Silicon Power XS70 2 TB SSD: olyan ismerős valahonnan...

A hűtőborda alatt lapuló hardver szinte teljesen megegyezik egy általunk nemrég tesztelt, másik gyártótól származó modellével.

Másolás, értékelés

Másolás

A tesztprogramok közül most is a DiskBenchre kattintottunk utoljára, melynek segítségével úgy tudunk állományokat mozgatni két eszköz között, hogy a művelet elvégzéséhez szükséges időt a teszt végén a program szöveges formában is elénk teszi. Most is egy 8888 darab apró fájlt tartalmazó, 18,4 GB méretű mappát és egy 26,2 GB-os Acronis lemezképet mozgattunk a tesztalany és a külön erre a célra létrehozott RAM disk között, a mért időket pedig az alábbi táblázatba gyűjtöttük ki.

Silicon Power XS70 2 TB Kingston KC3000 2 TB Corsair MP600 Pro 1 TB ADATA Legend 840 1 TB
Kis fájlok, SSD -> RAM disk 14,4 s 14,5 s 10,7 s 10,3 s
Kis fájlok, RAM disk -> SSD 14,0 s 14,2 s 9,6 s 10,1 s
Acronis lemezkép, SSD -> RAM disk 9,1 s 8,4 s 9,3 s 9,1 s
Acronis lemezkép, RAM disk -> SSD 8,4 s 8,0 s 8,1 s 9,4 s

Bár a legfőbb konkurensnek ezúttal is a Kingston KC3000-et tartjuk, ahhoz hasonlóan az XS70 sem tudta megszorongatni a táblázat másik két szereplőjét a kis fájlokkal operáló műveletek során, jó hír viszont, hogy legalább a KC3000-et sikerült legyőznie, még ha nem is sokkal. A nagyméretű lemezkép mozgatását ellenben ismét a Kingston oldotta meg jobban, itt pedig már nagyobb lemaradást tapasztalhatunk, ami azért a valóságban elenyésző, hiszen normál használat során valószínűleg nem vennénk észre a különbséget, a teszthez viszont hozzátartozik, hogy a különböző feladatok elvégzésénél győztest kell hirdetnünk.

Értékelés

A Silicon Power sok más gyártóhoz hasonlóan elkövette azt a hibát, hogy olyan magas sebességértékeket írt új modelljére, amivel csak nagyon ritkán találkozhatunk a szintetikus tesztekben, ráadásul azt sem tudni, hogy a kisebb kapacitású verzióknál milyen értékekkel számolhatunk. És bár hasonló hibába esett a Kingston is, ugyanolyan komponensekből felépülő megoldásuk sok esetben megbízhatóbban hozta nagyjából azokat a számokat, amiket az XS70, viszont úgy, hogy hűtőborda használata nélkül is hűvősebben működött.

Ahogy azt már leírtuk, a Silicon Power modellje inkább a kisebb méretű fájlokkal végzett műveletek során remekel, rendszermeghajtónak vagy játékok futtatására tehát alkalmasabb, mint az inkább nagyobb fájlok mozgatásában jeleskedő KC3000, a különbség viszont nem olyan mértékű, mint amekkorát az árcédulákon láthatunk. Az XS70 1 TB-os verziójáért a gyártó 77 000 forint körüli összeget kér, míg a KC3000 ugyanekkora változata körülbelül tízezer forinttal olcsóbb, a 155 000 forintos 2 TB-os XS70 modell is 20%-kal drágább a konkurensnél, egyedül a 4 TB-os kivitel olcsóbb a SP háza táján Bár egyéb szempontok alapján elégedettek voltunk a Silicon Power XS70 2 TB-os változatával, ilyen áron nehezen rúg majd labdába a piacon, helyzetén pedig az eltávolíthatatlan hűtőborda sem segít, ami miatt a notebookos felhasználók kiesnek a megcélzott vásárlók köréből.

SidCorky

A Silicon Power XS70 2 TB SSD-t a Silicon Power bocsátotta rendelkezésünkre.

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés