Hirdetés
Képminőség, panel
A kijelzőbe egy saját fejlesztésű és gyártású, 8 bites, 24 hüvelykes, VA paneltechnológiára épülő panel került. 1920x1080 képpont megjelenítését biztosítja, azaz Full HD felbontású, pixelsűrűsége pedig 91,79 ppi, ami teljesen átlagosnak számít a mai mezőnyben. A képernyőt ezúttal is bevonták egy olyan speciális anyaggal, ami hatékonyan nyeli el és oszlatja el az esetleges külső fényeket, így zavaró tükröződéstől nem igazán kell tartani.
A készülékbe Edge-LED háttérvilágítás került, azaz a fénykibocsátó diódákat a keretbe építették. A maximális fényerő a méréseink szerint 270 cd/m², ami otthoni körülmények között elég, és mivel a modell nem támogatja a HDR anyagok megjelenítését, ezért nem gond, hogy be kell érni ekkora fényességgel. A legkisebb mért fénysűrűség 19,7 cd/m², ami elfogadható érték, és egyben azt jelenti, hogy az is tudja használni, aki szeret sötétben kifejezetten kis fényerő mellett játszani vagy dolgozni.
A Samsung G3 támogatja az AMD FreeSync Premium technológiát, a maximális frissítési frekvencia pedig 144 Hz. Kipróbáltuk az AMD hivatalos demójával, valamint néhány játékkal, és azt tapasztaltuk, hogy ez a szolgáltatás problémamentesen működik.
Homogenitás, betekintési szög, válaszidő
A LED-ek átlal szolgáltatott háttérfény eloszlása szemre nem rossz, hiszen felhősödést, foltosodást nem tapasztaltunk a mindennapi használat során. Viszont a műszeres mérések arra is rávilágítottak, hogy tökéletes homogenitásról nem beszélhetünk, az egyes képernyőtartományok közötti eltérés elérheti a 15 százalékot. A maximális válaszidő 20 ms, amely több fokozaton keresztül gyorsítható 1 ms-ig, viszont ilyenkor már az utánlövés effekt olykor tetten érhető, ami zavaró lehet. Az input lag a méréseink szerint 12,9 ms, ami egész korrekt eredménynek számít, bár a jelenlegi világcsúcstól azért elmarad.
A vállalat által előnyben részesített VA paneltechnológia hátránya, hogy elméletileg nem annyira jó a betekintési szög. Ezt az Odyssey G3-nál is megfigyelhettük, hiszen a tapasztalatunk alapján 155 fok környékéről már érezhető a kontrasztvesztés, a tónusok enyhe fakulása. Ugyanakkor ez nem zavaró, ha valaki szemben ül a termékkel, és invertálódástól egyáltalán nem kell tartani.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!