Mit tud egy 55"-es tévé 150 000 forintért?

Kipróbáltuk az Inexive DLED LE5519-t, az Auchan saját márkás, kedvező árú, Full HD televízióját.

Képminőség

Nem tökéletes

Hirdetés

Az alkalmazott LCD technológiából fakadóan a tökéletes fekete megjelenítésére nincs mód, Normál, azaz Szabványos módban például 0,0467 cd/m² feketeszintet mértünk. A színek megjelenítése egyébként nem különösebb erőssége a készüléknek, a bőr tónusaival olykor komoly problémák akadnak, rendszeresen fel-felbukkannak túlságosan pirospozsgás vagy éppen, zöldes-sápadt arcok a képernyőn. A betekintési szögek terén sem teljesít tökéletesen, kb. 150-160 fokos pozícióból nézve már jelentősen fakulnak, torzulnak az árnyalatok. A kontrasztosságra viszont nem lehet panasz, emiatt semmi értelme bekapcsolni a papíron ennek fokozására hivatott Dinamikus kontraszt képmódosító funkciót, főként mert aktív állapotában a világos és sötét tartalmak gyors váltakozása esetén néha villódzás tapasztalható.

Inexive DLED LE5519 Inexive DLED LE5519
Inexive DLED LE-5519 [+]

A mozgásmegjelenítésnél enyhe anomáliák fedezhetőek fel, gyors mozgások esetén finom akadozásra akadt példa, épp úgy, mint alig észrevehető utánhúzásra. A zajosodást sem sikerült teljesen száműzni. SD tévéadások esetén előfordult, hogy ez az effektus egészen látványosan jelentkezett, amin még a zajszűrés (NR) funkció bekapcsolásával sem lehetett számottevően segíteni. A háttérfény eloszlása a homogéntől távol áll, még szabad szemmel is felfedezhetőek a kisebb foltok, de az is igaz, hogy ez azért a mindennapi használat során nem nagyon tűnik fel az embernek. Az input lag viszont méréseink alapján meglepően alacsony, 29 ms, ez pedig olyan érték, amiről sok felső kategóriás, nagy gyártótól származó készülék csak álmodhat.

Előzetes beállítások

Egy felhasználói és három előre programozott képmód közül lehet választani, amelyek közül a Lágy a kisebb fényerejű, visszafogottabb, a Dinamikus az élénk, vibráló színvilágot kedvelőknek szól, a Szabványos pedig az arany középutat képviseli. A Személyes, mint neve is mutatja, arra szolgál, hogy  felhasználó egyéni ízlése szerint testre szabhassa a paramétereket.

Profil/beállítás Lágy Dinamikus Szabványos
Fényerősség (fehérpont) 225,3 cd/m² 186,7 cd/m² 206,3 cd/m²
Fényerősség (feketepont) 0,0468 cd/m² 0,0469 cd/m² 0,0467 cd/m²
Kontrasztarány 4814,2:1 3980:1 4414,2:1
Legnagyobb delta E 16,5 11,89 13,13
Átlagos delta E 5,7 7,25 5,56
Színhőmérséklet 12 300 K 11 200 K 12 500 K

Egy i1 Display Pro kalibrátorral, illetve a dispcalGUI névre hallgató alkalmazás segítségével vettük szemügyre tüzetesebben az előzetes beállításokat. Sorrendben ezek a következők: Dinamikus, Lágy, Szabványos. A kapott értékek közül a legnagyobb fényerőt, a feketeszintet, a valós kontrasztarányt és a delta E értékeket tüntettük fel a táblázatban. Utóbbi egy olyan numerikus érték, ami két különböző szín távolságát határozza meg egy színrendszeren belül, minél kisebb a delta E értéke egy adott színnél, annál közelebb áll a referenciához (sRGB), vagyis annál jobb.

Mivel a fehéregyensúllyal kapcsolatos paraméterek nem állíthatóak, ezért értelemszerűen nem is tudunk az ideális beállításokkal kapcsolatban sok mindent elárulni azon kívül, hogy a kép talán akkor a legszebb, ha a színhőmérséklet Melegre van állítva, a Fényerő  43, a Kontraszt 52, a Keménység 57, a Színtelítettség pedig 54 körüli értékre. A 16:9 és a 4:3 mellett két, nagyított mód is kiválasztható a képarány menüpont alatt, és az egyébként kifogástalanul működő automata kitöltés sem hiányzik.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Előzmények