Samsung 840: az első TLC-alapú SSD a piacon

Hirdetés

IOMeter, AS SSD

A szekvenciális olvasás – és írás – kap szerepet a nagyobb fájlok másolásánál, illetve az ilyen méretű állományokkal dolgozó alkalmazásoknál; ha elsősorban rendszerlemezt keresünk, akkor ez egy sokadrangú szempont lehet számunkra. A 840 itt jól szerepelt, ami 500 MB/s feletti tempót jelentett.

Az írásnál – ahogy várható volt – visszaesett a teljesítmény, amivel a korábbi 128 GB-os 830 mögé került a főszereplő.

A véletlenszerű műveletekre vonatkozó értékek az SSD-gyártók egyik vesszőparipája, imádnak az IOPS értékekkel dobálózni, bár ez egy átlagfelhasználót különösebben nem érint. Ezzel ellentétben bizonyos kiszolgálók esetében már döntő szempont lehet ez az érték. Ahogy a szekvenciális, úgy a véletlenszerű olvasási tesztben is jól szerepelt a sima 840.

A fentiekből következik, hogy a véletlenszerű írás egy átlagos PC-s felhasználó számára szintén nem túlságosan lényeges szempont. Az új Samsung SSD itt nem teljesített rosszul, bár PRO jelölésű rokonához képest már jobban lemaradt.

A kevés általunk használt benchmark egyike az AS SSD. Ennek is csak a beépített másolási tesztjét alkalmaztuk, mert ezt akár otthon az olvasó is le tudja mérni magának. Amit erről érdemes tudni: ez a meghajtón belül másol; az ISO-teszt nagy ISO-fájlokkal operál, a Program-teszt sok kis fájllal, a Game-teszt pedig vegyesen. Programfájlok esetében a tesztalany a Vertex 4 szintjén mozgott, ISO-ban nagyjából a 830 eredményét hozta, míg játékok estében a Vertex 4 és az Intel 320 közé állt be.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés