Driver
A szoftver a Logitech centralizált platformja, a G HUB, ami 223 MB helyet foglal el háttértárolónkon és háttérben futó folyamat(ok)ként kb. 110 MB rendszermemóriát fogyaszt. Alternatíva lehet még a Logitech Gaming Software (LGS), de azt 2,5 éve nem frissítették, így mi az előbbire voksoltunk.
A nyitóképernyőn az egeret láthatjuk, melyre rákattintva rögtön a gombok felprogramozásához kerülünk, hacsak előbb nem kattintunk a jobb felső sarokban árválkodó fogaskerékre, mert akkor magának az applikációnak az alapvető beállításaihoz jutunk el. A fejléc középső szegmensében az öt profil közül választhatunk.
Az Assignments fülön a Commands, Keys, Actions, Macros és System alpontok képezik a választékot. A Commands alatt különböző, gombra rakható windowsos parancsokat találjuk (pl. Copy, Cut, Paste, Open Task View stb.), van miből válogatni. A Keys arra nyújt lehetőséget, hogy billentyűzetünk gombjait rakjuk egérre, miközben az Actions alá került az olyan programok egyéni funkcióinak felbindolása, mint a Discord, az OBS vagy éppen Overwolf. A Macros értelemszerűen a makrózást tartalmazza, az app végigvezet a folyamaton, adják magukat a teendők.
A Systemben indítható fájlokat és számos más dolgot programozhatunk fel jobb kezünk alá; példának okáért az alternatív cpi-lépcsőt inicializáló "sniper" gombot jelentő DPI Shift, valamint a teljes másodlagos kiosztást életbe léptető G-Shift is itt honol.
A bal oldali oszlop második eleme a Sensitivity ablak, itt tudunk babrálni a szenzor felbontásával, legfeljebb öt, minimum egy lépcsőben. Az alap 400, 800, 1600, 3200-as értékek szerintünk rendben vannak, de ha nem tetszenének, 50-es léptékben cibálhatjuk a csúszkát, sőt akár manuálisan olyan számot is beírhatunk, ami 50-nek nem egész számú többszöröse (100-tól 16 000 cpi-ig bűvészkedhetünk). A bal alsó sarokban az USB port frissítési frekvenciáját lehet beállítani; a sztenderd 125/250/500/1000 Hz-es opciók állnak rendelkezésünkre (default: 1000 Hz).
Mivel a G MX518-ason nincsenek RGB fények, a gyári beállítások pedig teljesen jók, ezért ha nem kívánunk a makrózással élni vagy spéci funkciókat az egér gombjaira rögzíteni, akkor szívfájdalom nélkül mehet a drivermentes, száz százalékosan Plug and Play üzem.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!