Karcsú és jógázik, mi az? Itt a Lenovo Yoga 3 Pro!

Hirdetés

Minőség, ergonómia

Látszatra és kézbe fogva is nagyon igényes, minőségi notebook benyomását kelti a Lenovo Yoga 3 Pro. Bár világosszürke fedele és fenéklemeze nem fémből készült (műanyag), kellemes tapintásúak, nem horpadnak túlzottan. Érdekes a billentyűzet körüli, gumis anyag is, amit vélhetőleg azért választottak, mert bizonyos állásba erre a felületre támaszkodik a notebook. Egyetlen komoly kifogásolnivalót találtunk, mégpedig a különleges zsanér viselkedésében. Mozgása kellően stabil, viszont a kijelzőpanel túl nagy holtjátékkal lebeg rajta, ahogyan ez az alábbi videón is látszik.

Egyelőre még a billentyűzet a notebookok elsődleges beviteli eszköze. Ezen a téren a Yoga 3 Pro elég nehéz feladat elé van állítva, hiszen nagyon vékony a gépháza. Így aztán a gombok kifejezetten rövid, alig pár milliméteres úton járnak. Szerencsére a talapzatuk eléggé stabil, érdemes megfigyelni a korábbi, belsőt mutató képet, hogy a klaviatúra közepén is van egy támasztópont. Természetesen háttérvilágításosak a gombsorok, igaz annak csak egy fokozata van.

Elég szerencsétlen billentyűzetkiosztást alkalmaztak, melynek alapvető forrása, hogy az elődökkel ellentétben most elhagyták a funkcióbillentyűk sorát. Tény és való, hogy ezeket a gombokat a mai átlagfelhasználók már egyre kevesebbet használnak, és igény szerint Fn váltóval előhívhatóak. De az egész sor likvidálása gombhiányt okozott az extra funkciók terén. A magyar elrendezés nullája például az Enter jobb oldalra került, a Backspace sarki helyét pedig a Delete vette át. Annak ellenére, hogy a notebook mindkét oldalán néhány centiméteres üres tér tátong a billentyűzet mellett, a magyar ékezetesek Enter melletti két oszlopát kissé összenyomták. A gépelési komforton ez minimálisan ront csak, de annál rondább. A teljes méretű kurzormozgatókért és dedikált PageUp, Page Downért jár a piros pont, de minden nagyképűség nélkül mondjuk, hogy még mi is tudnánk használhatóbb billentyűzetkiosztást tervezni.

Mivel eléggé alulra tolták a billentyűzetet, nem fért alá túl nagy touchpad. Gombjait a mai divat szerint (...) az érintőfelületbe integrálták, az egész input eszköz kifejezetten kellemes benyomást keltett. Felülete számunkra éppen jó, szerencsére az aktuális ThinkPadekkel ellentétben csak az alsó perem és nem az egész felület nyomható le. Nyilvánvaló, hogy a tapipad kezeli a Windows 8.1 gesztusait, és kifejezetten jól teszi ezt, görgetésnél, lapozásnál sok hasznát vettük.

Bár alulra néznek, kifejezetten jól szóltak a Yoga 3 Pro hangszórói. Felállítva, sátor pózban hangzásban felveszi a versenyt a komolyabb multimédiás notebookokkal is, a hangszín is rendben volt, csak egy picike doboz hatást éreztünk. A vékony házban talán ez a záloga a szerény, de azért jelen lévő basszusoknak. Örömteli, hogy erre a részletre már odafigyeltek a Lenovónál.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés