy megakadályozzuk például az este 10 utáni korlátlan netezést. Szűrőket viszont semmilyen módon nem definiálhatunk.

Kiemelnénk a beállítási lehetőségeknél a Fast Roaming kapcsolót, ami a 802.11r és 802.11v támogatását takarja. Ezek a 802.11 IEEE szabványcsomag kiegészítései, és segítenek abban, hogy egyrészt a kliensek mindig a legjobb lefedettséget biztosító hozzáférési ponthoz csatlakozhassanak, másrészt az egyes AP-k közötti váltást is gyorsítja. A Nova MW6 ezen kívül band steering képességekkel is rendelkezik, így az 5 GHz-et támogató eszközeinket mind erre a sávra fogja terelni a 2,4 GHz-es frekvenciáról.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés

  • Kapcsolódó cégek:
  • Tenda

Azóta történt

Előzmények