Tesztpadon a Glorious Model O Pro Wireless egér

Közelebbről szemügyre vettük az egyedi körülmények közt született kurzorkergetőt.

Hirdetés

Hétköznapi használat, konklúzió

A hétköznapok során kicsit vegyes érzéseink voltak a Glorious színes üdvöskéjével kapcsolatban. A szenzorral (1600 cpi-ig legalábbis) vagy a vezetékmentes reszponzivitással nem tapasztaltunk említésre méltó negatívumot, és a vállalat elmondása szerint a gyártáshoz feljavították a gyártósor szerszámozását, ráadásul a felhasznált anyagok is jobbak, mint az elődnél.


[+]

A tömegközéppont jószerével középen van, és a nálunk járt példány jól össze volt rakva, nem deformálódott a műanyag, nyomásra nem volt pattogó hang, rázásra nem csörgött belül semmi és egy időszakos, nagyon enyhe ropogást csak olyan erős szorítással tudtunk kicsikarni, ami kulturált használat mellett nem reális.

Néhány hónapja a Glorious reagált a minőség-ellenőrzési hibákra
Néhány hónapja a Glorious reagált a minőség-ellenőrzési hibákra (forrás: randomfrankp @ YouTube) [+]

Összegezve a dolgot; nem ütköztünk QC problémába, de a típus családfája, valamint úgy általában a gyártó nem feltétlenül a felsőkategóriás összeszerelési minőség avatárja, és nem biztos, hogy mindenki olyan szerencsés lesz, mint mi. A borítás amúgy igen sima tapintású, és bár nem mondanánk, hogy a végletekig ragaszkodik a kezünkhöz, csúszósnak sem neveznénk.


(forrás: Reddit) [+]

A kényelem végtelenül szubjektív kérdés, ezért csupán viszonyítási alapot próbálunk nyújtani, nem kőbe vésett ítéletet. A tenyerünk hüvelykujjal együtt 10,5 cm széles, csuklónktól középső ujjunk hegyéig 20,2 cm-t mértünk, és normál esetben a finom korrekciók közben fingertipbe váltó pincer claw grippel, minimális alkari rásegítéssel nyúzzuk a rágcsálókat (egzakt leírás), kedvenc formáink pedig a következők: Zowie EC2/Pulsar Xlite, Logitech G305, Ninox Aurora, Endgame Gear XM1, Cooler Master MM710, Razer Salmosa és Vaxee Zygen NP-01.


(forrás: EloShapes) [+]

Ezekkel a paraméterekkel a komfortosabb halmazba helyezzük cikkünk főszereplőjét, és vonalai effektíve a Razer Viper V2 Prót, meg a Zowie FK1-et idézik egy szolidabb köntösben, de akár gondolhatunk rá úgy is, mint egy picit rövidebb és alacsonyabb Logitech G PRO Wireless/G PRO X Superlight/G-Wolves Hati M. Kisebb kezűeknek tenyeres, tényleg nagy (21+ cm) kacsókkal megáldottaknak ujjbegyes fogáshoz tudjuk elképzelni a Model O Prót, míg közepes és nagy manccsal a karmos fogásokhoz hisszük univerzális, de szuboptimális megoldásnak (17-20 cm).


(forrás: EloShapes) [+]

A mélyebb, viszonylag telt hangú (de nem néma vagy nagyon halk) főklikkek mondhatni feszesek, taktilitásuk közepes, míg post traveljük jóval hangsúlyosabb, mint a pre-traveljük, és a jobb oldali magasabb tónusú zajt produkál. Az enyhén tompított pattanó hanggal megáldott oldalgomboknak bőven jutott pre-travelből, és a post-traveljük is jelentős, noha használat közben ez nem annyira feltűnő, mindazonáltal láttunk már ennél jobbat. A görgő halk, könnyen jár, és fokozatai kielégítően elkülönülnek egymástól. A lekerekített peremmel bíró PTFE talpak kellemesen vaskosak és jól csúsznak; nyilván nem Corepad vagy Hyperglide szint, de "maradósak", az ember nem érzi elengedhetetlen szükségét a cserének, viszont a fóliát mindenképp szedjük le róluk a kibontást követően!


(forrás: EloShapes) [+]

A nagyjából másfél óra alatt feltankolható akkura megadott, cirka 80 órás üzemidő megközelítőleg stimmel, főleg, mivel RGB LED-ek sem szipkázzák fölöslegesen a kakaót. A jelszűrő ferritgyönggyel megspékelt madzag vékony, könnyű, illetve elég flexibilis, és ugyan nem egy Paracord 550 vagy PhotonWire, de nekünk tetszett. Integrált kötegelő nem jár hozzá, de egy széles gumival van összefogva, ami remekül ellátja majd a neki szánt feladatot, ha nem veszítjük el.


[+]

Összességében nem egy rossz egér a Model O Pro Wireless, és vidám kültakaróival üdítő színfolt a termékkategóriában, ugyanakkor a 48 000 forint környéki ár nem épp visszafogott – bár a belső modern, a konkurencia ennyi pénzért (vagy akár kevesebbért!) már nem PAW 3370-et, hanem Motion Sync-es PAW 3395-öt ad, esetenként pedig optomechanikus switch-eket is, és a dobozok is jellemzően jobban meg vannak tömve extrákkal; egy tartalék szett talpat és egy adag gripet örömmel fogadtunk volna.


[+]

Köztudott, hogy a Gloriousnál adódhatnak gondok az összeszerelési minőséggel (bár nekünk pozitívak voltak a tapasztalataink, de ennél a gyártónál nem garantált, hogy minden példány ilyen), és a forma sem egyedi, ahogy a kapott szolgáltatások sem azok.


[+]

Az nem kérdés, hogy a "natúr" Model O Wirelesshez képest komolyabb a Pro változat, azaz ha olyanunk van, lehetne ez a következő kedvencünk, de nemrégiben debütált a Model O 2 és Model O 2 Wireless, amelyek gyakorlatilag minden tekintetben jobbnak tűnnek, még ha nem is szakítanak teljesen a perforációkkal, így nem tudnánk nyugodt szívvel ajánlani azok helyett. Ha a vételárat levinnék a 30 000 forintos határ közvetlen közelébe, már számottevően életképesebb opciónak tartanánk a konstrukciót.

Synthwave

A Glorious Model O Pro Wireless egeret a Caseking Hungary bocsátotta rendelkezésünkre.

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés