Egér a kontrollerben
Bár felületesen szemlélve a Switch 2 tényleg igen hasonlít egy nagyobb, valamint minden téren erősebb és gyorsabb komponensekből összerakott, de más tekintetben nem változott Switch 1-hez, a Nintendo mérnökei számtalan apró fejlődést eszközöltek az előző masinához képest.
A géphez alapfelszereltségként járó Joy-Con 2 kontrollerek ezúttal például nem becsusszantással, illetve műanyag kapoccsal, hanem egy remekül kialakított mágneses zárral kapcsolódnak a kontrollerhez. Bár ezt egyelőre csak néhány napig használtuk, ez a design minden téren tökéletesnek tűnik: amikor nem akartuk leszedni azokat, ez nem is történt meg, a kontrollerek hátulján levő gombok megnyomásával viszont azonnal leemelhetővé válnak – és a visszacsatolás is pofonegyszerű. A pici kontrollerekben levő akkumulátor 15-20 óra játékidőt ígér.
Hirdetés
A Joy-Con 2 kialakítása sokkal tenyérbarátabb lett, mint az elődé, így több órás használat során sem okozott olyan kényelmetlenséget, mint az – ez korábban főleg a nagyobb kezű játékosoknál volt gyakori. Természetesen az viszont nem változott meg, hogy az új Joy-Conokban is van giroszkóp és gyorsulásmérő, van bennük NFC-érzékelő és egy, a korábbinál is finomabb rezgésekre képes haptikus visszacsatolási rendszer, a HD Rumble 2. Egy dolog tűnt el, mégpedig a kevés játék által használt IR-kamera, így az azt használó Switch 1-játékokhoz a régi kontrollereket kell használni az új gépen is.
A változások közül a legtöbb potenciál mindenképpen abban van, hogy Joy-Con 2 kontrollerek ezúttal egérként is használhatók. A kompatibilis játékokat használva (vagy akár a Switch 2 főmenüjében matatva) elég az élére fordítani bármelyik (vagy mindkét) kontrollert, és azt precíz egérként használhatjuk, az L vagy R gombot használva egérgombként. A Nintendo direkt úgy fejlesztette ki az egérmozgást érzékelő kamerarendszert, hogy az szinte bármilyen felületen működjön. A Fortnite-ot és a Civilization VI-ot kipróbálva ez tényleg szinte univerzálisan jól dolgozott kanapén és asztalon, combon és hason, ruhán és rövidszőrű plüssállaton használva is, fehér, fekete és színes felületen egerészve is. Egyedül az üvegasztalt nem kedvelte, de hát ez érthető is.
A gép egyébként kicsit korlátozottan, de támogatja a számítógépes egerek nagy részét is. Egy ősi Logitech 500 egérrel és egy Razer Naga v2-vel is működött – előbbi kábeles, utóbbi dongle-t használ. Az egér azonban nem használható a Switch 2 főmenüjében, és mivel azokban nincs giroszkóp sem, bizonyos játékokat nem tud kiszolgálni. A megjelenéskori játékok közül a Civilization VI, illetve a Fortnite új verziója azonban minden további nélkül játszható igazi egerekkel is.
A külön megvásárolható Pro Controller ezt a funkciót már csak alakjánál fogva sem tudja reprodukálni, ezek viszont nagyszerű kialakításuk mellé kaptak két programozható gombot a kontroller két markolatába. A Home gomb nyomva tartásával jön fel ezek menüje, ahol gyorsan be tudjuk állítani, hogy ez a két extra gomb milyen funkciót reprodukáljon – szabadságunk teljes, tehát akár a képlopást, akár a ravaszaktiválást is tudjuk ide párosítani. Az egyetlen kicsit kényelmetlen dolog ezzel kapcsolatban az, hogy ezt minden egyes játéknál külön-külön kell beállítani. Apróság, de pozitívum, hogy az előző generációs Pro Controllertől eltérően a + és – gombok most már rendesen kiemelkednek a kontroller előlapjából, így lepillantás nélkül is könnyű megtalálni őket.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!