Ezekkel a fegyverekkel igázná le a piacot a Panasonic idén

OLED tévék, vékony LCD, hangszórók, okos eszközök és kamerák.

AV eszközök és kamerák

Audiotermékek

Az okos masinák mellett a cég továbbra sem felejtette el a hagyományos audioeszközöket sem. A prémium kategóriában ott van ugyebár a Technics többek között például az új SL1000R lemezjátszóval, az Ottava SC-C70 mini hifivel, a Premium Class szériás erősítőkkel és hangfalakkal. Minden jel arra mutat, hogy ezt az almárkát a jövőben is gőzerővel kívánja tolni a konszern, emellett Panasonic név alatt is forgalmaznak egyéb termékeket, például most debütált az RF-D100BT típusjelzésű, Bluetooth támogatású DAB rádió, melynek elegáns készülékháza fából és alumíniumból készült.

Technics SL-1000R és Technics Ottava SC-C70 Technics SL-1000R és Technics Ottava SC-C70
Technics SL-1000R és Technics Ottava SC-C70 [+]

Emellett a kínálatban megtalálhatóak a hangprojektorok, sőt ezek egy meglehetősen különleges változatát is bemutatták, mely kifejezetten kompakt, és akár a tévék alá is, a talpak közé is becsúsztatható. Az SC-HTB200-at alkalmunk nyílt kipróbálni működés közben, és tény, hogy jóval jobban szól, mint egy átlagos televízió, de azért egy hagyományos kialakítású házimoziszettel nem veheti fel a versenyt. És ha már itt tartunk... Sajnos nagyon úgy tűnik, hogy a Panasonic teljesen elfelejtette a több komponensből álló, térhatású hangzást produkáló rendszereket, hiszen ezekből egy darabot sem láttunk.

Panasonic SC-HTB200 és Panasonic SC-UA4 Panasonic SC-HTB200 és Panasonic SC-UA4
Panasonic SC-HTB200 és Panasonic SC-UA4 [+]

Bezzeg a nagy teljesítményű, enyhén bazári külsejű, elég speciális dizájnnal bíró termékeket nem hanyagolják. Az SC-UA4 tipikus képviselője ezeknek, hiszen amellett, hogy akkora, mint egy boombox, névleges maximális kimeneti teljesítménye 300 watt és még színes LED-eket is pakoltak rá. Az SC-MAX3500 még ennél is durvább, hiszen erre 2400 wattot írtak, megkapta az igéző nevű Airquake Bass, azaz légrengés basszus technológiát, lehet rá mikrofont dugni, és a különféle DJ effektek sem hiányoznak a repertoárjából. A fejhallgatóknál láthatóan jelenleg a sport és a retró külsejű darabokra fókuszál a Panasonic. Ez utóbbi csoport jelenlegi legfontosabb tagja a HTX80B, amely Bluetooth támogatással, villámgyors töltéssel, nagy üzemidővel kecsegtet, és persze állítólag úgy szól, mint az álom.

Hirdetés

Asztali médialejátszók

Az optikai meghajtóval ellátott asztali médialejátszók is fontos szerepet játszanak a Panasonic életében, a vállalat mostanra az UHD Blu-ray lemezek kezelésére képes modellekből is csinos kis hadsereggel rendelkezik. Az eseményen is bemutattak egy új modellt, a DMR-UBC70-et, amely 4(!) tévétunerrel rendelkezik, képes az online 4K HDR tartalmak streamelésére, biztosítja a 4K HDR fájlok lejátszását, módot ad különféle netes appok telepítésére és futtatására, továbbá még egy 500 GB tárolókapacitású merevlemeznek is szorítottak benne helyet.

Panasonic DP-UB9000 Panasonic DP-UB9000
Panasonic DP-UB9000 [+]

Természetesen a kategória királyát, az új, prémiumszintű, DP-UB9000 médialejátszót sem hagyták otthon, ami a konszern egyik nagy büszkesége. Megkapta a legfrissebb, az új OLED tévékbe is beépített HCX képfeldolgozó processzort, nem hiányzik belőle a Direct Chroma Upscaling fantázianevű felbontásjavító eljárás, 7.1-es analóg kimenettel is rendelkezik, és állítólag telepakolták "high-end audio" komponensekkel.

Kamerák

Az eseményen két új kamerát is bemutattak, amit azt jelenti, hogy a Lumix család is tovább erősödik. A GX9 esetében maradt az elődnél megismert 20 megapixeles szenzor, itt azonban búcsút mondhatunk az aluláteresztő szűrőnek, aminek köszönhetően várhatóan még élesebb képeket kapunk majd. További újdonság (a GX8-cal összevetve), hogy négy helyett már öttengelyes a képstabilizátor, rendelkezik Wi-Fi adapterrel, és támogatja a Bluetooth technológia használatát is. A korábban már megismert funkciók, mint a a Post Focus, a Focus Stacking és a 4K/30p/24p videórögzítés természetesen itt is jelen vannak, a 4K Photo üzemmódok között viszont van két új: az Auto Marking és a Sequence Composition. Az előbbi tulajdonképpen egy mozgásérzékelő, ami az egyes képek közötti eltérésre figyel és megkönnyíti a kamerán belül a legjobb kép kiválasztását, míg az utóbbi több kép kombinációját teszi lehetővé, szintén kamerán belül. A GX9-et ugyanakkor picit lejjebb pozicionálta a gyártó elődjénél: csökkent a mérete, immáron nem időjárásálló, valamint az elektronikus kereső is az "egyszerűbb" LCoS rendszerű, szemben a GX8 OLED-jével.

Lumix GX9 Lumix GX9
Lumix GX9 [+]

A másik újdonság a LUMIX DMC-TZ200, a „Travel Zoom” TZ sorozat legújabb csúcsmodellje. A vállalattól kapott információk értelmében az alkalmazott 24 mm-es ultraszéles látószögről induló LEICA DC VARIO-ELMAR objektív 5-tengelyes HYBRID O.I.S.+ (Optical Image Stabilizer – optikai képstabilizátor) egységével rugalmas látószöghasználatot kínál (24-360 mm, ami jelentős növekedés a TZ100 25-250 mm-éhez képest), miközben a fotózásnál és videókészítésnél fellépő kézremegést is elnyomja. Emellett makrók készítését teszi lehetővé akár 3 cm távolságból is. Az 1"-es MOS érzékelővel ellátott termék lehetővé teszi 4K videók elkészítését, másodpercenként akár 50 képkockás rögzítési sebességgel. A már korábban megismert szűrőopciók (nagyon dinamikus, színeltávolítás, miniatűr stb.) mellé bekerült egy újabb, az L.Monochrome, amellyel klasszikus fekete-fehér filmeket idéző képek hozhatóak létre. A hagyományos kamkorderek piaca csökken, de a Panasonic még mindig lát fantáziát bennük, amit mi sem bizonyít jobban, mint hogy több új termékkel bővítették kínálatukat. Ezek közül a VXF1/11-et emelték ki, amelyről a vállalat helyszínen tartózkodó szakembere azt mondta, hogy pofonegyszerűen lehet vele pazar minőségű 4K videókat készíteni.

Még 100 év?

A 10 évvel ezelőtt kirobbant nagy gazdasági világválság sok japán céghez hasonlóan a Panasonicot is megtépázta. Nem túlzás azt állítani, hogy a vállalat a közelmúltban komoly gödörbe került, amelyből csak jelentős vérveszteségek árán tudott kilábalni. De kilábalt, és ma már csak ez számít. Most nagyon úgy tűnik, hogy egy egészségesebb, jövőbiztosabb vállalati struktúra alakult ki, és a konszern ma már egyszerre több lábon áll úgy, hogy minden területnek megvan a maga feladata.

100 évvel ezelőtt a cég egy sufniból indult, ahol Konosuke Matsushita az ötletei megvalósításán dolgozott. Azt most nyilván nem lehet megmondani, vár-e még egy évszázad a Panasonicra, de az tény, hogy kilátásaik jónak tűnnek, ez pedig máris több, mint amit számos (egykori) vetélytársuk mondhat el magáról.

elefant

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés