Képminőség
A hajlított képernyő, bár kétségkívül figyelemfelkeltő, megvan az a hátránya, hogy a háttérfény nem oszlik el annyira egyenletesen, mint egy jobb sík panel esetében, és ez itt is látszik. A felhők, foltok azért egyáltalán nem jelentkeznek markánsan, és a mindennapi tévézés, filmezés során nem nagyon tűnnek fel, azonban ahol statikus a háttér, tehát például egy játéknál, ott már néha észrevehető az eltérés. Az ívelt kialakítás a betekintési szögekre sincs jó hatással, hiszen – egyébként teljesen logikusan – a hagyományos kialakításhoz képest egy kicsit korábban kezdenek fakulni a tónusok, ha a kijelzőt oldalról próbálja nézni az ember.
A termékkommunikációban a vállalat azt ígéri, hogy a színek páratlanul természetesek, köszönhetően az alkalmazott kvantumpontos technológiának, viszont nekünk úgy tűnt, hogy még ideális beállítások mellett is enyhén túlszaturáltak, élénkek. Tapasztalataink szerint a felhasználók jó részének ez tetszik egyébként, sokan szeretik ezt a fajta képvilágot, de ettől függetlenül tény, hogy például a bőrszín megjelenítése nem minden esetben hibátlan. Mivel LCD technológiára épülő készülékről van szó, ezért a tökéletes fekete megjelenítéséről le kell mondani.
A kalibrálás után 0,032 cd/m² feketeszintet és 3633:1 kontrasztarányt mértünk. A kontrasztossággal egyébként nincs baj, de ha valaki ezzel elégedetlen lenne, akkor még mindig bekapcsolhatja a Kontrasztkiemelést, ám akkor számolnia kell azzal, hogy egyes finom képrészletek, átmenetek egyszerűen eltűnnek. A Smart LED nevű képmódosító funkció pedig az egyes képernyőterületek fényerejét szabályozza automatikusan, hogy kontrasztosabbnak tűnjön a kép, de bekapcsolása után néha enyhe villódzás tapasztalható, úgyhogy ezt a szolgáltatást jobb kilőni.
Nem hiányzik a televízióból a valódiak közé fekete, illetve virtuális képkockák beillesztésével operáló Auto Motion Plus interpolációs eljárás sem, amire olykor szükség is lehet, hiszen néha tapasztaltunk akadást, döcögést a médiaboxból érkező tévéadásoknál. A Digitális tiszta megjelenítés elnevezésű zajcsökkentő technológiának is van értelme, mert SD műsoroknál, filmeknél bizony bele lehet futni kisebb-nagyobb mértékű zajosodásba. Utánhúzással viszont nem találkoztunk, de ez azért ezen a szinten már alapelvárás. A modell megkapta az Ultra Back tükröződéscsökkentő technológiát, amely teljesen jól látja el a feladatát, úgyhogy zavaró tükröződéstől, becsillanástól még világosban sem kell tartani.
A készüléken bekapcsolható az úgynevezett Sport mód, amely papíron automatikusan a sportközvetítésekhez optimalizálja a beállításokat, viszont ez a gyakorlatban annyit jelent, hogy rettenetesen megnő a fényerő és természetellenesen élénkek, hidegek lesznek a tónusok. A Játék módnak viszont van értelme, ilyenkor az összes képjavító, képmódosító technológiát kikapcsolja a rendszer, ami által csökken az input lag, és ebben a beállításban 37 ms-t mértünk. A 4:3 és a 16:9 képarány mellett bekapcsolható egy nagyított profil is, de ennek aktiválása értelemszerűen azzal jár, hogy egyes képrészletek lelógnak a kijelzőről.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!