Philips HDP1590: közelre vetítő androidos projektor

Extrák és hangzás

Bluetooth

A projektor képes a Bluetooth vezeték kapcsolat megteremtésére, így alkalmas arra, hogy a kompatibilis eszközökről ilyen eljárás segítségével juttassa el rá a felhasználó a zeneszámokat, egyéb audióanyagokat. Ez a funkció teljesen jól működik, pikk-pakk megtalálták egymást az Asus Memo Pad FHD-10 tablettel, a párosítás is hamar megvolt. Működés közben sem jelentkezett semmiféle grimbusz, nem akadozott, és a hang minőségére sem lehetett semmi panasz.

Miracast

Hirdetés

Papíron támogatott a Miracast funkció is, azaz elvileg a tabletek, okostlefonok kijelzője tükrözhető a segítségével. Ezt is az említett Asus eszközzel próbáltuk ki, amely egyébként korábban már bizonyított egy miracastos feladat során. Itt a gyakorlatban viszont nem működött a dolog, hiába követtük a használati utasításban található előírásokat, a kapcsolatot ugyanis fél másodperc után minden esetben bontotta valamilyen misztikus okból.

Netes tartalmak

A terméken az Android 4.2 operációs rendszer fut, aminek köszönhetően alkalmas az erre készült alkalmazások futtatására. Az előre telepített Google Play hiányzik belőle, így azt a böngésző segítségével a neten keresztül kell elérni, és azon keresztül töltögethetőek le a kívánt programok, vagy a felhasználónak magának kell telepítenie az áruház szoftvert, illetve adott a lehetőség a letöltött APK fájlok installálására is. A rendszer kellően gyors, fagyástól nem kell tartani. Viszont a szokásos problémák itt is jelentkeztek, azaz, hogy az érintőképernyőre optimalizált applikációk jó része, elsősorban különféle játékok, annak hiányában egyszerűen nem használhatóak.


A Flash-támogatású böngésző sebessége teljesen rendben van, simán hozza egy átlagos számítógép, tablet vagy okostelefon szintjét. A virtuális billentyűzet jól működik, egyetlen apróság van csak, ami annyira nem tetszett nekünk, hogy a weboldalak tabletre, illetve okostelefonra szánt verzióját jeleníti meg, ami ilyen nagy képátló esetén nem az igazi.

3D

A termék biztosítja a 3D tartalmak megjelenítését, és képes a kétdimenziós anyagokból térhatásúakat varázsolni. Az összes háromdimenziós szabvány kezelését támogatja, viszont nem tudtuk megnézni, hogy hogy is teljesít, ugyanis a termék dobozából hiányoztak a szükséges 3D DLP Link aktív szemüvegek. Hiába próbálkoztunk más gyártótól származó aktív szemüvegekkel, nem volt velük hajlandó együttműködni.

Hangzás

A legtöbb projektorba nem építenek különösebben figyelemre méltó hangrendszert, a gyártók általában beérik egy kisteljesítményű monó hangsugárzóval. Viszont ez esetben, mint ahogy már korábban is esett szó erről, egy komplett szórakoztató eszközt kívántak megalkotni a vállalat mérnökei, így a cél az volt, hogy a vetítő mindenféle egyéb külső eszköz csatlakoztatása nélkül teremtse meg a megfelelő minőségű hangzást.

Ennek érdekében egy integrált mélynyomóval kiegészített sztereó rendszer került bele, melynek maximális névleges kimeneti teljesítménye 26 watt, ami papíron elég ahhoz, hogy egy átlagos háztartásban, ha nem is világbajnok, de korrekt megszólalást produkáljon. És nem is okozott csalódást, hiszen a legtöbb, rejtett hangsugárzóval ellátott tévénél jobban szól, simán hozva egy belépő kategóriás hangprojektor szintjét. Hanghibákkal, sistergéssel, statikus zörejjel egyáltalán nem találkoztunk, és a készülékház rezonanciájának sem volt hallható jele.

Arra ugyan nincs lehetőség, hogy a felhasználó teljesen a saját ízléséhez szabja a magas és mély hangok arányát, de azért az előre programozott hangmódok nem hiányoznak. Ezek a szokásoknak megfelelően már nevükkel is jelzik (pop, rock, klasszikus, jazz, normál), hogy milyen típusú tartalmak mellé szánja őket a gyártó, de természetesen ehhez nem kötelező ragaszkodni. A Deep Bass funkció bekapcsolásával még lehet egy kis kakaót adni a mély hangokra, a Wide Sound pedig a dinamikán javít valamelyest.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés