Hirdetés
Használat közben
Legtöbbször félni szoktunk a műbőr borítású párnázással ellátott gamer fejhallgatóktól, hiszen ezek nem a jó szellőzésükről híresek, ami különösen ilyenkor nyáron lehet kellemetlen, de kellemesen csalódtunk, hiszen a 30 °C alá csak ritkán bekúszó szobahőmérsékleten is kényelmesen kibírtunk vele egy több mint 6 órás maratoni streamet, ráadásul passzív zajszigetelésben is jól szerepel a párna, a fülünket érintő anyagok tehát az alacsony vételár ellenére sem a legolcsóbbak közül kerültek ki. A fejhallgató tömege szintén nem válik kényelmetlenné hosszan tartó viselés során sem, illetve a két oldal összetartó ereje is optimálisnak mondható.
Az olcsóság inkább az összeszerelés minőségében nyilvánul meg, a kapcsoló és a hangerőszabályzó például a 2000-es évek piacos MP3 lejátszóit idézte: előbbi kattanását kis túlzással a Holdról is hallani lehet, utóbbi pedig a kényelmesnél jóval erősebben súrlódik a házzal, ami szintén nem ad túl kellemes hangot, mindez a fejhallgatót viselve csak rosszabbnak érződik.
Problémánk volt még a mikrofon mozgatásával, amire egyébként tényleg igaz a „flexibilis” jelző, csak épp az a baj, hogy valahová félrehajtva szeret visszaugrani, felfelé hajtva a látóterünkbe, lefelé eltolva pedig az állunk elé. Utóbbi esetben legalább még viszonylag jó helyen áll meg visszaugrás közben, egyenesen ülve nem érezzük, hogy útban lenne, ha viszont valamiért balra-hátra, esetleg balra-lefelé kell fordítani a fejünket, már beleáll a nyakunkba, ami ugyan nem fáj, hiszen nem hegyes a vége, de azért zavaró.
Érdemes még említést tenni a szövetborítású kábelről is, amit szintén sokszor elrontanak az olcsóbb modelleknél a túlzott merevséggel, itt viszont ilyenről szó sincs, a cipőfűzőnél kicsit vastagabb kábel kellően „lágy esésű”, nem fordulhat elő az, ami a merevebb gumiból készült társainál, hogy az asztalon elvezetve kiugrik és visz magával mindent, ami nem tanúsít elegendő ellenállást.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!