Hirdetés

Garmin Edge 1050 kerékpáros óra: mindenből a legtöbbet

A piacot uraló cég legtöbbet tudó készülékében az új, nagy felbontású és fényes kijelző a fő újdonság

Üzembe helyezés, alapfunkciók

Az Edge 1050 a Garmintól megszokott sémát követi, tehát bár használható teljesen önálló készülékként is, nagyon megkönnyítjük az életünket (illetve több közösségi funkciót is elérünk), ha összekapcsoljuk egy Garmin fiókkal, és a telefonra telepített Connect alkalmazással párosítva végezzük el az üzembe helyezést. Ennek során az alapadatok mellett lehetőségünk van más Garmin eszközökről áthozni különböző beállításokat. Ha ez egy másik Edge (esetünkben például egy 530-as), akkor a már létrehozott extra profilokat, párosított szenzorokat, létrehozott képernyőket is. A Connect persze ezen felül is jól jön, ha másra nem, hát edzéstervek szinkronizálására, vagy a beállítások gyorsabb elvégzésére – mert hát erre is alkalmas. Persze az 1050 3,5”-es érintőképernyőjén azért gyorsabb és egyszerűbb ez, mint az Edge 840 2,6”-es paneljén volt, így a Connect nem hoz akkora könnyítést.

Hirdetés

[+]

Mint minden legalább középkategóriás modern bringás komputer, az Edge 1050 is párosítható többféle ANT+ és Bluetooth érzékelővel, így pedálfordulat-mérővel, sebességmérővel, teljesítménymérővel, pulzusövvel is. Ha Garmin okosóránk van, akkor összekapcsolhatjuk azzal is, és át tudja venni onnan a pulzust, illetve kiterjesztett kijelzőként funkcionálni. Ilyenkor praktikusan az óra adatai jelennek meg az Edge 1050 nagyobb képernyőjén. Képes érzékelni és jelezni a vezeték nélküli váltórendszerek (Di2, AXS) állapotát, és természetesen az okosgörgők (illetve hasonló eszközök) vezérlését is elvégzi.

[+]

A menet közben leolvasható információkmennyiség hatalmas, igazából a sebességtől, megtett távtól, pulzustól kezdve az elmúlt 30 másodperc átlagos emelkedési sebességéig mindent megtudhatunk. Térképes képernyő is van, amire a nagy kijelzőnek köszönhetően nyugodtan kitehetjük a magassági profilt is (betöltött nyomvonal esetén legalább tudjuk, meddig tart még a mászás), és hát ott az Edge 840 kapcsán már említett ClimbPro is, mely elemzi az utunkba akadó hosszabb-rövidebb emelkedőket, és a komolyabb mászásokat külön is jelzi, mutatja az aktuális és az átlagos meredekséget, a megtett szintet, és így tovább. Motivációs eszköznek kiváló, de akinek nem tetszik, az letilthatja.

[+]

A kezelőfelület tud magyarul is, és a fordítás is rendben van, ám a hosszabb magyar szavak nem igazán férnek ki az alapvetően angolra tervezett mezőkbe, így rengeteg a furcsa rövidítés.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés

Google Pixel 9a - A Google AI-ban rejlő erő

PR Most ajándék Pixel Buds A fülhallgatóval

Advertisement

Azóta történt

Előzmények