Ilyen lett az LG webOS-alapú okostévérendszere

Net, multimédia, DTV

Appok, böngésző

Hirdetés

A vállalat most is két csoportba osztotta netes alkalmazásainak körét. A Prémium Tartalmak közé tartoznak a lokális-regionális, azaz magyar vonatkozású programok, amelyek segítségével elolvashatóak az Index vagy az Origo cikkei, átnézhető a Port.hu programajánlója, illetve kapu nyílik a Fuso vagy a Filmbox virtuális videotékájába. Ezenkívül ott vannak természetesen a globálisan, minden országban elérhető alkalmazások is, amelyek az LG Tárról (a teszt pillanatában még LG Üzletnek hívták) tölthetőek le.

Ezek száma jelen pillanatban épp hogy meghaladja a százat, tehát a kínálat jelentősen elmarad mondjuk az Androidétól. Viszont az is igaz, hogy a Google-féle megoldásnak többéves előnye van. Nyílt operációs rendszerről van szó, tehát elméletileg adott a lehetőség bárki előtt, hogy ha kedve támad, fejlesztgessen ezt-azt kedve szerint. A böngészőnél a Google, a Bing és a Yahoo keresője közül lehet választani, ami megint egy olyan plusz szolgáltatás, ami nélkül ellenne az ember, de azért jó, hogy gondoltak rá. A szörfözés sebessége teljesen rendben van, a készülék simán hozza egy átlagos számítógép szintjét, ami tévék esetében még mindig nem túl gyakori.

A régebbi LG készülékek is lehetővé tették a hangalapú keresést az internetes tartalmak között, ez a szolgáltatás innen sem maradt ki. Sőt rengeteget fejlesztettek rajta, így amellett, hogy már magyarul is tud, a pontossága, hatékonysága is rengeteget javult. Gyakorlatilag nem sikerült hibára bírni, és még arra is képes volt, hogy összetett kifejezések esetén a teljes szókapcsolatra, illetve annak elemeire külön-külön is rákeressen.

Médielajátszó

A médialejátszó funkció is megújult egy cseppet, legalábbis ami a grafikus kezelőfelületet illeti, de az irányítás továbbra is kényelmes és egyszerű. A különböző médiaállományok eljuttathatóak rá USB porton keresztül csatlakoztatott külső adattárolóról, illetve a DLNA-kompatibilitásnak köszönhetően a hálózaton található többi eszköz tartalmai között is képes tallózni. Képek esetében a JPG mellett a BMP és PNG fájlok megjelenítését teszi lehetővé. Működik a diavetítés funkció is természetesen, amely alatt aláfestő zene is bekapcsolható, és a képváltás különféle effektekkel színesíthető.

Videós tesztcsomagunk kezelése nem volt hibátlan, a TS és a Killa_sample fájlokat ugyanis nem volt hajlandó lejátszani. A többivel viszont semmi gondja nem akadt, folyamatosan, akadozás, zajosodás és remegés nélkül, színhelyesen jelenítette meg azokat, és a hangok is rendben voltak. A vezérlés kényelmes, akinek jobban fekszik, használhatja a távirányító funkciógombjai helyett a grafikus lejátszófelületet is, ahol bármennyi időt átugorhat, nem kell a beletekeréssel szórakozni. Viszont arra nincs lehetőség, hogy a számok segítségével adjuk meg, hogy pontosan honnan is folytatnánk a lejátszást, és a virtuális fejezetekre osztás is hiányzik.

DTV

A csatornakeresés a hagyományoknak megfelelően gyors és kulturált, körülbelül két perc alatt végez az egész procedúrával a készülék, ezt követően pedig már kezdődhet is a tévézés. Ezúttal egy rendes, külső antennát használtunk, a jelfeldolgozással semmi probléma nem akadt, a kép nem esett szét, nem vált pixelessé. Amellett, hogy az épp nézett műsorról egy gombnyomással lekérhető a tartalma, mód nyílik annak felvételére is külső merevlemezre, és az időeltolásos tévézés is működik. Emellett a rendszerbe bekerült a Live Playback funkció, amely alaphelyzetben törli a felvételt egy megnézés után, amivel hely spórolható meg az adattároló eszközön. De ha a felhasználó úgy ítéli meg, akkor persze meg is tarthatja az így rögzített videót.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

Előzmények