A HyperX Revolver S gamer headset tesztje

Új, szuperkényelmes fülesét játékra, filmnézésre és zenehallgatásra is ajánlja a gyártó.

Használat közben

A cég azt ígérte, hogy a korábbinál kicsit szélesebbé tették a puha bőrrel borított fejpárnát, hogy kényelmesebb legyen a használat. Az mindenesetre tény, hogy szépen simul a fejre, hatékonyan osztja el a súlyt, és órák után sem érezni, hogy fáradna az ember nyaka, ami az elődhöz képest előrelépést jelent. A memóriahabos fülpárnák már a korábbi modelleknél is nagyon jól beváltak, így érthető módon ezúttal is e megoldás mellett tették le a voksukat a döntéshozók. Ez továbbra is nagyon kényelmes, viszont kicsit érthetetlen módon most is kimaradt a tartalék, (plüss) fülpárna. Egyrészt nem árt, ha van még egy, ugyanis idővel ezek azért kezdenek elkopni, másrészt pedig az alkalmazott bőr borítás hajlamos befülledni egy idő után, ha kicsit meleg van, főleg ha stresszeli magát az ember játék közben.

HyperX Cloud Revover S
HyperX Cloud Revover S [+]

A hagyományos 3,5 mm-es, négypólusú jack dugóban végződő, nem cserélhető kábel hossza egy méter, ami a dobozban megtalálható, jackes hosszabbítóval további két méterrel növelhető. Kicsit bosszantó, hogy nincs kezelőpanel sem a vezetéken, sem a hosszabbítón, ehhez azt a plusz, kétméteres kábelt kell rádugni, amelyik USB csatlakozóban végződik. Ezzel a megoldással csak az a baj, hogy ha ezt csatlakoztatjuk a számítógéphez, akkor nem tudjuk használni annak hangkártyáját, márpedig ha valaki egy minőségi darabbal rendelkezik, akkor nyilván inkább arra kötné a fülest; tehát vagy a saját hangkártyájáról mond le, vagy a külső vezérlőről. Utóbbinak pedig megvannak a kétségtelen előnyei, hiszen úgy lehet változtatni a hangerőn, vagy ki-/bekapcsolni a mikrofont, hogy ahhoz nem kell az ide vonatkozó szoftveres beállításokhoz elzarándokolni.


[+]

Maga a kezelőpanel egyszerű felépítésű, korrekt kialakítású darab, amelyen kis tárcsák segítségével változtatható a fejhallgató és a mikrofon hangereje, bekapcsolható a virtuális térhatású hangzás, illetve itt lehet választani a három előre programozott mód között (normál, basszuskiemelés, beszédhang-kiemelés). Rövid idő után gyakorlatilag készségszinten megy a használata, oda sem kell nézni ahhoz, hogy megtaláljuk a kívánt funkciót, ami mindenképpen dicséretre méltó. A kábelek strapabíró, szőtt harisnyaborítást kaptak, kellően vastagok, és nem hajlamosak összegubancolódni. Külön szoftver nem jár mellé (ellentétben mondjuk az Origen fejhallgatóval), és így le kell mondani az olyan extrákról, mint például a szörnyhang, de hát ezzel talán azért együtt lehet élni.

HyperX Cloud Revover S - mikrofon
HyperX Cloud Revover S - mikrofon [+]

Az eltávolítható, flexibilis, azaz könnyedén hajlítgatható mikrofon hasonló kialakítású, mint amivel már a Revolver esetében találkozhattunk, azaz ezúttal is egy 3,5 mm-es bemeneten keresztül csatlakoztatható a bal oldali hangszóró aljához. A gyakorlati próba során fény derült rá, hogy az ordítozást, emelt hangerőt is jól tűri, nem kezd ilyenkor sem torzítani vagy recsegni, emellett jól szűri a zajokat, sem az idegesítő lihegés, sem a szuszogás nem hallatszik bele.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés