Sencor 48F1OM4: egy olcsó LCD tévé tesztje

Médialejátszó

Szerencsére ma már ott tartunk, hogy az integrált médialejátszó alkalmazás nem hogy a televíziókból, de még az alapszintű, pár ezer forintos set-top boxokból is kihagyhatatlan szolgáltatás, így értelemszerűen ebből a modellből sem hiányzik. DLNA-támogatás hiányában a médiaállományok csak USB porton keresztül csatlakoztatott pendrive-okról vagy merevlemezekről juttathatóak el rá.

A kifejezetten avítt külsejű grafikus kezelőfelülettel rendelkező rendszer képes a videók, zeneszámok és képek egyidejű kezelésére, de ha valakinek az jobban kézre áll, akkor ezeket típusuk szerint is listázhatja. Sajnos lejátszási lista összeállítására nem nyílik lehetőség, és az alkalmazás a magyar nyelvvel is hadilábon áll, hiszen olykor teljesen érthetetlen katyvasz jelenik meg a képernyőn.

Videók

Akinek nem áll kézre a távirányítóra épített, fizikai valójában is létező vezérlőpanel, azaz a már jól bevált (Play, Pause, Rewind, Forward) gombok, az előcsalhat egy virtuális kezelőfelületet is a képernyőn, ahol nyilakkal lépdelhet az egyes opciók között. Sajnos arra nincs mód, hogy számokkal állítsa be a felhasználó, pontosan honnan is szeretné folytatni a filmnézést, és a más gyártóknál már jó pár éve bevezetett virtuális fejezetekre osztás is hiányzik a palettáról. A külső feliratok megjelenítését támogatja, ám a betűk színe, mérete vagy pozíciója nem módosítható, így a szöveg világos háttér előtt nem látszódik túl jól.

Szokásos tesztcsomagunk lefuttatása után kiderült, hogy az M2TS fájlt fel sem ismerte, a Killa_sample lejátszását pedig kerek perec elutasította. Sajnos a problémák itt még nem értek véget, hiszen az XviD csúnyán, az 1080p 3,8 mbps MKV pedig enyhén akadozott. A többi videóval viszont nem akadt gondja, azokat színhelyesen, minden különösebb hiba és döccenés nélkül játszotta le.

Képek és zenék

A tévé nagyméretű digitális képkeretként is használható, azonban a JPG mellett csupán a BMP és PNG kiterjesztésű fájlok megjelenítését teszi lehetővé, ami ma már egy kicsit kevés, hiszen a GIF-ekkel és animgifekkel nem boldogul. A képek forgathatóak, valamint a diavetítés funkció is aktiválható, ám ez nem színesíthető különféle effektekkel, illetve az aláfestő zene elindítása is akadályokba ütközött, továbbá az EXIF adatok, tehát, hogy milyen géppel, milyen beállítások mellett, mikor készült el egy adott fotó, feldolgozására sem képes.


Bőséges formátumtámogatásról a zeneszámok esetén sem beszélhetünk, hiszen az MP3 mellett mindössze a WMA típusú fájlok megszólaltatása jöhet szóba. A lejátszófelület kifejezetten szép, az ID3 tagek kezelése és megjelenítése is megoldott, viszont a számok finom egymásba keverésére nincs lehetőség.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés