Hirdetés
Jó iparosmunka
A hozzánk eljutott MSI EX600 konfiguráció belső felépítésével kapcsolatban tulajdonképpen egy rossz szavunk nem lehet, a gyártó ugyanis szerencsére nem szállt be az erre a szegmensre általában jellemző teljesítményhajhász versenybe. A kiépítés így kiegyensúlyozott teljesítményt nyújt, és a kimondottan nagy számítási kapacitást igénylő alkalmazásokat leszámítva tulajdonképpen minden feladatnál remekül helytáll.
A gép alapjait itt is a Centrino processzortechnológia adja, a központi szerep egy 1,5 GHz-en ketyegő, 2 megabájtnyi megosztott másodszintű gyorsítótárral rendelkező Core 2 Duo CPU-nak jut, mely általános használat során bőven elegendő teljesítményt nyújt, másfelől áramfogyasztásával nem terheli túlzott mértékben az akkumulátort. A processzor az Intel PM965 lapkakészlet északi hídján keresztül kommunikál a rendszermemóriával (esetünkben két 1 GB-os DDR2-667 modulba szervezve) és a déli híddal.
Az asztali megoldásokkal együtt a mobil merevlemezek kapacitása is rohamosan bővül, így bár még mindig átlag feletti, de már korántsem kiugróan sok az a 160 gigabájt tárhely, melyet a gépbe épített Serial ATA-s Western Digital merevlemez nyújt. Az EX600-at már nem szerelik a régi értelemben vett kombó optikai egységgel, helyette bizonyos régiókban az alapfelszereltségnek tekintett super-multi DVD-írón kívül HD DVD-olvasó, DVD-író kombóval is elérhetők a gépek.
Az EX600-ba az NVIDIA belépőszintű DirectX 10-es gyorsítóját álmodta meg a gyártó, ami szerintünk a felhasználási területet alapul véve vállalható kompromisszum. Az olyan modern DX10-es játékokat, mint például a Crysis, ugyan egészen biztosan nem fogja futtatni a gépbe szerelt GeForce 8400M G vezérlő, ettől függetlenül régebbi játékoknál még elmegy a teljesítménye, ráadásul a videodekódolás során is be tud segíteni a processzornak, márpedig egy multimédiára kihegyezett konfigurációnál ez többet nyom a latba, mint a gyors 3D-s grafika. Az NVIDIA grafikus processzora egy 15,4 hüvelykes képátlójú, fényes felületű (az MSI-nél ezt a változatosság kedvéért Amazing Crystal Visionnek nevezik), WXGA felbontású TFT-t hajt meg, mely tapasztalataink szerint átlagos kontrasztú és fényerejű képet produkál.
Végül a gép kommunikációs rendszere is átlagosnak tekinthető, azaz az ebben a kategóriában már teljesen alapnak számító, 802.11n szabványtervezettel is kompatibilis Wi-Fi mellett Bluetooth modul és Gigabit Ethernet vezérlő is szerepel a repertoárban. Ezekhez társul az elmaradhatatlan analóg faxmodem, mely pusztán nosztalgiából talán még akkor is ott lesz a noteszgépekben, amikor a kommunikáció ezen formája vagy közege végképp történelemmé válik.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!