MSI KT6 Delta-FIS2R
Az MSI KT6 Delta-FIS2R szintén igényes dobozban érkezett (amelyen fül is van), bár itt sem derül ki, mit is rejt a csomag igazából.
Az nyák piros színű, a három memóriafoglalat zöld színű, az AGP foglalat piros, az IDE-csatlakozók citromsárgák, narancssárgák a SATA csatlakozók, zöldek az USB csatlakozók, viszont a PCI foglalatok és a processzorfoglalat maradt a már megszokott fehér. Adott a szép színösszeállítás. Az ATX tápcsatlakozó jó helyre került, semmi nincs útban. A méretek 305 mm x 235 mm.
A processzorfoglalat és a chipset között található egy kondenzátor, ami zavaró tényező lehet a processzorhűtő felrakásakor, azonban ezen kívül nincs semmi útban, minden alkatrész kellő távolságra került. A későbbiekben látni fogjuk, hogy az MSI beleadott apait-anyait, amikor a tuningolhatóságra gondolt, azonban a négy lyukat lefelejtették a lapról.
Az északi híd aktív hűtést kapott, amely szerencsére nem olyan zajos, mint anno az i865PE-s alaplapjukon, ráadásul nem is villognak ledek. Ezt megúsztuk...
Az AGP foglalat környékén nincsenek kondenzátorok, illetve a memória-foglalatok egy szinttel feljebb is kerültek, tehát a későbbi memóriabővítés vagy a videokártya ki-/beszerelés nem okoz gondot. Ritka az ilyen alaplap manapság...
A hatcsatornás hangzásért a C-Media 9739A chipje a felelős.
Az alaplapon egy Gigabites hálózati vezérlő található, ezt a funkciót a Broadcom 5788-as chipje tölti be.
A Firewire támogatásért a VIA VT6306 chipje felel, mint oly sokszor más alaplapokon is.
Az alaplapon található egy Promise 20378 RAID-vezérlő is, amely támogatja az Ultra ATA, Serial ATA, Ultra ATA RAID 0 vagy 1-et, a Serial ATA RAID 0 vagy 1-et illetve az Ultra / Serial ATA RAID 0+1-et. Hozzá tartozik a mellette látható IDE-csatlakozó illetve a két SATA csatlakozó.
Végül ez az alaplap is fel van vértezve a legújabb MSI féle CoreCell chippel (technológiával). Erről bővebben itt lehet olvasni.
A hátlapon megtalálható egy-egy PS2 port a billetyűzetnek és az egérnek, két soros és egy párhuzamos port, hat (!) USB 2.0 port, egy RJ-45 illetve a három szokásos audio port (In / Out / Microfon).
A mellékelt kellékek garmadájától csak úgy duzzad a doboz, ha egyszer kibontjuk, nem fogjuk tudni eredeti állapotára hozni. Az alaplap mellé kapunk egy felhasználói kézikönyvet, egy SATA kézikönyvet a hozzávaló telepítő floppylemezzel, egy driver CD-t, két SATA kábelt, egy floppy illetve két összekötegelt IDE-kábelt (egy csőbe bevannak gyűrve), egy hátlapot, egy Firewire kivezetést, illetve egy-egy DBracket2 (USB) és LBracket (audio és SP/DIF) hátlapot.
Az alaplap BIOS-át a LiveUpdate segítségével is frissíthetjük. Ez annyit tesz, hogy a Windows alatt elindított program az interneten megkeresi az alaplapunkhoz a legfrissebb BIOS-t, majd frissíti azt. Hasznos funkció.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!