Netes tartalmak, médialejátszó
Appok, böngésző
A Tizen smart rendszer megérkeztével egy időben az elérhető netes alkalmazások száma nagyjából a tizedére csökkent, így jelenleg közel 150 app közül lehet válogatni. A szokásoknak megfelelően ezeket téma szerint osztották csoportokba, így külön szekcióba kerültek a videók, játékok, sporttal, életmóddal, oktatással, információszolgáltatással kapcsolatos, valamint a gyerekeknek szóló programok.
Természetesen nem hiányzik a YouTube, mint a legnépszerűbb applikáció, és a kínálatban találhatóak egész használható, érdekes darabok, így például a sporttémájú videókat tartalmazó ESPN, a főzőműsorokat kínáló Konyha TV, a komplett filmeket tartalmazó Filmbox Live vagy az otthoni edzésben segítő FitVideo. Elérhetőek olyan magyar nyelvű tartalmak, mint az FN.hu vagy a Port.hu programajánlója, és akár angolul is tanulhatunk a tévé segítségével. A játékok sem hiányoznak, de sajnos ezek továbbra is nagyon egyszerűek, csak rövid ideig szórakoztatóak.
Az alkalmazások betöltése tovább tart, mint amit azt pl. okostelefonok esetén megszokhattunk, de ennél is nagyobb baj, hogy jó néhány nem is működik, illetve a mozgásérzékelős távirányítófunkcióval nem használható. Ennek köszönhetően pedig borzasztóan körülményes és kényelmetlen a kezelésük. A böngészésre a Google vagy a Bing keresője használható, mind a kettő működik, kellően gyors, sebességben hozza egy átlagos számítógép vagy mobil eszköz szintjét. Az viszont némi kellemetlenséget jelenthet, hogy ha van ilyen, akkor a weboldalak mobil eszközökre szánt verzióját tölti be a rendszer, ami egy tévén nem néz ki túl jól.
Médialejátszó
A médialejátszó kezelőfelülete jelentősen átalakult, de a látványos, színes csempéket használó új rendszer továbbra is remekül használható. Képes külön kezelni a videókat, fényképeket és zeneszámokat, viszont lejátszási lista létrehozását nem teszi lehetővé. Tesztcsomagunk végigfuttatása után kiderült, hogy a Killa mintán kívül mindegyik más fájlt hibátlanul lejátszotta, sem a kép, sem a hangminőséggel nem volt gond.
A külső feliratok kezelése megoldott, a betűk mérete és kódolása is megváltoztatható, még a szinkronizációs problémák is orvosolhatóak. Az összes kép- és hangbeállítás elérhető a videózás során közvetlenül, a grafikus kezelőfelület pedig nagyon egyszerűen használható, hiszen csak oda kell mutatni a lejátszási sávban a kurzorral, ahonnan a néző folytatni kívánja a filmezést, plusz a virtuális fejezetekre osztás sem hiányzik.
A zeneszámoknál sem lehet panasz a formátumtámogatásra, hiszen az MP3 és WMA mellett a WAV és FLAC típusú állományok megszólaltatása is megoldott. A rendszer képes feldolgozni és megjeleníteni az ID3 tageket, a kevert lejátszás funkció is bekapcsolható. A képeknél a JPG mellett a BMP és a PNG kiterjesztésű fájlok megjelenítése jöhet szóba, viszont a GIF-eket és animgifeket el lehet felejteni. A régebbi Samsung tévéken le lehetett kérni a fotó részletes adatait tartalmazó EXIF információkat, ám itt erre már nincs mód. Viszont azért diavetítés elindítható, itt megválasztható a képváltás sebessége, bekapcsolhatóak átvezető effektek, illetve háttérzene is.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!