Hirdetés

A HyperX Cloud Stinger Wireless headset tesztje

A Cloud Stinger jó vételnek számít a maga árkategóriájában, vajon vezeték nélküli verziójára is igaz ez?

HyperX Cloud Stinger Wireless

A Kingston almárkájából önálló branddé alakult HyperX igen komoly versenyzőnek számít a gamer piacon, több esport-csapat és -bajnokság is az ő támogatásukat is élvezi, arról nem is beszélve, hogy a Las Vegas-i Luxor hotelben saját arénával is rendelkeznek. Cloud szériás fejhallgatóik nagy népszerűségnek örvendenek, szerkesztőségünkben is akad elégedett Cloud II felhasználó.


[+]

Még 2016-ban dobták piacra a Cloud Stinger headsetet, mellyel a szűkösebb pénztárcával rendelkező vásárlókat célozták meg. Idén nyáron bejelentették ennek vezeték nélküli verzióját, ami ugyan 30 000 forint körüli árazásával már csak nagy jóindulattal nevezhető olcsónak, még mindig csak feleannyiba kerül, mint a nem is olyan rég általunk is tesztelt Cloud MIX. Most a HyperX Cloud Stinger Wireless használata során szerzett tapasztalatainkat osztjuk meg.

Hirdetés

Tartozékok, külső

Az eszköz a márkától megszokott dizájnnal megáldott dobozban érkezett hozzánk, rajta a termék fotójával és legfontosabb tulajdonságainak szöveges ismertetésével. A kartont kinyitva nem találunk semmi különleges csomagolási technikát, egy egyszerű, formára öntött műanyag csomagolóanyagban pihen maga a fejhallgató és a hozzá tartozó USB-s vevőegység. Utóbbi egy viszonylag nagy, 4,5 x 2 centiméteres, matt fekete műanyagból készült, pendrive-szerű teremtmény, rajta egy állapotjelző LED-del, mely kéken villog, ha él a 2,4 GHz-es kapcsolat.


[+]

A fejhallgató szintén matt fekete műanyag burkolatot kapott (kivéve a három helyen elhelyezett, fényes felületű HyperX logó), egyedül az állítható pánt belső váza esetében találkozunk némi acéllal. A 90 fokban befordítható fülpárnák fekete színű műbőrrel borítottak, ugyanez igaz a fejpánt memóriahabos párnájára is.


[+]

Kezelőszervek tekintetében nem vagyunk elkényeztetve, a házon mindössze egy bekapcsológombot és egy hangerőszabályzót találunk, jó hír viszont, hogy utóbbi tárcsás megoldás, így nem kell végigkattintgatnunk a százas skálát, ha magasabb vagy alacsonyabb hangerőt szeretnénk.


[+]

Az említetteken kívül már csak egy állapotjelző LED és egy flexibilis mikrofon került a headsetre. A fényforrás az akkumulátor töltöttségi állapotának megfelelően zöld, narancssárga vagy piros színben tud villogni.

Főbb paraméterek
HyperX Cloud Stinger Wireless
Kialakítás Zárt, over-ear
Hangszóró Dinamikus, 50 mm
Frekvenciaátvitel 20 - 20 000 Hz
Impedancia 32 ohm
Érzékenység 109 dB
Kábel hossza -
Tömeg 270 g
Csatlakozás USB adapter, 2,4 GHz
Tartozékok USB adapter, micro USB töltőkábel (1 m)
Extrák Beépített akkumulátor, hangerőszabályzó tárcsa, flexibilis mikrofon
Gyártó honlapja www.hyperxgaming.com
Termék honlapja HyperX Cloud Stinger Wireless
Fogyasztói ár 30 000 forint

Használat közben

A csupa műanyag háznak megvan a jó oldala is: a mindössze 270 grammos tömeg miatt szinte meg sem érezzük, hogy fejünkön van a fejhallgató. A műbőr fülpárnák ráadásul meglepően kényelmesek, és több óra használat után sem akartuk ledobni fejünkről a meleg miatt, ha pedig tisztításra kerül a sor, egyszerűen lehúzhatjuk azokat, majd ugyanilyen könnyen vissza is tehetjük a helyére.


[+]

A viselés közben tapasztalt egyetlen negatívumot a nem túl nagy rugalmasság miatt éreztük, a kényelmesnél kicsit szorosabban fekszik fel a fejünkre, és mivel a párnák átmérője nagyobb, mint a fülünk, a nyomást közvetlenül a fejünkön érezzük. Méretesebb hallószervvel megáldott gamereknek érdemes lehet felpróbálni a kütyüt vásárlás előtt – de természetesen ez minden fejhallgatóról elmondható, így nem is rónánk fel negatívumként.


[+]

Üzemidő szempontjából nem kellett csalódnunk a gyártó által megadott értékben, a 17 órát nevetve hozta, három olyan munkanapot is kibírt, ahol naponta 6-8 órán keresztül ment folyamatosan valamilyen podcast vagy YouTube videó, és még mindig csak a pirosan villogó LED szintjéig jutottunk el, nem pedig a kikapcsolásig. Itt már azért felraktuk töltőre, egy iPhone 5 wattos töltőfejével és a fejhallgatóhoz mellékelt micro USB kábellel nagyjából 1-1,5 óra alatt sikerült teljesen feltöltenünk az akkumulátort. A fejhallgató egyébként fél óra inaktivitás után kikapcsol, így is spórolva az energiával.


[+]

Valamilyen szinten a mikrofon is kezelőszervnek számít, hiszen felhajtva annak némítását érhetjük el, a kapcsolási pontot egy kattanás jelzi. Minőségét tekintve hozza a kötelezőt, arra épp elég, hogy játék közben társainkkal beszélgessünk, csodát viszont nem kell tőle várni. Ehhez a megállapításhoz hozzájárul az is, hogy nincs rajta pop-filterként funkcionáló szivacsborítás, így néha igencsak recsegős tud lenni a felvétel. Az érzékenységével nincs különösebb probléma, annyira nem érzékeny, hogy a gép zúgása behallatszódjon, annyira viszont igen, hogy még a suttogás is érthető legyen.


[+]

Vezeték nélküli headset lévén kicsit féltünk, hogy nagy lesz a jel késése, ez a probléma azonban nem jelentkezett, játék és filmnézés közben sem tűnt fel, hogy el lenne csúszva a hang a képhez képest, így ebből a szempontból a Cloud Stinger Wireless jelesre vizsgázott. A beállítások módosítására (például ekvalizer, effektek, mikrofonérzékenység) nincs lehetőségünk, a gyártó semmilyen szoftverrel nem készült, de nem is éreztük szükségét annak, hogy bármit is megváltoztassunk.

Hangminőség, értékelés

Tesztalanyunk tehát nem rendelkezik semmiféle hangzással kapcsolatos beállítási lehetőséggel, de véleményünk szerint erre nincs is szükség. A hangminőséggel a mély, közép és magas tartományokban is elégedettek voltunk, bár érezhetően inkább utóbbiakra hegyezték ki a 40 milliméter átmérőjű driverek hangolását. A beszéd – gondolunk itt a játékbeli párbeszédekre és a voice chat-re – jól elkülöníthető a játékok hanghatásaitól, a mélyebb hangok, mint például a robbanás effektek vagy a trappolás egy kis visszhanggal vegyülnek, de tényleg csak olyan mértékben, hogy első használatnál még észrevegyük, némi megszokás után viszont egyáltalán nem zavaró.


[+]

Szerencsére a virtuális térhangzást nem erőltették, egy egyszerű, zárt kialakítású sztereó rendszerről van szó, ami kategóriáját tekintve meglepően jól teljesít filmnézés és zenehallgatás közben is, a visszhang-effektus azonban ezen a területen is megfigyelhető a mély hangok esetében a tiszta vokál mellett. Azt a szintet nyilván nem hozza, ami miatt elgondolkodnánk az erre a célra tartott fejhallgatónk lecserélésén, de ha épp ez van a fejünkön és hallgatnánk némi muzsikát vagy megnéznénk néhány videót, miközben folyik a meccskeresés, akkor sem fogjuk undorodva ledobni fejünkről.

Értékelés

Végignézve a vezeték nélküli mikrofonos gamer fejhallgatók kínálatát, nem sok olcsóbb alternatívát találunk a Cloud Stinger Wirelessnél, így az egyik leginkább pénztárcabarát megoldásként elégedettek lehetünk a HyperX újdonságának hangzásával. Bár anyagminőségben és flexibilitásban még lenne hova fejlődni, cserébe a hangzásba nehezen tudunk belekötni, még akkor sem, ha nem csak a játékos felhasználást nézzük.


[+]

Ha elegünk van a kábelekből és a kategória alján keresgélünk, mindenképp érdemes egy esélyt adni tesztalanyunknak, hiszen olyan kivételes termékről van szó, amit nem csak egy jó marketinggel akarnak eladni, hanem kifejezetten keveset ígér, de azt legalább szóról szóra teljesíti is. Nem foglalkoztak a legtöbb esetben haszontalan virtuális térhangzással, nem pazarolták a dollárokat messziről feltűnő, tipikusan gamer dizájnra vagy innovációként tálalt RGB világításra, és ez így van jól, 30 000 forintunkért egy remek vezeték nélküli fejhallgatót kapunk, amit nyugodt szívvel tudunk ajánlani.


HyperX Cloud Stinger Wireless headset

SidCorKy

A HyperX Cloud Stinger Wireless fejhallgatót a HyperX bocsátotta rendelkezésünkre.

Hirdetés

Google Pixel 9a - A Google AI-ban rejlő erő

PR Most ajándék Pixel Buds A fülhallgatóval

Advertisement

Azóta történt

Előzmények