Asus Strix Z270 alaplapok
A cikkben közölt árakat nagykereskedelmi (áfa és kiskereskedői haszon hozzáadásával) és kiskereskedelmi partnereink listái alapján képeztük. A bemutatónkban szereplő termékek – többek között – a nagykereskedelmi partnereink weboldalain feltüntetett kiskereskedésekben vagy kiskereskedelmi partnereinknél vásárolhatóak meg. A számítástechnikai termékekre a legtöbb esetben 2 év garancia vonatkozik, az eltérő garanciaidőket külön közöljük.
Hirdetés
Befutottak a hazai piacra az asztali gépekbe való, hetedik generációs, tehát Kaby Lake architektúrás Core i processzorok, melyekhez ugye alaplap is kell. A múlt héten az Asus friss, Prime szériájával foglalkoztunk, most a játékosoknak szánt Strix vonalra koncentrálunk. A tuningot támogató, Z270 vezérlőchippel szerelték fel ezeket a modelleket, és komoly hangsúlyt fektettek a látványra. Megkapták az Asus Aura Sync világítás, ami a szivárvány minden színében játszhat, ráadásul szinkronizálható a megfelelő Strix grafikus kártya, billentyűzet és egyéb kiegészítők világításával. Ha úgy gondoljuk, az Asustól letölthető modellek alapján különböző kiegészítőket – SLI híd takarót, kábelrendezőt, ventilátorrácsot és ilyeneket – készíthetünk a Strix alaplapokhoz 3D nyomtatóval. Ennél hasznosabbnak véljük a fejlett audiokodeket és Ethernet vezérlőt, a megerősített PCI Express foglalatokat vagy éppen a két M.2 SSD helyet.
A négytagú ROG Strix Z270 Gaming a kínálat legkomolyabb, hetvenezer forint fölötti árával pedig egyben a legdrágább modellje a Strix Z270E Gaming. Mindent rászereltek az egyedi világítástól és látványos bordától kezdve a két-két grafikus kártya foglalaton és M.2 SSD aljzaton át, az előlapi USB 3.1 kivezetésig és ac-s Wi-Fi modulig. A hozzávetőleg tízezer forinttal olcsóbb ROG Strix Z270F Gaming egyetlen lényeges ponton különbözik, nincs Wi-Fi adaptere.
Nagyszerűen felszerelt darab a ROG Strix Z270H is, amiről további két olyan funkciót vettek le, amelyek nélkül a legtöbb felhasználó meg tud lenni. Nincs rajta Aura világítás, a hátlapjáról pedig a HDMI és DVI képkimenet mellől hiányzik a DisplayPort 1.2. Vételára ennek köszönhetően hatvanezer forint alá csökkent. A fenti három ATX formátumú mellett az egyetlen microATX-es a ROG Strix Z270G Gaming. Felszereltségében a csúcs Strix Z270E-hez áll a legközelebb, csak annyiban különbözik tőle, hogy kisebb mérete miatt kevesebb rövid PCI Express csatlakozója van, hátlapjáról pedig hiányzik a DVI képkimenet. Erre a lapra is ráfért a két M.2 SSD-foglalat, a Wi-Fi modul, az Aura világítás, a két megerősített PCI Express grafikus kártya foglalat és a sokféle USB aljzat. Vételára megközelítőleg 68 000 forint.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!