Hirdetés
TGIF: fura füles, fura állvány, fura robot
Az elektronikai áruházak roskadoznak a különféle hangrendszerektől, a bútorboltok pedig tele vannak tömve tévéállványokkal, de e két termékcsalád házasítására mégsem sokan gondoltak eddig. A japán Sansui mérnökei viszont pont ezt vették a fejükbe, és mivel az elhatározást tett követte, meg is született a nagyjából 500 dollárba, azaz 110 000 forintba kerülő ATB-F1000.
Ez pedig nem más, mint egy száz centiméter széles állvány, amelybe egy komplett 2.1 csatornás audioszett került, tehát az integrált mélynyomó sem hiányzik belőle. A vállalat némiképp érthetetlen módon a termék maximális teljesítményéről nem szolgál pontos információval, de azért az meglepő lenne, ha a hangerejétől kitörne az ablak. A HDMI portot lespórolták róla, viszont építettek rá két digitális és egy analóg audiocsatlakozót, a frontfelületen helyet kapó, LCD kijelzőt is magában foglaló kezelőfelületet pedig egy sportautó műszerfalához hasonlóan alakították ki
A TGIF rovatban már jó pár különféle repülő masináról esett szó; e fura kialakítású eszközök azt mutatják, hogy komoly érdeklődés van a kisméretű hobbihelikopterek, repülőgépek iránt. Ezt próbálja meg saját hasznára fordítani a Thanko Slim Sky névre hallgató, direkt az ilyen típusú eszközökhöz szánt kamerájával.
Nyilván a legfontosabb az volt, hogy tömegét alacsonyan tartsák, így a kis kamkorder mindössze 18 grammot nyom. Akkumulátora egyórás töltést követően három órányi működésre elegendő energiával képes ellátni. A távirányítójával a felhasználó nem csak a felvétel indítását vagy leállítását vezényelheti, de még a készülék fejét is mozgathatja, így változtatható, hogy az lefelé vagy előre nézzen.
Maximális felbontása mindössze 640x480 képpont, ami sejteti, hogy a következő nagy hollywoodi kasszasikert nem ezzel forgatják majd le, de arra jó lehet, hogy a felhasználó készítsen néhány érdekes felvételt a segítségével. 1280x960 képpont felbontású állóképek is lőhetőek vele, azaz akár fényképezőgépként is funkcionálhat a 4 GB belső, adattárolásra szolgáló memóriával ellátott, 60 dolláros, azaz kb. 13 000 forintos áron beszerezhető, pillekönnyű kamera.
Tízből kilenc ember a Terminatorra, Optimus Prime-ra, de minimum Robot Robira, tehát többé-kevésbé humanoid kinézetű masinára gondol, ha meghallja a robot szót. Pedig nem kell mindig kötött formákban gondolkodni! Itt van például Sphero, aki úgy néz ki, mint egy egyszerű labdacs, viszont készítői szerint igazából egy okos kis robot.
A hő- és ütésálló, strapabíró polikarbonát burkolattal rendelkező, 130 dollárba (kb. 29 000 forint) kerülő golyó a beleépített elektromos motor segítségével másodpercenként egyméteres sebességgel képes gurulni arra, amerre parancsnoka egy iOS- vagy Android-alapú mobil eszköz segítségével irányítja. Egy szimpla dokkolóba helyezve tölthető, és amellett, hogy bárki kedvére noszogathatja ide-oda, mint egy távirányítós autót, már közel húsz alkalmazást is írtak hozzá, amelyek különböző feladatokat állítanak a játékos kedvű felhasználó elé.
Hétről-hétre bebizonyosodik, hogy a termékdizájnerek fantáziája nem ismer határokat. Egymást érik a különféle furcsa kinézetű megoldások még az olyan termékcsaládokban is, ahol az ember azért azt gondolná, hogy a tervezők viszonylag szűk korlátok közé vannak szorítva.
Tökéletesen alátámasztja ezt a Magic Pencilelnevezésű, 50 dollárért, tehát körülbelül 11 000 forintért beszerezhető fülhallgató, ami olyan hatást kelt, mintha használója fején nemes egyszerűséggel átdöftek volna egy ceruzát. A frekvenciaátvitel 15 Hz és 20 kHz közé esik, érzékenysége 103 dB/mW, 114 hosszú kábelének végén pedig egy aranyozott, 3,5 mm-es csatlakozó figyel. A vezetékre ezen kívül applikáltak egy távvezérlőt és egy mikrofont is, azaz headsetként is használható.
Heti Szemlénk TGIF rovatába olvasóinktól is szívesen fogadunk tippeket mókás vagy meghökkentő számítástechnikai termékekre, amelyet szívesen megosztanának a többi olvasóval is. A javaslatokat a tgif kukac prohardver.hu címen várjuk. Apróbetűs: A beküldött emailekre nem küldünk választ, a beérkezett ötletekből pedig nem garantáljuk mindnek a megjelentetését, mert szubjektív szempontok alapján válogatunk közülük. A beküldők e-mail címét ígérjük, hogy semmire nem használjuk fel, és senkinek nem adjuk oda.
Abu85, Daywalker, elefant, rudi