Kezelés, digitális tévézés
Menürendszer
Hirdetés
Ebbe a projektorba is a 4-5 évvel ezelőtti LG tévékből, illetve asztali médialejátszókból ismert grafikus kezelőfelület került, ami ma már kicsit elavultnak tűnik az új generációs, csilli-villi okostévérendszerek mellett, de ettől függetlenül egy jól használható platform. Köszönhetően a nagy, színes ikonoknak és a logikus felépítésnek, a navigáció még a laikusoknak sem okozhat különösebb problémát, főként hogy magyarul is képes kommunikálni. Bár azért jó lett volna, ha a menüpontok, paraméterek, funkciók melletti rövid leíró magyarázatokat, illetve a kislexikont nem spórolják ki belőle. A rendszer stabil, idegesítő belassulásokat, fagyásokat vagy random újraindításokat nem tapasztaltunk.
Vezérlőeszközök
A távirányító egyszerű kialakítású darab, amely könnyű, fogása kényelmes, és a gombok mérete is kellően nagy. Ezek segítségével minden lényeges funkció közvetlenül elérhető, de azért kár, hogy a háttérvilágítást lehagyták róla. A projektor USB porton keresztül rádugott egérrel, billentyűzettel nem képes együttműködni, illetve tabletről vagy telefonról sem vezérelhető ingyenesen letölthető alkalmazás segítségével. A vetítőre épített joystick csak vészhelyzetben jöhet szóba, hiszen borzasztóan körülményes és lassú vele a vezérlés.
Digitális tévézés
A PF1000U integrált tévétunerei révén bármilyen egyéb külső eszköz (pl. set-top box) közbeiktatása nélkül képes a digitális földfelszíni tévéadások megjelenítésére. Az egy gombnyomással elindítható csatornakeresés két percig tart, a tapasztalataink szerint pedig a jelfeldolgozás hibátlanul működik. A kép nem tűnt el, nem vált pixelessé, a hanggal sem volt probléma.
A szokásoknak megfelelően bármikor lekérhető az aktuálisan futó műsor tartalma, illetve az elektronikus programmagazin is megnyitható. Ez utóbbi külseje ma már kicsit elavultnak számít, hiszen nem látszódik a tv adás, és egyszerre csupán öt csatorna nagyjából másfél órányi programjának jut hely a kijelzőn, valamint arra sincs mód, hogy a programokat a felhasználó típusuk szerint (hírek, filmek, sportközvetítések stb. ) listázza a képernyőn. A készülék egyébként a time-shift funkció használatát nem támogatja, a műsorok külső adattárolóra történő rögzítésére sincs mód.
Hogy szól?
A két darab, 3 watt névleges maximális kimeneti teljesítményű hangsugárzókból álló integrált audiorendszer csodákra nem képes. Az alapfunkciók ellátását biztosítja, hangereje is megfelelő, de ha valaki a minimumnál kicsit többre vágyik, az nem ússza meg egy külső dedikált eszköz, azaz egy hangprojektor, hangállvány vagy több komponensből álló szett beszerzését. A dinamika hiányzik, a mély hangokból gyakorlatilag semmit sem hallani, a végeredmény emiatt tompa, vékony. Mivel a projektor támogatja a Bluetooth technológia használatát, így vezeték nélküli úton is csatlakoztatható a kompatibilis eszközökhöz, tehát akár egy hordozható hangsugárzóhoz vagy fejhallgatóhoz is.
Az előre programozott, elméletileg különféle típusú tartalmakhoz optimalizált hangmódok nem hiányoznak, de az igazság az, hogy ezek között nem igazán fedezhető fel különbség. A beszédhangok kiemelésre szolgáló Tiszta Hang funkció nem hiányzik, még van is értelme, azonban a Virtuális Térhangzásnak már nem igazán. Ezt ugyanis hiába kapcsoltuk be, nem produkált csodát, és nem teremtett surround megszólalást a szobában.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!