Moddingverseny, blogok, tudástár és macskavécé

Hirdetés

TGIF: játékok és furcsa otthoni eszközök

A távirányítható robotlabdáról, a Spheróról már korábban esett szó a TGIF rovatban. A termék a jelek szerint komoly sikert aratott, hiszen azóta több változata is boltokba került, 2014-ben pedig megérkezett a Sphero 2B névre hallgató mutáns is. A koncepció nem változott, hiszen továbbra is maradtak a jól bevált módszernél, azaz egy letölthető alkalmazás segítségével vezérelhető a masina okostelefonról vagy tabletről Bluetooth kapcsolaton keresztül.

Elődjével ellentétben viszont már sokkal inkább hasonlít egy hagyományos távirányítós járműre, hiszen például vannak kerekei, aminek köszönhetően állítólag sokkal pontosabban lehet vele navigálni. Az abroncsok ráadásul cserélhetőek, így durva terepen rá lehet húzni a rücskös, betonon pedig slick gumikat. Óránként tizennyolc kilométeres maximális sebességgel büszkélkedhet, azaz minden bizonnyal pazar ugratásokat lehet vele kivitelezni. Ellátták egy infravörös fegyverrel, és persze a találatokat érzékelő szenzorral is, így lehetőség nyílik arra, hogy a felhasználó más Sphero 2B tulajok ellen komoly csatákat vívjon. A korábbi verziókhoz hasonlóan itt is mód nyílik a mozgások előzetes programozására, és már azt is lehet tudni, hogy várhatóan 100 dollár (kb. 22 000 forint) alatt marad az ára.

Szintén a játékos kedvűeket célozták meg a Goji Play megalkotói, az a csapat, akiknek a Guitar Herót is köszönheti a világ. Újabb termékükkel az volt a céljuk, hogy összekapcsolják a sokszor unalmas testedzést a szórakozással. Teszik ezt két, egyenként két gombbal ellátott kontroller segítségével, amelyek vezeték nélküli úton csatlakoztathatóak ahhoz az iOS alapú tablethez vagy okostelefonhoz, amelyen maga a játék fut.

E távvezérlők értelemszerűen arra a sporteszközre, tehát mondjuk szobakerékpárra, futó- vagy evezőgépre szerelhetőek fel, amelyen a mobil eszköz is helyet kap egy speciális tartónak köszönhetően, és így kényelmesen nyomkodhatóak. Ráadásul a Wiihez hasonlóan ellátták ezeket mozgásérzékelő szenzorral, így kézzel hadonászva is működhet az irányítás. Ez még nem minden, hiszen olyan programokat is kínálnak, amelyek figyelembe veszik, hogy a felhasználó milyen gyorsan fut vagy tekeri a kerékpárt, és annak függvényében változik játékbeli járművének a sebessége, esetleg a karakter ütőereje. A Goji Play már meg is vásárolható, a Sphero 2B-hez hasonlóan 100 dollárt kell érte leszurkolni.

Egészen bizarr terméknek tűnik a már nevével is sokat eláruló, 50 dollárba, azaz kb. 11 000 forintba kerülő Light Show Fountain Speakers. A két kisteljesítményű hangsugárzóból álló szettet nyilván nem audiofileknek szánják, hanem sokkal inkább azoknak, akik számára fontos a vizualitás is.

Került beléjük ugyanis egy víztartály, és állítólag egy pumpa a zene ütemére mozgatja benne a folyadékot. Ráadásul ezeket a mini szökőkutakat még meg is világítják különféle színes LED-ekkel, ami a sötétben biztos elég érdekesen fest. A számítógép, médialejátszó, PMP, okostelefon, tablet vagy számítógép USB porton keresztül köthető össze vele.

Hogy az elektronikai eszközök mára az élet minden területére befúrták magukat, azt tökéletesen bizonyítja a Hammacher Schlemmer különleges macskabázisa. A leginkább egy sci-fi film űrhajójára emlékeztető ketyere ugyanis nem más, mint egy illemhely a macskák számára. A beszerelt szenzorok érzékelik, ha a macsek bement és elvégezte a dolgát, ezután egy motor körbeforgatja a felső modult, és így a veszélyes hulladék szép lassan belegördül az alsó részen található tartályban lévő zacskóba. Ha ez megtelt, csak ki kell húzni ezt a fiókot, és kivenni belőle a használt szemeteszsákot, majd betenni a helyére egy újat. Az egész tisztítási folyamat megvan hét perc alatt, így aztán még egy gyomorrontásos cicát is mindig tiszta és higiénikus toalett fogad. A körülbelül 13 kilogramm súlyú termék nem olcsó, hiszen 400 dollárt, azaz mintegy 87 500 forintot kell érte letenni az asztalra.

Fontos információ: a TGIF rovatban felsorolt termékeket a szerkesztőség tagjai nem tesztelték, nem próbálták, és a gyártók többségével nem állunk semmilyen kapcsolatban. Ebből fakadóan minőségükről, használhatóságukról, biztonságukról nem rendelkezünk gyakorlati tapasztalattal vagy információval, így ezek megvásárlása esetén semmilyen felelősséget nem vállalunk! A kellemetlenségek és meglepetések elkerülése végett az itt felsorolt, hazai vagy Európai Uniós képviselettel nem rendelkező cégek termékét mindenki csak saját felelősségére rendelje meg, az adott cég által kibocsátott vagy az adott országra vonatkozó garanciális feltételek alapos áttanulmányozása után!

Heti Szemlénk TGIF rovatába olvasóinktól is szívesen fogadunk tippeket mókás vagy meghökkentő számítástechnikai termékekre, amelyet szívesen megosztanának a többi olvasóval is. A javaslatokat a tgif kukac prohardver.hu címen várjuk. Apróbetűs: A beküldött emailekre nem küldünk választ, a beérkezett ötletekből pedig nem garantáljuk mindnek a megjelentetését, mert szubjektív szempontok alapján válogatunk közülük. A beküldők e-mail címét ígérjük, hogy semmire nem használjuk fel, és senkinek nem adjuk oda.

Abu85, Daywalker, elefant, Kalandor, Mlaca, rudi

Azóta történt