Hirdetés

Philips HDP1590: közelre vetítő androidos projektor

Egy ultrarövid vetítési távolságú, smart rendszerrel felszerelt, multimédiás, 3D-s vetítőt próbáltunk ki.

Hirdetés

Kezelés

A grafikus kezelőfelület senki számára nem lehet idegen, aki találkozott az elmúlt fél évtizedben Philips tévével vagy házimoziszettel. A viszonylag nagy, látványos ikonokat használó főképernyőről egy gombnyomással el lehet jutni a hálózathoz, a csatlakoztatott külső adattárolókhoz, illetve egyéb eszközökhöz, elindítható a böngésző, a netes alkalmazások futtatására alkalmas okostévé szekció, valamint elérhetőek a beállítások. Tud magyarul is nagyrészt, viszont néhány menüpontot nem fordítottak le, ami előtt értetlenül állunk.

A rendszer alapvetően jól működik, kellően sebesen reagál a távirányító gombjainak nyomkodására, és fagyással sem fenyegetett. Viszont amikor oda jutna az ember, hogy kicsit elmélyedjen a paraméterek módosítgatásában, funkciók ki-/bekapcsolásában, akkor megint belefut a már unalomig ismert problémákba: a túlságosan nagy karaktereket használó, ma már kifejezetten puritánnak tűnő menürendszerben ugyanis körülményes a navigáció. A felépítése viszont legalább logikus, nagyjából minden ott van, ahol lennie kell, viszont a más termékeknél megismert rövid leíró magyarázatnak itt nyoma sincs.

Egyébként az egész kislexikont úgy, ahogy van kispórolták belőle, pedig a gyártó tévéiben ez már egy ideje megtalálható. Ide is lett volna értelme beépíteni, hiszen a modellel nem elsősorban a hardcore házimozi-rajongókat akarták megcélozni, tehát a potenciális felhasználóknak biztos segített volna, ha mondjuk olvasgathatnak a trapézkorrekcióról vagy a kontrasztarány, fényerő helyes beállításáról.

Vezérlőeszközök

A termék mellé nagyon pöpec kis távirányítót csomagoltak, amelynek fogása kényelmes, matt felületének pedig megvan az az előnye, hogy amellett, hogy nem csúszkál, még a szennyeződéseknek, ujjlenyomatoknak is jól ellenáll. Az eltérő méretű és formájú dedikált funkciógombok száma megfelelő, így a periférián keresztül is elérhető minden fontos szolgáltatás. Azért az élet itt sem fenékig tejfel, hiszen a háttérvilágítást lehagyták róla, pedig ez pont egy olyan termék, amelyet a legjobb mély sötétségbe burkolózva használni.

A Philips az első cégek egyike volt, amelyik szórakoztatóelektronikai termékeibe beépítette az USB porton keresztül csatlakoztatott egér és billentyűzet támogatásának funkcióját, így nem túl meglepő módon ez innen sem hiányzik. Van is értelme a dolognak, hiszen amellett, hogy a netes alkalmazások futtatása és a böngészés is egyszerűbbé válik ezáltal, még a menürendszernél is bevethető az egér, ami igen kényelmessé teszi annak használatát. Elméletben vezérelhető olyan tabletről, okostelefonról is, amelyen fut a Philips MyRemote nevű alkalmazás, azonban a szoftver végtelen mennyiségű idő alatt sem lelte meg a projektort, úgyhogy ezzel kudarcot vallottunk.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés

Azóta történt

Előzmények