LAMAX W9.1: az akciós kamera

Alacsony ár, rengeteg kiegészítő és nem kevés kompromisszum: ez tömören a cseh márka akciókamerája.

Hardver és szolgáltatások

A LAMAX szemérmesen hallgat a készülékbe épített elektronikáról, de a hozzá tartozó, és egyébként egyáltalán nem Lamax, hanem iSmart DV névre hallgató alkalmazás valamivel bőbeszédűbb, így kiderül, hogy a rendszer a tajvani iCatch Technology platformjára épül. Sajnos magáról az érzékelőről még így sem sokat tudni, de a teljes rendszer tudja azt, amit 2021-ben egy nem teljesen belépőszintű akciókamerától elvárunk, azaz a 4K felbontású, legalább 30 fps sebességű videók és a legalább 12 megapixeles állóképek rögzítését. Ezen felül rendelkezésre áll egy MAXsmooth nevű digitális stabilizátor, kapunk szélzajcsökkentést, extraként pedig a lassított felvétel (FHD-ban 4x-es, 720p-ben 8x-os) és gyorsított felvétel (egészen 15x-ös sebességig) is rendelkezésre áll.

Főbb paraméterek
Termék megnevezése LAMAX W9.1
SoC iCatch Technology
Érzékelő, natív felbontás nincs adat
Hátsó kijelző 2,0"; érintésérzékeny
Adattároló microSD (min. Class 10 ajánlott)
Akkumulátor 1350 mAh
Interfészek Wi-Fi, micro USB, micro HDM, saját rádiós
Méret, tömeg 64 x 42 x 32 mm, 127 gramm
Fontosabb felbontások (videó) - 4K, 30 fps
- 2,7K, 30 fps
- 1080p, 120/60/30 fps
- 720p, 240/120/60 fps
Videó formátuma H.264, MOV
Fontosabb felbontások (állókép) - 20 MP
- 16 MP
- 14 MP
- 8 MP
Állókép formátuma JPG
Egyéb üzemmódok Sorozatfelvétel, intervallumfelvétel, time-lapse, gyorsított felvétel, autós kamera funkció (loop: legfeljebb 5 perc)
Extrák Távirányítás telefonról és csuklópántról, elektronikus képstabilizátor, élőképes előlapi kijelző, sok kiegészítő
Gyártó honlapja Lamax.com
Termék honlapja Lamax W9.1
Fogyasztói ár 54 000 Ft
Garancia 2 év

Funkciók

Egy biztos: a szolgáltatások listáját nézve a Lamax W9.1-nek nincs oka a szégyenkezésre, tud mindent, amit egy mai akciókamerától elvárunk, és ebbe nem csak az álló- és mozgóképek rögzítésének különböző változatait érthetjük, hanem a telefonos és egyéb távvezérlést is. Ami a fő funkciókat illeti, a 4K felbontású, 60 fps sebességű videó a csúcs, ez azonban interpolált, a platform ugyanis hardveresen csak a 4K/30 fps sebességet támogatja, a valós 4K felbontás tehát csak 30 fps mellett érhető el. Innen a szokásos lépésekben mehetünk lefelé, egészen 720p/240 fps-ig, ami 8x-os lassítást tesz lehetővé.

Hirdetés

Nem hiányzik a készletből a beállított intervallumok szerint készülő fotókból összefűzött, time-lapse videó sem. Ebben az esetben ez a bizonyos intervallum egy másodperc és egy perc között állítható, ami tehát 30x-os és 1800x-os közötti gyorsítást tesz lehetővé. A videók egyébként MOV formátumban készülnek és H.264 tömörítést használnak, minőségi beállítástól függően legfeljebb 60 Mbps sávszélességgel.

[+]

Állóképek esetében 20 megapixelről indul a felbontás. Sajnos a szenzor pontos specifikációinak ismerete nélkül nehéz eldönteni, hogy ez interpolált vagy valós felbontás-e, de a fotókat elnézve az előbbire tippelünk, ugyanis nem tűnik részletgazdagabbnak a következő, 16 megapixeles szinthez képest, de igazából még alacsonyabb pixelszámon sem kapunk érezhetően rosszabb minőséget. A fotók esetében JPG tömörítéssel kapjuk meg a végeredményt, RAW opció nem áll rendelkezésre.

Ha nem nézzük a feliratot, bizony nehéz észlelni a nagyobb felbontás kínálta plusz részleteket
Ha nem nézzük a feliratot, bizony nehéz észlelni a nagyobb felbontás kínálta plusz részleteket [+]

Ami a továbbiakat illeti, videózás közben aktiválhatjuk a már említett MAXsmooth fantázianevű elektronikus képstabilizátort vagy a nagy látószög okozta torzítást korrigáló LDC-t (a kettő kizárja egymást). Az utóbbi természetesen fotózás során is használható. A felvételek készítésekor belenyúlhatunk az expozícióba, ISO érzékenységbe, fénymérés módjába (amit fotózásnál zavaros módon Távolságmérésként magyarítottak), a fehéregyensúlyba, van pár egyszerűbb színeffekt, illetve éjszaka bevethetjük a hosszú záridőt is, mely akár 60 másodpercig is kitolható.

[+]

Azok számára, akik a Lamax W9.1-et autós kameraként is használnák, automatikus bekapcsolást és végtelenített felvételt (sajnos ennek hossza legfeljebb 5 perc lehet) is kínál a rendszer. Itt sajnos hiányzik a függőleges tükrözés. A nem valami combos akkumulátorban tárolt energiával való takarékoskodás jegyében a kijelzők és a kamera időzített kikapcsolása, meg az előbbi lezárása is megoldható. Fontos lehet még, hogy a hátsó kijelző érintésérzékelése külön is kikapcsolható, ami vízi felvételek esetén elengedhetetlen.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Lamax

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés