Külső
Önmagában is meglehetősen ellentmondásos az olcsó szubnotebook kifejezés, ha pedig egy divatos, színes modell árát kell megtippelni, akkor a kettessel kezdődő hatjegyű számokra gondolunk, de pár extrával megpakolva a háromszázezer forintos régióba is eljuthatunk. Mai tesztalanyunk, az MSI 12,1”-os kijelzővel ellátott, világoskékben, zöldben és rózsaszínben elérhető VR220 YA modellje kilóg a sorból, mert ára egy kis trükközéssel – a Windows elhagyásával – a 200 000 forintos lélektani határ alatt maradt.
Hirdetés
Aki emlékszik még a másfél évvel ezelőtt nálunk járt, szintén a fiatal felnőtteknek ajánlott, YA sorozatba tartozó PR200-ra, annak nem lesz újdonság a VR220 külseje. Igaz akkor a zöld (wasabi green) modellt néztük meg, de a mostani rózsaszínt is világosszürke betétek keretezik.
Jobban megnézve a kicsikét feltűnik, hogy az alja már nem fekete, hanem ugyanúgy szürke, mint az első betét, amiben a hang ki- és bemenete feketéllik csak. Ahogyan a profi társnál, itt is óriási, hosszú üzemidőt sejtető akkumulátor foglalja el a teljes hátsó traktust.
Minden csatlakozó a két oldalsó panelre szorult. Balra az optikai meghajtó nyitja a sort, utána egy USB, Ethernet aljzat és a monitor analóg kimenete sorakozik. Az atipikus zsanér tövébe került a Kensington zár felfogató nyílása. A túloldalon két részlet árulkodik arról, hogy ez a gép az olcsó, V szériába tartozik. A kártyaolvasó fölötti ExpressCard aljzat és a két USB-vel keretezett modemes csatlakozó mögötti HDMI monitorkimenet is vak, és nem túl esztétikus gumit gyömöszöltek beléjük. Érdekes, hogy az opcionális digitális tévétuner antennakimenete megmaradt, persze a többség vígan megvan eme három extra nélkül is. Kár, hogy a kimeneti szellőzőnyílás az esetleg egeret markoló jobb kezünkre fújja a meleget. Az alábbi képen látható, hogy a nagy, lefelé nyúló akkumulátor nélkül is enyhén előre felé lejt a VR220-as.
Most már nemcsak a fedél, hanem a monitor viszonylag vastag kávája és a fehér billentyűzet mögötti csuklótámasz is a vidám színben virít. Dicséretes, hogy ezek a felületek mattok, nem tükrözik vissza a környezet fényeit. Ugyanez nem mondható el a 12,1”-os kijelzőről, bár emlékeink szerint a PR200 sokkal rosszabb volt ebből a szempontból. Ma már egyre gyakoribb, hogy a notebook felső és alsó részét csak a zsanér ereje tartja össze. Az MSI a VR220-ból sem hagyta ki a mágneses rásegítést, ami szerintünk javít a gép minőségérzetén. Eltekintve a gumibetétes vak csatlakozóktól és a touchpad gombjai közül hiányzó ujjlenyomat-olvasótól, a VR220 semmivel sem érződik olcsóbb, gyengébb minőségű laptopnak, mint a PR200. Matt felületei tetszetősek, minden bizonnyal lesznek olyan vásárlók is, akiknek bejön tesztgépünk nőies színe.
Szerintünk a vidám felső árnyalatokhoz sokkal jobban passzol a fenéklemez világosszürkéje, mint a korábbi fekete. Sajnos a belsőt jól elzárták előlünk, tehát a merevlemez vagy a memória bővítése miatt is célszerű a kétéves garanciaidőben a szakszervizhez fordulni.
Két kellemes, szintén rózsaszín kiegészítő jár a VR220-hoz. Az egyik a vékony, hálós textúrájú notebook skin, a másik pedig a kicsike vezetékes egér.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!