Redrock Micro és EEMOV filmes termékek

Redrock Micro termékek

A Redrock Micro-t 2004-ben alapították olyan lelkes filmesek, akik elsősorban kispénzű társaiknak szerettek volna segíteni termékeikkel. Céljuk a „mozi-minőségű” kellékek és kiegészítők piacra bocsátása „forradalmasított áron”. A gyártó manuális fókuszsegédek mellett kézi és vállra helyezhető szerelvényeket is kínál. Ezek közül nálunk a „Handheld Bundle” (kézi szett) és a „Shouldermount Bundle” (vállra tehető szett) járt.

Hirdetés

A Handheld Bundle

A szettek célja a fényképezőgépek kényelmesebb, mozgóképfelvételre alkalmasabb fogásának kialakítása, valamint a manuális élességállítás radikális megkönnyítése és pontosítása. Első körben a kisebbik szettet raktuk össze, amely egy úgynevezett „FollowFocus” (szó szerint: követőfókusz) egységből, két markolatból és a szükséges karbonszálas csőszerkezetből áll. Az EEMOV-hoz hasonlóan ezek a kiegészítők is szerszámok nélkül szerelhetőek össze - mindenhol szárnyas anyákkal, vagy nagy fejű csavarokkal találkozunk.

A jobboldali markolat szerepe egyértelmű, ezt megfogva tarthatjuk kézben a gépet; a fogása jóval kellemesebb hosszabb távon, mint a dSLR markolatát szorongatni. A baloldali markolatot felfektetjük tenyerünkre, s mutató- és hüvelyujjunkkal kényelmesen fókuszálhatunk a FollowFocus rendszerrel. A szettben többféle méretben találunk abból a fogaskerékből, amit az optika fókuszgyűrűjére kell rácsúsztatni, majd meghúzni. Az élességállító gomb fehér gallérján filctollas jelölésekkel segíthetjük munkánkat: így például előre bejelölhetjük az adott filmrészlethez szükséges fókuszsíkokat, tehát gyakorlatilag „vakon”, nagyon gyorsan áthelyezhető az élesség egyik pontról a másikra.

A sínrendszer modularitása miatt gyakorlatilag teljesen egyedire szabható a rendszer. A fényképezőgép távolsága arcunktól, a markolatok helye és dőlésszöge, vagy maga a fókuszáló is igényünk szerint tolható el egymáshoz képest. Ráadásul a szénszálas felépítmény nagyon könnyű, alig ad többletsúlyt a gép-optika kombóhoz.

Ha egy másik keretre szeretnénk feltenni a fényképezőgépet, akkor sem kell sok csavart megmozgatni: a géptartó fejrész a rászerelt kamerával együtt egy pillanat alatt oldható és így, mint teljes egység, egy másik Redrock Micro rendszerre átrakható.

A másik RRM rendszer: a Shouldermount Bundle

Ha már a Handheld Bundle szettünkről leemeltük a fej, kamera és fókuszáló egységet, akkor pattintsuk is egyből rá a vállra tehető szettre, a Shouldermount Bundle-ra. Fenti képeken is látható, hogy ez már egy komolyabb felszerelés, amellyel akár nehezebb fényképezőgép, vagy kamera szett is hordható hosszabb távon, kényelmesebben.

A kézihez képest itt még több szerelvényrúddal találkozhatunk. Ezekre azonban a válltámasz és az ellensúlyok elhelyezése miatt van szükség. Fent, a második képen, ahol szemből látjuk a rendszert, figyeljük meg, hogy a fényképezőgép egy külön, oldalirányba kinyúló karra van erősítve. Ha nem a fényképezőgép saját kijelzőjét, hanem egy nagyobbat szeretnénk használni, akkor sincs sok dolgunk: egyszerűen fordítsuk másik irányba ezt a nyúlványt, így a fényképező tőlünk távol esik, orrunk előtt pedig kényelmesen elfér a külső, nagyobb LCD. Természetesen ez a rendszer is teljesen az operatőr igénye szerint alakítható. Ráadásul, ha szükségünk lenne külön mikrofontartóra, vagy más kiegészítő felszerelésére, akkor tovább bővíthetjük a rendszert a gyártó külön megvásárolható alkatrészeivel.

A Handheld Bundle végfelhasználói ára bruttó 385 000 Ft, míg a nagyobb, vállon hordozható Shouldermount Bundle 575 000 forintba kerül. Ezek a rendszerek, csakúgy, mint az EEMOV termékei, megvásárolhatók a Computer Emporium Kft.-től.

MLaca

Az EEMOV Sobercam HAWK szettet, valamint a Redrock Micro Handheld Bundle-t és Shouldermount Bundle-t a Computer Emporium Kft.-től kaptuk bemutatóra. Csákányos András szakmai segítségét ezúton is szeretnénk megköszönni! Bemutatónkhoz a Nikon Kft. biztosította a Nikon D300s vázat, valamint az objektívet.

Előzmények