Újítások, netes tartalmak
Hasznos apróságok
Hirdetés
Az eget rengető, forradalmi újítások idén tehát elmaradtak, ehelyett a fejlesztők a finom, de hasznos részletekre koncentráltak. Ilyen például a látványos, színes ábrákat használó, képernyő jobb szélén felbukkanó, transzparens gyorsmenü, amelyen keresztül a legfontosabb rendszerbeállítások érhetőek el, például egyetlen gombnyomással lehet váltogatni az előre programozott kép- és hangbeállítások között.
Természetesen a hagyományos felépítésű rendszermenü is megmaradt, ahol módosítható minden egyes paraméter, ki- és bekapcsolhatóak a különféle funkciók. Ennek használatát jelentősen megkönnyítik azok a rövid, esetenként színes ábrákkal kiegészített leíró magyarázatok, amelyek részletesebben kifejtett változata az integrált kislexikonban kapott helyet.
Az első webOS-ben nem nyílt lehetőség arra, hogy a felhasználó kedvenc tévécsatornáit külön kis csoportba gyűjtse, és azokat ott rendezgesse, de ezt a problémát mostanra orvosolták, úgyhogy már nincs akadálya. Ezt leszámítva a DTV szolgáltatások ugyanúgy működnek, mint korábban, tehát fellapozható az elektronikus programmagazin, a műsorok felvehetőek, nem hiányzik az időeltolásos tévézés, sőt ennek segítségével akár utólag is rögzíthetőek egy rövid időre visszamenőleg a különféle tartalmak.
Alkalmazások, böngésző
A szokásoknak megfelelően a webOS 2.0 segítségével is lehet a weben szörfölgetni, ráadásul azt is ki lehet választani, hogy Bing vagy a Google legyen az alapértelmezett keresőprogram. A böngészés gyors, az élmény gyakorlatilag ugyanolyan, mintha egy számítógépet használna az ember erre a célra.
Emellett természetesen mód nyílik különféle alkalmazások futtatására is, amelyek közül néhányat, a Prémium csoportba tartozó legfontosabbakat (pl. YouTube) már előzetesen telepítették. Így ezekkel már semmi tennivaló nincs, csak rájuk kell kattintani, és máris indulhat a szórakozás. A többit ehhez le kell tölteni, majd installálni, de ez egyáltalán nem vészes procedúra, pár perc alatt megvan az egész. E szekción egy kis ráncfelvarrást végeztek, amitől talán kicsit komolyabban néz ki a rendszer, mint korábban.
Egy-egy "kattintással" elérhetőek a játékok, a 3D videótéka anyagai, illetve ezen kívül a programokat még további tematikus csoportokba osztották. Így például külön szekcióba kerültek a hírek, életmóddal, oktatással, szórakoztatással kapcsolatos applikációk. A kínálat jelenleg körülbelül másfél száz alkalmazásból áll, ami igazából több mint elég. Egyedüli probléma azzal van, hogy hiányoznak azokaz appok, elsősorban játékok, amelyek kihasználnák a Magic Remote-ban rejlő előnyöket. Pedig egészen könnyedén lehetne Wii-szerű élményt nyújtani a felhasználóknak ily módon, ami mindenkinek jó lenne, leszámítva a konkurenciát.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!