iMON: a házimozi új dimenziója

iMon vezérlőszoftver

A magyarul települő szoftver két részből áll. Az egyik a távirányító vezérlője, a másik az iMEDIAN Front End. A telepítőlemezen található 4.52.0330 verziójú szoftver felköltözése után azonnal szólt, hogy van már újabb verzió is. Természetesen ehhez Internetre csatlakoztatott gépre van szükség. A közel 80 MB-os friss csomag letöltése, majd telepítése után szép új, Vista dizájnos világ köszöntött ránk. Az asztalon három új elem jelent meg, hozzá kell tenni, kéretlenül. A felső sarokban egy RSS hírsáv bukkant föl, amin a jelentősebb angol nyelvű hírportálok és az iMON fórumának témái köröztek, de magunk is beállíthattunk új kínálatot.

A második újdonság a távirányító üzemjelzője volt, ami alapállapotban kis körként jelent meg, a távirányító nyomására pedig az éppen végrehajtott parancsot írta ki.

A jobb fölső sarokba egy, a Vista beépített órájára nagyon hasonlító, analóg időmérőt kaptunk, amiből időjárás-előrejelzés görgethető ki. Az információkhoz hosszú városlistából válogathatunk, melyben Magyarországról csak Budapest szerepelt. Természetesen, ehhez a szolgáltatáshoz is internetkapcsolat kell. Mind a három panel mérete tág határok között állítható, átlátszóságuk befolyásolható, de akár ki is kapcsolhatóak. A működésjelző úgy is beszabályozható, hogy csak a távirányító valamelyik gombjának lenyomásakor jelenjen meg. A gombok nyomását hanghatás is kísérte, ami szintén kikapcsolható, de egyedire is állítható.

Az iMON vezérlő- és beállítószoftver minden funkciója működött az infrás és rádiós távirányítóval is. A felület forma- és színvilága a Vista megjelenését követte, ami az 5-ös verzió újdonsága. A CD-n található 4-es még szokásos Windows XP stílusú volt. A taszkváltóban szépen sorakoztak az alkalmazások ikonjai és a nyilakkal tudtunk köztük váltani.

A beállítóablak mérete fix volt, így a hosszabb listák kicsúsztak belőle. A merev, 660x540 képpontos méret elsőre zavaró volt, de ha TV-n 720x576 képpontos PAL felbontáson használjuk a kijeézőt, akkor már érthető. Az első ablakban a működést jelző köröcske átlátszósága és mérete állítható. Apró magyarítási hiányosság, hogy az alsó jóváhagyó és visszavonó gomb szövege angol maradt.

A korábbi modellnél még nekünk kellett beállítani a távirányító típusát, ez most már automatikus volt. A távirányítós részen módosíthatjuk a gombnyomáshoz tartozó hangot az infrás és rádiós távirányítóhoz külön-külön.

A Program parancs részen egyedi programokhoz készített, billentyűzetkombinációkat kiváltó utasításokat hozhatunk létre. Ezek legfontosabb tulajdonsága, hogy csak az adott alkalmazásban működnek. Az iMON weboldalán több szoftverhez is találunk előre elkészített beállításokat, de sajátokat is készíthetünk. Ehhez a funkció nevét (ez jelenik majd meg a működésjelző ablakában), a billentyűzetkombinációt és a kívánt távirányítógombot kellett kiválasztanunk. Néhány váltásnál az aktuális ablak címe szétcsúszott, mintha a Windows XP-s megjelenés ütött volna át az új gúnyán.

A Windows parancs részen az operációs rendszer funkcióihoz tartozó gombokat és kombinációkat láthatjuk, itt csak módosításra van lehetőség, új parancsokat nem hozhatunk létre. Figyelmes opció, hogy a kiosztási listákat ki lehet nyomtatni.

Az Egyéni parancs részen saját utasításokat hozhatunk létre, de sokkal érdekesebb a Makró szekció, ahol a megjelenő billentyűzettel és egérrel összetettebb parancsokat is létrehozhatunk. Milyen jó is lett volna ez a funkció mondjuk Mortal Kombatozás közben!

Az Opciók részben állíthatóak az RSS és Webcasting források, valamint a megszólaltatáshoz és vezérléshez tartozó hangkeltő paraméterei.

Az iMON segédprogramok menüjében állíthatjuk a távirányító saját Start menüjében szereplő alkalmazásokat, melyek egy gombbal a monitorra varázsolhatóak.

Hasznos lehet, hogy a monitor felbontása a távirányítóról állítható.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés

Gamer laptop: már felveszi a versenyt az asztali pc-vel

PR Sokáig tartotta magát az a nézet, hogy a játékosoknak nagy teljesítményű asztali számítógépre van szüksége. Ez mára megváltozott: a gamer laptopok sem maradnak le mögöttük.

Azóta történt

  • Nívós HTPC trió

    A SilverStone és az Antec három nagyszerű formájú HTPC házát teszteltük. Vajon belül is olyan jók, mint kívül?

  • HD(D)-videó magasfokon

    A Unicorn MX-760HD merevlemezes médialejátszója igazán ügyes. HD felbontásban dolgozik, WLAN-on kommunikál, és igencsak minőségi benyomást kelt.

  • Chieftec Maestro - második tétel

    A Chieftec is belépett a HTPC házak világába. Első, tapogatózó próbálkozása után egy igazi csemegét prezentált.

  • Hardverpiac a CeBIT után

    A hannoveri szakkiállítás után szépen lassan szállingóznak az újdonságok.

Előzmények

Hirdetés