Kezelés és extrák
A Samsung Odyssey G95SC azon ritka monitorok közé tartozik, amelyek rendelkeznek smart rendszerrel, ugyanis megkapta a cég saját fejlesztésű Tizen platformját, amelynek grafikus kezelőfelülete átlátható, struktúrája sekély, és magyarul is tud. A stabilitással nincs gond, hiszen fagyást, összeomlást, újraindulást nem tapasztaltunk, viszont a sebessége nem az igazi, hajlamos néha irtózatosan belassulni vagy egy ideig nem reagálni a kiadott parancsokra, ami olyakor idegőrlő lehet. Egyszerűen nem értjük, hogy ha ezt már az olcsó tévéknél is sikerült megoldani, akkor itt, egy prémium kategóriás monitor esetében hogy fordulhatnak elő ilyen hibák.
A vezérlés a legegyszerűbben a termék dobozában megtalálható távirányító segítségével történhet. Ez egy kicsi, dizájnos darab, amin sajnos csak néhány gomb található. Szerintünk jobb lett volna, ha ez a periféria több gombot tartalmazna, és a funkcionalitást nem áldozzák fel a dizájn oltárán. A monitoir viszont képes együttműködni USB-n vagy Bluetooth-on keresztül csatlakoztatott vezérlőeszközökkel is, illetve a távirányító egy ingyenesen letölthető app révén mobil eszközzel is kiváltható. Papíron működik a hangalapú vezérlés is, azonban ez csak angolul hajlandó kommunikálni, és irtózatosan lassú. Egy-egy parancs kiadása után (például a hangerő megnövelése) hosszú-hosszú másodpercekig gondolkodik, és van, hogy nem reagál egyáltalán. Szóval ez a szolgáltatás nem működik jól.
A rendszer részét képezik az alkalmazások, amelyek közül egy darab sem volt előzetesen telepítve. A kínálat meglehetősen nagy, hiszen mintegy 300 alkalmazásból lehet válogatni, amelyek a vállalat saját applikációs boltjából tölthetőek le. Ezek között megtalálhatóak a manapság igen népszerű online streaming alkalmazások is természetesen. A választék e téren nagyon jó, hiszen a fontos appok közül semmi sem hiányzik, azaz van Netflix, Amazon Prime, Skyshowtime, Disney+ és YouTube is, hogy csak néhány példát említsünk. A böngészőt sem spórolták ki, aminek köszönhetően weboldalak is felkereshetőek.
A gyártó friss okostévéiben megismert Workspace szekció sem hiányzik, melyen keresztül elérhetőek és szerkeszthetőek a felhőben található Microsoft Office 365 állományok, valamint távoli számítógépek is, emellett megnyitható levelezőkliens és skype-olni is lehet. Mindez nagy segítséget jelenthet az otthoni munkavégzés során, a játékosok pedig a Game Bar menüt értékelhetik, vagy hogy egy célkereszt bármikor a képernyőre varázsolható, akkor is, ha egy adott játékból ez a funkció hiányzik valamiért.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!